loading...

هنر فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی-فنگ شویی اتاق خواب-فنگ شویی خانه-فنگ شویی ذهن-فنگ شویی ثروت-فنگ شویی ازدواج-فنگ شویی یعنی چه-فنگ شویی آشپزخانه-فنگ شویی در معماری-فنگ شویی کیف پول – مجله هوریس

هنر فنگ شویی چیست؟

هنر فنگ شویی
هنر فنگ شویی

هنر فنگ شویی | در این بخش به شناخت و نیز معرفی هنر فنگ شویی در منزل می پردازیم شما عزیزان با این هنر انرژی بخش  آشنا می کنم با ما همراه باشید در سایت هوریس

فنگ شویی-فنگ شویی اتاق خواب-فنگ شویی خانه-فنگ شویی ذهن-فنگ شویی ثروت-فنگ شویی ازدواج-فنگ شویی یعنی چه-فنگ شویی آشپزخانه-فنگ شویی در معماری-فنگ شویی کیف پول – مجله هوریس

فنگ شویی هنر باستانی شرقی، برای پیمان دادن هر وسیله در جای درست خویش چه در خانه و چه در محیط کار است .هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم منسجم باشند، نتیجه اش حیات خوب و موفقیت برای ماست و منظور فنگ شویی هم رسیدن به همین کامیابی است .

اگر بخواهیم فنگ شویی را واژه به لغت ترجمه نماییم به معنی باد و آب است و به این معناست که از جنبش باد و آب و به پیشه بردن درست عناصر مادی انرژی احسان در پیرامون زندگی ما جریان پیدا می کند.

هنر فنگ شویی
هنر فنگ شویی

خاستگاه فنگ شویی قاره آسیا است به همین خاطر قوانینش برای ما ایرانیان اجنبی و توان آشنا نیست و بسیاری از طریق کار هایش از دیر باز در ادب ما نیز هستی داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده.

به عنوان مثال خونه تکونی که ملت ما همیشه پیش از بهار سپریدن میدن و آلودگی هایی که در درازا سال برپایی شده و بی نظمی هایی که به خاطر بهره‌گیری مداوم از وسایل در درازا سنه به هستی آمده راپاکسازی می کنن و با انرژی جدید و تازه به پیشباز سنه جدید می روند
شاید در حیات خودتان با مواردی برخورد کرده باشید که خرید یا کرایه محل جدیدی برای شغل یا زندگی شما مایه شده الی تغییراتی خوب در زندگی شما به وجود بیاید و در مکالماتتان این کیفیت را اینگونه ذکر کنید که این خونه برامون اومد داشته یا برامون خوش یمنه و هرکسی در اون حیات کنه بخت میاره.

گاهی اوقات هم وقتی محل زندگی پیشین و کنونی خودتون را مقایسه می کنید می بینید که در منزل پیشین وضع شغل و حرفه احسان نداشتین ولی در این منزل وضع کارتان بهتر شده و در عوض مشکلات دیگری پیدا کردین و یا مثلا وقتی مهمونی میرین ممکنه یه جا علی رغم این که بسیار با افراد آشنا نیستین، ولی دانستن راحتی و صمیمیت کنید اما در عوض جای دیگه بدون هیچ علت مشخصی احساس ناراحتی کنید.

هنر فنگ شویی
هنر فنگ شویی

واقعیت اینه که بسیاری ازین مشکلات و دگرگونی ها حیات با وضعیت پیرامون حیات ما و وضعیت پیمان دریافت وسایل ما در این پیرامون وابستگی داره و فنگ شویی به ما کمک می کنه الی این پیوستگی را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط سستی را بر طرف نماییم.
فنگ شویی یا فانگ شویی (Fengshui) فلسفه و هنری باستانی است که سابقه آن به ۳۰۰۰ سال پیش در کشور چین باز می گردد. بر اساس آن هر فضایی دارای انرژی است و با بکارگیری و حفظ تعادل بین اشیا و فضا، سلامتی و خوشبختی برای انسان رقم می خورد.
فنگ به معنی باد و شویی آب است. در فرهنگ چینی باد و آب مظهر سلامتی و پاکی است. در نتیجه فنگ شویی خوب، خوشبختی است و فنگ شویی بد، بدشانسی و بدبختی است.


بیشتر بخوانید: ۴۰ مدل مانتو مجلسی مشکی و سفید


اساس فنگ شویی دیدگاهی است که فلسفه و فنون باستانی چین به جهان دارد. بر اساس این دیدگاه، زمین، زنده و منبع انرژی است.
یک روز بهاری را تجسم کنید. خورشید می درخشد و نسیم خنکی می وزد در حالیکه شما بر امواج آرام دریا در حال استراحت هستید. اکنون احساس فوق العاده ای دارید. چرا این احساس را داخل خانه خود نبرید؟ هدف فنگ شویی ایجاد اینگونه تغییرات برای احساس کردن لطافت باد و آب است.
در ادامه به نکاتی برای طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب آرامش بخش، بر اساس قواعد فنگ شویی اشاره می کنیم:
اتاق خواب مکانی برای استراحت است

تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی و هرگونه وسایلی که با استراحت منافات دارند را از اتاق خواب خود بیرون ببرید، زیرا که وجود این وسایل در اتاق خواب باعث از بین رفتن انرژی های مثبت و نهایتاً آرامش شما می شود.
ریخت و پاشها را مرتب کنید
اتاقتان را مرتب کنید و از شر هر چیزی که دوست ندارید در اتاقتان باشد خلاص شوید. جمع کردن ریخت و پاش ممکن است زمانبر و خسته کننده باشد، ولی باعث می شود که احساس خوبی به شما دست دهد و بتوانید تغییرات را بر طبق علاقه خود اعمال کنید. از این مرحله فرار نکنید، زیرا مهمترین مرحله هماهنگ کردن انرژی ها، پاکیزگی و مرتب بودن است.
بگذارید هوای تازه و نور کافی وارد اتاق شود
پنجره ها را باز کنید و هوای تازه و پاک را به اتاق خود راه دهید. گیاهان خانگی نیز می توانند هوای اتاق را تصفیه کنند، به شرطی که اتاق بزرگ و گیاهان دور از تخت خواب گذاشته شوند. اجازه دهید نور طبیعی و کافی در روز به اتاق وارد شود.
درجات مختلف نوری را در اتاق خوابتان ایجاد کنید
شبها درجات مختلف تیرگی و روشنی ایجاد کنید. می توانید ازلامپهایی که دارای سوییچ های تنظیم شدت نور هستند و یا از شمع هایی که دارای کیفیت بالا و فاقد مواد سمی می باشند، استفاده کنید. روشن کردن شمع حداقل ۱۵ دقیقه قبل از خواب، باعث جذب انرژی و داشتن خوابی راحت می شود.
دکوراسیون و رنگهای مناسب

هنر فنگ شویی
هنر فنگ شویی

رنگ، مهمترین بخش دکوراسیون است. رنگ های متناسب برای دکوراسیون، درجات رنگی بین رنگ پوستی تا شکلاتی است. آبی روشن و سبز نیز مناسب می باشند. باید دقت داشت که از رنگ های سرد به تنهایی استفاده نکرد زیرا مانع از داشتن خوابی آرام می شود. بهتر است رنگ های سرد و گرم در کنار هم به کار گرفته شوند.
دکوراسیون متناسب، می تواند انرژی های موجود در اتاق خواب را متعادل نگاه دارد. برای مثال دو میز کوچک در دو طرف تخت خواب، محل مناسبی برای گذاشتن چراغ خواب، کتاب، لیوان آب، ساعت و یا وسایل کوچک مورد نیاز قبل از خواب می باشد. همچنین توصیه شده که آینه ای کوچک را به جای قرار دادن یک آینه بزرگ در اتاق خواب، برگزیده و در گوشه اتاق خواب خود بگذارید.
تابلو و تصاویر مناسب
تصاویر تابلوهای اتاق خواب خود را با دقت انتخاب کنید. تصاویر خشن با رنگهای تند مناسب اتاق خواب و استراحت نمی باشد. می توانید تصاویر و یا اتفاقاتی که دوست دارید در زندگیتان اتفاق افتد را انتخاب کنید.
تمامی درها را ببندید
قبل از خواب درِ اتاق خواب و تمامی درهای مشرف به آن را ببندید. نظم حاکم در اتاق خواب، آرامش را به شما منتقل می کند.

فنگ شویی
فنگ شویی

*******
پایه و اساسی که در زمان قدیم از مفهوم «فنگ شویی» برداشت می شده، هم اکنون در چین هم در زمره خرافات قرار می گیرند. اما این عبارت، امروزه بیشتر به عنوان اصطلاحی برای طراحی دکوراسیون (از مکان قرارگیری اشیا تا نور محیط، رنگ دیوارها و نظم اتاق) و به منظور زیبایی و سادگی بیشتر در مکان های مختلف منزل و محل کار به اجرا در می آید.

فنگ شویی اتاق خواب باعث هماهنگی انرژی های مقوی و نفسانی می شود. این هماهنگی شما را به هیجان و آرامش همزمان دعوت می کند. می تواند چرتهای نیمروز، خواب شبانه و عشق ورزیدن شما را مفرح و لذت بخش تر کند، پس چرا از همین الان شروع نکنیم؟

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

۱٫ ۸۰ مدل پرده جدید پذیرایی ۲۰۱۸

۲٫ ۵۰ مدل سنجاق سینه شیک و زیبا

۳٫ ۳۰ مدل از بهترین باکس گل ها

۴٫ مدل های متنوع دکلته مجلسی و شیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE