loading...

معماهای سخت همراه با جواب

معماهای سخت همراه با جواب

معماهای سخت همراه با جواب
معماهای سخت همراه با جواب

در این مطلب از سایت می خواهیم برای شما دوستان عزیز معماهای سخت همراه با جواب را قرار داده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این معماها و بخونید و تلاش کنید به هر کدام پاسخ دهید. ای معماها را همراه با جواب قرار گذاشته ایم که می توانید از جوابی که برای معما پیدا کرده اید اطمینان حاصل کنید همچنین در ادامه ما چیستان خیلی سخت با جواب کوتاه سخت ترین معمای جهان با جواب معما هاي سخت كوتاه چيستان هاي جالب با جواب معما ساده معما ریاضی با جواب معما تصویری با جواب چیستان همراه جواب را برای شما جمع آوری نموده ایم که می توانید آنها را مطالعه کنید و ذهنتان را به چالش بکشید. در ادامه با ما باشید.

چیستان خیلی سخت با جواب کوتاه سخت ترین معمای جهان با جواب معما هاي سخت كوتاه چيستان هاي جالب با جواب معما ساده معما ریاضی با جواب معما تصویری با جواب چیستان همراه جواب

 

معما:

۱- یک نفر با تفنگ به سوی پرنده ای تیری انداخت و او را نقش بر زمین ساخت. پرنده بلافاصله درگذشت. حالا از کجا بدانیم بچه ای که پرنده در شکم دارد حلال است یا حرام؟

.

۲- یک زن و شوهر هفت پسردارند و هر پسر یک خواهر این خانواده چند نفرند؟

.

۳- سخت است سنگ نیست، چهار پا دارد شتر نیست، تخم می گذارد پرنده نیست.

.

۴- اون چیه که وقتی میبینیش نمیخریش.
اگه هم بخریش نمیپوشیش.
اگه هم بپوشیش نمیبینیش؟

.

۵- آن چیست که دو پا دارد و دو پای دیگر هم قرض می کند و می رود و کسی هم به گردش نمی رسد؟

.

۶- حکم اعدام متهمی را صادر می کنند و مضمون «بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.» را به امضا، دادستان می رسانند. پس از امضاء دادستان، مأمور اجرای حکم، با تغییری در مضمون، جمله را به صورتی در می آورد که جلو اعدام متهم را می گیرد، او چه تغییری در جمله بوجود می آورد؟

.

۷- چه تفاوت آشکاری بین مس، کُرُم، طلا و آهن وجود دارد؟

.

۸- شخصی دریک اتاق به ابعاد ۵×۲۰×۲۰ متر، خودش را با یک ریسمان دومتری از سقف آویزان می کند و دار می زند. وقتی به در اتاق او می آیند و می بینند از او صدایی شنیده نمی شود، نگران می شوند و در را می شکنند با کمال تعجب می بینند، او از سقف خودش را دار زده است و در اتاق را از درون قفل کرده و کلید را در جیبش گذاشته است. با اینکه میز، صندلی، نردبام یا چیز دیگری در اتاق نبوده است، او چگونه خود را دار زده است؟

.

۹- از حضرت علی (ع) پرسیدند:
واجب و واجبتر چیست؟ نزدیک و نزدیکتر کدامند؟ عجیب و عجیب تر چیست؟ سخت و سخت تر چیست؟ اگر شما بودید چه جوابی می دادید؟ حضرت علی چه جوابی داد؟

حتما بخوانید:۱۰ چیستان درباره نماز

.

۱۰ – آن چیست که با گریستن آسمان اشک آن روان می شود؟

 

چیستان به همراه جواب

 

جواب معما ها :

۱- پرنده تخمگذار است و بچّه زا نیست تا بچه ای در شکم داشته باشد.

.

۲- ده نفر

.

۳- لاکپشت

.

۴ – پاسخ کفن است.

.

۵ – دوچرخه

.

۶- مأمور ویرگول را از جلو کلمه «نیست» بر می دارد و جلو کلمه «بخشش» می گذارد، بدین ترتیب: «بخشش، لازم نیست اعدامش کنید.»

.

۷- آهن، زیرا سایر فلزات فاقد نقطه هستند و تنها آهن است که نقطه دارد.

.

۸- پیش از خودکشی، تعدادی قالب یخ به درون اتاق می آورد، آنها را روی هم و زیر پا می گذارد و با استفاده از آنها طناب را به سقف وصل می کند و به گردن خود می اندازد. آنگاه یخها کم کم آب می شوند و از پایین در اتاق به بیرون تراوش می کنند بطوریکه هنگام حضور دیگران اثری از یخها نبوده و همین امر موجبات شگفتی آنان را فراهم می سازد.

.

۹- حضرت علی (ع) فرمود: ۱- واجب اطاعت از خدا و واجبتر از آن ترک گناه است ۲- نزدیک قیامت و نزدیکتر از آن مرگ است ۳- عجیب دنیا و عجیب تر از آن محبت دنیاست ۴- سخت قبر است و از آن سخت تر، دست خالی به قبر رفتن است.

.

۱۰- ناودان


بیشتر بخوانید: چگونه از معماری یک شغل درامد زا با درامد بالا بسازیم؟


کلمات کلیدی مرتبط

  • معما های با جواب
  • معما های كوتاه و سخت
  • چیستان همراه جواب
  • معما سخت با جواب
  • معما سخت باجواب
  • سخت ترین معما های جهان با جواب
  • سخت ترین معما بر روی زمین
  • معما همراه با جواب
  • معما همراه با عکس
  • معماهای سخت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE