loading...

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای-طراح دکوراسیون داخلی-طراح دکوراسیون خانه-طراح دکوراسیون داخلی به انگلیسی – مجله هوریس

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

طراح دکوراسیون حرفه‌ای | در این مطلب نمونه های از تعقیرات دکوراسیون را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم با ما درسایت هوریس  طراحان ماهر دکوراسیون شیوه های گوناگونی را برای شرایط گوناگـون آزموده اند و ابزار گوناگون ی را برای این منظور سنجیده اند تا بتوانید با دقت به آنان و دانستن تجربیاتی که عرضه می کنند، برتریـن سرانجام را در چیدمان وسایل و دکوراسیون مکان های داخلی داشته باشید.

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای-طراح دکوراسیون داخلی-طراح دکوراسیون خانه-طراح دکوراسیون داخلی به انگلیسی – مجله هوریس

برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: طراحی دکوراسیون داخلی به همـان حد که سبب قـوی کردن روحیه و ایجاد حس مثبت در شما می شـود ، چنان چه که به درستی انجام نگیرد، خواهـد توانست موجـب دلسرد شدن شما نداشتن رضایتتان از سرانجام نهایی کار هـم بشود. از طرف دیگر بیشـتر از کارهایی که برای انجام طراحی دکوراسیون احتیـاج دارید، مثل رنگ آمیزی دیوارها، نصب کاغذ دیواری و کاشی ها بر روی دیوار و … عملا توانایی تکرار ندارند و نمی توان انتظار امتحان و ارور و انجام چندباره این قبیل کارها را داشت.

اما طراحان ماهر دکوراسیون شیوه های گوناگون ی را برای شرایط گوناگـون آزموده اند و ابزار گوناگون ی را برای این منظور سنجیده اند تا بتوانید با دقت به آنان و دانستن تجربیاتی که عرضه می کنند، برتریـن سرانجام را در چیدمان وسایل و دکوراسیون مکان های داخلی داشته باشید. بعضـی از این توصیه ها را در استـایل نکاتی کامل در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.

پیش از رنگ آمیزی، بتونه کاری نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

برای آنکه پـس از نصب اجزای متصل به دیوارها، مثل قرنیزهای نزدیک به کف، قاب پنجره ها و دیوارها و ضمناً اسکلت پله ها، فاصله ای وجود نداشته باشد، از نوعی بتونه ویـژه و مناسب می بایست بهره گیری نمایید . این نوع بتونه می بایست از نظـر جنس و کیفیت به حد ضـروری مرغوب باشد تا پـس از به کارگیری آن، با حالت ارتجاعی که دارد، همـه ناهمواری ها و اختلاف سطوح را بپوشاند و زمان خشک شدن روی قسمـت های اعمال شده، هیچ ترکی ایجاد نگردد. ضمناً این نوع بتونه می بایست به نحوی گزینش گـردد که پـس از رنگ آمیزی، به چشم نیاید و رنگ روی آن به خوبی اعمال شود.

از خطوط صاف و یکدست در دکوراسیون بهره ببرید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

در زمان رنگ آمیزی دیوارها، خواهید توانست با چسباندن نوارهای چسبی روی شیشه پنجره ها از رنگی شدن آنان ممانعـت نمایید و در وقـت خودتان هـم صرفه جویی نمایید تا بدون صرف زمان اضافی بتوانید این شیشه ها را تمیز نگاه دارید. ضمناً با بهره گیری از این نوارهای چسبی خواهید توانست نوعی طرح های رنگی صاف و یکدست هم روی دیوارها ایجاد نمایید و به این ترتیب به تزئینات دکوراسیون اتاق هـم بیفزایید. اما برای این کار می بایست از نوعی نوارهای چسبی پهن بهره گیری نمایید که برای این کار تهیـه شـده اند و اغلب در فروشگاه های تخصصی دکوراسیون موجود می باشند.

به کارگیری این نوع نوارهای چسبی از آن جهت توصیه خواهند شـد که خطوط صاف تر و جـالـب تری را زمان رنگ آمیزی سرانجام می دهند و در عین حال چسبندگی کمتری هـم دارند و جدا کردن آنان پـس از رنگ کردن دیوارها، آسان تر خواهد بود. زمان بهره گیری از این نوارهای چسبی، دقت نمایید که لبه های آنان به خوبی روی دیوار چسبیده باشد، چون در صورت وجود درز یا فاصله ای میـان نوارها با دیوار، احتـمال دارد رنگ به سطح زیرین آنان نفوذ نماید و سرانجام خوبی برایتان در پی نداشته باشد.

فواصل کاشی ها و موزاییک ها را با دوغاب پوشش دهید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

برای اینکه یک سطح کاشی کاری شده، کاملا ایده آل و تکمیل به نظـر برسد، می بایست همـه درزهای میـان کاشی ها توسـط دوغاب پوشیده گـردد و این دوغاب میـان آنها نفوذ نماید . پـس از آنکه مایع دوغاب را روی سطح کاشی ها ریختید خواهید توانست با یک عدد اسفنج سطح آنان را پاک نمایید و این دوغاب را به فاصله میـان کاشی ها راهنـمای نمایید . حتی برای سطوح دیوارها هم خواهید توانست از این شیوه برای پوشش دادن درزها توسـط دوغاب بهره گیری نمایید و با یک دستمال یا اسفنج تمیز سطح آنان را تمیز نمایید. به این ترتیب سرانجام کارتان ایده آل خواهد بود. ضمن اینکه رعایت این جزئیات به درمـان دکوراسیون شما هم کمک خواهد کرد.

شیب سقف را اصلاح نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

سقف اتاق ها همیشه صاف و درست طراحی نخواهند شـد و احتـمال دارد انـدکی شیب داشته باشند که برای دکوراسیون مورد نظـر تان چندان متناسب به نظـر نرسد. برای اصلاح چنین شیب هایی خواهید توانست از کاغذ دیواری های طرح دار بهره گیری نمایید . نصب کاغذ دیواری ها را خودتان هم خواهید توانست به آسانـی انجام دهید و با شیوه های معمول که در تمام جا آموزش داده اند، این کار را به انجام برسانید. کوشش نمایید پیش از نصب کاغذ دیواری آنان را برش ندهید و با همـان حد های استانداردی که دارند روی سقف بچسبانید و بعـد پـس از اتمام هر قطعه، برش بعدی را در ادامه همـان مورد قبلی بچسبانید.

گوشه و زوایای دیوار را با ظرافت رنگ آمیزی نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

برای آنکه سرانجام رنگ آمیزی دیوارهای اتاق تمیز و با ظرافت باشد، کوشش نمایید با یک قلموی مناسب، محل اتصال دیوارها به سقف، کنار قرنیزها و اطراف قاب پنجره ها، درها و هـم گوشه های دیوارها را با ظرافت رنگ بزنید. بهره گیری از قلم موی زاویه دار برای این کار خیلی مناسب خواهد بود. مناسـب تر می باشد برای رنگ آمیزی این بخـش های حساس، بسیار عجله ننمایید و برای اینکه سرانجام مناسـب تر و تمیزتری داشته باشید، به این قسمـت ها با حوصله زیـادتر و دقت بالاتری بپردازید.

اجسام آویخته به دیوار را زمان رنگ آمیزی بیرون نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

برای رنگ کردن دیوارها، کوشش نمایید سطوح مورد نظـر تان را کاملا صاف و هموار نمایید ، و هر آنچه که به دیوارها آویخته یا روی آنان نصب نمـوده اید را بیرون نمایید . به عنوان مثال چنان چه قلاب یا میخی روی دیوار نصب شده است، قطعا بعد از برداشتن آنان و ترمیم محل نصب، به رنگ آمیزی دیوار بپردازید. ضمناً مناسـب تر می باشد تمام پنجره ها و دیوارها را هم موقع رنگ آمیزی باز بـزارید تا از ارتباط رنگی با آنان تا میـزان توانایی ممانعـت نمایید. انجام چنین کارهایی موجـب می گـردد که در انتها سرانجام خیلی جـالـب تری کسب نمایید .


بیشتر بخوانید: حاشیه اکران فیلم «خجالت نکش»


محل هایی که نمی خواهید رنگی شوند را بپوشانید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

در وقـت رنگ آمیزی دیوارها، محل اتصال قاب پنجره ها، درها، یا هر وسیله دیگری که در مجاورت آنان قرار دارد را با کاغذ، نایلون، پارچه های قدیمـی یا با بهره گیری از هر شیوه دیگری بپوشانید تا از رنگ شدن آنان تا میـزان توانایی ممانعـت نمایید . با این کار سرانجام نهایی کارتان خیلی تمیزتر و با سلیقه تر نمایان می شود .

سطوح مورد نظـر تان را پیش از رنگ آمیزی به خوبی هموار نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

طراحان ماهر دکوراسیون اغلب به این وهله از کار، پیش از آغاز چیدمان و انجام کارها مقدماتی دکوراسیون دقت خاص ای دارند. برای آنکه رنگ آمیزی سطوح و بخاص دیوارها به خوبی صورت گیرد، می بایست لایه رویی دیوارها کاملا تراشیده شده و توسـط سمباده ویـژه ای که برای این امر وجود دارد، ساییده شود. چنان چه دیوار پیش از رنگ آمیزی کنونی شما، یک مرتبه رنگ شده باشد، هـم می بایست لایه رویی رنگ کاملا تراشیده گـردد تا پوششی روی سطح دیوارها نماند و همـه قسمـت های دیوار هموار و صاف شود. پـس از این کار با بهره گیری از بتونه کاری خواهید توانست فرورفتگی ها یا سوراخ هایی که روی دیوار وجود دارد را بپوشانید و سطح خیلی هموارتری نسبت به پیش داشته باشید.

به صاف کنـده شدن کاشی ها دقت نمایید

ر
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

برای نصب کاشی های حمام، دستشویی ها یا آشپزخانه، یکـی از ارزشمند ترین نکات ی که می بایست در نظـر گرفته شود، صاف کنـده شدن کاشی ها می باشد. برای این منظور اشخـاص ماهر همیشه از تراز بهره گیری می کنند و کار خود را دائما با به کارگیری این ابزار می سنجند. مطمئنا انـدکی بی دقتی در چیدن کاشی ها خواهـد توانست سرانجام نهایی کار به کامل خراب نماید . پس رعایت دقت ضـروری و دقت به این اصل خیلی حیاتی خواهد بود.

برای رنگ کردن دیوارها از رول های ویژه بهره گیری نمایید

ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای
ترفند یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای

رنگ آمیزی دیوارها با بهره گیری از رول های ویژه باعث می گـردد که در جهت های یکسان، رنگ را به شیوه کاملا یکنواخت روی سطح دیوار بپوشانید و با این کار رنگ آمیزی خود را با برتریـن کیفیت به انجام خواهید رساند. کوشش نمایید همیشه رنگ کردن دیوارها را در یکـی از تمام طرف عمودی یا افقی انجام دهید و این کار را تا وقـت یکنواخت شدن رنگ و پخش شدن آن در همـه بخـش های دیوارها ادامه دهید.

نکاتی که در اینجا ذکر شد عمدتا حاوی نکات ی می باشند که در اولیـن وهله ها طراحی دکوراسیون می بایست مدنظـر داشته باشید. از طرف دیگر، این نکته ها نکات ی عملی می باشند و لزوما به وسیـله خودتان انجام نمی شوند. ولی چنان چه ترجیح می دهید همـه وهله ها آماده سازی دکوراسیون را پیش از چیدن وسایل و گزینش سایـر مسائـل خودتان بطور شخصی انجام دهید، قطعا می بایست با چنین نکات ی آشنا باشید تا در انتها به شکلی ماهر و ایده آل کار را به انتهـا برسانید و از دکوراسیون خودتان رضایت تکمیل داشت باشید.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

سریال های ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷

آموزش سه نوع سوپ خوشمزه در دنیا

توضیح سارا بهرامی در مـورد لباس عجیبش (+عکس)

عکس های داغ و جدید چهره ها در اینستاگرام(۱۰۶)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE