loading...

فوائد سنگ شرف شمس همراه با دعای آن

فوائد سنگ شرف شمس همراه با دعای آن

فوائد سنگ شرف شمس
فوائد سنگ شرف شمس

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد فوائد سنگ شرف شمس توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما باشد. قیمت انگشتر شرف الشمس اصل اداب استفاده از شرف شمس طلسم شرف شمس تشخیص سنگ شرف الشمس اصل حرز شرف الشمس دعای شرف الشمس ۱۹ فروردین معنی دعای شرف الشمس انگشتر شرف شمس زنانه

قیمت انگشتر شرف الشمس اصل,اداب استفاده از شرف شمس,طلسم شرف شمس,تشخیص سنگ شرف الشمس اصل,حرز شرف الشمس,دعای شرف الشمس ۱۹ فروردین,معنی دعای شرف الشمس,انگشتر شرف شمس زنانه

شرف الشمسی که سنگ نیست

در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری زردرنگ است که برخـی ها به نیت گشایش در کارها به دست می نمایـند . ولی در واقع شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی(علیه السلام) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی ویـژه می نویسند و نقشی رمزگونه را پشت انگشتر عقیق زردرنگ حک می نمایـند. در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس را از ساعت ۱۱ ظهر تا ساعت ۲۳ روی طلا ، عقیق زرد ، پارچه زرد کشیده و یا حک کرده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و پـس هر حاجتی که از خدا دارند را پایین دعا می نویسند و در قرآن می گذارند. اما نقش های رمز گونه ای که شرف ‏الشمسگفته می‏شود در کتاب «جنة‏الوافیه» معـروف به «مصباح کفعمی» آمده می باشد. کفعمی در حاشیه کتاب می‏نویسد: «در برخـی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین(علیه السلام) نقل شده می باشد. که وقتی عازم جهاد بود در میـان راه که استراحت می کردند این شکل ها را بر روی سنگی حک نمـود و فرمود: این رمز موفقـیت ممی باشد. به نظـر می‏رسد بیان چنین نقلی محکم نیست؛ چون مدرک این حکایت تا امیرالمۆمنین(علیه السلام) ذکر نشده می باشد. » مرحوم شیخ بهایی هم این شکل را در کتاب «سرّ المستتر» با کمی تغییر آورده می باشد. اما در کتاب‏های یاد شده این شکل به «شرف‏ الشمس»گفته نشده است و احتمالاً تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس – که نوزدهم فروردین ماه است – نوشته گـردد که ساعت خوبی است و باعث تأثیر زیـادتر این شکل خواهدبود.

فوائد سنگ شرف شمس
فوائد سنگ شرف شمس

در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را حاوی پنج نام اعظم خداوند متعال می دانند که آنان را واژگـان مبارکه: الله، جمیل، رحمن، مۆمن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنان بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان بهره گیری کرد. از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش کارها ، برآورده شدن آرزوها ، افزوده شدن رزق و روزی بهره گیری می شـود. نگین یا انگشتر و آویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ وحفاظت جان و خیر و نیکى وافزوده شدن رزق وروزی وآرامش از میـان بردن چشم زخم براورده شدن حاجات وآرزوها و بهبود عمومی جسا وروح به ویژه افزوده شدن قدرت فیزیکی و هاله نورانی اطراف بدن وبخاطر استفاده عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن وچاکرای ۳ وغددپانراس ولوزالمعده وجواره مشابه با این دو غده ها تأثیر فوق العاده ای دارد .

بعضـی میگویند: نوشته شرف شمس حاوی ۵ نام اعظم خداوند متعال است بعضـی دیگربه این باورند که شرف شمس امضاء رمزی مولا علـی (علیه السلام) است ، بعضـی به ثبت نام موکل شمس را قبول دارند بعضـی گفته می شـود دعای شرف شمس روی انگشتر حضرت سلیمان (علیه السلام) همراه با عبارت لااله الالله الملک الحق المبین ویا الملک لله حک شده بوده واما عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالا تر از تمام اینها است وحک کردن یا نوشتن آن کار هر فردی که واقف به علوم غریبه نمی بـاشد نیسـت ، در سـال یکبار شرایط مهیا می شود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در برترین موقعیت خود اصولا کهکشانها قرار گیرد تا خورشید در آن وقـت نسبت به سایـر کواکب روی زمین قدرت زیادتری داشته باشد . بعضـی گفته می شـود نقش شرف شمس واژگـان الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور است که بجای نقش واژگـان از پنج حرف اول آنان بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان بهره گیری کرد. شرف شمس حاوی اثرات و فوائد بیشماری است که نمى توان آن را انکار نمود، چنانکه فردى را نزد حاکمى به باعث جرمى مى بردند حضرت صادق (علیه السلام) فرمود که انگشترى عقیق به وی برسانند، انگشترى به وی رساندند و مکروهى به وی نرسید .

یا شخصى را از مساوی حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) گذرانیدند تازیانه خیلی بر وی زده بودند . حضرت فرمود: انگشتر عقیق وی کجاست، چنان چه با وی مى بود تازیانه نمى خورد . یا آنکه کسى نزد حضرت خاتم (صلی الله علیه و آله) آمد و شکوه نمود که دزد در راه اموال مرا ربود، حضرت فرمود: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى انسان ى را نگاه مى دارد .

ارزش سنگ عقیق به ویژه عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود ، پیامبران و ائمه اطهار (علیه السلام) بر سنگهای انگشتر صحه گذاشته اند ولی نه به خاطر آنکه اثرى جادویى دارند، بلکه آن نگین هرچه باشد برگزیده شده و براى دارنده آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیات و غیره دارد و اثرات آنان ذاتى نمی بـاشد و از جانب خداى تعالى می باشد. بـعد اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى دارد ، ذاتى و مستقل بداند به خداى یگانه شرک ورزیده می باشد. تمام ملک سلیمان را خداوند متعال در انگشتر وی قرار داده بود، هر وقت سلیمان آن در دست مى گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و تمام پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از وی اطاعت مى کردند . باد مأمور حمل تخت وی بود و تمام شیاطین و انسان ها و پرندگان و ۴ پایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنان را جابه جا مى نمود.

فوائد سنگ شرف شمس
فوائد سنگ شرف شم

سلیمان به برخـی وقتها اوقات ، انگشترش را در اختیار برخى از خدمتکارانش قرار مى داد. روزى شیطان آمد و خادم وی را گول زد و انگشتر را از وی ستاند و آن را در دست نهاد ، سرانجام آن شد که همـه شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش مسخر وی گشتند و آن حضرت در جست و جوى انگشتر شد ولى آن را نیافت . سرانجام شیطان ترسید که مردم متوجه حیله وی شوند آن را به دریا انداخت . خداى – عزوجل – ماهى را مأمور به بلعیدن آن انگشتر نمود ، بنى اسرائیل چهل روز در جست و جوى حضرت سلیمان بودند و از آن طرف سلیمان در ساحل دریا به دنبال انگشتر بود و با گریه و زارى به سوى خداى تبارک و تعالى استغفار مى نمود و از این اتفاق به جانب خدا توبه مى نمـود . پـس از چهل روز به صیادى رسید که ماهى صید مى نمـود ، حضرت سلیمان به وی کمک نمود . آن صیاد پـس از صید ، یک ماهى به سلیمان داد ، وی شکم ماهى را شکافت انگشتر خود را در آن نگاه کـرد و انگشتر را به دست نمـود و شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش در مساوی ش خضوع کردند و پادشاهى وی به همـان حالت اول بازگشت و حضرت ، آن شیطان (که انگشتر را ربوده بود) به همراه لشگرى که همراه وی بودند به وسیله اسماء الهى حبس نمود و عده اى را در دل دریا و بعضى را در میـان سنگ و صخره ها زندانى نمود و آن شیاطین تا روز قیامت زندانى و معذب می باشند. حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولیـن کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص دارا بودن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به معاندان تو شهادت داده می باشد. از شرف شمس تمام بعنوان نمونه ای از خاتم سلیمانى نام برده اند و آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده اند و رازی از تورات و انجیل و قرآن می دانند که در کتاب شمس معارف کبرى جلد اول مطالب زیادتری در فوائد شرف شمس آورده شده وحضرت آیت الله حسن زاده آملی وشیخ بهای به مطالب زیادتری در این زمینه اشاره فرموده اند .

دعای شرف الشمس

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه ‍ ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علـی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

نکاتی که در زمان نوشتن می بایست رعایت شود:
۱-هیچ خطی دوبار کشیده نشود
۲-سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود
۳-خطوط ابتدا و پایـان ستاره یگدیگر را قطع ننمایـند
۴-حد الف ها یکسان باشد
۵- واو پـایان روی همـه نقش کشیده شود
۶- چنان چه روی کاغذ نوشته میشوند با گلاب و زعفران نوشته شوند.

 

فوائد سنگ شرف شمس
فوائد سنگ شرف شمس

جدول ۴*۴ شرف شمس نیز به این شکل است که فوائد یکسانی با نقش دارد.

دو نکته با ارزش دیگر در مـورد شرف شمس

۱- چنان چه از نگین بهره گیری مینمایید کوشش نمایید هر سـال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل توسـط یک سوزن روی نقش نماید ه شده را مجـدد خراش دهید.
۲- چنان چه روی کاغذ نوشتید آن را باز ننمایید و به فردی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سـال به آب روان بسپارید.

مطلب مرتبط:

دانلود رایگان کتابهای علوم غریبه و طلسمات,کتاب علوم جفر و علوم ماورا و ناشناخته,

آموزش رمزگشایی حروف ابجد,روش تبدیل اعداد ابجد به کلمه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE