loading...

نحوه ختم زیارت عاشورا چگونه است؟

نحوه ختم زیارت عاشورا چگونه است؟

نحوه ختم زیارت عاشورا چگونه است؟
نحوه ختم زیارت عاشورا چگونه است؟

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد اینکه نحوه ختم زیارت عاشورا چگونه است؟ وضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. طریقه خواندن زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا در دوران قاعدگی شرایط چله زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا بهجت طریقه ختم زیارت عاشورا برای ازدواج فواید خواندن ۴۰ روز زیارت عاشورا آداب خواندن زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا برای ازدواج

طریقه خواندن زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا در دوران قاعدگی شرایط چله زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا بهجت طریقه ختم زیارت عاشورا برای ازدواج فواید خواندن ۴۰ روز زیارت عاشورا آداب خواندن زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا برای ازدواج

ختم  زیارت عاشورا برای گرفتن حاجات

آیت الله حق شناس میفرمودند: شما چهل روز زیارت عاشورا مطالعه کنید چنان چه از خدا حاجتتان را نگرفتید،بیایید من برای شما حاجتتان را از خدا میگیرم و من ضامن شما هستم.

ایشان می‎فرمودند:
شما چهل روز زیارت عاشورا مطالعه کنید و در آن چهل روز مراقبت شدید نفس را عهده‎دار باشید؛ هر حاجتی که از خدا بخواهید به شما داده می‎شود و چنان چه از خدا حاجتتان را نگرفتید، بیایید که من برای شما حاجتتان را از خدا می‎گیرم و من ضامن آن هستم .

در این خلاصه نه در این حد و حد هستم که کلام استاد را شرح دهم و نه توانایی آن را دارم که چیزی به زبان بیاورم چرا که بسیار دلم گرفته و غمگینم . ذخیره‎های الهی یکـی پـس از دیگری می‎روند.

از آنجایی كه در کارها دنیا و آخرت برای هر امری آدابی ویژه به خود می باشد، زیارت عاشورا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مشتمل بر آداب و حالات ویژه به خود اسـت , كه این آداب را حضرت آیت الله حق شناس از استاد فرزانه خود حضرت آیت الله العظمی بروجردی (ره) نقل می كنند كه امید است هدیه مبارك و گرانقدری باشد از گنجینه فیوضات اولیاءالله برای شیفتگان معرفت الهی.

اما طریقه ختم زیارت عاشورا در چهل روز از زبان حضرت استاد آیت الله حق‎شناس به شرح پایین است:

مقدمه :
 الف- صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

ب-  لعن و سلامی که در پایـان زیارت عاشورا اسـت را به ترتیب  هر كدام تنها ۱ مرتبه گفته شود.یعنی یکبار بگویی:

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ

خدایا لعنت کن اولیـن ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرین کسى که وی را در این زور و ستم پیروى کرد

اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ وَ شایَعَتْ وَ بایَعَتْ وَ تابَعَتْ عَلى قَتْلِهِ اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً

خدایا لعنت کن بر گروهى که پیكار کردند با حسین علیه السلام و همراهى کردند و پیمان بستند و از هم پیروى کردند براى کشتن آن حضرت خدایا لعنت کن تمام آنها را

طریقه ختم زیارت عاشورا برای گرفتن حاجات

یکبار هم سلام زیارت را بگویی یعنی:
اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَیْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِكُمْ

سلام بر تو اى ابا عبداللّه و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر تو از جانب من سلام خدا باد همیشه تا من زنده ام و برپا است شب و روز و قرار ندهد این زیارت را خداوند متعال آخرین مرتبه زیارت من از شما

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
سلام بر حسین و بر على بن الحسین و بر فرزندان حسین و بر اصحاب و اصحاب حسین

ج- زیارت عاشورا از اول تا آغاز صد لعن خوانده گـردد ، این بخـش مربوط به مقدمه زیارت عاشورا میباشد.

در این بخـش نیازی به گفتن صد لعن و صد سلام نمی بـاشد و زیارت تا سر صد لعن و سلام خوانده می شود و پـس از آن ادامه زیارت عاشورا به شیوه پایین میباشد:

د- دو ركعت نماز هدیه به حضرت ابا عبدالله خوانده شود، این نماز با نماز پـایان زیارت عاشورا گوناگـون است و نیت آن می بایست هدیه به حضرت ابا عبدالله  باشد.

ه-  پـس از مطالعه نماز هدیه به حضرت ابا عبدالله  صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

پنج مورد فوق مقدمه زیارت عاشورادر این دستور ویژه زیارت عاشورا اسـت و می بایست توجّه گـردد که در مقدمه که در قسمـت فوق توضیح داده شده است زیارت عاشورا تا سر صد لعن و سلام خوانده شده است و بطور کامل خوانده نشده است که پـس از انجام مسائـل فوق به عنوان مقدمه ادامه  زیارت عاشورا به شیوه پایین خوانده می شود که مشروح زیارت اسـت .

 ادامه زیارت عاشورا :

الف-  زیارت عاشورا از اول تا آ خر خوانده شود- در مطالعه زیارت لعن و سلام هر یک صد مرتبه گفته شود.

ب-  پـس از اتمام  زیارت دو ركعت نماز زیارت خوانده گـردد . ( این نماز جزء زیارت عاشورا  است )

اما ضـروری است که نکات پایین در این اربعین قطعا رعایت شود:

۱- ایشان می‎فرمودند: در طول این چهل روز برای تندرست ی حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه صدقه بدهید.

۲- ایشان اصرار بیشتری داشتند که در طول این چهل روز می‎بایست مراقبه اعمال صورت بگیرد. یعنی واجبات انجام گرفته و محرمات ترک گردد. گریه‎های آیت الله حق‎شناس وقتی از گناه حرف می‎کردند و با لفظ زیبای «ببین داداش جون» جوانان را به دوری از گناه توصیه می‎کردند؛ همراه با این جمله بود که گناه باعث نداشتن استجابت دعمی باشد.

۳- ایشان می‎فرمودند: در طول چهل روز فردی جز اهل منزل از انجام زیارت عاشورا بوسیـله شما مطلع نگردد. زیارت را پنهـان انه مطالعه کنید تا فردی مطلع نگردد و این سفارش استاد، نکاتی داشت که در این خلاصه نمی‎گنجد .

۴ – به یاد دارم که ایشان اصرار می‎کردند که مابین انجام زیارت عاشورا صحبتی صورت نگیرد. از آنجایی که انجام اعمال زیارت با اوصاف فوق حدود یک ساعت و نیم به طول می‎انجامد ایشان اصرار داشتند ما‎بین زیارت صحبتی نشود اما ناگفته نماند که این مطلب را ایشان شرط صحت نمی‎دانستند لکن بر این مطلب اصرار می‎کردند و خاطره‎ای را نیز نقل می‎کردند که یادش بخیر .

۵ – می‎فرمودند: میـان طلوع و غروب آفتاب وقـت انجام عمل است و اصرار می‎کردند روز چهارشنبه به عنوان یوم الشروع گزینش گـردد اما حجة الاسلام والمسلمین جاودان می‎فرمودند چنان چه چهارشنبه هم نشد اشکالی ندارد ولی چه خوب است که چهارشنبه به عنوان یوم الشروع گزینش شود.

مطلب مرتبط:

ختم یاسین چگونه است؟

ختم جهت شفای سردرد و میگرن

کلمات کلیدی مرتبط

  • اموزش خواندن زیارت عاشورا
  • تبلیغ ختم زیارت عاشورا
  • طریقه ختم زیارت عاشورا
  • طریقه ختم زیارت عاشورا برای حوائج
  • نحوه زیارت عاشورا
  • نحوه صحیح چله زیارت عاشورا خامنه ای
  • وقت خواندن زیارت عاشورا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE