loading...

روش رهای از آسیب های عشقی

روش رهای از آسیب های عشقی-آسیب شناسی شکست عشقی-آسیب های شکست عشقی-آسیب های شکست عشقی – مجله هوریس

روش رهای از آسیب های عشقی

در این بخش برای شما عزیزان نمونه های از بهترین روش ها را برای آسیب های عشقی را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم ضمنا اگـر عشق بدون یاری منطق و علـت راهنـمای شود، بی‌گمان، پرآسیب خواهد بود‎

گرچه شاخص‌ترین و جذاب‌ترین خصوصـیت عشق (هیجان) است اما ضمنا اگـر مدیریت تکمیل ارتباط عاشقانه را بر دوش‌اش بگذاریم، از میـان بردن تلخ رابطـه را به نظاره نشسته‌ایم.

روش رهای از آسیب های عشقی-آسیب شناسی شکست عشقی-آسیب های شکست عشقی-آسیب های شکست عشقی – مجله هوریس

۱- رویارویی با عشق، از آنجا که هیجان بیشتری در انسان به‌وجود می‌آورد، امر راحتی نیست. آنچه حائز ارزش است، باورکردن هیجانی بودن پدیده عشق است و باز هم باور کردن اینکه هر هیجانی قابل مدیریت و مدیریـت می باشد. ضمنا اگـر عشق مثل تمام پدید‌ه‌های هیجانی، بدون یاری منطق و علـت راهنـمای شود، بی‌گمان، پرآسیب خواهد بود. زمانـی که کوشش می‌کنیم هیجان عشق، در عین بروز، مدیریت و مدیریـت شود، آن را آرام کرده‌ایم. سیاه ای منطق و علـت که برپیکره‌ هیجان عشق وارد می‌شود، هیجان را آرام‌تر و سر به‌زیرتر کرده، آن را از پا می‌اندازد.

۲- یکـی از چالش‌هایی که عشق با آن روبه‌رو می‌شود، جـدال هویت عشاق می باشد. حفظ هویت من در برابر هویت ما. هیچ‌یک از این هویت‌ها، نبایستی به نفع هویت دیگری کنار رود، برتریـن راه تداوم یک رابطه، حفظ هویت فردی در کنار هویت ارتباطی می باشد.

۳- هر فرازی را نشیبی است و عشق هـم از این امر مستثنا نیست. ضمنا اگـر باور کنیم هیجان عشق طی مدت زمانی، فروکش خواهد کرد، واقع‌بینانه‌تر به رابطـه عاشقانه می‌نگریم و از هرگونه ایده‌آل‌سازی‌ دست برمی‌داریم.

۴- باور کنیم، اولیـن بازبیـنی ما در رابطـه عاشقانه هیچوقت واقع‌بینانه نیست. پس ، برای ممانعـت از تمرکز هیجانات غیرواقعی، لازم و ضـروری است بعد از مدیریت هیجانی، مرتبه دیگر شخـص مورد نظـر را مورد بازبیـنی قرار دهیم و ضمنا اگـر به تنهایی قادر نیستیم، از دیگران، مشاوران و متخصصان یاری جوییم.

۵- زمانـی که به شخـص بخصوصی دقت می‌کنیم، عواطف، وقـت زیادتری بر وی متمرکزشده، وزن زیادتری اخذ می‌کند؛پس برای ممانعـت از مدیریت غالب هیجانات در روابط عاشقانه، خوب است دقت خود را به کارها دیگری مثل کار، مطالعه، ورزش و… متمرکز‌ کنیم. در این صورت از عمق و شدت هیجانی عشق کاسته‌ایم و شاخ و برگ پیدا کردن آن را به تعویق انداخته‌ایم.

۶- در سیر یک رابطـه عشق بهنجار، عشق شرطی می‌شود. هیچ انسان سالمی نمی‌تواند دیگری را تحت هر شرایطی دوست داشته باشد. یک رابطـه سالم پیغام دوست دارا بودن می‌دهد و پیغام دوست‌داشتن اخذ می‌کند.


بیشتر بخوانید: خبرهای جدیدی از شروع کار مدیری و مجری‌گری گلزار


توصیه‌‌هایی برای عشاق ناکام

ضمنا اگـر پـس از تجربه ناکامی در عشق، عمیقا برانگیخته شده‌اید، غضب و عصبانیت بیشتری را تجربه می‌نمایید و با افکار انتقام‌جویانه اجباری و تکرارشونده مواجهید، وضعیت خود را اورژانسی ببینید و جدأ توصیه می‌شود در اولیـن فرصت ممکن از متخصصان بهداشت روان، مراکز مشاوره، پزشکان، والدیـن و نزدیکان، تقاضـای کمک نمایید . باور نمایید که تمرکز شما بر غضب و انتقام، فقط اوضاع را بحرانی‌تر نمـوده و تغییری درحال بد شما ایجاد نخواهد کرد.

دربـاره اینکه چه کارهایی می‌توان برای حل وضعیت موجود انجام داد، بیندیشید،فهرستی از همه کارهایی که به ذهنتان می‌رسد آماده نمـوده و آن را با دیگران، ترجیحا اشخـاص بالغ پیرامون خود، مطرح نمایید .

از روش‌های مدیریـت غضب ، مثل فنون آرام‌دهی، تمرکز بر افکار خوشایند، پرت کردن افکار بد و… استفاده نمایید .

از روابط حمایتی بهره‌‌مند شود؛ با دیگران درددل نمایید و خود را تسکین دهید. مرتبه هیجانی درد پیش‌آمده را با دیگران تقسیم نمایید .

باور نمایید که اکنون «غضب گین» می باشید . غضب اندیشه شما را غبارآلود و اجازه هر نوع رفتار مناسبی را از شما سلب نمـوده می باشد.

افکار خود را وارسی نمایید . ضمنا اگـر به تنهایی قادر نیستید، از دیگران یاری بگیرید؛ ردپای تحریفات شناختی و ارور های شناختی را در پیدایش غضب شدید خود جست‌وجو و بعـد اصلاح نمایید .

به یاد داشته باشید، غضب ، سریع حرکت می‌کند و مدیریـت اوضاع را به‌دست می‌گیرد و ضمنا اگـر بی وقـفه متوقف نشود، زود، دیر می شود .

ضمنا اگـر نمی‌توانید افکار مزاحم انتقام‌جویانه خود را مدیریـت نمایید ، سریع ا متخصصان بهداشت روان، والدیـن و نزدیکان را در جریـان قرار دهید و از یاری‌شان بهره‌مند شوید.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

عکس های داغ و جدید چهره ها در اینستاگرام(۱۰۹)

شیک پوش ترین چهره ها هالیوودی

نحوه اتصال دو گوشی با یکدیگر برای اشتراک گذاری اینترنت

مراسم ازدواج پرنس هری و مگان مارکل (+تصاویر)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE