loading...

اموزش مرغ بریانی تهیه سحری

اموزش مرغ بریانی تهیه سحری -مرغ بریانی-مرغ بریانی در فر-مرغ بریانی بدون فر-مرغ بریانی در توستر-مرغ بریانی شکم پر – مجله هوریس

اموزش مرغ بریانی تهیه سحری

مرغ بریانی | بریانی مرغ از نظـر میزان کربوهیدرات، پروتئین و چربی، غذای نسبتا جامعی است و خواهـد توانست انرژی شما را برای یک روز از روزه داری کاملا حفظ نماید . تنها به عنوان یک وعده سحری می بایست انـدکی ویتامین به آن اضافه شود. به این علـت ، خوب است این غذا را با یک پیاله سالاد شیرازی که با آبلیموی تازه مزه دار شده، همراه نمایید .

اموزش مرغ بریانی تهیه سحری -مرغ بریانی-مرغ بریانی در فر-مرغ بریانی بدون فر-مرغ بریانی در توستر-مرغ بریانی شکم پر – مجله هوریس

هفته نامه تندرست – ترجمه ندا احمدلو: یکـی از ارزشمند ترین وعده های غذایی که می بایست در ماه رمضان برای اشخـاص روزه دار از ارزش خاص ای برخوردار باشد، وعده سحری می باشد. وقتی که ما یک سحری تکمیل و مغذی استفاده کنیم، می توانیم جلوی گرسنگی و تشنگی خود را روزانه بگیریم و کاری کنیم که انرژی مان بیشتر از حد تحلیل نرود.

از آنجایی که متخصصان تغذیه اغلب اصرار بر شباهت وعده سحری با وعده ناهار دارند، در ادامه این مطلب به معرفی یک غذای کویتی می پردازیم که طرفداران بیشـتر میـان مسلمانان عرب دارد. «بریانی مرغ کویتی» نسبتا همه تیـم های غذایی را در خود جا داده و خواهـد توانست انرژی شما را برای یک روز از روزه داری کاملا حفظ نماید . این غذا برای نوجوانان در سن پیشرفت و اشخـاص مبتلا به کم خونی خفیف که نیت روزه داری دارند هم خیلی مناسب می باشد.

با چی؟

بریانی مرغ از نظـر میزان کربوهیدرات، پروتئین و چربی، غذای نسبتا جامعی است و به عنوان یک وعده سحری می بایست انـدکی ویتامین به آن اضافه شود. به این علـت ، خوب است این غذا را با یک پیاله سالاد شیرازی که با آبلیموی تازه مزه دار شده، همراه نمایید . اشخاصـی که تمایل به استفاده صیفی ها در ساعت های ابتدایی صبح برای سحری ندارند، خواهندتوانـست یک پیاله ماست و خیار که انـدکی نعناع یا شوید هم درون آن ریخته شده باشد را با بریانی مرغ کویتی خود همراه کنند. برتریـن نوشیدنی برای وعده سحری با بریانی مرغ، شربت آبلیمو یا شربت سکنجبین کم شکر می باشد. چنان چه مزه بیدمشک را دوست داشته باشید، خواهید توانست شربت بیدمشک کم شیرین را هم با این غذای کویتی همراه نمایید . در نظـر گرفتن یک پیش دستی سبزی میل کـردن همراه با این غذای عربی هم خواهـد توانست عطر و مزه دلچسبی به آن بدهد.

هزینه متوسط ساخته این غذا ۲۵ هزار تومان می باشد.

اموزش مرغ بریانی
اموزش مرغ بریانی

 بیشتر بخوانید: آموزش سه نوع سوپ خوشمزه در دنیا


مواد ضـروری (برای ۴ نفر)

اموزش مرغ بریانی
اموزش مرغ بریانی

طرز ساخته

برای آماده سازی بریانی مرغ کویتی ابتدا می بایست برنج را به شیوه دمی آماده نمایید ، به این صورت که به ازای هر پیمانه برنج، ۱٫۵ پیمانه آب بریزید .
در انتها برای این ۴۰۰ گرم برنج، ۱٫۵ قاشق غذاخوری کره و نصف قاشق چای خوری نمک بهره گیری نمایید .
زمانی که آب برنج کشیده شد و شما در ظرف را برای دم کردن برنج گذاشتید، زمان آن است که بریانی مرغ را آماده نمایید .
تابه نچسبی را روی گرما ملایم بـزارید و سایـر کره را درون آن بریزید.
بعد از ذوب شدن کره، پیازهای خردشده را که خوب است به شیوه خلالی خردشده باشند را حدود ۵ دقیقه در کره تفت بدهید تا کاملا طلایی شوند.
فیله های مرغ را که از پیش به شیوه خلالی برش داده اید، درون پیاز تفت بدهید.
بعد از عوض شدن رنگ گوشت، زنجبیل و زردچوبه و سایـر ادویه ها را حدود یک دقیقه با مرغ و پیاز گرما بدهید.
حالا به شیوه همزمان حبه های عصاره مرغ، گوجه فرنگی رنده شده، ماست، آبلیمو و رب گوجه فرنگی را روی مرغ ها بریزید.
یک چهارم قاشق مرباخوری نمک هم به این ترکیب اضافه نمایید و اجازه دهید همـه مواد حدود ۱۰ دقیقه روی گرما ملایم با همدیـگر ترکیب شوند و مزه یکدیـگر را بگیرند.
بعد از ۱۰ دقیقه، شعله را خاموش نمایید و ۲ قاشق غذاخوری از زعفران را درون تابه مرغ بریزید، گرما دادن زعفران موجـب از دست رفتن عطر آن می شود . به این علـت هم می بایست پـس از خاموش کردن شعله، به سایـر مواد اضافه شود.
حالا حدود ۳ قاشق غذاخوری از برنج دم کشیده را درون سایـر زعفران دم نمـوده بریزید و انـدکی برنج زعفرانی برای تزئین غذای خود آماده نمایید .
برای سرو این غذا ابتدا برنج را درون دیس بکشید، بعـد بریانی مرغ و برنج زعفرانی را به برنج آسان اضافه نمایید .
در انتها ، روی غذا را با گشنیز و نعناع تازه و ساطوری بپوشانید تا عطر دل انگیزی فضای میز سحری شما را پر نماید .
۷ راز پخت بریانی مرغ

سامان گلریز، مدرس آشپزی:

۱٫ برای پختن بریانی اصیل، قطعا باید از کره به جای سایـر روغن ها بهره گیری نمایید .

۲٫ بریانی مرغ اصیل حاوی ادویه های تند و زیاد است اما چنان چه قصد پختن این غذا برای وعده سحری دارید، خواهید توانست پـس از آب شدن کره، یک عدد برگ بو را همراه با پیاز تفت بدهید تا عطر غذا مناسـب تر گـردد و احتیـاج به بهره گیری از ادویه های تند و تیز هم از میـان برود.

۳٫ چنان چه تمایل به بهره گیری از ادویه های زیاد برای آماده سازی بریانی مرغ ندارید، حداقل از زردچوبه و پودر کاری بهره گیری نمایید . این دو ادویه جزو مهـم ترین مزه دهنده ها به مرغ بریانی می باشند .

۴٫ در بعضـی از فرهنگ ها، برنج بریانی را با اندکـی کشمش سرخ شده تزئین می کنند. برای این کار می بایست از کشمش پلویی بهره گیری نمایید .

۵٫ در برخـی کشورهای عربی، برنج بریانی را دم نمی کنند و آن را حدود ۲۰ دقیقه در آب، آب مرغ یا آب گوشت می پزند.

۶٫ در بعضـی کشورهای عربی هم زمان ساخته برنج بریانی مرغ، اندکـی زعفران دم شده به آن اضافه می کنند تا رنگ برنج به حالت زرد ملایمی دربیاید.

۷٫ هر چند بهره گیری از سیر تازه در دستور پخت بریانی مرغ اهمیت خاص ای دارد، چنان چه قرار باشد این غذا برای سحرهای ماه رمضان آماده و طبخ شود، می بایست بدون سیر باشد تا دهان روزه داران بو نگیرد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

سریال های ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷

۹ غذا با کلسیم که دارای چربی طبیعی هستند

۹ غذا که نباید قبل از خواب بخورید

آموزش سه نوع سوپ خوشمزه در دنیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE