loading...

نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟

نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟

در این مطلب از سایت هویس می خواهیم در مورد نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم همچنین در این مطلب ما قصد داریم در مورد فتوای رهبری در مورد لعن خلفا در خفا,نظر مراجع درباره لعن خلفا,سخنان خامنه ای درباره عایشه,آیا لعن خلفا جایز است؟,ام المومنین عایشه خامنه ای,توهین به مقدسات اهل سنت حرام است,لعن در خفا,فتوای آیت الله سیستانی در مورد لعن توضیحاتی را جمع آوری کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

فتوای رهبری در مورد لعن خلفا در خفا,نظر مراجع درباره لعن خلفا,سخنان خامنه ای درباره عایشه,آیا لعن خلفا جایز است؟,ام المومنین عایشه خامنه ای,توهین به مقدسات اهل سنت حرام است,لعن در خفا,فتوای آیت الله سیستانی در مورد لعن

نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟
نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟

سوال :حکم لعن و سبّ بزرگان سایـر مذاهب چیست؟ 

پاسخ: حجت الاسلام فلاح زاده (طبق فتوای مقام معظم رهبری) چنین فرمودند: این هم از جمله سوال‌هایی است که بارها پاسخش را احتمالا تمام شما از خود حضرت مـرد شنیده باشید و این اواخر زیـادتر اصرار داشتند. به خاطر این فتنه‌هایی که در دنیا اسلام پیش آمده است و برادر کشی و مسلمان کشی میـان بعضـی از مسلمانان و زیان ی که برای دنیا اسلام دارد و سودش را استکبار دنیا ی و صهیونیسم بین‌الملل می‌برد. بارها شنیده اید که ایشان فرموده‌اند به مقدسات سایـر مذاهب توهین ننمایید و توهین به مقدسات سایـر مذاهب را حرام دانسته اند. به علاوه هر عملی که سبب تفرقه میـان مسلمانان شود، ایشان آن را منع نمـوده اند و حرام دانسته اند. پس مومنین از کارهایی که به هر حال سودی ندارد، چـرا که زیان دارد و سبب اختلاف میـان مسلمان‌ها می‌شود و سبب برادرکشی میـان مسلمانان می‌شود یا سبب وهن مذهب می باشد یا به نحوی توهین به مقدسات سایـر مذاهب اسلامی است ان‌شاالله بپرهیزند که این عمل جایز نیست.
سوالی دومی که در اینجا مطرح شده این است که در این مجالس می‌شود کمپانـی کرد یا نه؟ یک زمان می باشد شما کمپانـی می‌نمایید آن منبری را یا آن مداح را از این کار خودش باز می‌دارید – حالا با تذکر محترمانه که از این گفته‌های تفرقه‌انگیز بپرهیزد – این برخـی وقتها وقت‌ها ضـروری و واجب می باشد. ولی چنان چه کمپانـی شما این اثر را ندارد، چـرا که مجلس چنین اشخاصـی که تفرقه می‌اندازند قـوی کردن می‌شود، بله برخـی وقتها وقت ها کمپانـی در چنین مجالسی جایز نمی بـاشد و می بایست پرهیز شود


بیشتر بخوانید: زیباترین عکس نوشته های پروفایل مقام معظم رهبری


حضرت آیت الله خامنه ای: اهانت به نمادهای برادران اهل سنت حرام می باشد.

حضرت آیت الله سیستانی: دشاسم به مقدسات اهل سنت مغایر با آموزه های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود می باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هرگونه اهانت به مقدسات دیگران شرعا جایز نیست.

حضرت آیت الله وحید خراسانی: نبایستی با اتباع مذاهب دیگر دشمنی کرد، نبایستی به مقدسات آنان توهین نمود، لعن و سبّ بزرگان آنان جایز نیست، چون سبب دور کردن آنان از اهل بیت و معارف آنان می‏شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی: جائز نیست.

حضرت آیت الله جوادی آملی: سبّ صحابه، اهانت به مقدسات شیعه یا سنی، توهین و تحقیر ظالمانه نسبت به باورهای هرکدام از دو گروه، حرام و تهیه اختلاف و روشن کردن آتش تفرقه و شقاق و تحطیم و هدم پایه وحدت امت اسلامی، گناهی بزرگ می باشد.

حضرت آیت الله شبیری زنجانی: مومنین می بایست از انجام اموری که موجـب تفرقه و اختلاف و تناتوان اسلام می گـردد اجتناب کنند. در صحیحه ابی بصیر از حضرت باقر علیه السلام نقل شده است إِنَّ رَجُلًا مِنْ تَمِیمٍ أَتَى النَّبِیَّ ص فَقَالَ أَوْصِنِی فَکَانَ فِیمَا أَوْصَاهُ أَنْ قَالَ لَا تَسُبُّوا النَّاسَ فَتَکْسِبُوا الْعَدَاوَةَ لَهُمْ.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی: مومنین می بایست از کارهایی که سبب تشدید اختلاف به ویژه در شرایط فعلی و در رو بـه روی کفر و الحاد می گـردد اجتناب کنند.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری: اهانت به مقدسات و اعتقادات مسلمانان و تهیه تفرقه میـان صفوف پیروان پیامبر عظیم الشان صلی الله علیه و آله و سلم، عقلا و شرعا جایز نیست.

حضرت آیت الله محقق کابلی: از اهانت به مقدسات اهل سنت اجتناب شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی: اهانت به مقدسات اهل سنت جایز نیست.

حضرت آیت الله مدنی تبریزی: اسلام توهین به مقدسات هیچ یک از ادیان، به خاص مذاهب اسلامی را جایز نمی داند و هر حرکتی که سبب اختلاف میـان امت اسلامی و خسارت و زیان مالی و جانی به مسلمانان گردد، حرام و خلاف شرع می باشد.

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: هر عمل یا گفتاری که سبب فتنه و اختلاف میـان مسلمانان شیعه و سنی شود، جایز نیست.

در ادامه با مطالب پیشنهادی که در پایین قرار داده ایم همراه ما باشید:

  1. پیام رهبری و شعار سال ۹۷  نامگذاری سال ۱۳۹۷
  2. چهارشنبه سوری چیست؟ آداب و رسوم چهارشنبه سوری
  3. ۳۰ مدل عروسک سگ برای هفت سین سال ۹۷
  4. کثیر الشک کیست و رأی وی چیست؟ نظـر همـه مراجع را می خواهم
  5. آغاز ثبت نام اسکان نوروزی فرهنگیان ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE