loading...

مفهوم قوت غالب چیست؟

مفهوم قوت غالب چیست؟

مفهوم قوت غالب چیست؟
مفهوم قوت غالب چیست؟

 

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد مفهوم قوت غالب چیست؟ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. قوت غالب در جدول قوت غالب دهخدا قوت غالب فطریه نماد بارش معنای قوت غالب قالب یعنی چه معنی قوت فرق غالب و قالب

قوت غالب در جدول قوت غالب دهخدا قوت غالب فطریه نماد بارش معنای قوت غالب قالب یعنی چه معنی قوت فرق غالب و قالب

جنس زکات فطره

۲۳۲٫ زكات فطره را می بایست از قوت متعارف داد، يا قوت شرعى ؟
ج) چنان چه از گندم، جو، خرما، برنج و مثل اينها داده شود، كفايت مى‌‏كند و منحصر به قوت غالب نيست. استفتائات مقام معظم رهبري

**لازم نيست زكات فطره از قوت غالب داده گـردد بلكه چنان چه از گندم، جو، خرما، برنج و مثل اينها داده شود، كفايت مى‏‌كند. سوال هاي رایـج سايت رهبري.

**… گفته‌اند که فطریه قوت غالب است؛ آن چیزی که در هر جایی معـمولا  به عنوان قوت و غذا استفاده می شـود ؛ ولو قوت منحصر نباشد. مثلاً در معـمولاً جاهای کشور ما نان گندم استفاده می شود ، ولی مردم به نان گندمِ تنها اکتفا نمیکنند؛ احیاناً چیز دیگری هم با نان میخورند؛ ولی قوت غالب این نان گندم می باشد. یا مثلاً در اکثر مناطق کشور، قوت غالب اکثر خانواده‌ها برنج می باشد. این‌طور فتوا میدهند که چنان چه به قدر سه کیلو گندم یا برنج یا هزینه آنها را بدهید، ان‌شاءاللَّه ضـروری می باشد. چنان چه کسی بتواند زیـادتر هم بدهد، مناسـب تر می باشد. ۱۳۷۰/۰۱/۲۶ بیانات رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلـف مردم.

** … مکرر گفته شده، واجب هست که هر کس برای خود و هر یک از عایله‌اش، تقریباً به قدر سه کیلو از قوت غالب ادا نماید . قوت غالب، یعنی آن چیزی که مردم معمـولا از آن برای تغذیه بهره گیری میکنند؛ مثلاً گندم.

در باب این‌که آیا غیر از غلات اربع، جنس دیگری را می شود داد یا نه، یا کدام ترجیح دارد، نظـر ات مختـلفی هست. چون در وضع کنونی مردم ایران، تقریباً این مسایل تفاوتی تهیه نمی کند ، از این رو چنان چه برای هر فطریه، به قدر سه کیلو گندم، یا هزینه آن را درنظـر بگیرید، قطعاً مجزی می باشد. این واجب، از غروب روز پـایان ماه – یعنی شب عید فطر – به عهده‌ی مکلف می‌آید و احتیاط این هست که آن را پیش از ادای نماز عید فطر – برای فردی که در نماز عید فطر کمپانـی می کنـد و آن را بجا خواهد آورد – تأدیه نماید .

مطلب مرتبط:

دانلود رایگان کتاب سکه شناسی,سکه های قدیمی ایرانی از سکه های ساسانی تا هخامنشی

علائم و نشانه های طلسم,چگونه میتوان فهمید که انسان طلسم شده آموزش روشهای باطل کردن طلسم سحر و جادو

کلمات کلیدی مرتبط

  • نماد بارش
  • قوت غالب گندم به چه معنی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE