loading...

کوشر چیست؟ گیاهان کوشر کدامند؟

کوشر چیست؟ گیاهان کوشر کدامند؟

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم در مورد کوشر چیست؟ گیاهان کوشر کدامند؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم همچنین در این مطلب سعی داریم در مورد موضوعاتی همچون علامت کوشر,شحیطه,نمک کوشر چیست,شباهت دین یهود و اسلام,ذبح در مسیحیت,گوشت کاشر,رستوران یهودیان در تهران,حکم شراب در یهود توضیحاتی راب رای شما جمع آوری کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. همراه ما باشید.

علامت کوشر,شحیطه,نمک کوشر چیست,شباهت دین یهود و اسلام,ذبح در مسیحیت,گوشت کاشر,رستوران یهودیان در تهران,حکم شراب در یهود

کوشر چیست؟ گیاهان کوشر کدامند؟
کوشر چیست؟ گیاهان کوشر کدامند؟

کوشر چیست؟

کوشر یا کاشر تقریبا معادل معنای حلال در اسلام است که به غذای های که از نظر دین یهود حلال هستند و میتوان مصرف کرد کوشر می گویند

جانوران کوشر ( جانوران حلال گوشت نزد یهود)

بر پایهٔ قوانین کوشر خوردن خوک، شتر، حیوانات و پرندگان گوشتخوار، ونوشیدن خون جانداران مجاز نیست. فقط جانوران دریایی که دارای فلس (پولک) و باله باشند کوشر هستند. گوشت حیوان غیرنشخوار کننده پاک نیست. شرایط کاشر بودن حیوانات: دارای سم باشند، شکافته سم باشند، نشخوار کننده باشند. شتر فاقد سم است و خوک نشخوار کننده نیست. خوردن گوشت این دو حیوان برای یهودیان حرام می باشد.


بیشتر بخوانید: حکم استفاده از فیلتر شکن از نظر مراجع تقلید


قوانین کشتار جانوران ( احکام ذبح در آیین یهود)

چون در یهودیت خوردن خون جایز نیست خون باید از گوشت کاملاً بیرون کشیده شود. شحیطه (روش ذبح در آیین یهود) باید به گونه‌ای باشد که حیوان فوری و بدون درد بمیرد و یهودیان معتقدند آزار جانور پیش از مرگ گوشت آن را ناپاک می‌کند. تنها خوردن گوشتی جایز است که بوسیله ذابح یهودی دارای مجوز شرعی ذبح شده باشد، بنابراین خوردن گوشت شکار جایز نیست.

گیاهان کوشر

طبق آیین یهود همه انواع میوه و سبزیجات کوشر است یعنی حلال است.

قوانین دیگر

بسیاری از یهودیان شیر و گوشت را با هم در یک وعده غذائی استفاده نمی‌کنند. شماری از یهودیان معتقد حتی زمان مشخصی بعد از خوردن گوشت لبنیات مصرف نمی‌کنند.

قانون ۱/۶۰ام، قانونی است که بر اساس آن اگر غذای کوشر به نسبت ۱ به ۶۰ با موادی ترکیب شود که کوشر نباشد، خوردن کل آن غذا حرام می‌شود.

احکام غذایی اسلام و یهود

احکام غذایی اسلامی (حلال) و یهودی (کوشر) هر دو بسیار مفصل اند و نقاط تشابه و تفاوت های زیادی دارند که تک تک قابل بررسی نیست.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. بیوگرافی دکتر حسین خیراندیش + آدرس و تلفن جدید مطب دکتر خیراندیش
  2. تاثیر ملکه مار در گنج یابی
  3. راه های جبران حق الناس به چه صورتی می باشد؟
  4. خواص و فضیلت نماز نافله چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • ذبح کوشر چیست
  • نمک کوشتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE