loading...

نزديكي قبل از غسل حيض چه حکمی دارد؟

نزديكي قبل از غسل حيض چه حکمی دارد؟

نزديكي قبل از غسل حيض چه حکمی دارد؟
نزديكي قبل از غسل حيض چه حکمی دارد؟

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد اینکه نزديكي قبل از غسل حيض چه حکمی دارد؟ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. حكم نزديكي در زمان حيض نزديكي در روز آخر عادت ماهانه غسل جنابت در حال حیض غسل جنابت و حیض با هم حكم نزديكي در استحاضه جنابت قبل از غسل حیض گناه انجام ندادن غسل حیض نزديكي در زمان حيض خامنه ای

حكم نزديكي در زمان حيض نزديكي در روز آخر عادت ماهانه غسل جنابت در حال حیض غسل جنابت و حیض با هم حكم نزديكي در استحاضه جنابت قبل از غسل حیض گناه انجام ندادن غسل حیض نزديكي در زمان حيض خامنه ای

بعد از آن که خانـم از خون حیض، پاک شد

مسأله ۴۶۷ پـس از آن که خانـم از خون حیض، پاک شد، چنان چه چه غسل نکرده باشد، طلاق وی درست است، و شوهرش هم می‌تواند با وی جماع [نزدیکـی ]کند (۱)، ولی (۲) احتیاط مستحب ّ آن است که پیش از غسل از جماع با وی اجتناب نماید (۳). ولی کارهای دیگری که در زمان حیض بر وی حرام بوده مثل توقف در مسجد و مس ّ خط قرآن (۴)، تا غسل نکند بر وی حلال نمی‌شود. (۵)

این مسأله، در رساله آیت اللّه بهجت نیست

(۱) (خوئی، تبریزی، زنجانی:) و اولی این است که جماع پـس از شستن فرج باشد..

(۲) (سیستانی:) ولی احتیاط ضـروری این است که جماع پـس از شستن فرج باشد و..

(۳) (زنجانی:) جماع پیش از غسل کراهت شدید دارد..

(۴) (زنجانی:) مثل داخل در مسجد الحرام و مسجد پیامبر صلی اللّه علیه و آله و نیز در سایـر مساجد در غیر صورت عبور، و مس ّ خط قرآن..

(۵) (مکارم:) بنا بر احتیاط واجب.

(اراکی:) کارهای دیگری که در زمان حیض بر وی حرام بوده، به جز مس خطّ قرآن و نام خداوند متعال و مثل آن، پـس از قطع خون هر چند غسل نکرده باشد حرام نمی‌باشد ولی مس خط قرآن و نام خداوند متعال و مثل آن چون بدون طهارت جایز نمی بـاشد می بایست غسل نماید .

(سیستانی:) کارهای دیگری که در زمان حیض از جهت اشتراط طهارت بر وی حرام بوده، مثل مس ّ خطّ قرآن، تا غسل نکند، بر وی حلال نمی‌شود. و هم چنین است بنا بر احتیاط واجب کارهایی که ثابت نشده که حرمت آنان از جهت اشتراط به طهارت باشد مثل توقف در مسجد.

مطلب مرتبط:

دعای عزیز شدن نزد معشوق + دعای عزیز شدن نزد مردم

خواندن آیه الکرسی برای جلب محبت شخص

کلمات کلیدی مرتبط

  • حكم نزديكي قبل از غسل حيض خامنه ای
  • قبل از غسل حیض نزدیکی چه حکمی دارد
  • نزديكي قبل از غسل حيض
  • نزديكي قبل از غسل حيض خامنه ای
  • نزدیکی در قبل از غسل حیض چه حکمی دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE