loading...

خواص شربت خاکشیر برای ماه مبارک رمضان

شربت خاکشیر-شربت خاکشیر در بارداری-شربت خاکشیر با آبلیمو-شربت خاکشیر برای لاغری-شربت خاکشیر در دوران بارداری-شربت خاکشیر به انگلیسی-شربت خاکشیر برای تب-شربت خاکشیر برای جوش-شربت خاکشیر چگونه درست میشود-شربت خاکشیر چه نوع مخلوطی است – مجله هوریس

شربت خاکشیر، نوشیدنی پسندیده برای روزه داران

شربت خاکشیر
شربت خاکشیر

خواص شربت خاکشیر برای ماه مبارک رمضان | در ماه مبارک رمضان برای روزه داران عزیز به علت گرمازده گی و نیز تشنگی در روزهای گرم می توانید از نوشیدنی خاکشیر برای رفع تشنگی استفاده نمود با ما در سایت هوریس همراه باشید با بهترین ها دوشاب خاکشیر برای گرمازدگی بوده است

شربت خاکشیر-شربت خاکشیر در بارداری-شربت خاکشیر با آبلیمو-شربت خاکشیر برای لاغری-شربت خاکشیر در دوران بارداری-شربت خاکشیر به انگلیسی-شربت خاکشیر برای تب-شربت خاکشیر برای جوش-شربت خاکشیر چگونه درست میشود-شربت خاکشیر چه نوع مخلوطی است – مجله هوریس

شربت خاکشیر گرد از نوشیدنی‌های سنتی ایران است که اغلب در فصل تابستان و به‌صورت خنک مصرف می‌شود. دوشاب خاکشیر از ترکیب آب، دانه‌های خاکشیر، شکر، گلاب و یخ تعبيه می‌شود. برخی نیز آبلیمو نیز در آن می‌ریزند. وانگهی می‌توان به‌جای شکر از عسل کاربرد کرد.

خواص شربت خاکشیر

شربت خاکشیر از گذشته دوای گرمازدگی بوده است. نوشیدن این دوشاب سبب تفریق درجه حرارت بدن، آرامش سردرد و رفع بیحالی و سرگیجه حاصل از حرارت می‌شود. شربت خاکشر همچنین سبب تقویت معده و جهاز هاضمه گشته و در رفع التهاب‌های کلیه و مجاری آن موثر است. مصرف خاکشیر به علت داشتن پتاسیم می‌تواند لغایت حدودی کمبود الکترولیت بدن در فصل گرما را جبران کند.

فواید مصرف شربت خاکشیر در ماه رمضان

در ماه رمضان حتی پس از افطار شدنی است کماکان احساس تشنگی و عطش داشته باشید. امّا نمی دانید چطور باید تشنگی تان را رفع کنید. توصیه طب سنتی، شربت خاکشیر است.

از دیدن طب سنتی، احد از بهترین گیاهانی که مایه رفع عطش می شود، خاکشیر است. امّا ویژگان خاکشیر به این جا ختم نمی شود، خاکشیر فواید زیادی دارد که برخی متعلق به ها را ذکر می کنیم…

دوشاب خاکشیر ادرارآور است و کلیه ها را تقویت می کند

شربت خاکشیر
شربت خاکشیر

– تقویت کلیه با دوشاب خاکشیر

یکی از مهم ترین عملکردهای شربت خاکشیر در ماه رمضان، ادرارآور بودن آن است. در ماه رمضان، کلیه ها به علّت کم آبی بدن دچار پریشانی می گردند.

شربت خاکشیر کلیه ها را تقویت می کند، پیشاب را افزایش می دهد و سموم را از بدن خارج می سازد. این پیشه به خنک شدن بدن نیز کمک می کند.

– کاهش خشکی پوست با شربت خاکشیر

مطالب مرتبط:

در ماه رمضان، مبتلا خشکی و التهاب پوست خواهید شد زیرا بدن تان به شدت کم آب است و در طول روز به علّت گرمای تابستان اغلب عرق می کنید.

خاکشیر سرشار از امگا۳ است و در درخشندگی و طراوت پوست نقش به سزایی دارد. هم چنین خاکشیر، با افزایش اکسیژن پوست، سلول های پوستی را تحریک می کند و تولید فیبروبلاست را افزایش می دهد. درنتیجه شما پوستی براق و مرطوب خواهید داشت.


بیشتر بخوانید: با خواص روغن زرد گاوی بیشتر آشنا شوید


یکی سایر از تاثیرات دوشاب خاکشیر بر پوست، رفع جوش هاست. اگر خاکشیر را با مقداری ترنجبین مختلط کنید و اثناء افطار بنوشید، پوست شما از جوش های پوستی در امان خواهد بود.

– تنظیم دستگاه گوارش با خاکشیر

خاکشیر خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و به تنظیم دستگاه گوارش کمک می کند. التهاب ناشی از شکم‌روش را از بین می برد و گیر مراجعت اسید معده می شود.

اگر به جای شکر، از عسل برای شیرین کردن شربت خاکشیر استعمال کنید، بعد از افطار کمتر مبتلا دل ضعفه می شوید.

– افزایش رغبت جنسی با خاکشیر

خاکشیر خاصیت نیروبخشی و برای افزایش رغبت جنسی استعمال دارد. خاکشیر کمک می کند نا جسمی خویش را بازیابید الی بتوانید رابطه ی جنسی تان را در ماه رمضان حفظ کنید.

شربت خاکشیر
شربت خاکشیر

یکی از بهترین گیاهانی که باعث رفع عطش می شود، خاکشیر است

روش ی درست کردن شربت خاکشیر

باید پیش از هرکاری خاکشیر را سنگ شور کنید که البته شغل دشواری است. پس از تمیز شدن دانه های خاکشیر، آن را با آب سرد، چند قالب یخ، اندکی گلاب و شکر مصرف کنید.

اگر برایتان سخت است که هر دفعه خاکشیر را سنگ شوق کنید، می توانید یک بار حجم زیادی از آن را سنگ شوق کرده و باقیمانده ای را که نمی خواهید در همان اثناء مصرف کنید، همراه با آب در قالب هایی کوچک بریزید و فریز کنید.

هشدار!

فراموش نکنید که شیرین کردن بیش از حدّ دوشاب خاکشیر، موجب بروز دشواری ها گوارشی و پوستی در ماه رمضان می شود. علاوه بر این، مصرف بیش از اندازه ی دوشاب خاکشیر به علّت افزایش اشتها، امکان پذیر است مایه اضافه وزن تان گردد.

شربت خاکشیر
شربت خاکشیر

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:
۱٫ آموزش تهیه شیرعسلی در منزل
۲٫ آموزش تهیه بامیه بازاری در منزل
۳٫ آموزش تهیه ترافل رنگی خانگی
۴٫ شکر سرخ چیست؟ خواص شکر سرخ کدامند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE