loading...

۱۰ مدل برگر متنوع و خوشمزه

۱۰ مدل برگر متنوع و خوشمزه-همبرگر خانگی-همبرگر مرغ-همبرگر دستی-همبرگر با سویا-همبرگر گیاهی-همبرگر زن دستی – مجله هوریس

۱۰ مدل برگر متنوع و خوشمزه

انواع همبرگر | در این بخش برای شما عزیزان انواع همبرگر را فراهم نموده ایم با این مطلب در سایت هوریس مارا دنبال نمایید از وقتی یادمان است همبرگر را در همبرگر فروشی می‌خوردیم و پـس از آن هم از همبرگر‌های آماده کارخانه‌ای بهره گیری می‌کردیم، ولی حالا خودمان می‌توانیم دست به کار شویم و خوشمزه‌ترین همبرگر‌ها را با این دستان هنرمند‌مان بپزیم.

۱۰ مدل برگر متنوع و خوشمزه-همبرگر خانگی-همبرگر مرغ-همبرگر دستی-همبرگر با سویا-همبرگر گیاهی-همبرگر زن دستی – مجله هوریس

زمانی بود وقتی هوس میل کـردن برخـی از غذاها که به سرمان می‌زد می بایست ماشین را آتش می‌کردیم و راه می‌افتادیم به سمت آن رستورانی که در پخت آن غذای ویـژه تخصص داشت. حالا همه چیز فرق کرده. تخصص وارد خانه‌های ما شده می باشد. باور ندارید؟

به عنوان مثال این درست کردن همبرگر؛ از وقتی یادمان است همبرگر را در همبرگر فروشی می‌خوردیم و پـس از آن هم از همبرگرهای آماده کارخانه‌ای بهره گیری می‌کردیم، ولی حالا خودمان می‌توانیم دست به کار شویم و خوشمزه‌ترین همبرگرها را با این دستان هنرمند‌مان بپزیم.

۱) همبرگر آسان با مزه مخصوص

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

دو عدد زرده تخم‌مرغ را به پانصد گرم گوشت گوساله چرخ‌کرده اضافه نمایید . یک عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، یک قاشق سوپ‌خوری سس کچاپ، یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر و اندکـی نمک و فلفل هم اضافه نمایید . در آخر حدود یک‌دوم پیمانه پودر سوخاری به مواد اضافه نمایید .

مواد را خوب ورز دهید. مایه را به پنج یا شش بخـش برابر تقسیم نمایید و هر یک را به ظاهـر برگر درآورید. برگرها را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار دهید و حدود یک ساعت درون یخچال استراحت دهید، بعـد آن‌ها را درون روغن سرخ نمایید یا روی کباب‌پز کباب نمایید . برگرها را درون نان ساندویچی قرار دهید و با سبزیجات و سس دلخواه سرو نمایید .


۲ ) برگر ماهی با سس تارتار

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

پانصد گرم ماهی فیله‌شده بدون استخوان را درون ظرفی قرار دهید. سه عدد برگ بو، سه عدد سیر خردشده، یک عدد پیاز رنده‌شده و اندکـی آبلیمو و زعفران دم‌کرده هم اضافه نمایید . تکه‌های ماهی را آغشته به مواد نمایید . ظرف را حدود ۴ ساعت درون یخچال قرار دهید تا تکه‌های ماهی مزه‌دار شوند، بعـد آن‌ها را سرخ نمایید . شش عدد قارچ را ریز خرد نمـوده و در اندکـی روغن تفت دهید.

در ظرف مناسبی تکه‌های ماهی سرخ‌شده را بریزید و ریز خرد نمایید . قارچ‌های سرخ شده، دو عدد پیاز رنده‌شده (آب آن‌ها را دور بریزید)، یک قاشق سوپ‌خوری جعفری خرد‌شده، یک عدد سفیده تخم‌مرغ، نصف قاشق چای‌خوری پودر سیر و اندکـی نمک و فلفل هم اضافه نمایید . انـدکی پودر سوخاری هم بریزید.


 بیشتر بخوانید: دلایل چربی عجیب مو سر و ریزش مو


مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. موقعی تمایل آمیخته را می‌توانید درون غذاساز بریزید تا کاملا له شوند. آمیخته را به قسمت‌های برابر تقسیم نمایید و هر یک را درون کیسه فریزر قرار دهید و یک ساعت درون یخچال بگذارید،سپس آن‌ها را به ظاهـر برگر درآورید و درون اندکـی روغن سرخ نمایید . برای ساخته سس تارتار یک پیمانه سس مایونز را با دو قاشق سوپ‌خوری خیارشور رنده‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری موس یر خرد‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری پیاز رنده‌شده، یک قاشق چای‌خوری ترخون خشک‌شده، یک قاشق چای‌خوری جعفری خرد‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و اندکـی نمک و فلفل آمیخته نمایید . برگر را درون نان همبرگری قرار دهید و با سس حاصل سرو نمایید .


۳ ) برگر سبزیجات فلفلی

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

چهارصد گرم لوبیا قرمز را بپزید. حدود سه‌چهارم از آن را درون غذاساز بریزید تا کاملا له و پوره‌ای ظاهـر شود، بعـد آن را درون کاسه‌ای بریزید. سایـر لوبیاهای پخته، نصف پیمانه ذرت پخته، یک عدد پیاز رنده‌شده، یک عدد سیر له‌شده، یک پیمانه چیپس ذرت پودرشده، یک چهارم پیمانه سس سالسا، یک عدد فلفل هالوپینوی خردشده، نصف قاشق چای‌خوری پودر زیره و به میزان ضـروری نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب با هم آمیخته نمایید .

مقداری از مواد را بردارید و گرد نمایید ، بعـد آن را انـدکی فشار دهید و درون سینی قرار دهید. هر تعداد که می‌شود برگرها را به این ظاهـر آماده نمایید . سینی را یک ساعت درون یخچال قرار دهید، بعـد آن‌ها را درون اندکـی روغن سرخ نمایید .

داخل هر یک از نان‌ها اندکـی کلم خرد‌شده بریزید، بعـد برگر‌ها را روی آن‌ها قرار دهید. چند تکه آووکادو و اندکـی برگ گشنیز هم روی برگر‌ها قرار دهید. ساندویچ‌ها را موقعی تمایل با اندکـی پنیر صبحانه سرو نمایید .


۴ ) همبرگر شکم پُر

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

پانصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را با دو عدد پیاز رنده‌شده( آب آن‌ها را بگیرید)، یک قاشق چای‌خوری ریحان خرد‌شده و به میزان ضـروری نمک و فلفل و ادویه گوشت آمیخته نمایید و خوب ورز دهید. اندکـی از مایه را بردارید و به ظاهـر کاسه کوچک درآورید.

حالا می بایست حدود دو تا سه قاشق سوپ‌خوری آمیخته پنیر گودا، پارمسان و موزارلای رنده‌شده درون کاسه بریزید. اندکـی از مایه گوشت را بردارید و برای کاسه یک در درست نمایید . در را به آرامی فشار دهید تا لبه آن به لبه کاسه بچسبد. هر تعداد که می‌شود برگرها را به این ظاهـر آماده نمایید .

در یک تابه اندکـی روغن بریزید و روی گرما قرار دهید. وقتی داغ شد، دو طرف برگر‌ها را درون آن سرخ نمایید . این برگرها را ضمناً می‌توانید روی کباب‌پز هم آماده نمایید . برگرهای آماده‌شده را درون نان همبرگری قرار دهید و با سس قرمز و سبزیجات مورد علاقه‌تان سرو نمایید .


۵ ) برگر مرغ به سبک یونانی

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

ابتدا کباب پز یا باربکیو را روشن نمایید تا گرم شود. پانصد گرم سینه مرغ چرخ‌شده را با یک قاشق چای‌خوری پونه خشک‌شده، نصف قاشق چای‌خوری پودر سیر، دو قاشق سوپ‌خوری فلفل دلمه‌ای قرمز ریز رنده‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری پیاز رنده‌شده، دو قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده، یک حبه سیر له‌شده، نصف قاشق چای‌خوری نمک و نصف قاشق چای‌خوری فلفل آمیخته نمایید و حدود ۴ الی پنج دقیقه ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. مایه را به ۴ بخـش تقسیم نمایید .

هر کدام از قسمت‌ها را به ظاهـر همبرگر درآورید. همبرگرها را روی گرما قرار دهید تا کباب شوند. پـس از پنج دقیقه آن‌ها را برگردانید تا آن طرفشان هم کباب شوند. در این فاصله نصف پیمانه ماست را با نصف پیمانه سس مایونز، یک حبه سیر له‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو و اندکـی نمک و فلفل آمیخته نمایید تا سس برگر آماده شود. موقع سرو، برگر‌ها را درون نان همبرگری قرار دهید و با سبزیجات دلخواه و سس حاصل سرو نمایید .

 

۶ ) برگر گوشت و قارچ

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

دویست گرم قارچ را خرد نمایید و همراه با یک عدد پیاز خرد‌شده و دو حبه سیر له‌شده درون آمیخته کن بریزید تا کاملا خرد شوند. آمیخته را درون سبد بریزید تا آب اضافی‌شان گرفته شود. چهارصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را درون ظرفی بریزید. آمیخته قارچ را هم اضافه نمایید .

یک عدد تخم مرغ، یک قاشق سوپ‌خوری رب گوجه‌فرنگی و یک قاشق سوپ‌خوری آمیخته ترخان، مرزه و آویشن خشک‌شده را هم اضافه نمایید . یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر موسیر و به میزان ضـروری نمک و فلفل هم اضافه نمایید . مواد را خوب ورز دهید.

حالا می بایست اندکـی پودر سوخاری اضافه نمایید . پودر سوخاری را تا جایی اضافه نمایید که مایه نه بسیار شل و نه بسیار سفت شود. مایه را خوب ورز دهید، بعـد آن را درون کیسه فریزر بریزید و حدود یک ساعت درون یخچال قرار دهید. وقتی مایه را از یخچال درآوردید، آن را به ظاهـر برگر استـایل بزنید و درون روغن سرخ یا روی زغال کباب نمایید .

وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، دو ورق پنیر چدار روی آن‌ها قرار دهید. صبر نمایید تا انـدکی آب شوند، بعـد برگرها را درون نان همبرگری قرار دهید. درون نان را با سبزی‌های دلخواه پُر نمایید و همراه با سس کچاپ سرو نمایید .


۷ ) رویال برگر با سس قارچ

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

یک عدد پیاز و دوحبه سیر را رنده نمایید و آب اضافی‌شان را دور بریزید، بعـد همراه با یک عدد تخم‌مرغ، یک قاشق مرباخوری پودر سیر، یک قاشق مرباخوری پودر موسیر و اندکـی نمک و فلفل به پانصد گرم گوشت قرمزچرخ نمـوده اضافه نمایید و خوب ورز دهید.

آرد سوخاری را اندک اندک به مایه اضافه نمایید و ورز دهید؛ تا جایی که مایه برگر آماده شود. دقت نمایید که بیشتر از حد آرد سوخاری نریزید، چون برگر پـس از پخت سفت می‌شود.

مایه را به قسمت‌های دلخواه تقسیم نمایید و هر بخـش را به ظاهـر دایره درآورید. دایره‌های برگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار دهید و آن‌ها را حدود یک ساعت درون یخچال قرار دهید. پـس از این زمان، آن‌ها را درون تابه قرار دهید. وقتی دو طرفشان سرخ شدند، یک یا دو ورقه پنیر روی آن‌ها قرار دهید و بـزارید با گرما همبرگر، پنیرها آب شوند.

همبرگر‌های پنیری را درون نان همبرگری قرار دهید و روی آن‌ها دو ورق ژامبون بگذارید. دویست گرم قارچ را با دو عدد پیاز خرد‌شده درون اندکـی روغن تفت دهید. انـدکی خامه، نمک و فلفل هم اضافه نمایید و به تفت دادن ادامه دهید تا سس قارچ حاصل شود. سس را همراه با چند ورق کاهو، چند برش خیارشور و گوجه فرنگی روی برگرها قرار دهید، بعـد ساندویچ‌ها را سرو نمایید .


۸) برگر مغزدار

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

پانصد گرم گوشت گوساله چرخ‌کرده را در ظرفی بریزید. دو عدد زرده تخم‌مرغ، دو عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، دو عدد سیر له‌شده، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قشق سوپ‌خوری ریحان خردشده، یک قاشق سوپ‌خوری سس خردل و اندکـی نمک و فلفل هم اضافه نمایید .

در آخر حدود یک‌دوم پیمانه پودر سوخاری به مواد اضافه نمایید و خوب ورز دهید. مایه را به پنج بخـش برابر تقسیم کرده، گرد نمایید . برگر‌ها را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و حدود یک ساعت درون یخچال استراحت دهید تا کاملا خنک و سفت شوند.

وقتی برگر‌ها را از یخچال بیرون آوردید، به آرامی وسط آن‌ها یک سوراخ کوچک ایجاد نمایید ، بعـد آن‌ها را درون روغن سرخ نمایید . وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، یک عدد تخم‌مرغ درون هر یک از سوراخ‌‌ها بریزید.

گرما را کم نمایید و بـزارید تخم مرغ‌ها به حالت عسلی در بیایند. در آخر یک ورقه پنیر گودا روی برگر‌ها بـزارید و بعـد آن‌ها را درون نان همبرگری قرار دهید. نان را با اندکـی برگ کاهو و برش های خیارشور و گوجه پُر نمایید . برگر را با سس مورد علاقه تان سرو نمایید .


۹ ) چیکن برگر پنیری

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

چهارصدگرم سینه مرغ را چرخ نمایید و درون کاسه‌ای بریزید. دو عدد پیاز را رنده نمایید و آب‌شان را بگیرید، بعـد همراه با نصف پیمانه هویج ریز رنده‌شده، نصف پیمانه پنیر پارمسان رنده‌شده، دو حبه سیر له‌شده، یک عدد پیازچه خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده، یک عدد سفیده تخم‌مرغ و به میزان ضـروری نمک و فلفل به مواد اضافه نمایید و خوب ورز دهید. به میزان ضـروری پودر سوخاری هم اضافه نمایید تا مایه برگر انـدکی سفت شود. مایه را به ۴ یا پنج بخـش تقسیم نمایید .

هر بخـش را به شیوه برگر درآورید. برگرها را حدود یک ساعت درون یخچال قرار دهید تا انـدکی سفت شوند، بعـد آن‌ها را درون روغن یا روی کباب‌پز آماده نمایید . در یک کاسه نصف پیمانه سس فرانسوی را با با دو قاسق سوپ‌خوری آبلیمو، یک قاشق سوپ‌خوری ترخون خردشده و نصف پیمانه ماست آمیخته نمایید .

دو قاشق روغن‌زیتون و به میزان ضـروری نمک و فلفل هم اضافه نمایید . مواد را با هم آمیخته نمایید تا سس یکدستی حاصل شود. وقتی برگرها آماده شدند، آن‌‌ها را همراه با سبزی‌های مورد‌علاقه‌تان درون نان همبرگی قرار دهید و با سسی که آماده نمـوده بودید سرو نمایید .


۱۰ ) برگر ترکی

10 مدل برگر متنوع و خوشمزه
10 مدل برگر متنوع و خوشمزه

هفتصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را با دو قاشق سوپ‌خوری پیازچه خردشده آمیخته نمایید . دو عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، نصف پیمانه آرد سوخاری، ۴ قاشق سوپ‌خوری سس مایونز، ۴ قاشق سوپ‌خوری سس قرمز، دو قاشق سوپ‌خوری ریحان خردشده و به میزان ضـروری نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب با هم آمیخته کرده و ورز دهید تا مایه برگر یکدست شود.

مایه را به حد ‌های دلخواه تقسیم نمایید و هر بخـش را با دست گرد نمایید و به ظاهـر برگر درآورید. برگرها را حدود یک ساعت درون یخچال قرار دهید تا انـدکی سفت شوند، بعـد آن‌ها را درون روغن یا روی کباب‌پز آماده نمایید . برگرهای آماده را درون نان همبرگری قرار دهید و همراه با گوجه‌فرنگی، خیارشور، کلم خردشده و سس مایونز یا هر سسی که تمایل دارید سرو نمایید .

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

توضیح سارا بهرامی در مـورد لباس عجیبش (+عکس)

عکس های داغ و جدید چهره ها در اینستاگرام(۱۰۶)

۵ غذا که به طور طبیعی باعث کاهش کلسترول می شود

به طور طبیعی پوست خود را براق کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE