loading...

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو – ایران اسکوتر

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو – ایران اسکوتر

زمانی که بحث آفرود به میان می آید، ابعاد اهمیت زیادی پیدا می­کند چه وسیله خودرو باشد و چه اسکوتر برقی! مهمترین ویژگی در انتخاب یک اسکوتر برقی ابعاد آن است. کاربر باید توانایی کنترل آن را داشته باشد یعنی نه بیش از حد بزرگ و نه بیش از حد کوچک باشد.

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو
نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو

اسکوتر برقی آفرود کیوانو ( KIWANO KO-X ) از ابعاد مناسبی برخوردار است که تسلط کامل اسکوتر سوار روی اسکوتر را امکان پذیر می­سازد. سایز این دستگاه ۸٫۵ اینچ بوده که تمامی افراد در هر سنی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته معمولا اسکوتر ها بر اساس سایز برای سنین مختلف دسته بندی شده اند. به طور مثال سایز ۶٫۵ اینچ برای کودکان طراحی شده و سایز ۱۰ اینچ برای استفاده بزرگسالان مناسب است. البته این سایز بندی کلی بوده و انتخاب اسکوتر به ارگونومی بدن اسکوتر سوار بستگی دارد. کاملا مشخص است که برای بدن­های بزرگ اسکوترهای بزرگ نیاز است و برای بدن­های کوچک اسکوترهای کوچک.

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو
نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو

اسکوتر KIWANO KO-X از لحاظ سایز بندی در دسته اسکوترهای متوسط قرار می­گیرد. از این رو تقریبا هر فردی با هر سن و جثه­ای می­تواند بدون مشکل از آن استفاده کند.

البته ظاهر این اسکوتر از سایز اصلی آن بزرگتر به نظر می­رسد و ممکن است تصور کنید که یک اسکوتر ۱۰ اینچ است. البته کاملا حق دارید که چنین تصوری داشته باشید چرا که در ساخت بدنه این اسکوتر از آلومینیوم استفاده شده که آن را بزرگتر از سایر اسکوترهای موجود در بازار نشان می­دهد.

همه افرادی که اسم اسکوتر برقی کیوانو ( KIWANO KO-X) را شنیده اند از قابلیت بی نظیر آفرود آن نیز مطلع اند. اکثر اسکوترهای موجود در بازار از جنس پلاستیک هستند اما در ساخت اسکوتر کیوانو از آلومینیوم استفاده شده که باعث بالا رفتن استحکام آن شده است. بدنه آلومینیومی اسکوتر کیوانو بسیار مقاوم، سبک و زیباست. اگر بخواهیم کیوانو را در هر کدام از معیارهای استحکام، زیبایی و راحتی آزمایش کنیم مطمئنا موفق به دریافت نمره بسیار خوبی خواهد شد.

ممکن است ظاهر این اسکوتر برقی کمی غلط انداز باشد اما در حقیقت وزن آن تنها ۱۶ کیلوگرم است. سرعت و قدرت بالای آن نیز به خاطر وزن پایین آن است.

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو
نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو

شاسی اسکوتر برقی کیوانو نیز درست مثل بدنه آن از جنس آلومینیوم است. طراحی ویژه این اسکوتر باعث شده که تحمل ضربات سنگین و تحمل وزن بالای ۱۵۰ کیلوگرم را داشته باشد. ساخت و تولید KIWANO KO-X در کشور چین صورت گرفته و کیفیت طراحی ظاهری آن بسیار زیاد است. قدرت بالای اسکوتر کیوانو می­تواند لذت اسکوتر سواری را به افراد سنگین وزن بچشاند.

نکته مهمی که در زمینه اسکوتر برقی وجود دارد این است که هر اسکوتری دارای یک شرایط استاندارد است. برخی از اسکوترها توانایی تحمل وزن تا ۱۰۰ کیلوگرم را دارند. دسته­ای دیگر می توانند ۱۲۰ کیلوگرم راتحمل کنند و بعضی نیز تا ۱۵۰ کیلوگرم. ممکن است فکر کنید اگر فردی با وزن بیشتر از وزن استاندارد اسکوتر روی آن قرار بگیرد اسکوتر دیگر حرکت نخواهد کرد. اما حقیقت اینگونه نیست بلکه تنها میزان مصرف باتری اسکوتر بالاتر رفته و سرعت آن کاهش می یابد. ولی همچنان حرکت خواهد کرد و ثابت نیست.

نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو
نقد و بررسی اسکوتر برقی کیوانو

لاستیک­های اسکوتر برقی KIWANO KO-X با سایر محصولات بازار تفاوت ویژه­ای دارد. شیارهای برجسته و سایز پهن این لاسیتک ها ویژگی های متفاوت آن هستند. لاستیک های متفاوت اسکوتر کیوانو باعث حرکت راحت آن روی سطوح مختلف شده است. همچنین کنترل اسکوتر به واسطه این لاستیک­ها بسیار راحت تر شده است. با اسکوتر برقی KIWANO KO-X می توانید لذت آفرود سواری را تجربه کرده و از هر پستی و بلندی به راحتی عبور کنید.

سایز چرخ­های کیوانو ۸٫۵ است که کنترل اسکوتر را برای تمامی افراد امکان پذیر می­سازد. اندازه مناسب چرخ­های این اسکوتر باعث شده تا در هنگام آفرود و حرکت در شیب ها و ناهمواری ها با سرعت بالاهیچ مشکلی نداشته باشید.

از اسکوتر کیوانو می­توانید در سطوح خیس و هنگام بارش باران و … نیز استفاده کنید. قدرت و استحکام آن به حدی است که می­توانید به راحتی در سطوح خیس و یا شن و ماسه از آن استفاده کنید و نگران خرابی دستگاه خود نباشید. به طور کلی در هر جایی و در هر شرایطی می توان از اسکوتر کیوانو استفاده کرد و از آن لذت برد.

جدای از ظاهر خاص و منحصر به فرد کیوانو که در عین زیبایی بسیار قدرتمند هم هست، یکی دیگر از ویژگی­هایی که این اسکوتر را از سایر محصولات مشابه متمایز می­کند موتور قدرتمند آن است. کیوانو دو موتور دارد که باعث شده عملکردی بسیار سریع و پر قدرت داشته باشد. قدرت این اسکوتر چندین برابر اسکوتر های معمولی است. خروجی قدرت آن برابر با ۲۳۰۰ وات است که باعث شده کیوانو در هر سطحی چه لغزنده چه شیب دار و چه شن و ماسه و حتی زیر آب به راحتی و با سرعت حرکت کرده و فشار لایه ­های آب را نیز تحمل کند.

از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد اسکوتر برقی و یا موتور برقی می توانید به سامانه ایران اسکوتر irscooter.com مراجعه نمایید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE