loading...

Wi-Fi Direct چیست و چگونه کار می کند؟

Wi-Fi Direct چیست و چگونه کار می کند؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم توضیحاتی در مورد اینکه Wi-Fi Direct چیست و چگونه کار می کند؟ برای شما ارائه کنیم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

Wi-Fi Direct چیست و چگونه کار می کند؟
Wi-Fi Direct چیست و چگونه کار می کند؟

بیشتر و بیشتر دستگاه های جدید از Wi-Fi Direct استفاده می کنند. Wi-Fi Direct اجازه می دهد تا دو دستگاه برای برقراری ارتباط مستقیم و یکپارچه Wi-Fi بدون نیاز به یک روتر بی سیم ایجاد شود. Wi-Fi راهی برای برقراری ارتباط بی سیم، مانند بلوتوث است.

Wi-Fi Direct در مفهوم حالت “ad-hoc” Wi-Fi مشابه است. با این حال، بر خلاف یک اتصال Wi-Fi ad hoc، Wi-Fi Direct یک راه ساده تر برای به طور خودکار دستگاه های مجاور را کشف و به آنها متصل می کند. شما ممکن است یک دستگاه با استفاده از Wi-Fi Direct داشته باشید. کنترل از راه دور در واقع به روتر بی سیم شما متصل نیست. در عوض، Roku یک شبکه Wi-Fi جدیدی ایجاد می کند که کنترل از راه دور به آن متصل می شود و دو شبکه از طریق شبکه کوچک خود ارتباط برقرار می کنند.


بیشتر بخوانید: دانلود تلگرام ایکس نسخه دسکتاپ


شما این را به عنوان یک شبکه Wi-Fi با نام DIRECT-roku – ### خواهید دید که در محدوده Roku قرار دارد. به دلیل اینکه کلید امنیتی ندارید، نمی توانید اتصال برقرار کنید. کلید امنیتی به طور خودکار بین کنترل از راه دور و Roku مذاکره می شود. این دستگاه ها یک راه آسان برای برقراری ارتباط با یکدیگر با استفاده از پروتکل های Wi-Fi استاندارد است. شما مجبور نیستید از طریق روش های پیچیده راه اندازی بروید. به هیچ وجه شما مجبور نیستید علامت گذرواژه Wi-Fi خود را به کنترل از راه دور وارد کنید، زیرا فرایند اتصال به طور خودکار اتفاق می افتد.

direct-roku-wireless-network

استفاده دیگر برای Wi-Fi Direct

استاندارد صفحه نمایش بی سیم Miracast هـم از Wi-Fi Direct استفاده می کند ، در صورتی که این اعتماد به نفس بیشتری را ایجاد نمی کند ، چون Miracast به نظـر می رسد از میـان دستگاه های گوناگون ناسازگار می باشد. لوازم جانبی مثل موس و صفحه کلید ضمناً خواهندتوانـست از طریق Wi-Fi Direct ارتباط برقرار کنند. Wi-Fi Direct می تواند برای اتصال از راه دور به یک چاپگر بی سیم بدون احتیـاج به چاپگر برای پیوستن به یک شبکه بی سیم موجود استفاده شود. اندروید همچنین حاوی حمایت داخلی از Wi-Fi Direct می باشد، اگرچه برنامه های کاربردی است اما افراد کمی از آن استفاده می کنند. بیشـتر دستگاه ها از Wi-Fi با رادیوی داخلی استفاده می کنند. به جای ساختن سخت افزارهای گوناگون مثل بلوتوث، Wi-Fi Direct به آنان اجازه خواهـد داد بدون احتیـاج به سخت افزار تخصصی اضافی به شیوه بی سیم ارتباط برقرار کنند. این توانایی اضافی را بدون احتیـاج به سخت افزارهای گوناگون اضافه می کند.

چگونه کار می کند:

Wi-Fi Direct با استفاده از تعدادی توابع استاندارد برای اجرای استفاده می کند:

Wi-Fi: Wi-Fi Direct از همین فناوری Wi-Fi استفاده میکند که دستگاههای Wi-Fi را برای برقراری ارتباط با روترهای بی سیم استفاده میکنند. یک دستگاه Wi-Fi Direct اساسا به عنوان یک نقطه دسترسی عمل می کند و دیگر دستگاه های فعال Wi-Fi می توانند به طور مستقیم به آن متصل شوند. این در حال حاضر با شبکه های ad-hoc امکان پذیر است، اما Wi-Fi Direct این ویژگی را با ویژگی های ساده نصب و کشف گسترش می دهد.
دستگاه Wi-Fi Direct و Discovery Service: این پروتکل به دستگاه های Wi-Fi Direct اجازه می دهد راهی برای کشف یکدیگر و خدمات پیش از اتصال خود داشته باشند. مثلا. یک دستگاه Wi-Fi Direct میتواند تمام دستگاههای سازگار را در این منطقه ببیند و سپس لیست را فقط به دستگاههایی که اجازه چاپ را می دهد قبل از نمایش لیستی از چاپگرهای فعال Wi-Fi نزدیک را محدود کند.


بیشتر بخوانید: درآمد پیامک های برنامه “عادل فردوسی پور” چقدر بود؟


راه اندازی محافظت شده Wi-Fi: هنگامی که دو دستگاه به یکدیگر متصل شوند، به طور خودکار از طریق راه اندازی محافظت شده Wi-Fi یا WPS متصل می شوند. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که سازندگان دستگاه از روش اتصال ایمن برای این اتصال WPS استفاده کنند و نه روش WPS PIN بسیار ناامن.
WPA2: دستگاه های Wi-Fi Direct از رمزگذاری WPA2 استفاده می کنند که امن ترین روش رمزگذاری Wi-Fi است.

Wi-Fi Direct همچنین می تواند به عنوان peer-to-peer یا Wi-Fi P2P Wi-Fi اشاره شود، زیرا در حالت peer-to-peer عمل می کند. دستگاه های Wi-Fi مستقیم به جای یک روتر بی سیم به طور مستقیم به یکدیگر متصل می شوند.

wi-fi-direct-on-androidشما چطور می توانید از آن استفاده کنید؟

اما در حال حاضر چطور می توان از Wi-Fi Direct استفاده کرد؟ خوب، اگر یک دستگاه و لوازم جانبی آن برای استفاده از Wi-Fi Direct طراحی شده باشند، از Wi-Fi Direct استفاده می کنند بدون این که به آن فکر کنید. Roku 3 این کار را انجام می دهد، همانطور که در بالا ذکر شد.
در حالی که Wi-Fi Direct به لحاظ تئوری به عنوان یک استاندارد است که اجازه می دهد تا انواع مختلفی از دستگاه های پشتیبانی از استاندارد Wi-Fi Direct برای برقراری ارتباط با یکدیگر، استفاده می کنند.
به عنوان مثال، شما ممکن است دو لپ تاپ جدید داشته باشید، هر کدام به عنوان پشتیبانی Wi-Fi Direct داشته باشند. شما ممکن است فرض کنید راهی برای تنظیم اشتراک گذاری فایل بین آنها بین Wi-Fi Direct وجود دارد، اما در حال حاضر اشتباه می کنید. همچنین هیچ راهی آسان برای اتصال گوشی هوشمند اندرویدی به لپ تاپ ویندوز وجود ندارد . در حال حاضر Wi-Fi Direct ویژگی ای نیست که شما واقعا باید با آن روبرو شوید. در آینده این ممکن است یک استاندارد مفید باشد.

Wi-Fi Direct یک ویژگی امیدوار کننده است که در حال حاضر در دنیای واقعی کار می کند. با این حال، این راه طولانی برای پیش بردن آن است که در واقع یک استاندارد متقابل است که افراد عادی می تواند به آن متکی باشد. در حال حاضر، این فقط یک راه برای محصولات خاص طراحی شده برای برقراری ارتباط با یکدیگر است. برای دستگاه هایی که قدرت کمتری دارند، کمترین انرژی بلوتوث بهتر خواهد بود – اما Wi-Fi Direct در مقابل دستگاه های بلوتوث با قدرت بالا، توانایی مبارزه ای دارد.

مطلب مرتبط:

نحوه اتصال دو گوشی با یکدیگر برای اشتراک گذاری اینترنت

نحوه دریافت اطلاعات باتری بر روی گوشی آندروید

دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هموشمند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE