loading...

گلیسیرین چه خواصی دارد و با عوارض گلیسیرین بیشتر آشنا شوید

گلیسیرین چه خواصی دارد و با عوارض گلیسیرین بیشتر آشنا شوید

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه گلیسیرین چه خواصی دارد و با عوارض گلیسیرین بیشتر آشنا شوید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون رازیانه برای درمان لکه بینی,درمان لکه بینی قبل از پریود با طب سنتی,درمان قطعی لکه بینی,درمان لکه بینی بارداری در طب سنتی,لکه بینی روازاده,دارچین و لکه بینی,درمان لکه بینی با مفنامیک اسید,درمان لک بینی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

تهیه گلیسیرین,گلیسیرین برای مو,گلیسیرین و آبلیمو,انواع گلیسیرین,گلیسیرین و گلاب,عوارض گلیسیرین,مضرات گلیسیرین,ساخت گلیسیرین

گلیسیرین چه خواصی دارد و با عوارض گلیسیرین بیشتر آشنا شوید
گلیسیرین چه خواصی دارد و با عوارض گلیسیرین بیشتر آشنا شوید

گلیسیرين خالص بهره گیری نكنید

جذاب است آگاه باشید گلیسیرین خالص پوست را خشك می‌كند برای مثال چنان چه شما در آب‌و‌هوای بسیار خشك از گلیسیرین خالص بهره گیری كنید، مواد موجود در گلیسیرین رطوبت را از لایه‌های عمیق پوست بیرون می‌كشد و به سطح پوست می‌آورد و در سرانجام این رطوبت با آمدن روی سطح پوست بخار می‌شود و در انتها پوست خشك‌تر به‌جا می‌ماند، ولی در كرم‌های حاوی گلیسیرین، نوعی افزودنی اضافه می‌كنند تا آب و رطوبت از دست نرود و در سرانجام پوست رطوبت خود را حفظ كند. چنان چه می‌خواهید از گلیسیرین خالص بهره گیری كنید خوب است آن را با آب رقیق كنید.

برتریـن ماده ممانعـت از خشكی پوست

پوست ما به‌طور طبیعی مواد شیمیایی محلول در آبی را تولید می‌كند كه به‌عنوان عامل‌های مرطوب‌كننده طبیعی شناخته می‌شوند كه پوست را پر از آب نگه می‌دارند. گلیسیرین بسیار شبیه این عامل‌های مرطوب‌كننده طبیعی خود پوست است؛ چون رطوبت مکان را جذب پوست می‌كند. در واقع گلیسیرین قدرت حفاظتی پوست را بالا می‌برد تا بتواند مواد شیمیایی ضرردار را دفع كند و در عوض میزان زیادتری آب در خود نگه دارد و در سرانجام پوست كمتر خشك می‌شود. برخـی از دكترها اعتقاد دارند گلیسیرین برتریـن ماده برای ممانعـت از خشك شدن پوست می باشد.


بیشتر بخوانید: قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد


برای نرم كردن پوست‌های خشك

اگر به خاطر خشكی، پوست‌تان زبر شده است، می‌توانید با ساختن یك ماسك صورت از این زبری خلاص شوید، كافی است يك بخـش گلیسیرین را با يك بخـش عسل و ۲ بخـش آب آمیخته كنید و پـس به آن كمی آرد جو اضافه كنید تا آمیخته حالت خمیری پیدا كند و بتوان به‌صورت ماسك به‌ صـورت مالید. این ماسك می بایست حدود ۲۰ دقیقه روی پوست باقی بماند و پـس آب بكشید، شما می‌توانید به جای آب، شیر یا چای بابونه بریزید.

برای روشن كردن پوست بازوها

بسیار اوقات به خاطر طرز نشستن و قرار دادن بازوها و آرنج‌ها، پوست این قسمت‌ها سیاه می‌شود و این سیاه شدن پوست برای بسیار از خانم‌ها آزاردهنده است، ولی راه‌حل‌های طبیعی وجود دارد كه می‌تواند به شما یاری كند پوست این بخـش را روشن كنید. كافی است آب یك لیمو را بگیرید و با مقدار كافی شكر آمیخته كنید تا آمیخته حالت خمیری پیدا كند. پـس این آمیخته را روزانه حدود ۵‌دقیقه روی آرنج ماساژ دهید؛ لیمو خصوصـیت رنگ‌بری دارد و شكر هم سلول‌های مرده سطح پوست را كاملا از میـان می‌برد. پـس از این كار مخلوطی از گلیسیرین و گلاب ساخته كنید كه كمی حالت كرمی داشته باشد و روی بازوها بمالید، این كار تولید ملانین را كم می‌كند و رنگ قسمت‌های سیاه پوست را روشن می‌كند. در واقع هم گلاب و هم گلیسیرين به‌عنوان رنگ‌‌بر های طبیعی شناخته می‌شوند كه می‌توانند پوست‌های مرده و چربی‌ها را هم بردارند.

اگر پوستي درخشنده مي‌خواهيد

گلیسیرین از آن ماده‌هایی است كه می‌تواند رطوبت را به پوست بازگرداند، بدون آن‌كه آن را چرب كند و جدای از این منافذ پوستی را هم مسدود نمی‌كند. بهره گیری از ماسك گلیسیرین می‌تواند شما را از شر پوست‌های مرده و كدر خلاص كند و با آبرسانی پوست را درخشان می‌كند.

برای ساختن این ماسك اول می بایست زرده و سفیده یك تخم‌مرغ را از هم جدا كنید و پـس سفیده آن را با یك چنگال یا همزن آن چنان بزنید تا كاملا سفید شود، پـس به آن يك قاشق غذاخوری عسل اضافه كنید. عسل علاوه‌ بر‌ این‌ كه برای تندرست پوست سودمنـد است، خصوصـیت چسبندگی آن موجـب می‌شود، سلول‌های مرده سطح پوست به خوبی كنده شوند. حالا به آمیخته یك قاشق غذاخوری گلیسیرین اضافه كنید و مجـدد خوب هم بزنید تا پف كند، اكنون این آمیخته را با انگشت به كل صورت‌تان بمالید، حواس‌تان باشد بسیار به چشم‌ها نزدیك نشوید. اجازه دهید تا ماسك كاملا روی صورت‌تان خشك شود، پـس از خشك شدن آرام ماسك را از روی صورت بكنید تا همراه آن سلول‌ها و پوست مرده هـم كنده شود. در انتها صورت را با آب سرد بشویید.

پوست را در برابر التهاب‌ها پر قدرت می‌كند

تحقیقات علمی نشان می‌دهند، بهره گیری از گلیسیرین می‌تواند از پوست در رو بـه روی حساسیت‌ها و التهاب‌ها حفاظت كند. تحقیق ی در سـال ۱۹۹۸انجام شد كه در مجله بین‌المللی پوست انتشار یافت؛ در این تحقیق پوست داوطلبان را در معرض مواد حساسیت‌زا و التهاب‌زا قرار دادند و پـس برای آن‌ها گلیسیرین تجویز كردند. گلیسیرین توانست زیـادتر تاثيرات بد مواد التهاب‌زا را از میـان ببرد، در واقع ایستادگی پوست را بالا ببرد تا بتواند از خود حفاظت كند، جدای از این ‌ها به مرمت سلول‌های پوستی هم یاری كرد.


بیشتر بخوانید: تاثیر پوسته تخم مرغ در گنج یابی


اگر دست‌های‌تان زبر شده است

خشك شدن پوست دست‌ها در این ایـام سرد زمستانی یك مشكل رایـج بین اكثر اشخـاص می باشد. برای نرم كردن پوست دست می‌توانید مقدار برابري از گلیسیرین و گلاب را آمیخته كرده و از آن بهره گیری كنيد. جدای از این برای نرم و سفید كردن دست هم می‌توانید از گلیسیرین بهره گیری كنید، به اين طریق كه اندکـی عسل و آبلیموي‌ترش را آمیخته كرده و به‌مدت ۱۵تا ۲۰ دقیقه روی دست‌ها بمالید و بعـد بشویید.

گلیسیرین موجـب خشکی پوست می‌شود

جذاب است آگاه باشید ، گلیسیرین خالص پوست را خشك می‌كند، برای مثال چنان چه شما در آب‌و‌ هوای بسیار خشك از گلیسیرین خالص بهره گیری كنید، یا تعطیلات عید به این نقاط سفر نمایید ، مواد موجود در گلیسیرین رطوبت را از لایه‌های عمیق پوست بیرون می‌كشد و به سطح پوست می‌آورد و در سرانجام این رطوبت با آمدن روی سطح پوست بخار می‌شود و در انتها پوست خشك‌تر به‌جا می‌ماند. اما در كرم‌های حاوی گلیسیرین، نوعی افزودنی اضافه می‌كنند تا آب و رطوبت از دست نرود و در سرانجام پوست، رطوبت خود را حفظ كند. چنان چه می‌خواهید از گلیسیرین خالص بهره گیری كنید خوب است آن را با آب رقیق كنید.

مرطوب کننده قوی

پوست ما به‌طور طبیعی مواد شیمیایی محلول در آبی را تولید می‌كند كه به‌عنوان عامل‌های مرطوب‌كننده طبیعی شناخته می‌شوند كه پوست را پر آب نگه می‌دارند. گلیسیرین بسیار شبیه این عامل‌های مرطوب‌كننده طبیعی خود پوست است، چون رطوبت مکان را جذب پوست می‌كند. در واقع گلیسیرین قدرت حفاظتی پوست را بالا می‌برد، تا بتواند مواد شیمیایی ضرردار را دفع كند و در عوض میزان زیادتری آب در خود نگه دارد و در سرانجام پوست كمتر خشك می‌شود. برخـی از دكترها اعتقاد دارند گلیسیرین برتریـن ماده برای ممانعـت از خشك شدن پوست می باشد.

موهای‌تان را روغنی نمایید

گلیسیرین همـان طور كه می‌تواند پوست را مرطوب كند، می‌تواند یك ماده آب‌رسان برای موهای خشك باشد. گلیسیرین می‌تواند در برابر خشكی و آسیب‌های ناشی از وسایل حالت‌دهنده داغ از موها حفاظت كند. اما حواس‌تان باشد، چنان چه موهای فر دارید نبایستی در مکان ‌های بسیار مرطوب از گلیسیرین بهره گیری كنید چون رطوبت موجود در هوا به علاوه رطوبت اضافی كه گلیسیرین جذب موها می‌كند، موجـب وز شدن موها می‌شود.

شما می‌توانید برای موهای‌تان یك اسپری گلیسیرین بسازید، كافی است مقدار برابر گلیسیرین گیاهی را با آب آمیخته كنید و در یك بطری آب‌پاش بریزید، خوب آمیخته را تكان دهید و به آن ۳ قطره از اسانس رزماری یا اسطوخودوس یا روغن درخت چای اضافه كنید و پـس از حمام به موهای‌تان اسپری كنید.

ترمیم کننده زخم‌هاست

گلیسیرین یك مرطوب‌كننده عالی برای پوست است، ولی پژوهش هـا جدیدی كه در مجله بین‌المللی پژوهش هـا پوستی انتشارداده شده‌است، نشان می‌دهند كه اثر گلیسیرین بسیار فراتر از نرم نگه‌داشتن پوست می باشد. پژوهش هـا تازه نشان می‌دهند گلیسیرین به سلول‌های پوستی یاری می‌كنند تا مناسـب تر رشد كنند و كامل شوند و پیشرفت سلولی می‌تواند برای بهبـود برخـی مشكلات پوستی مثل پسوریازیس و سرطان اثر گذار باشد. ضمناً گلیسیرین می‌تواند وقـت بهبود جراحت‌ها را هم كوتاه‌تر كند و بافت‌های پوستی را برای درمـان سریع ‌تر تحریك كند، تا سلول‌ها خودشان را ترمیم كنند.

پوست‌های خشک را نرم می‌کند

اگر به خاطر خشكی، پوست‌تان زبر شده است، می‌توانید با ساختن یك ماسك صورت از این زبری خلاص شوید، كافی است یك بخـش گلیسیرین را با یك بخـش عسل و ۲ بخـش آب آمیخته كنید و پـس به آن كمی آرد جو اضافه كنید تا آمیخته حالت خمیری پیدا كند و بتوان به‌صورت ماسك به‌صورت مالید. این ماسك می بایست حدود ۲۰ دقیقه روی پوست باقی بماند و پـس آب بكشید، شما می‌توانید به جای آب، شیر یا چای بابونه بریزید.

پوست بازوها را سفید نمایید

بسیار اوقات به خاطر طرز نشستن و قرار دادن دست‌ها و آرنج، پوست این بخـش سیاه می‌شود و این سیاه شدن پوست برای بسیار از خانم‌ها آزاردهنده است، ولی راه‌حل‌های طبیعی وجود دارد كه می‌تواند به شما یاری كند پوست این بخـش را روشن كنید، كافی است آب یك لیمو را بگیرید و با مقدار كافی شكر آمیخته كنید تا آمیخته حالت خمیری پیدا كند. بعد این آمیخته را روزانه حدود ۵‌ دقیقه روی آرنج ماساژ دهید، لیمو خصوصـیت رنگ‌بری دارد و شكر هم سلول‌های مرده سطح پوست را كاملا از میـان می‌برد. پـس از این كار مخلوطی از گلیسیرین و گلاب ساخته كنید كه كمی حالت كرمی داشته باشد و روی بازوها بمالید، این كار تولید ملانین را كم می‌كند و رنگ قسمت‌های سیاه پوست را روشن می‌كند. در واقع هم گلاب و هم گلیسیرین به‌عنوان رنگ‌‌برهای طبیعی شناخته می‌شوند كه می‌توانند پوست‌های مرده و چربی‌ها را هم بردارند.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. این علائم پوستی نشانه ی بیماری خطرناک هستند
  2. درمان ناهماهنگی رنگ پوست صورت
  3. درمان کمبود ویتامین دی در طب سنتی چگونه است؟
  4. رفع خشکی لب پوسته پوسته شدن لب

کلمات کلیدی مرتبط

  • گلیسیرین چه خواصی دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE