loading...

کلاهبرداری اینترنتی با فروش ارز دیجیتال

سرهنگ تورج کاظمی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان تهرانی پرونده‌ای درخصوص خرید ارز دیجیتال از یک صفحه اجتماعی وارد فاز تحقیقاتی گردید، در این پرونده متهم با ساختن کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام و تبلیغات فریبنده از افراد متقاضی پول درخواست می‌کردو پس از واریز پول اقدام به قطع ارتباط و بلاک کردن آنها می‌نمود.

این مقام انتظامی ادامه داد: تجسس‌های مهندسان پلیس بر روی شگرد متهم منتج به نتیجه شد و با بررسی‌های فنی هویت اصلی متهم معلوم گردید و مشخص شد که متهم ساکن یکی از شهرستان‌های شمال کشور می‌باشدو با ورود پرونده‌های مشابه معلوم شد وی تا کنون اقدام به کلاهبرداری از افراد دیگری هم کرده است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

 

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: همین کافی بود که ماموران برای ادامه ماموریت و هماهنگی با دستگاه قضایی جهت دستگیری متهم وارد عمل شوند و در این خصوص متهم به پلیس فتا تهران انتقال یافت که با تجمیع سوابق معلوم شد متهم از ۶ نفر به ارزش مبلغ ده میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ تورج کاظمی ضمن بیان اینکه به هیچ عنوان به تبلیغات در فضای آنلاین و به خصوص شبکه‌های اجتماعی نباید اعتماد کرد به شهروندان هشدار داد: ارز را از بسترهای قانونی تهیه نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice. ir قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE