loading...

آشنایی با انواع راهبند – راهبند تک

آشنایی با انواع راهبند راهبند تک

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم شما کاربران و همراهان عزیز را با اتواع راهبند آشنا کنیم . امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. حتما شما هم راهبند دیده اید و کاملا مطمئن هستم که حتی اگر شده برای یک بار، با یک راهبند برخورد داشته اید. راهبندها، همان وسایلی هستند که در نزدیک درب های ورودی قرار گرفته تا از ورود و خروج بدون اجازه خودروها، جلوگیری کنند. راه‌بند، مانعی است که در خیابان‌ها برای کنترل کردن ترافیک، مسائل مربوط به امور عمرانی شهری، تحت کنترل قرار دادن اعتراضات خیابانی و نیز سرقت استفاده می شوند.

آشنایی با انواع راهبند – راهبند تک
آشنایی با انواع راهبند – راهبند تک

در حقیقت راهبندها، برقی و اتوماتیک هستند و توسط یک دکمه به کار می افتند. میله راهبند به وسیله جک و موتور حرکت می کند. آن میله ای که دائماً در حال بالا و پائین شدن است، بوم راهبند نام دارد. اندازه بوم راهبند با توجه به مکان مورد نظر، متغیر است. طول این بوم ها می تواند از سه متر تا هفت متر باشد.

گیت ها و راهبندهای اتوماتیک مدل های مختلفی دارند؛ برای مثال، الکتروموتور و یا موتور هیدرولیکی. قدرت و همچنین قیمت در راهبند هیدرولیکی، از راهبند برقی بیشتر است. یک تفاوت دیگر آنها، در اندازه بوم ( اندازه بازو ) است که به طور معمول ۴ متری، ۵ متری و یا ۶ متری هستند.

جهت صدور فرمان برای راهبندها و نیز گیت های اتوماتیک پارکینگ، می توانید از اکسس کنترل، ریموت کنترل، لوپ دیتکتور، آنتن برد بلند، کلید تحریک دستی و … استفاده کنید. در زمان نصب کردن راهبند، برای جلوگیری از  بروز خسارت به خودرو و راهبند، باید حتما از چشمی ایمنی استفاده شود. علاوه بر آن می توان از بوم های دارای Led  و چراغ فلاشر نیز جهت هشدار دادن استفاده کرد.

راهبند اتوماتیک

هر اندازه که بوم راهبند اتوماتیک، طول بلندتری داشته باشد، به همان اندازه باید موتور و جک آن نیز دارای قدرت بیشتری بوده تا توانایی جابجا کردن آن را داشته باشند. قطعا هنگامی که طول بوم بلندتر باشد، وزن آن نیز بیشتر خواهد شد؛ در آن حالت موتوری قوی تر هم نیاز است تا آن را هدایت کند. جنس بوم، از فلز و آهن است. بعضی از بوم ها از جنس پلاستیک فشرده و کائوچو هستند اما بیشتر بوم ها از فلز ساخته می شوند تا برخورد خودروها با آن، باعث خراب شدن بوم و راهبند نشود؛ همچنین نتوانند به آسانی از آن رد شوند. مسئله مهم دیگر درباره راهبندها، برند آن ها است. سعی کنید برای حمایت کردن از کالاهای داخلی و تولید ملی، نوع ایرانی آن ها را خریداری کنید. زیرا واقعا راهبندهای ایرانی تفاوتی با انواع خارجی آن ندارد و حتی بعضی از آنها، از نمونه های خارجی نیز بهتر اند. به این خاطر توصیه می شود که از راهبندهای ایرانی استفاده کنید.

 

  شیوه انتخاب راهبند اتوماتیک

برای عنوان کردن چند نکته به عنوان راهنما جهت خریدن راهبند اتوماتیک، باید اظهار کنم که از مهم ترین فواید استفاده کردن از راه بند، به وجود آوردن یک سیستم امنیتی ارزان قیمت و بسیار ساده است.

در حقیقت با ایجاد نوعی توقفگاه و ایستگاه برای نگهبان، نمیتوان بدون هماهنگی و اجازه نگهبان از این گیت عبور کرد. راهبند باید کاملا ایمن باشد و این نکته، مهم ترین مسئله در انتخاب است. در جلوی هر درب ورودی و پارکینگی، فرقی ندارد ساختمان و یا مجتمع مسکونی باشد یا تجاری، راهبندی وجود دارد که امکان کنترل را به نگهبان می دهد. شاید فکر کنید میله های راهبند دارای مقاومت پایینی هستند و می توان فقط با یک ضربه از آن رد شد؛ در حالی که میله-های راهبند، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند..

 

راهبندهای الکتروهیدرولیک

این نوع از راهبندها، با منتقل کردن قدرت به وسیله فشار مایعات که به طور عمده روغن هیدرولیک است، به انتقال قدرت به وجود آمده توسط الکتروموتور، به بخش الاکلنگ شکلی که به شفت اتصال دهنده بوم یا همان اهرم مسدود کننده مسیر متصل است، می پردازند. با در نظر داشتن این مسئله که منتقل کردن قدرت به وسیله روغن، دارای بهره وری بالایی است، پس در این مکانیزم انتقال قدرت، میزان اتلاف انرژی و تبدیل شدن آن به گرما بسیار اندک است. نتیجه آن که راهبند الکتروهیدرولیک، در ترددهای بالا دارای عملکرد مناسبی است و معمولا این مکانیزم، برای استفاده با میزان تردد نامحدود مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب راهبند مناسب و خرید راهبند به سایت راهبند تک  www. rahbandtak.com مراجعه نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE