loading...

دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو

دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو -چربی و ریزش موی سر-ریزش مو سر-ریزش مو سر مردان-ریزش مو سر زنان-چربی سر ریزش مو-چربی سر و ریزش مو-ریزش مو چربی پوست سر – مجله هوریس

دلایل چربی عجیب مو سرو ریزش مو

 

چربی و ریزش موی | در فصل تابستان دچار چربی بیشتر از حد موسر می شوید و نیز ریزش موسرتان افزایش پیدا کرده است می تواند با استفاده از این روش ها جلوگیری نمایید از  بیشـتر از اشخـاص به ویژه اشـخاصی که پوست و موی چربی دارند، مجبورند روزانه مو‌های خود را بشویند تا چرب و کثیف به نظـر نرسند. احتمالا برای تان زیبـا باشد که آگاه باشید ، چرب شدن بیشتر از حد مو‌ها برخـی وقتها اوقات به عادت‌های نادرست خودمان مرتبط می‌شود.

دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو -چربی و ریزش موی سر-ریزش مو سر-ریزش مو سر مردان-ریزش مو سر زنان-چربی سر ریزش مو-چربی سر و ریزش مو-ریزش مو چربی پوست سر – مجله هوریس

بیشـتر از اشخـاص به ویژه اشـخاصی که پوست و موی چربی دارند، مجبورند روزانه موهای خود را بشویند تا چرب و کثیف به نظـر نرسند. احتمالا برای تان زیبـا باشد که آگاه باشید ، چرب شدن بیشتر از حد موها برخـی وقتها اوقات به عادت های نادرست خودمان مرتبط می شود ؛ یعنی احتـمال دارد کارهای عادی و روزمره ای که انجام می دهیم، میزان چرب شدن و از دست دادن حالت موهای مان را تا جایی بیشتر شدن بدهند که احتیـاج به شستن آنان پیدا کنیم.

به این علـت ، در ادامه این مطلب شما را با ۸ عادت نادرستی که موجـب چرب شدن بیشتر از حد موها می شوند، آشنا می کنیم.

دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو
دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو

عادت نادرست اول: گیم کردن همیشگی با موها

برخـی اشخـاص عادت دارند زمان حرف کردن یا کار کردن مدام با موهای خودشان گیم کنند یا انگشتان خود را میـان موها و پوست کف سر به حرکت در بیاورند. این عادت نادرست موجـب انتقال چربی از کف سر و ریشه موها به سمت ساقه موها می گـردد و در انتها منجر به چرب شدن و کثیف به نظـر رسیدن موهای شما می شود .

راه حل: برای ترک این عادت خواهید توانست زمان حرف کردن با کار کردن، دست آزاد خود را با یک قلم یا اتوماتیک سرگرم نگه دارید.

عادت نادرست دوم: شستن بیشتر از میـزان موها

بعضـی اشخـاص گمان می کنند برتریـن راه برای رهایی از چربی موها، شستن همیشگی آنهمی باشد. این در حالی می باشد که شامپو کردن مکرر موها، به ویژه با شامپوهای ویژه موهای چرب، موجـب خشک شدن پوست کف سر می گـردد . به این علـت هم بدن بطور ناخودآگاه برای مبارزه با این خشکی، چربی زیادتری در آن بخـش از بدن تولید می کند تا کمبود چربی ایجاد شد ه در پوست کف سر را جبران نماید . به این علـت ، اشخاصـی که بیشتر از حد موهای خودشان را با آب گرم و شامپوی ویژه موهای چرب می شویند (روزی یک بار)، زیـادتر با چرب شدن موها مواجه می شونـد .


بیشتر بخوانید: ۹ غذا با کلسیم که دارای چربی طبیعی هستند


راه حل: موهای خود را حداکثر ۲ یا ۳ مرتبه در هفته شامپو نمـوده و برای آب کشی موها، آب ولرم را جایگزین آب گرم یا آب داغ نمایید .

عادت نادرست سوم: بهره گیری بیش از حد از نرم کننده ها

یکـی دیگر از عادت های نادرستی که موجـب چرب شدن بیشتر از میـزان موها می شود ، بهره گیری بیش از حد یا نادرست از نرم کننده همی باشد. اشخاصـی که نرم کننده را به کف سر خود می زنند یا از نرم کننده های پر قدرت همزمان با شامپوهای حاوی نرم کننده بهره گیری می کنند، زودتر از دیگران حالت موهای خود را پـس از حمام کردن و شستشوی بدن از دست می دهند و موهای شان هم با سرعت زیادتری نسبت به سایـر اشخـاص چرب می شود .

راه حل: چنان چه از شامپوهای حاوی نرم کننده بهره گیری می ننمایید (شامپوهای دو در یک یا سه در یک)، مناسـب تر می باشد به شیوه جداگانه از نرم کننده بهره گیری ننمایید . نرم کننده را تنها به نوک موهای خود بزنید و از ارتباط آن با پوست کف سر ممانعـت نمایید .

دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو
دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو

عادت نادرست چهارم: شانه کردن بیشتر از میـزان موها

شانه کردن بیشتر از حد موها خواهـد توانست چربی در پوست کف سر شود. احتمالا در نگاه اول، موهای شما با این کار براق و زیبا به نظـر برسد، ولی موقعی تکرار موها حالت خود را از دست می دهند و چرب و نامرتب می شوند. ضمن این که شانه کردن بیشتر از میـزان موها روزانه ، موجـب انتقال چربی کف سر به ساقه موها هـم خواهد شد.

راه حل: چنان چه موهای شما روزانه احتیـاج به شانه کردن دارند. مناسـب تر می باشد شانه را از میانه موها به سمت آخر بکشید و از شانه زدن موها، از کف سر به پایین، اجتناب نمایید . با این کار هم موهای منـظم و زیبایی دارید و هم زمینه چرب شدن موها را فراهم نخواهید کرد.

عادت نادرست پنجم: تمیز نکردن شانه

بسیار از اشخـاص گمانمی کنند برس یا شانه آنان نیازی به شستن و پاک کردن ندارد. این در حالی می باشد که این شانه های آلوده خواهندتوانـست زمینه چرب شدن موها را فراهم کنند. به این علـت ، اشخاصـی که عادت به شستن منـظم برس خود ندارند، به شانس زیاد حاوی موهای چرب تری می باشند .

راه حل: کوشش نمایید حداقل هر ۳ تا ۴ هفته یک بار، شانه یا برس خود را با آب ولرم و شامپو بشویید.

عادت نادرست ششم: بهره گیری از برس حاوی مو

بعضـی اشخـاص عادت ندارند پـس از شانه زدن، موهای جد ا شده را از پرس یا شانه خود بیرون کنند. برخـی اشخـاص هم به بیرون کردن همـه موها از برس ارزش نمی دهند و احتـمال دارد باقی ماندن چند تار مو را در برس خود نادیده بگیرند. این در حالی می باشد که این موهای باقی مانده در برس، به ویژه چنان چه چرب یا حاوی مواد حالت دهنده مو باشند، خواهندتوانـست در شانه زدن های بعدی موجـب چرب شدن موی تمیز شما شوند.

راه حل: پـس از هر مرتبه شانه زدن موها، همـه موهای باقی مانده در برس را بیرون نمایید و چنان چه احساس کردید برس یا شانه شما به علـت بهره گیری از حالت دهنده های مو چرب یا چسبناک شده بی وقـفه آن را بشویید.

عادت نادرست هفتم: بهره گیری از حالت دهنده های نامناسب

اقسام حالت دهنده های مو، ماسک های مو و سرم های مو، جزو محصولات زیبایی خیلی پرطرفداری می باشند که خواهندتوانـست به خودی خود موجـب چرب مشدن نامطلوب موها شوند.اگر شما ندانید بر حسب جنس موی خود از چه نوع حالت دهنده ای بهره گیری نمایید ، قطعا ۳-۲ ساعت پـس از حمام کردن و شستشوی بدن با موهایی چرب و بی حالت مواجه خواهید شد.

راه حل: برای ممانعـت از ایجاد چنین مشکلی مناسـب تر می باشد اشخـاص دارای موهای نچرب از حالت دهنده های بر پایه آب با رطوبت رسان بهره گیری کنند و حالت دهنده ها تنها روی سابقه موها اسپری یا مالش داده شوند. به علاوه از ارتباط اقسام حالت دهنده ها با پوست کف سر اجتناب نمایید .

عادت نادرست هشتم: گرما دادن بیشتر از میـزان به موها

بعضـی اشخـاص عادت دارند پـس از هر مرتبه حمام کردن و شستشوی بدن موهای خودشان را با گرما بالا سشوار یا اتو بکشند. برخـی وقتها هم گروهی از اشخـاص ترجیح می دهند. پـس از حمام کردن و شستشوی بدن موهای شان را با لوازم ویژه برقی و پر گرما فِر کنند. همه این کارها موجـب بیشتر شدن ترشح چربی در ریشه موها خواهند شـد و شانس چرب شدن سریع تر موها را بیشتر شدن می دهند.

راه حل: بهره گیری از اقسام حالت دهنده های گرما ی برای مو را فقط به جشن ها، مراسم و مهمانی های خود محدود نمایید .

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

توضیح سارا بهرامی در مـورد لباس عجیبش (+عکس)

عکس های داغ و جدید چهره ها در اینستاگرام(۱۰۶)

۵ غذا که به طور طبیعی باعث کاهش کلسترول می شود

به طور طبیعی پوست خود را براق کنید

کلمات کلیدی مرتبط

  • دلایل چربی و ریزش مو
  • ریزش موی سر ناخودآگاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE