loading...

کیست کلیه چیست؟ و نحوه درمان کیست کلیه کلیه چگونه است؟

کیست کلیه چیست؟ و نحوه درمان کیست کلیه چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه کیست کلیه چیست؟ و نحوه درمان کیست کلیه کلیه چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون اندازه کیست کلیه,عرقیات کیست کلیه,اندازه طبیعی کیست کلیه,آیا کیست کلیه خطرناک است,کیست کلیه در کودکان,کیست کلیه کورتیکال,درمان کیست کلیه دکتر خیراندیش,درمان کیست کلیه دکتر خیر اندیش توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

اندازه کیست کلیه,عرقیات کیست کلیه,اندازه طبیعی کیست کلیه,آیا کیست کلیه خطرناک است,کیست کلیه در کودکان,کیست کلیه کورتیکال,درمان کیست کلیه دکتر خیراندیش,درمان کیست کلیه دکتر خیر اندیش

کیست کلیه چیست؟ و نحوه درمان کیست کلیه کلیه چگونه است؟
کیست کلیه چیست؟ و نحوه درمان کیست کلیه کلیه چگونه است؟

کیست کلیه چیست؟
کیست آسان کلیه، یک کیسه گرد و صاف با پوستی نازک یا یک کیسه شبیه به جیب پیراهن و با سر بسته می باشد که با مایع پر شده می باشد. کیست همه شانس دارد به شیوه تکی و یا چند تایی در همه ها ظاهـر بگیرد. کیست آسان ، شایع ترین نوع کیست در همه ها می باشد. این بیماری با بیماری همه پلی کیستیک گوناگـون می باشد. همه پلی کیستیک یک بیماری پیشرونده و تهدیدکننده می باشد که به از دست دادن همه ها منجر می شود . کیست آسان همه اغلب موجـب ایجاد مساله حادی نخواهد شد.

علل کیست همه آسان چه چیزهایی می باشند ؟
دلیـل ایجاد کیست آسان همه ها تاکنـون به درستی کشف نشده می باشد اما به نظـر نخواهد رسید که یک بیماری ارثی باشد. این بیماری در آقایـان شایع تر می باشد. سن هـم یکـی از عوامل مهـم اثر گذار در ایجاد کیست همه می باشد. نسبتا نیمی از اشخـاص بالای ۵۰ سـال یک یا چند کیست آسان همه دارند. حد ی این کیست ها با بالا رفتن سن بزرگتر می گـردد به گونه ای که پـس از ۱۰ سـال شانس دارد دو برابر شوند.


بیشتر بخوانید: بلغم چیست؟ علل پیدایش بلغم چیست؟


علائم کیست آسان کلیه چیست؟
کیست آسان همه اغلب نـشانه ویژه ای ندارد. در اکثر نکات ، دکتـر در حین انجام یک سونوگرافی و یا توموگرافی کامپیوتر ی که به منظور تشخیص بیماری دیگری انجام می شود ، کیست آسان همه ها را تشخیص خواهـد داد . با این حال کیست های آسان همه شانس دارد علائمی از جمله مسائـل پایین داشته باشند:

• چنان چه این بیمـاری ها بزرگ شوند و به سایـر اعضای بدن فشار وارد آورند خواهندتوانـست منجر به احساس درد در پهلو ها، پشت و یا بالای شکم شوند.
• خونریزی
• تهیه عفو نت و ایجاد علائم ناشی از عفو نت مثل تب و لرز
• مختل کردن کارکرد همه ها (نادر است)

کیست آسان همه با فشار خون بالا همراه می باشد اما تاکنـون رابطـه میـان این دو بیماری معلوم نیست.

کیست (cyst) کیسه‌های حاوی مایع می باشند که مثل سایـر اندامهای بدن خواهـد توانست در کلیه‌ها  نیز ظاهـر بگیرند  واغلب کوچک، گرد و با جداره نازک می باشند . کیستها خواهندتوانـست درون بافت کلیه یا در سطح آن ظاهر شوند .  کیست کلیه شانس دارد به شیوه تکی و یا چند تایی در همه ها ظاهـر بگیرد . اغلب  کیستهای آسان اختلال کارکرد کلیه تهیه نمیکنند ولی چنان چه همه پلی کیستیک باشد موجـب اختلال در کارکرد کلیه می شود .

اقسام کیست کلیه کدام است؟

دو نوع کیست کلیه داریم :

 1. کیست آسان
 2. کیست های متعدد

آیا کیست کلیه تهدیدکننده است؟

بسیار با ارزش است که کارشناس اورولوژی نوع و محل کیست‌های کلیه را ارزیـابـی نماید . معـمولاً نشانه‌هایی مثل ضخامت جدار کلیه، کلسیفیکاسیون و نامشخص بودن مرز کیست وجود دارد که به شانس زیاد با سرطان کلیه در رابطـه می باشند . کارشناس اورولوژی از یک سیستم درجه‌بندی به نام سیستم امتیازدهی بوسنیاک یا  Bosniak برای شناسایی کیست بهره گیری می‌کند. درجات بالاتر  بوسنیاک یا  Bosniak با بیشتر شدن شانس سرطان کلیه در رابطـه می باشد. کیست‌های درجه Bosniak 1 نزدیک به همیشه خوش‌خیم (غیرسرطانی) می باشند و اکثر کیستها را حاوی میشوند .


بیشتر بخوانید: در مورد کیست تخمدان بیشتر بدانید


درمان کیست کلیه؟

اگر کیست کلیه شما نـشانه یا عوارض ویژه ای را تهیه نمی کند نیازی نمی بـاشد که به فکر بهبـود باشید. اما قطعا به دکتـر کارشناس اورولوژی رجوع نمایید تا دکتـر تائید نماید که کیست آسان کلیه شما هیچ مشکلی را تهیه نمی کند . با این حال در نکات ی نادر که کیست شما موجـب ایجاد علائم یا عوارض می شود ، شما ملزم می باشید برای بهبـود کیست کلیه های خود اقدام نمایید .

درمان کیست آسان کلیه شانس دارد حاوی وهله ها پایین باشد:

 1. پزشک با بهره گیری از یک سوزن بلند و از طریق پوست و با کمک دستگاه سونوگرافی وارد کلیه ها شده و کیست را سوراخ می کند .
  پزشک کیست را تخلیه می کند و شانس دارد درون آن را با محلولی که حاوی الکل می باشد پر نماید . این کار موجـب می گـردد که بافت دشوار شده و شانس عود کردن آن زیـر بیاید.
 2. در بعضـی نکات کیست مجـدد عود نمـوده و با مایع پر می شود . در چنین نکات ی شانس دارد دکتـر فوق تخصص اورولوژی به انجام یک عمل جراحی سنگین تر که مستلزم بیهوشی عمومی و تهیه یک برش بزرگتر می باشد مجبور شود. در این عمل، دکتـر به کمک لاپاراسکوپ و سایـر تجهیزات پزشکی مایع درون کیست را تخلیه نمـوده و دیواره آن را پاک می کند و یا می سوزاند. این کار از ظاهـر گیری دوباره آن ممانعـت می کند .در این عمل شانس دارد ضـروری باشد که شما برای یک  روز در بیمارستان بستری شوید.

درمان دارویی کیست کلیه؟

برای کیست کلیه هیچ بهبـود دارویی وجود ندارد و موقعی لزوم می بایست عمل جراحی تخلیه با لاپاراسکوپ ودر صورت نداشتن تحمل بیهوشی کشیدن مایع کیست با سونوگرافی و تزریق الکل ضـروری می باشد.

حد کیست کلیه بصورت طبیعی چقدر است؟

کیست کلیه خواهـد توانست حد متغیر داشته باشد و از نیم سانتیمتر تا ۲۰ سانتیمتر خواهـد توانست باشد . ضمنا اگـر حد آن به بیشتر از ۱۰ سانتیمتر برسد  تولید درد می کـند که نیازمند اقدام جراحی لاپاراسکوپیک جهت آن است .

کیست کورتیکال کلیه چیست؟

کیست کورتیکال کلیه که زیـادتر در گـزارش ها سونوگرافی کلیه ها ذکر می شود همـان کیست کلیه می باشد که اشاره شد و خواهـد توانست آسان یا بدخیم باشد .

کیست بدخیم کلیه کدام است؟

سی تی اسکن دقیق ترین شیوه برای تمایز میـان کیست آسان و سرطان کلیه می باشد.

سونو گرافی در بیشـتر از مسائـل می تواند یک کیست کلیه را از توده توپر افتراق دهد.

در صورت نداشتن توانایی در تشخیص بین کیست و سرطان کلیه ، می بایست نمونه گیری و آسپیراسیون انجام شود. توصیه می گـردد که برای دنبال کردن کیست آسان ، سالانه سونوگرافی انجام شود. چنان چه تغییرات مشاهده شده، سرطان کلیه  را مطرح نماید ، می بایست سی تی اسکن انجام شود.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. نحوه درمان سنگ مثانه چگونه است؟ عوامل ایجاد کننده سنگ مثانه و نشانه های آن چیست؟
 2. راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟
 3. خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟
 4. حقیقت جدید از اسرار مثلث برمودا

کلمات کلیدی مرتبط

 • کیست کلیه کورتیکال
 • درمان کیست کلیه خیر اندیش
 • آخرین یافته ها در مورد درمان کلیه پلی کیستیک از نظر طب سنتی و اسلامی
 • درمان کیست کلیه
 • طب سنتی و درمان ًکلیه پلی کیستیک
 • کیست کلیه
 • کیست کلیه چیست
 • کیست کورتیکال چیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE