loading...

خواص اعجاب انگیز اسفناج

خواص اسفناج-خواص اسفناج پخته-خواص اسفناج خام-خواص-اسفناج در بارداری-خواص اسفناج برای پوست-خواص اسفناج با ماست-خواص اسفناج برای مو-خواص اسفناج برای لاغری-خواص اسفناج خشک – مجله هوریس

اسفناج و این همه خواص معجزه آسا

خواص اسفناج
خواص اسفناج

خواص اسفناج | در این مطلب میخواهیم در مورد خواص اسفناج مطالب مفیدی را بیان کنی. در این مطلب به خواص اسفناج خشک، اسفناج پخته و اسفناخ خام اشاره کرده ایم. همچنین خواص اسفناج در بارداری و برای لاغری و برای پوست اشاره شده است.اسفناج را باید یک سبزی همه فن هم آورد نامید. خواص اسفناج برای اعضای داخلی بدن و سلامت و زیبایی پوست و لاغری در ساحل شفا مرض های گوناگون بخشی از دنیای خاصیت اسفناج است.

برای تن جهت پیشگیری و شفا بیماری ها
اسفناج این سبزی پر خاصیت با برگ های ویس رنگ ویتامین ها و مواد معدنی زیاد غنی دارد و برای شفا گونه ها مرض ها و سلامت پوست و اعضای دیگر بدن بسیار توصیه می شود.اسفناج

در صد گرم اسفناج خام 

انر‍‍‍ژی ۲۰ کالری

آب ۹۰ گرم

پروتئین ۳ گرم

چربی ۰/۳ گرم

مواد نشاسته ای ۳/۵ گرم

کلسیم ۹۰ میلی گرم

فسفر ۵۰ میلی گرم

آهن ۳/۲ میلی گرم

سدیم ۷۰ میلی گرم

پتاسیم ۴۷۰ میلی گرم

ویتامین آ ۶۰۰۰ واحد

فواید اسفناج

اسفناج و فواید بینظیر آن

خواص اسفناج بسیار گسترده و بی شمار است ولی به طور چکیده و سودمند برخی از این ویژگان شامل:

اسفناج به علت داشتن مقدار قابل توجهی ویتامین B3 داروی مهمی برای برطرف کردن بیماری پلاگر است . بیماری پلاگر یک نوع بیماری است که بعلت کمبود ویتامین B3 در تن تولید می شود و نشانه های آن ضعف تن ، تشنج ، اختلال در دستگاه هاضمه و بوجود آمدن لکه های قرمز روی تن است .

برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران کمی سرد است و بعضی نظر دارند که متعادل است یعنی نه سرد است و نه گرم .

برگ اسفناج خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزی ها و سلامت – غنی ویتامین A ، B3، C و آهن و پتاسیم می باشد .

بدن را قلیایی می کند .

خنک کننده است و برای پائین آوردن تب سودمند است .

آماس روده کوچک را رفع می کند و برای آماس ریه سودمند است .

ملین است و یبوست را برطرف می کند .

اسفناج برای ضعیف شدن و وزن ناچیز کردن سودمند است .

اسفناج بدلیل داشتن مونث ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می کند . این مونث باعث تحریک معده و افزونی ترشحات آن می شود .

افزایش ذخایر آهن با مصرف اسفناج ایده مناسبی است به اخص به این دلیل که در مقایسه با گوشت قرمز منبع شناخته شده ای از آهن است.

خوردن اسفناج در رفع تشنگی کارساز است و از زمان های قدیم برای از بین بردن آماس و درد حلق توصیه شده است .

برای رفع سرفه های خشک برگ اسفناج را با جو پوست کنده و روغن بادام بپزید و بخورید .

آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی که ناشی از سوء هاضمه و پریشانی دستگاه گوارشی است سودمند می باشد و اگر آش اسفناج را با آب لیمو و سماق و یا آب غوره بخورید سردردهای برآمده از نارسایی کیسه صفرا را برطرف می کند .

اسفناج به دلیل داشتن اگزالات برای بیماران دچار به ورم مفاصل و سنگهای کلیه و مثانه پسندیده نیست ضمنا آنهایی که سرد مزاج هستند باید اسفناج را با ادویه گرم همانند زنجبیل و هل تمایل نمایند.


مطالب مرتبط:

بیشتر بخوانید: دلایل خارج شدن خون هنگام ارضا شدن و روش های درمان آن


خوردن اسفناج از سرطان جلوگیری می کند مخصوصا در افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند .

اسفناج در پیشگیری از سرطانهای روده بزرگ ، معده ، پروستات ، حنجره و رحم کارساز است .

اسفناج کلسترول خون را پائین می آورد و روده بزرگ را تمیز می کند .

ترشحات لوزالمعده را افزایش می دهد .

اسفناح سبزی مفید برای تقویت اعصاب است و رماتیسم و نقرس را بهبود می کند .

برای بسیار کردن شیر در مادران شیر ده موثر است .

سابقاً نوعی دوشاب از اسفناج تهیه می شد که در معالجه خونریزیها و ناچیز خونی از آن بهره‌گیری می کردند .

مصرف اسفناج می تواند در لطافت پوست نقش بسزایی داشته باشد.

اسفناج وانگهی حائز انرژی بسیار پایینی است؛ به طوری که هر ۱۰۰ گرم آن در بر گیرنده ۱۰ کیلوکالری انرژی است. میزان فیبر خوراکی آن نیز ۸٫۵ گرم در هر ۱۰۰ گرم است که هم فیبر محلول و نامحلول دارد، پس می تواند برای کسان با قند و چربی بالا پسندیده باشد.

تخم اسفناج ملین و خنک کننده است و برای برطرف کردن آماس جگر و یرقان مفید است .

اسفناج سرشار از عنصر منیزیم است که این ماده معدنی نیز می تواند در کاهش اختناق خون بالا موثر بوده و در نتیجه بدن را در مساوی ابتلا به مرض های قلبی محافظت کند.

اسفناج آهنی را در اختیار بدن پیمان می دهد که کالری بسیار کمتری دارد و کاملا فاقد چربی است. آهن از ترکیبات درونی هموگلوبین خون است که اکسیژن را از شش ها به تمام سلول های تن منتقل می کند و در ضمن تقسیم کلیدی از سیستم های آنزیمی برای تولید انرژی و متابولیسم (است.

اسفناج برای زنان در دوران عادت ماهانه که در معرض فقر آهن هستند، زیاد مهم است و شمار گلبولهای قرمز خون را افزایش می دهد .

اسفناج چون دارای کلروفیل است عضلات روده را تحریک کرده و تخلیه چمین را آسان می کند .

اگر کسی مبتلا به حبس البول یعنی پاراگراف (لاتین) آمدن ادرار است می تواند با مخلوط نصف فنجان آب اسفناج این ناراحتی را درمان کند . به همان مقدار روغن بادام یا روغن زیتون درهم کرده و باو بدهید .

نکته:

اسفناج بعلت داشتن اگزالات برای بیماران مبتلا به آماس مفاصل و سنگهای کلیه و مثانه پسندیده نیست ضمناً آنهائیکه سرد مزاج هستند باید اسفناج را با ادویه گرم نظیر زنجبیل و هل رغبت نمایند .

خواص اسفناج خام و پخته

اسفناج را می طاقت خام یا پخته خورد. به هدف دوری از زیاد پختن، کوشش کنید آن را با بخار بپزید یا به طریق چینی تفت دهید. طریق های پخت، بافت و طعم سبزی یاد شده را حفظ کرده و فقدان ویتامین محلول در آب را به دست کم می رسانند. اگر چه ضمن پختن، پاره ای از این مواد غذایی از بین می روند، لکن در واقع صرف۲۱ مقیاس از سبزی پخته، اغلب از خوردن ۱ مقیاس سبزی خام ارزش غذایی دارد، چون حائز دو پیمانه برگ است. علاوه بر این، گرما مایه می شود که پروتئین موجود در اسفناج، آسان تر تجزیه گردد. در صورتی که اسفناج خام همراه با پرتقال یا برش های گریپ فروت به خاطر داشتن ویتامین «ث» اضافی خورده شود، ارزش غذایی اش افزون می گردد.

گذرگاه تقویت سیستم ایمنی بدن

آب اسفناج و تعجب های آن!

آب اسفناج به تفریق درد مفاصل کمک می کند و در بهبود یبوست یکتا از بهترین هاست.

آب اسفناج سرشار از فیبر است . برای تفریق دشوار یبوست مزمن زیاد خوب است . با دشواری ها هضم مبارزه میکند . آب اسفناج طبیعی برای زخم معده و کولیت بسیار خوب است. برای ایجاد یک سیستم ایمنی سالم تن کمک میکند .


بیشتر بخوانید: تقویم حجامت سال ۱۳۹۷


آب اسفناج حائز ویتامین K است . دارای کلسیم است. به کاهش مرض آماس مفاصل و درد مفاصل کمک میکند. آب اسفناج با دانه کتان نیز به کاهش درد برآمده از پوکی استخوان کمک می کند . مصرف آب اسفناج به طور منظم از درد مفاصل بازدارندگی می کند.

برای سلامت و زیبایی پوست بی اندازه است.

آب اسفناج بینایی را تقویت می کند و سرشار از ویتامین A است . برای تفریق دشوار شب کوری خوب است . غنی از کاروتنوئیدها، است از آب مروارید بازدارندگی میکند. مصرف روزانه آب اسفناج می تواند به افزایش رویت چشم کمک کند. برای شفا خفقان چشم موثر است .

آب اسفناج حائز آهن بالایی است . به مختصر خونی کمک میکند. . آب اسفناج درهم با با آب هویج می تواند به دشوار مختصر خونی در نسوان کمک کند

مصرف آب اسفناج به تفریق تنگنا خون بالا کمک میکند

آب اسفناج سرشار از منگنز است. برای ذیل آوردن اختناق خون کمک میکند. مصرف آب اسفناج یک یا دو بار در هفته می تواند میزان اختناق خون طبیعی تن را حفظ کند.

مصرف آب اسفناج از خونریزی لثه پیشگیری میکندآب اسفناج طبیعی دارای ویتامین C فوقانی است. مصرف منظم آب می تواند به دشوار خونریزی لثه کمک کند. غنی از ویتامین C است ، با سرماخوردگی و آنفولانزا در بدن مقاومت میکند.


بیشتر بخوانید: ۴ روش اصلی ترمیم ناخن شکسته


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE