loading...

بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال

سرمربی استقلال-سرمربی استقلال تهران-سرمربی استقلال شفر-سرمربی استقلال جدید – مجله هوریس

بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال

بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال
بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال

بیوگرافی وینفرید شِفِر | در این بخش شما عزیزان را دعوت به مطالعه می نماییم در مورد سر مربی استقلال که در این روزها بهترین و حرفه ای تیم را هدایت می نماید برای شما عزیزان فراهم نموده ایم با ما در سایت هوریس همراه باشید

سرمربی استقلال-سرمربی استقلال تهران-سرمربی استقلال شفر-سرمربی استقلال جدید – مجله هوریس

وینفرید «وینی» شِفِر بازیکن قبلی و مربی فوتبال می باشد. شفر فوتبال حرفه‌ای خود را با تیم شهر خود به نام توس ماین آغاز کرد و تا ۱۸ سالگی در این تیم بود. بعـد در سـال ۱۹۶۸ به تیم مونشن گلادباخ پیوست و به همراه این تیم قهرمانی در بوندس‌لیگا و جام یوفا را به‌دست‌آورد. وی در بوندس‌لیگا۴۰۳ گیم کرده و ۴۶ گل به ثمر رسانده‌می باشد. وی در سـال ۱۹۷۰ به تیم کیکرز اوفنباخ پیوست و در این سـال توانست به همراه این تیم در جام حذفی آلمان نیز اسطوره شود.

وینفرید شفر پـس از حضور در تیم‌های بروسیا مونشن‌گلادباخ و کیکرز اوفنباخ، به تیم کارلسروهه پیوست و تا سـال ۱۹۷۷ بازیکن این تیم بود. وی در سـال ۱۹۷۷ مجدداً به بروسیا مونشن‌گلادباخ پیوست و تا سـال ۱۹۸۵ عضو این تیم بود و سبعد از فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.

زمان مربیگری
شفر در آلمان به عنوان یک مربی کاشف استعداد و پرورش‌دهنده آن شناخته شده‌می باشد. وی بازیکنانی مثل «اولیور کان»، «ینس نووتنی»، «مهمت شول» و «اولیور کرویتسر» را به فوتبال آلمان معرفی کرد. شفر در عصری ٔ کاری‌اش فراز و نشیب خیلی داشته و تیم‌های تحت راهنـمای او گاه خیلی موفق و گاه خیلی ناتوان ظاهر شده‌اند. وی در حالی‌که بازیکن بروسیا مونشن‌گلادباخ بود، سرمربی‌گری را در سـال ۱۹۸۲ از تیم دوم بروسیا مونشن‌گلادباخ شـروع کرد.

مطالب مرتبط:
بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال
بیوگرافی وینفرید شِفِر سرمربی استقلال

او میـان سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۸ سرمربی کارلسروهه بود. وی در اولیـن فصل حضور خود در این تیم، آن را از بوندس‌لیگا ۲ بهبوندس‌لیگا آورد و این تیم را به اوج خود رساند و محبوبیت بیشتری نیز به دست آورد. شفر به همراه این تیم در سـال ۱۹۹۶ وکیل قهرمان جام حذفی آلمان و جام اینترتوتو شد و در فصل ۹۴–۱۹۹۳ تا نیمه نهایی جام یوفا پیش رفت و فقط به علـت قانون گل زده در خانهٔ حریف، از رسیدن به فینال این مسابقات بازماند. از نتایج درخشان وی در این عصری ، برتری ۷–۰ در مقابلوالنسیا بود.

شفر چند سـال بعد در مصاحبه با روزنامه بیلد اعلام نمـود که در سـال ۱۹۹۴ با توصیه سرمربیگری بایرن مونیخ مواجه شده بود ولی آن را نپذیرفت. او بعـد سرمربیگری در تیم‌هایی چون اشتوتگارت، تنیس بروسیا برلین و تیم ملی کامرون را هـم تجربه کرد.

شفر با کامرون به قهرمانی جام ملت‌های آفریقا در سـال ۲۰۰۲ رسید و به جام دنیا ی ۲۰۰۲ صعود نمـود و در جام دنیای با یک برد، یک برابر و یک شکست در رتبهٔ سوم تیـم خود قرار گرفت. ضمناً کامرون تحت مربیگری وی در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۰۳، موفق به شکست برزیل در وهله ٔ گروهی شد و در انتها به وکیل قهرمانی رسید.ّ

وی پـس از آن راهنـمای تیم‌های الاهلی امارات، العین امارات، باکو، تیم ملی تایلند و تیم ملی جامائیکا را برعهده داشت. وی در سـال ۲۰۱۷ پـس از استعفای علیرضا منصوریان سرمربیگری تیم استقلال تهران را برعهده گرفت.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

. کیک تولد ۴۰ سالگی عادل فردوسی پور + عکس 
. احسان و سولماز در جشن تولد عادل فردوسی پور + عکس 
. عادل فردوسی پور و بازیگر زن در پشت صحنه تئاتر +عکس 
. شایعه جدا شدن عادل فردوسی پور از همسرش!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE