loading...

قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد

قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون فواید قرص ال دی,قرص ال دی برای عقب انداختن پریود,قرص ال دی برای رشد مو,چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد,قرص ال دی اورژانسی,قیمت قرص ال دی,عوارض قرص ال دی بر روی پوست,تاثیر قرص سرماخوردگی بر قرص ال دی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

فواید قرص ال دی,قرص ال دی برای عقب انداختن پریود,قرص ال دی برای رشد مو,چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد,قرص ال دی اورژانسی,قیمت قرص ال دی,عوارض قرص ال دی بر روی پوست,تاثیر قرص سرماخوردگی بر قرص ال دی

قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد
قرص ال دی چیست؟ و چه داروهایی اثر قرص ال دی را از بین میبرد

قرص ال دی (قرص ld) نوعی قرص‌ ضدبارداری می باشد که به عنوان قرص اورژانسی پـس از ارتباط جنسی بهره گیری می‌شود. عوارض ال دی زیـادتر بر دستگاه گوارش است قرص ال دی یا Contraceptive LD یکـی از اقسام قرص‌های ضدبارداری می باشد.  این دارو در خانـم ها جوان پایین ۲۰ سـال و یا اشـخاصی که می‌خواهند پیش از اولیـن بارداری، مدتی زیاد دارو استفاده کنند، و خانـم ها مسن و چاق زیـادتر از قرص اچ دی توصیه می‌شود. اما در اشخاصـی که به عـلت ها ی نیت به تاخیر انداختن زمان قاعدگی خود را هـم دارند کاربرد بیشتری پیدا نمـوده می باشد. این قرص‌ها بمثل همه داروها علاوه بر خصوصـیت ها ی مرتبط به خود همیشه عوارضی را به همراه خواهند داشت پس توصیه می‌شود از استفاده خودسرانه آن پرهیز شود.

اطلاعاتی تکمیل در مـورد قرص های ممانعـت از بارداری (ال.دی و….)

قرص های «ال .دی» و «اچ . دی »
یكی از روشهای مطمئن در ممانعـت از بارداری، استفاده قرص‌های خوراكی تركیبی است، كه به دو شكل ال .دی، و اچ.دی در بسته های ۲۱  عددی در دسترس عموم می باشد. مقدار هورمونهای استروژن و پروژسترون قرص های اچ .دی زیـادتر از قرص های ال .دی می باشد.


بیشتر بخوانید: مدح و مولودی ولادت حضرت ابوالفضل (ع)


ویژگی ها ی مصرف  قرص های ممانعـت از بارداری «ال .دی» و «اچ . دی »

-كاهش میزان بیماری های التهابی لگن
-كاهش میزان كیست خوش خیم و سرطان تخمدان
-كاهش میزان غده ها خوش خیم پستان
-كاهش میزان خونریزی قاعدگی و در سرانجام ممانعـت از كم‌خونی و از میـان بردن قاعدگی دردناك
-ممانعـت از حاملگی بیرون از رحم

طریقه استفاده قرص های ممانعـت از بارداری

مطالب مرتبط:

هر بسته حاوی ۲۱ قرص می باشد. اولیـن قرص را از روز پنجم قاعدگی شـروع نمایید. موقعی اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یك قرص استفاده كنید، تا بسته قرص همـه شود. مناسـب تر می باشد قرص را پـس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی تهیه نكند.بعد از اتمام بسته قرص، هفت روز كامل قرص نخورید و در روز هشتم بسته بعدی را بدون دقت به روز آغاز قاعدگی شـروع نمایید. ضمنا اگـر تا هفت روز قاعدگی رخ نداد،  به مركز بهداشتی – درمانی یا پزشك رجوع كنید.

در صورت فراموش كردن استفاده قرص ضد بارداری

ضمنا اگـر یك شب استفاده قرص ضد بارداری را فراموش كردید، تا نوبت استفاده قرص بعدی به محض یاد آوردن، یك قرص میل كنید. ضمنا اگـر دو شب متوالی استفاده قرص را فراموش كردید، در دو شب بعدی، هر شب به جای یك قرص دو قرص میل كنید و تا پـایان بسته مجدداً هر شب یك قرص استفاده نمایید و علاوه بر آن، همزمان از شیوه ممانعـت دیگری مثل كاندوم بهره گیری كنید.
ضمنا اگـر سه شب یا زیـادتر استفاده قرص ممانعـت از بارداری را فراموش كردید، از استفاده سایـر قرص ها اجتناب کرده ، تا آغاز قاعدگی از شیوه دیگری بهره گیری كنید. سبعد از روز پنجم قاعدگی بسته تازه را شـروع كنید.
نكات با ارزش :
-اثر قرص ممانعـت از بارداری یك هفته پـس از شروع اولیـن بسته قرص ظاهر می شـود .  موقعی انجام نزدیكی در این فاصله، می بایست علاوه بر استفاده قرص از شیوه دیگری، مثل كاندوم، بهره گیری كرد.
– قرص ها ی ضد بارداری را بصورت نا پیوسته، مثلاً یكماه در میـان یا دو ماه در میـان استفاده نكنید .

در مسائـل پایین همزمان با استفاده قرص شانس حاملگی وجود دارد :

– مبتلا شدن به اسهال و استفراغ شدید.
-استفاده داروهای ضد سل و یا ضد تشنج.
-استفاده آنتی بیوتیكهایی،‌مثل آمپی سیلین و تترپایه كلین.
در هر یك از مسائـل فوق همزمان با استفاده قرص می بایست از یك شیوه ممانعـت دیگر، مثل كاندوم، بهره گیری كرد.

مسائـل منع مصرف

این دارو موقعی وجود یا سابقه بیماری ‌های ترومبوآمبولیک، بیماری ‌های عروقی مغز، سکته قلبی، بیماری شریان کرونر، بالابودن مادرزادی چربی‌های خون، سرطان پستان شناخته شده یا قابل پیش‌بینی، سرطان دستگاه تولید مثل زنانه و یا سایـر سرطان‌های وابسته به هورمون، خونریزی مهبلی تشخیص داده نشده یاغیر عادی ، تومورهای کبدی و نارسایی کارکرد کبد نبایستی استفاده شود. ضمناً خانم‌های بالای سن ۳۵ سـال که سیگاری می باشند ، مناسـب تر می باشد از شیوه دیگری بهره گیری نمایند.

استفاده قرص ال دی اورژانسی

بیشـتر از زوج‌های جوان پـس از ارتباط جنسی برای ممانعـت از بارداری سریع ا از قرص‌های ال دی بهره گیری می‌کنند. بهره گیری از این قرص‌ها در ۳ روز حیاتی پـس از ارتباط جنسی خیلی ارزشمند می باشد. می توان پـس از انجام مقاربت ، ۴ قرص ال دی را باهم خورد و بعـد ۱۲ ساعت پـس ، ۴ قرص. این ۸ قرص قطعا باید در عرض ۷۲ ساعت پـس از مقاربت خورده شوند.هرچه زودتر این قرصها خورده شوند، اثر آنها زیـادتر خواهد بود. عوارض جانبی استفاده اورژانسی این قرص‌ها عبارتنداز: تهوع ، استفراغ ، سردرد ، حساس شدن پستانها ، سرگیجه ، احتباس مایعات در بدن و خونریزی های نامنظم. این عوارض جانبی اغلب بعداز یکـی دو روز از میـان خواهند رفت.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. دلیل سردرد در بارداری چیست؟ و درمان گیاهی سردرد در بارداری چگونه است؟
  2. از خواص سویق جو بیشتر بدانید
  3. راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟
  4. تفاوت میل و مسهل چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • اطلاعاتی در مورد قرص ال دی
  • تاثیر خوردن قرص ضد بارداری اچ دی و ال دی چگونه است
  • دی طبیعت قرص ال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE