loading...

راهکارهای عکاسی متفاوت در شب

راهکارهای عکاسی متفاوت در شب

در این مقاله ار مجله اینترنتی هوریس می خواهییم به بررسی راهکارهای عکاسی متفاوت در شب برای شما دوستان عزیز بپردازیم . در صورتی که در زمینه عکاسی فعالیت دارید و یا به عکاسی علاقه مند هستید، تا پایان با ما همراه باشید.

به صورت کلی می­توان گفت عکس شب شاید به نوعی به عکس­های هنگام غروب تا پیش از طلوع آفتاب گفته می­شود. عکاسان شب دید متفاوتی به محیط اطراف دارند. سوژه­های عکاسی شب محدود و متفاوت اما بسیار جالب و زیبا هستند. یک عکاس شب باید خلاقیت کافی داشته باشد تا بتواند آثار زیبایی از محیط اطراف، مثلا آسمان، ارتفاع و … را به زیبایی و متفاوت، شکار کند.

راهکارهای عکاسی متفاوت در شب
راهکارهای عکاسی متفاوت در شب

برای این کار باید دید مناسبی از دایره فعالیت­های یک عکاس شب داشته باشیم که در ادامه به آن­ها اشاره می­شود.

  1. نور و زمان، پایه و اساس کار یک عکاس شب:

پیش­بینی تصویر و عکس نهایی هنگام عکاسی در شب بسیار دشوار است و این یکی از ویژگی­های فوق­العاده در عکاسی شب است.

سرعت شاتر پایین در عکاسی موجب می­شود تا در یک قاب بتوانیم وقایع چند ثانیه را ثبت کنیم. سرعت شاتر پایین در عکاسی موجب می­شود تا جلوه و حالت خاصی ایجاد شود. سرعت شاتر همچنین روی سرعت ثبت وقایع جلوی لنز، تاثیرات دیدنی می­گذارد. تمام عوامل متحرک در کادر عکاسی نیز با سرعت­های متفاوت، بسیار زنده و واضح به تصویر کشیده می­شوند.

استفاده از نور مصنوعی در محیط عکاسی شب، گاهی موجب می­شود تا رنگ­ها در عکس، واضح­تر و تندتر به نظر بیایند و در تضاد با تاریکی شب، جلوه­های بصری زیبایی ایجاد کنند.

۲٫شب­ها در شهر به دنبال سوژه های خاص و متفاوت:

عکاسی در شب، جلوه دیگری از شهر را به نمایش می­گذارد. یکی از نکات مهم در این عکاسی، ساعت عکس برداری است. یکی از زمان­های خاص برای عکاسی، بخصوص عکاسی از آسمان، زمان­های گرگ و میش و لحظه­های نزدیک به وقت طلوع و غروب خورشید است.

از دیگر جلوه­های عکاسی می­توان به وجود داشتن آب در قاب عکاسی اشاره کرد. عکاسی از باران یا پس از باران و استفاده از انعکاس نور در آب جذابیت­های خاصی به عکس می­دهد.

عکاسی در ارتفاع یکی دیگر از جلوه­های ویژه عکاسی است. در ارتفاع علاوه بر زیباتر شدن تصویر، شلوغی­ها و عوامل اضافه در کادر عکاس، کمتر ایجاد مزاحمت می­کنند.

۳٫عکاسی از رعد و برق!

عکاسی از رعد و برق بسیار سخت اما نتیجه آن جالب توجه است. باید به این نکته توجه داشت که سرعت شاتر در این نوع عکاسی باید پایین باشد تا بتوان یک رعد و برق را به طور کامل در کادر عکاسی خود گنجاند.

البته در این نوع عکاسی باید جوانب احتیاط را هم در نظر داشت و تا حد ممکن از عکاسی در محل­های خیس و طوفانی خودداری نمود.

۴٫آتش بازی و جلوه­های ویژه عکاسی از آن:

برای عکاسی از آتش بازی فقط کافیست زمان برگزاری چنین مراسماتی را بدانید و پیش از مراسم، محل مناسب عکاسی را پیدا کرده و قبل از شلوغ شدن محیط، در محل مورد نظر مستقر شوید.

۵٫عکاسی از ستارگان:

برای عکاسی از ستارگان بهتر است تا از نورهای مصنوعی شهر فاصله بگیرید. اگر دسترسی به برق آسان نیست، بهتر است در این نوع عکاسی از دوربین­های آنالوگ استفاده کرد.

با قرار دادن چند چشمه نور در یک قاب، می­توان یک جلوه زیبا و یک عکس سورئال ایجاد کرد. همچنین با بکار گیری ابزاری چون آتش یا چراغ­قوه می­توان جلوه­های متفاوتی ساخت.

برای عکاسی شب کافیست شجاع، جسور و خلاق باشید و با تفکر، بهترین حالت عکس برداری از سوژه را انتخاب کنید.

در صورتی که قصد عکاسی حرفه ای دارید، علاوبر مهارت عکاسی نیاز به یک دوربین حرفه ای نیز دارید. برای خرید انواع دوربین های عکاسی به سایت دنیای دوربین www.cameraworld.ir مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE