loading...

هرگز حلقه پلاتین خریداری نکنید! – چرا نبایستی حلقه پلاتین بخریم!

هرگز حلقه پلاتین خریداری نکنید!

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد هرگز حلقه پلاتین خریداری نکنید! توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. قیمت حلقه پلاتین ساده-قیمت هر گرم پلاتین-قیمت رینگ ساده پلاتین-حلقه پلاتین زنانه-قیمت رینگ پلاتین-مقایسه قیمت طلا و پلاتین-حلقه پلاتین ارزان-قیمت انگشتر پلاتین برای مرد

قیمت حلقه پلاتین ساده-قیمت هر گرم پلاتین-قیمت رینگ ساده پلاتین-حلقه پلاتین زنانه-قیمت رینگ پلاتین-مقایسه قیمت طلا و پلاتین-حلقه پلاتین ارزان-قیمت انگشتر پلاتین برای مرد

هرگز حلقه پلاتین خریداری نکنید!
هرگز حلقه پلاتین خریداری نکنید!

یکـی از نکات ی که بعضـی از عروس و دامادها ممکن هست باهاش دست و پنجه نرم کنن ، خرید حلقه طلا برای داماد هست! از نظـر دوست ها معتقد به آداب اسلامی و با دقت به نظـر اکثریت قریب به اتفاق مراجع تقلید ، بهره گیری از طلا (چه زرد ، چه سفید و چه سرخ) برای آقـا حرام است و با در نظـر گرفتن این مورد ، بزرگواران و داماد های عزیزی که حلقه طلا دارن ، چنان چه ازش بهره گیری کنن مرتکب فعل حرام شدن .

برای حل این مساله عموما این راه حل ها اتخاذ میشه:

۱- حلقه طلا بوسیـله خانواده عروس خانـم خریداری میشه و به داماد داده میشه ولی ایشون تا عمر دارن ازون حلقه بهره گیری نمی کنن و از طریق تماشای اون ازش لذت می برن!
۲- حلقه طلا بوسیـله خانواده عروس خریداری میشه ولی به جهت اینکه داماد بتونه از حلقه بهره گیری کنه ، پـس از خرید حلقه ، با رجوع به یک طلا سازی سفارش تهیه حلقه نقره یا استیل همانـند حلقه طلایی داده میشه ، با این شیوه جدای از این که برای داماد حلقه طلا خریداری شده و مـرد داماد هم دقیقا از حلقه خودش ولی با جنس نقره یا استیل داره بهره گیری میکنه و هیچطور گناهی متوجه هیچ یک از اعضای دو خونواده نمیشه!
۳- خانواده عروس با در نظـر گرفتن اینکه دوست ندارن برای داماد حلقه طلا بخرن و ایشون رو برای انجام کار حرام تشویق کنن قید خرید حلقه طلا رو میزنن و برای داماد حلقه نقره میخرن و قضیه ختم به خیر میشه!
۴- خانواده عروس با در نظـر گرفتن اینکه دوست ندارن برای داماد حلقه طلا بخرن و ایشون رو برای انجام کار حرام تشویق کنن قید خرید حلقه طلا رو میزنن و برای داماد حلقه ای از جنس پلاتین و با هزینه بسیار زیـادتر میخرن و قضیه ختم به خیر میشه!

اما نظـر فـرد بنده دربـاره راه حل های موجود :

۱- شیوه نسبتا خوبی نمی بـاشد و ریسکش برای عروس خانـم ها به شدت بالاست! چرا که تو این دوره زمونه به هیچ وجه توصیه نمیشه آقـا متاهل بدون حلقه از درب منزلش بیرون بشه! تذکر به عروس خانـم ها : چنان چه که این شیوه رو گزینش کردید عواقب اون تماما متوجه خودتون هست و هیچطور مسئولیت متوجه اینجانب نخواهد بود!
۲- از نظـر بنده برترین راه حل موجود هست و شخصا برای خودم از این راه حل بهره گیری کردم و سرانجام مطلوبی حاصل شد . در صورتیکه تمایل به کم شدن حداکثر حساسیت ها ، ممانعـت از انجام فعل حرام و ارتکاب گناه و ضمناً ممانعـت از اتفاقات مورد اشاره در پاراگراف قبلی رو دارید توصیه می کنم ازین شیوه بهره بگیرید و دعا نمایید ایشالا تمام چیز سریع تر ختم به خیر بشه . . .
۳- به شدت با این قضیح مخالف هستم . به علـت اینکه این مقوله میتونه حساسیت های بسیار بالایی رو در خانواده داماد به زمینه مادر شوهر محترم تهیه کنه و ایشون با خودشون فکر کنن که خونواده عروس برای پسرشون کم گذاشتن یا نخواستن زیـادتر ازین هزینه کنن یا پسرشون حد نقره ارزش داشته یا . . . از نظـر اینجانب به هیچ وجه سراغ این مورد نروید! والسلام!
۴- میشه گفت عموم خانواده های مذهبی سراغ این شیوه میرن و با ساخته حلقه پلاتین کوشش دارن تا جدای از این که از موضوعات اشاره شده در بند یک ممانعـت کنن ، از انجام فعل حرام هم ممانعـت کنن ، و اما ازونجایی که هزینه پلاتین نسبتا دو مساوی هزینه طلا هست تا حد بسیار بیشتری حساسیت های مادر شوهر عزیز هم از میـان میره و تمام چیز ختم به خیر میشه . تا اینجای کار تمام چیز خوب و عالی هست ولی دقت شما رو به نکته پایین جلب می کنم ، چیزی که ممکن هست تمام خانواده هایی که میرن سراغ پلاتین ازش بی اطلاع باشن . . .

چرا نبایستی حلقه پلاتین بخریم!

پلاتین فلزی هست که قیمتی نسبتا دو مساوی هزینه طلا داره و با دقت به اینکه مثل طلا استفادش برای آقـا حرام نمی بـاشد ، از ابتدا مورد دقت خانواده های مذهبی جهت خرید حلقه داماد قرار گرفته . نکته ای که بسیار از دوست ها نسبت بهش بی اطلاع بوده و هستن اینه : شما وقتی برای خرید حلقه پلاتین به جواهر فروشی رجوع می نمایید ، هر گرم پلاتین رو جدای از هزینه تهیه و اجرت و سود و مالیاتی که شیوه اضافه میشه ، نسبتا به هزینه دو مساوی طلا به شما می فروشن و این یعنی اینکه ممکن هست شما یک حلقه پانصد هزار تومانی با جنس طلا رو با هزینه یک میلـیون و پانصد هزار تومان و از جنس پلاتین بخرید . ولی ذکر این نکته لازم و ضـروری است که وقتی که نیت فروش حلقه خودتون رو داشتید باشید ، حلقه پلاتینی شما رو با قیمتی مساوی با ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه پلاتینش از شما خریداری میکنن . در مثال ما ممکنه حلقه ای که به هزینه یک میلـیون و نیم به خریـدار فروخته شده ، به هزینه دویست تا سیصد هزار تومان از خریـدار خریداری بشه! و این نکته مشکی و مبهمی هست که عموما بسیار از مردم ازش اطلاعی ندارن!

انسان حلقه ازدواجش رو میفروشه مگه؟

عموما اکثر تازه عروس و داماد ها با بیان این جمله که “کی حلقه ازدواجشو میفروشه؟” یا “انسان مگه حلقشو میفروشه!؟” کوشش در کتمان حقیقت بالا یا توجیه بی توجهی خود به این مسئله را دارند ولی دقت این عزیزان را به خاطرات و زندگـی نامه والدیـن ها ، خاله ها و دایی ها ، عمه ها و عمو ها ، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و بیشتر بزرگان اعضای فامیل جلب می کنم . جذاب است آگاه باشید هیچ فردی به هیچ وجه تمایل به فروش حلقه وصلت خود نداشته و ندارد ولی همیشه زندگـی وفق مراد و خواسته شما پیش نمی رود و صحنه ها و اتفاقاتی خلق می گـردد که ناگزیر به اتخاذ تصمیم هایی این چنین خواهید شد . پیشنهاد می کنم در این مورد با ظرافت زیادتری با بزرگان مشـورت کرده و با چشمان بازتر و دیدی روشن تر به آینده و اتفاقات آن بیاندیشید . . .

مطلب مرتبط:

احکام ریش پروفسوری چیست؟ و نحوه گذاشتن ریش پروفسوری

طلسم محبت یهودی + طلسم عشق از راه دور

کلمات کلیدی مرتبط

  • حلقه پلاتین ارزان
  • قیمت هر گرم طلای پلاتین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE