loading...

۱۰ تزیین اصلی سفره افطار+عکس

سفره افطاری-سفره افطاری ساده-سفره افطاری مجلسی-سفره افطاری شیک-سفره افطاری زیبا-سفره افطاری ماه رمضان-سفره افطار+عکس -مجله هوریس

۱۰ تزیین اصلی سفره افطار

تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار

سفره افطار | نمونه های از زیبا ترین وشیک ترین سفره های افطار را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم و بالاخره ماه رمضان سال جاری هم از راه رسید، دوباره سفره های رنگین افطار در خانه ها پهن می شود و چه خوب است سفره های سال جاری مان رنگ و بویی دیگر داشته باشد.

سفره افطاری-سفره افطاری ساده-سفره افطاری مجلسی-سفره افطاری شیک-سفره افطاری زیبا-سفره افطاری ماه رمضان-سفره افطار+عکس -مجله هوریس

بالاخره ماه رمضان سال جاری هم از طریق رسید، دوباره سفره های رنگین افطار در منازل پهن می شود و چه خوب است سفره های امسال مان رنگ و بویی سایر داشته باشد. بهتر است برای سفره های افطار امسال تان برنامه دیگری بریزید، مثلا با خودتان پیمان بگذارید که امسال هر سفره افطاری را که پهن می کنید تزیین کنید و آن را با ایده های خاص بچینید. ما هم در این گذرگاه به شما کمک می کنیم، اگر می پرسید چگونه؟ بهتر است تا انتهای این مطلب با ما به اتفاق باشید الی با هم ایده هایی برای تزیین و چیدمان سفره افطار امسال را رسیدگی کنیم.

۱. تزیین سفر افطار با ظروف سفید رنگ

سفره افطار یک جورهایی تلفیقی از سفره ناشتایی و سفره شام است و همین مساله به جذابیت هرچه بیشتر این سفره کمک می کند هم راز سفره پنیر و خرما پیدا می شود و هم غذای گرم. صحیح است که این غذاها هر کدام ظرف خاصی را می طلبند ولی کوشش کنید نهایت سلیقه را برای انتخاب ظروف به شغل ببرید، حداقل کوشش کنید لغایت رنگ ظرف های یگانه باشد الی انسجام در سفره تان بیشتر به چشم بیاید و تزیین سفره افطارتان شکیل تر باشد. اگر رنگ ظرف ها روشن باشد بهتر است چرا که بیشتر خوراکی ها و غذاهایی که بر راز سفره پیمان می گیرند دارای رنگ های گرم و پر گرما هستند و ظرف های روشن و سفید به آن ها فرمان خودنمایی اکثریت می دهد.

۲. استفاده از یک ظرف برای چند خوراکی بر راز سفره افطار

یکی از ترفندهای دکوراسیونی که می توانید برای تزیین سفره افطار کاربرد کنید، استفاده از یک ظرف برای چند نوع خوراکی است. این پیشه به شما کمک می کند تا اگر میز غذاخوری تان حقیر است جا برای دیگر ظرف ها بیشتر باشد. مثلا خوراکی هایی از قبیل خرما، گردو و حتی پنیرهای قالبی را می توانید با هم دریک ظرف قرار دهید، زولبیا و بامیه ها را هم با هم قرار دهید برای سبزی هم ظرفی جدا در عقیده بگیری. هرچه شمار ظرف ها در سفره کمتر باشد بهتر است این شغل از سردرگمی کسانی که سر سفره افطار هستند کم می کند.

۳. رومیزی های زیبا برای سفره افطار

رومیزی ها را می نا تاثیر گذار ترین عنصر تزیین میز و سفره افطار دانست. بهتر است رومیزی ها رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی داشته باشد لغایت شما را به خوردن خوراک راغب تر کند به قول سرشناس قرمزهای اشتها آور همان چیزی است که برای غذاخوری بیچارگی دارید!

۴. سفره های افطار مینیمال

وقتی می گوییم سفره های مینیمال منظور مان سفره های جمع و جور و صمیمی است که چه بسا تنها برای خودتان عریض شان کنید. ولی این نکته نباید باعث شود که خیلی ساده از کناره تزیین سفره افطارتان بگذرید. یک زیر بشقابی زیبا، تعدادی ظرف کوچک، استکان چای باره علاقه تان و نان تازه سفره افطار تک نفره شما را تبدیل به یک سفره افطار بی همتا می کند.

۵. سفره افطار یا سینی افطار؟

عکس بالا هم یک ایده جالب و برادر داشتنی را به شما نشان می دهد. همه سفره افطار شما می تواند در داخل یک سینی بزرگ جمع شود؛ به نوعی شما می توانید به جای سفر افطار یک سینی افطار داشته باشید. برای به کارگیری این ترفند باید از ظرف های حقیر بهره‌گیری کنید. به نظر من که این ایده گرد از ناب ترین ایده ها برای تزیین سفره افطار است.

۶. تزیین سبزی برای سفره افطار

جدای از سفره افطار؛ خوب است که هر کدام از اجزای تو سفره هم تزیینات خاص خودشان را داشته باشند الی سفره آراسته تر به چشم بیاید. احد از اجزایی که می توانید تزیین کنید، سبزی خوردن های خوش رنگ و لعاب هستند، که می توانید با گونه ها تکنیک ها آن را تزیین کنید و برای این کارمی توانید از پنیرهای قالبی، تربچه ها و حتی تکه های نان سنگک هم کمک بگیرید. فقط بس است کمی سلیقه به هزینه دهید.

۷. تزیین حلیم برای سفره افطار

خوب است که از ساحل هیچ چیز به سادگی عبور نکنید و هر جزیی از سفره افطار را تزیین کنید، حتی آن ها را که از خارج تعبيه می کنید. مصداق راستین آن هم حلیم های خوش عطری هستند که دائم مهمان سفره های افطار هستند. حتی اگر آن ها را از خارج هم جاسازی می کنید با ابتدایی ترین نقش ها و با کمک دارچین و کنجد که در طعم حلیم ها هم تاثیر گذار هستند؛ آن ها را تزیین کنید.

۸. تزیین آش رشته برای سفره افطار

آش زنجیره ها هم مانند حلیم ها پای تغییر ناپذیر سفره افطار هستند و یگانه از همنشین داشتنی ترین کارها تزیین آش رشته است. پیاز داغ و نعنا و کشک را دم دست تان بگذارید و با هر کاسه آش همانند یک تابلو و یا نشانه هنری متفاوتی تصادف کنید. حتی می توانید کشک را با کمی زعفران قاطی کنید و از ترکیب رنگی قشنگ و مزه بی نظیرش نیز مستفیض شوید.

۹. تزیین شله زرد برای سفره افطار

یکی دیگر از خوراکی های لذیذ ای که بدون آن سفره افطار؛ سفره افطار نمی شود، شله زرد هایی هستد که عطرشان کس را از خود بی خویش می کند. این شله زرد ها هم با کمال گرایش می توانند تبدیل به بستری برای هنرنمایی شما باشند پس بی درنگ دارچین و خلال بادوم ها را بردارید و به سراغ کاسه های شله زرد بروید. شما حتی می توانید از خطوط خویش ظرف ها هم برای تزیین شله زرد ها بهره‌گیری کنید.

۱۰٫تزیین دسر های سفره افطار

مطالب مرتبط:

حتی اگر برای پس از افطار کیکی درسته کرده اید آن را نیز تزیین کنید، با هر چیزی که به مزه آن کیک کمک می کند الی بهتر باشد. معمولا پودر نارگیل، خلال پسته و بادوم از بهترین موادی هستند که می شود از آن ها کمک گرفت.

نمونه های از سفره افطار:

تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار زیبا
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار خوشمزه
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار نون و پنیر
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار

بیشتر بخوانید: تزیین پول به شکل دسته گل


تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار زیبا
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطارشیک
تزیین سفره افطار
سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
آش تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
شله زرد تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار

بیشتر بخوانید: کاردستی ساده با چوب بستنی


در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

۱٫ تصاویر تزیین تخم مرغ هفت سین سال ۹۷

۲٫ شیک ترین مدل های هفت سین سال۱۳۹۷

۳٫ کارت پستال های ویژه عید نوروز ۱۳۹۷

۴٫ تصاویری از خانه های مدرن و شیک میلیاردرهای تهرانی

کلمات کلیدی مرتبط

  • سفر افطار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE