loading...

لوح سلیمان

لوح سلیمان

لوح سلیمان
لوح سلیمان

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد لوح سلیمان توضیحاتی را آماده کرده ایم که می توانید با دبنال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراه کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه همراه ا باشید. طلسم سلیمان نبی چیست لوح حضرت نوح عکس انگشتر حضرت سلیمان نام کتابی از حضرت سلیمان طلسم خاتم سلیمان خواص دعای حضرت سلیمان قسم سلیمان کتابی از حضرت سلیمان در جدول

طلسم سلیمان نبی چیست لوح حضرت نوح عکس انگشتر حضرت سلیمان نام کتابی از حضرت سلیمان طلسم خاتم سلیمان خواص دعای حضرت سلیمان قسم سلیمان کتابی از حضرت سلیمان در جدول

در دهکده کوچکی به نام “اونتره” یک لوح نقره ای پیدا کردند که حاشیه اش به جواهرات گرانبها مرصع و در وسطش، خطوطی به حروف طلایی نگارش یافته بود و چون آن را نزد فرمانده خود ، “میجر ـ ای ـ ان ـ گریندل” بردند …

هر چه کوشید نتوانست از آن چیزی بفهمد ولی اخذ که این نوشته به زبان و خطی خیلی قدیمی هست و بالأخره این لوح، به وسیله وی دست به دست گردید تا به سرپرست ارتش بریتانیا “لیفتو نانت” و “گلدستون” رسید و ایشان هم آن را به دست باستانشناسان بریتانیا سپردند. بعد از انتهـا جنگ (۱۹۱۸ میلادی) در مـورد لوح مذکور به پژوهش و بازبینی پرداختند و کمیته ای تشکیل دادند که اساتید معرفت زبان های باستانی بریتانیا ، آمریکا ، فرانسه ، آلمان و سایـر کشورهای اروپایی، عضو آن کمیته بودند. پـس از چند ماه بازبینی و پژوهش در سوم ژانویه ۱۹۲۰ میلادی معلوم شد که این لوح مقدسی هست به نام “لوح سلیمانی” و سخنانی از حضرت سلیمان را در بر دارد که به الفاظ عبرانی قدیم ، نگارش یافته هست و ما ترجمه اش در اینجا می آوریم :

الله

احمد

ایلی

باهتول

حاسن

حاسین

-یاه احمد! مقذا = ای احمد! به فریادم رس

-یا ایلی! انصطاه = یا علی! مرا مددی فرمای

-یاه باهتول! اکاشئی = ای بتول! نظـر مرحمت فرمای

-یاه حاسن! اضو مظع = ای حسن! کرم فرمای

-یاه حاسین! بارفو = یا حسین! خوشی بخش

-امو سلیمان صوه عئخب زالهلاد اقتا = این سلیمان اکنون به این پنج بزرگوار استغاثه می کند

-بذات الله کم ایلی = و علـی قدرة الله است

چون این خبر به اسقف اعظم انگلستان (lord bishop ) رسید ، فرمان محرمانه ای به کمیته نوشت که خلاصه اش این است: اگر این لوح در موزه گذاشته گـردد و در نگاه کـرد مردم قرار گیرد ، اساس مسیحیت متزلزل می شود و سرانجام خود مسیحیان ، جنازه مسیحیت را بر دوش بلند کرده ، در قبر فراموشی دفن خواهند کرد. از این رو مناسـب تر آن هست که لوح مذکور در رازخانه کلیسای انگلستان گذارده گـردد و جز اسقف و اهل سرّ ، فردی آن را نبیند. کسانی که این لوح را دیدند و بینشی داشتند گرایشی عجیب به اسلام و مذهب اهل بیت علیهم السلام پیدا کردند… .

علی علیه السلام و استمداد حضرت سلیمان علیه السلام

۸۵ سال پیش یک قضیه عادی در نزدیکـی بیت المقدس برای سربازان انگلیسی کمپانـی نمایـند ه در جنگ جهانی اول رخ میدهد که ۶سال پـس از آن حاوی ارزش خاص ای می شود که کلیسای اورتدکس بریتانیا را دچار جـدال جدی مینماید. این جـدال منجر به آن می شود که اسقف اعظم انگلیس دستور محرمانه ای صادر ودرصدد تحریف حقیقتی نورانی گـردد اما ازآنجا که خورشید پشت ابر نیز دنیا را روشن میسازد و غیبتش دائمی نخواهد بود ۱۲سال بـعد ازاین اکتشاف قضیه لوح نقره در دو روزنامه چاپ لندن وهند منتشر می شود. این ماجرا که مرتبط به توسل حضرت سلیمان علیه السلام به پنج تن آل عبا را مستندا حکایت می کند اینگونه شـروع می شود که : در جنگ جهانی اول (۱۹۱۶ میلادی) وقتی که عده ای از سربازان انگلیسی در چند کیلومتری بیت المقدّس مشغول سنگرگیری و یورش بودند، در دهکده کوچکی به نام “اونتره” یک نقره پیدا کردند که حاشیه اش به جواهرات گرانبها مرصع و در وسطش، خطوطی به حروف طلایی نگارش یافته بود و چون آن را نزد فرمانده خود، “میجر ـ ای ـ ان ـ گریندل” بردند، هر چه کوشید نتوانست از آن چیزی بفهمد ولی اخذ که این نوشته به زبان و خطی خیلی قدیمی است و بالأخره این لوح، به وسیله وی دست به دست گردید تا به سرپرست ارتش بریتانیا “لیفتو نانت” و “گلدستون” رسید و ایشان هم آن را به دست باستانشناسان بریتانیا سپردند.

لوح استغاثه حضرت سلیمان (علیه السلام ) به پنج تن آل عبا(علیهم السلام)

بعد از انتهـا جنگ (۱۹۱۸ میلادی) در مـورد لوح مذکور به پژوهش و بازبینی پرداختند و کمیته ای تشکیل دادند که اساتید معرفت زبان های باستانی بریتانیا، آمریکا، فرانسه، آلمان و سایـر کشورهای اروپایی، عضو آن کمیته بودند. بعد از چند ماه بازبینی و پژوهش در سوم ژانویه ۱۹۲۰ میلادی یعنی ۶سال پـس ازکشف این کتیبه باستانی وارزشمند معلوم شد که این لوح مقدسی است به نام “لوح سلیمانی” و سخنانی از حضرت سلیمان را در بر دارد که به الفاظ عبرانی قدیم، نگارش یافته است که ترجمه آن به این شرح است :

 

پس ازاین کشف بزرگ کمیته تصمیم می گیرد برای نمایش این لوح مقدس آن را برای تماشای عموم به موزه پادشاهی انگلیس انتقال و درمعرض نگاه کـرد مردم قرار گیرد،اما نامه ای محرمانه سبب می شود تا این امر سالها به تاخیر بیافتد. این پنهـان کاری وقتی وقوع می یابدکه این خبر به اسقف اعظم انگلستان (lord bishop ) رسیدو وی فرمان محرمانه ای به کمیته نوشت که خلاصه آن به این شرح است: ” چنان چه این لوح در موزه گذاشته گـردد و در نگاه کـرد مردم قرار گیرد، اساس مسیحیت متزلزل می شود و سرانجام خود مسیحیان، جنازه مسیحیت را بر دوش بلند کرده ، در قبر فراموشی دفن خواهند کرد. از این رو مناسـب تر آن است که لوح مذکور در رازخانه کلیسای انگلستان گذارده گـردد و جز اسقف و اهل سرّ، فردی آن را نبیند. همین نامه منجر می گـردد تاسال ۱۹۲۶یعنی ۱۲سال بـعد ازکشف لوح مقدس ازنگاه جویندگان حقیقت بازماندولی بعلـت تاثیرات شگرف لوح درتعدادی ازاعضای کمیته مذکور مقوله کشف و نمایش لوح به اطلاع مردم می رسد وتعدادی ازروزنامه های آن وقـت درانگلیس وهند اقدام به انتشار این خبر می نمایند. ۲مسیحی عضو کمیته دراثر تاثیرات لوح مذکور به اسلام گرایش پیدا کرده وبا تغییردین ، شیعه را بعنوان مذهب خود برگزیده و نام خود را به فضل حسین و کرم حسین تغییر میدهند.

مطلب مرتبط:

چاپ و رایت لوح ماندگار

طلسم عشق از راه دور

کلمات کلیدی مرتبط

  • عکس انگشتر حضرت سلیمان
  • عکس‌ انگشتر حضرت سلیمان
  • جادو لوح سلیمانی
  • دعاهای و طلسمات حضرت سلیمان
  • شکل لوح سلیمان نبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE