loading...

آموزش دکوپاژ مو در خانه

آموزش دکوپاژ مو-اموزش دکوپاژ موها-آموزش تصویری دکوپاژ مو-آموزش دکوپاژ رنگ مو- مجله هوریس

آموزش دکوپاژ مو در خانه

دکوپاژ مو
دکوپاژ مو

دکوپاژ مو | برای داشتن موهای با رنگ خاص می توان از دکوپاژ مو استفاده نمود و رنگی زیبا و یک دست را برای خود در خانه درست نمود با ما در بهترین سایت تفریحی هوریس باشید

دکوپاژ مو-آموزش دکوپاژ موها-آموزش تصویری دکوپاژ مو-آموزش دکوپاژ رنگ مو

همه خانم ها می دانند که با رنگ می توان رنگ موها را تا سه درجه روشن کرد. برای روشن کردن موها می توان از روش های مختلفی استفاده نمود. اولین روشی که به ذهن بیشتر خانم ها می رسد استفاده از پودر دکلره است. دکلره فرآیندی است که موجب خارج کردن پیگمنت های طبیعی مو ( منظور موی رنگ نشده است ) از ساختمان مو می شود و رنگ مو را روشن می کند.
اگر قصد داشته باشید موهای طبیعی را بیشتر از چهار درجه روشن ترکنید اول باید موها را دکلره کرده و بعد از آن رنگ انتخابی را استفاده کنید. برای دکلره کردن نیز به پودر دکلره و اکسیدان ۳ یا ۱۲% نیاز دارید.

در کل دو نوع پودر دکلره وجود دارد:

پودر آبی و سفید.

پودر آبی نوع قوی از پودر دکلره و پودر سفید نوع ضعیف آن است. پایه ی موهای دکلره از ۱ تا۱۰ است که طبق مقاومت مو و مدت زمانی که پودر روی مو می ماند و به اصطلاح رنگ باز می کند به ترتیب :۱-مشکی ۲-قرمز ۳-قرمز نارنجی ۴-نارنجی قرمز ۵-نارنجی زرد ۶-زرد نارنجی ۷-زرد ۸-زرد روشن ۹-زرد خیلی روشن ۱۰-۱۱-۱۲ پلاتینه یا سفید است.
در نظر داشته باشید پایه پلاتینه برابر است با سوختن و دمیج شدن کل موها. به همین دلیل آخرین درجه ی دکلره را باید همان پایه ۹ در نظر بگیرید. مدت زمانی که مواد باید روی موها بمانند متفاوت است و به مقاومت هر مو بستگی دارد. پس برای دکلره کردن موها باید مقاومت موها را بسنجید تا مانع از سوختن تارهای مو شود.
یک روش ساده برای تست مقاومت موها کشیدن موها است. اگر مو حالت پوسیدگی نداشت یعنی هنوز مقاومت دارد و نباید به حالت پوسیدگی برسد. تمامی این مراحل بر روی موهای رنگ شده اصطلاحا دکوپاژ نامیده می شود.

برای دکلره یا دکوپاژ کردن شبیه رنگ زدن موها باید از قانون ریشه و ساقه استفاده کنید. زیرا تأثرپذیری ریشه ها بیشتر از ساقه مو است. پس اول ساقه ها را مواد زده و بعد از آن ریشه ها را مواد بزنیدتا به پایه ی مورد نظر برسد. مواد زیر را باهم ترکیب کرده و روی موی نمدار بزنید و سپس موها را ماساژ دهید. به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید مواد بر روی مو بماند، سپس با نرم کننده موها را بشویید و در انتها رنگ مورد نظر را به موها بزنید.
نکته: هرچقدر رنگ رنساژ روی مو بیشتر بماند مو تیره تر خواهد شد.
فرمول دکوپاژ مو در منزل:
۱پیمانه پودر دکلره
۱ پیمانه نرم کننده
اکسیدان ۶%

آموزش دکوپاژ مو در خانهReviewed by سه رخ on Nov 7Rating: 3.0آموزش دکوپاژ مو در خانهبرای دکوپاژ کردن موها باید همچون قانون رنگ زدن موها را ابتدا از ساقه و سپس ریشه دکوپاژ کرده و درنهایت رنگ مورد نظر را به مو بزنید. در این مقاله نحوه دکوپاژ کدن موها را به شما آموزش می دهیم

برای دکوپاژ کردن موها باید همچون قانون رنگ زدن موها را ابتدا از ساقه و سپس ریشه دکوپاژ کرده و درنهایت رنگ مورد نظر را به مو بزنید.دکوپاژ مو چیست؟

دکوپاژ مو چیست؟

دکوپاژ مو، فرآیندی برای حذف رنگ مویی است که نمی‌خواهید. این تکنیک زمانی کاربرد دارد که مو تیره‌تر از رنگ اصلی خود رنگ شده ‌است و به عنوان مقدمه‌ای برای تصحیح رنگ به کار می‌رود و این بدان معناست که مو بعد از دکوپاژ، دوباره رنگ می‌شود تا به رنگ دلخواه برسد. احتمالا می‌دانید که روش دکوپاژ با این‌که از مواد شیمیایی سبک‌تری نسبت به دکلره در آن استفاده می‌شود باز هم برای موها سنگین است و تا حد امکان باید از آن بپرهیزید و بهتر است برای این کار به آرایشگاه مراجعه کنید. بعد از اتمام کار، برای آب‌رسانی به موها، باید تا چند ماه از حالت دهنده‌های مو استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: جالب ترین عکس های پروفایل دخترانه


چه زمانی از دکوپاژ مو استفاده می‌شود؟

گاهی اوقات موها به رنگی در می‌آیند که مطلوب نیست و نمی‌توان صبر کرد تا مو رشد کند و رنگ پایین برود. گاهی اوقات موها را از ریشه رنگی می‌زنید که بعد از اتمام کار، آن را دوست ندارید یا این‌که رنگ، تیره‌تر از حد انتظار شما می‌شود. برای دکوپاژ مو، از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که میزان باز شدن لایه‌های مو را افزایش می‌دهد؛ از طریق باز شدن این لایه‌های کوتیکول مو، می‌توان رنگ قبلی را با استفاده از مواد شیمیایی از آن خارج نمود.

از آن‌جا که به دلیل دکوپاژ، لایه‌های کوتیکول مو از هم باز می‌شوند، می‌توان رنگ جدید را بلافاصله بعد از اتمام دکوپاژ به مو زد. با این حال، این کار باید با احتیاط انجام شود زیرا دکوپاژ، رنگ اصلی مو را نیز از بین می‌برد (شبیه دکلره) و ممکن است رنگ جدید، حالت فانتزی پیدا کند. مثلا رنگ‌های تیره، پایه قرمز دارند و اگر رنگ موی طبیعی فرد، بلوند خاکستری باشد، بعد از دکوپاژ رنگ قهوه‌ای تبدیل به سبز می‌شود. بنابراین دوبار رنگ زدن مورد نیاز است، یکی برای از بین بردن رنگ اصلی و دیگری برای ایجاد رنگ مورد نظر.

عوارض آموزش دکوپاژ مو

انتهای موهای خود را به‌طور منظم کوتاه کنید تا موهای دوشاخه شده را کم کم حذف کنید باز شدن لایه‌های کوتیکول مو، آن را شکننده می‌کند. بعد از انجام دکوپاژ، مو شکننده و زبر می‌شود. برای نرم کردن این موها باید از حالت‌دهنده‌های قوی استفاده کرد و انتهای موهای خود را به‌طور منظم کوتاه کنید تا موهای دوشاخه شده را کم کم حذف کنید و ظاهر نامطلوب ناشی از دکوپاژ را از بین ببرید. آرایشگاه‌ها معمولا خدمات مرطوب‌کنندگی و نرم کردن مو بعد از دکوپاژ را انجام می‌دهند.

مواد شیمایی به کار رفته در دکوپاژ، ضعیف‌تر از دِکُلره و روشن کردن مو هستند. دکلره کردن مو در منزل، باید با دقت و احتیاط و طبق دستورالعمل انجام شود. اگر در این کار تردید دارید با متخصصان مشورت کنید و در پایان خواهشمندیم تجربیات و دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید: بیوگرافی دکتر حسین خیراندیش + آدرس و تلفن جدید مطب دکتر خیراندیش


کلمات کلیدی مرتبط

  • دکوپاژ کردن مو
  • رنگ کدن مو بدون دکلره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE