loading...

برای نصب کرکره برقی چه تجهیزاتی لازم است؟

برای نصب کرکره برقی چه تجهیزاتی لازم است؟

امروزه با توجه به اینکه کرکره های برقی از نظر امنیت، زیبایی و حتی کم بودن هزینه نگهداری، مورد توجه اکثر فروشگاه ها و گاهی منازل مسکونی قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم به بررسی موضوع متفاوتی با عنوان برای نصب کرکره برقی چه تجهیزاتی لازم است؟ برای شما همراهان گرامی بپردازیم. افرادی که قصد فعالیت در زمینه نصب کرکره برقی دارند، این نوشته می تواند اطلاعات مفیدی برای شما ارائه دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

برای نصب کرکره برقی چه تجهیزاتی لازم است؟
برای نصب کرکره برقی چه تجهیزاتی لازم است؟

جهت نصب کرکره برقی چه قطعات و تجهیزاتی نیاز داریم؟

تجهیزات و قطعاتی که برای نصب کرکره برقی مورد نیاز می باشد عبارتند ازمواردی که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

  • تیغه

تیغه ها معمولا که در دو نوع موجود است که شامل  تیغه فولادی و تیغه های دیگر می شوند.

  • ریل، مویی و کپس

در واقع ریل، پروفیلی شبیه حرف U می باشد که به شکل عمودی در دو طرف چپ و راست دهنه نصب می گـردد و رول تیغه ها در درون آن ها پایین و بالا می رود. همچنین  دو نوع ریل در بازار موجود است که یکی فولادی و دیگری آلومینیومی است که با توجه به نوع کار از هر کدام استفاده می شود. ریل های فولادی استحکام و دوام بیشتری نسبت به ریل های آلومینیومی دارد.

اما مویی نیز به نواری افشان اتلاق می گردد که درون ریل تعبیه شده و باعث کم شدن اصطکاک تیغه ها می شود.

راهنمای تلفنی یا کپس به قطعه ای که در پایـان دو طرف تیغه ها قرار می گیرد، گفته می شود. کار این قطعه مواظبت کردن و راهنـمای تیغه ها در درون ریل ها می باشد.

مطالب مرتبط:
  • شفت[لوله محور]

هنگام چرخش شفت به وسیـله موتور، رول کرکره به بالا و زیـر کشیده می شود. در واقع رول تیغه بر روی شفت یا همـان لوله قرار می گیرد. معـمولا دو نوع شفت در کرکره های برقی به کار می رود که یکی از آن ها شفت ۸ Cm برای موتورهای توبلار می باشد.

  • UPS

نصبups کاملا اختیاری است زیرا همانطور که خیلی از شما می دانید این قطعه برای زمانی که برق قطع شده است استفاده می گردد و به وسیله دو باطری داخلی و خارجی می تواند برق کرکره برقی را تولید نماید. امروزه در همه موتور ها، قطعه ای برای پایین و بالا آوردن کرکره هنگام قطع شدن برق قرار داده شده است.

  • موتور:

کار اصلی موتور چرخیدن شفت است که در نتیجه این چرخش حرکت رول تیغه ها به سمت بالا و زیـر  امکان پذیرمی باشد. معـمولاً دو نوع موتور در بازار موجود است که عبارتد از  ساید و توبلار .

الف: موتورهای ساید

موتورهای ساید در بیرون از شفت مستقر خواهند شـد و شامل مدل های  kg150،  ۳۰۰ Kg ، ۵۰۰ Kg، ۶۰۰ Kg، ۸۰۰ Kg و… می باشند .

ب: موتورهای توبلار

موتورهای توبلار در درون شفت قرار می گیرند و شامل مدل های  Nm60 ،  Nm100،Nm  ۱۲۰ ،Nm  ۱۴۰ و… می باشند .

نکته۱: هیچکدام از موتورهای موجود در بازار نیازی به روغن کاری و نظافت ندارند.

نکته۲: همه موتورهای موجود در بازار قابل اتصال به UPS  (مأخذ برق بدون وقفه، برق اضطراری) می باشند .

علاوبر مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد زمانی که می خواهید کرکره برقی نصب کنید قطعات و تجهیزات دیگری نیاز دارید که در سایت کرکره برقی (www. kerkere-barghi.com) به طور کامل به آن ها اشاره شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE