loading...

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

در این مطلب می خواهیم برای شما فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ را برای شما توضیحاتی آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. هدی خامنه‌ای – عکس هدی خامنه ای – داماد های خامنه ای – بشری خامنه ای – مصطفی خامنه ای ویکی پدیا – مجتبی خامنه ای در لندن – میثم خامنه‌ای – فرزندان خامنه ای چه کاره اند – سید علی خامنه‌ای کودکان – سیدمجتبی خامنه ای – عکس دختر خامنه ای – هدی خامنه ای – بشری خامنه‌ای – سید مجتبی خامنه ای – عکس همسر خامنه ای

هدی خامنه‌ای – عکس هدی خامنه ای – داماد های خامنه ای – بشری خامنه ای – مصطفی خامنه ای ویکی پدیا – مجتبی خامنه ای در لندن – میثم خامنه‌ای – فرزندان خامنه ای چه کاره اند – سید علی خامنه‌ای کودکان- سیدمجتبی خامنه ای – عکس دختر خامنه ای – هدی خامنه ای – بشری خامنه‌ای – سید مجتبی خامنه ای – عکس همسر خامنه ای

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟

معرفی فرزندان آیت الله سید علـی خامنه ای و همسـر انشان بیوگرافی خلاصه از زندگـی فرزندان رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علـی خامنه ای و معرفی همسـر ان فرزندان رهبر ایران با دقت به علاقه مردم به معرفت زیـادتر خانواده رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علـی خامنه ای و ابهاماتی که معاندان رهبر ایران برای خانواده ایشان تهیه کرده اند تصمیم بر آن گرفتیم تا با معرفی خلاصه از زندگـی پسران رهبر ایران سید علـی خامنه ای و دختران آیت الله سید علـی خامنه ای و ضمناً معرفی همسـر ان فرزندان رهبر معظم انقلاب اطلاعات عموم مردم ایران را دربـاره خانواده رهبر بزرگ اسلام بالا برده و توطئه معاندان را خنثی کنیم.

پسران آیت الله سید علـی خامنه ای:

در میـان فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای، بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به و اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب مشغول است و عمده عکس های منتشره از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری می باشد. رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر دنیا است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند؛ ولی از فرزندان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران چه می‌دانیم و ایشان اکنون در چه موقعیتی می باشند و چه نقش‌هایی بر عهده دارند؟ یکـی از مباحثی که برای عموم مردم ارزش و جذابیت دارد، خانواده حضرت آیت الله خامنه‌ای می باشد. رهبر معظم انقلاب حاوی شش فرزند می باشند . نام خانوادگی همسـر ایشان «خجسته» می باشد.

نام دخترانشان بشری خامنه ای و هدی خامنه ای ، نام فرندان پسرشان سید مصطفی خامنه ای ، سید مجتبی خامنه ای ، سید مسعود خامنه ای و سید میثم خامنه ای می باشد. دو تن از فرزندان پسر ایشان ۸ سـال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند. شهید سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان جنگی ایران در مـورد ٔ حضور وی گفته‌  بود: «… به دفعات در جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیات های مختلـف کمپانـی کردند؛ مثلاً یک شب در عملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدیم «آقا سید مجتبی» با پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آن جا ظاهر شدند.

اما در وقتی که من مشغول حرف با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، با فرزند آقای هاشمی راه افتادند به طرف خط، من هر چه کردم نتوانستم آنان را نگه دارم و رفتند. بعد با فرمانده لشگرشان ارتباط گرفتم و گفتم: اینها دارند می‌آیند مواظب باش که در خط شکنی کمپانـی نکنند. روز پـس که به منطقه رفتم، دیدم اینها روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوک نقطه دفاعی قرار داشت و در مکانی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه بسیار مساله بود». یکـی از دختران ایشان همسـر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان، همسـر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران می باشد.

سید مصطفی خامنه‌ای ، فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت پیوندکرده ‌می باشد. سید مجتبی خامنه‌ای داماد دکتر غلامعلی حداد عادل می باشد. سید مسعود خامنه‌ای نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی پیوندکرده ‌می باشد. سیدمیثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند ایشان نیز به پیونددختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده می باشد. مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از کار ‌های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده ‌اند، در کارهای اقتصادی وارد نشوند و ایشان نیز همیشه تابع نظـر پدر خویش بوده‌اند. حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون رابطه ات حوزه ای دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در این رابطه می گوید: «ایشان ۴ فرزند پسر دارند که هر ۴ نفر، طلبه‌ و معمم می باشند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند. خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، حرف می‌کنیم. یک مرتبه ندیده‌ام که اینها در مورد پولی، امکاناتی و چیزهای از این قبیل حرف بکنند. گویی اشخاصـی معمولی می باشند و پدرشان هم یک شخـص معمولی است».

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

سید مصطفی خامنه ای

همسـر سید مصطفی خامنه ای دختر آیت الله خوشوقت است . وی در مـورد زندگـی حجت الاسلام مصطفی خامنه ای خاطره ای نقل می کند و گفته است: «آقا مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همـان سـال اول ازدواجشان که طلبه‌ قم بودند،‌ خانه‌ای کرایه کرده و مستأجر بودند – الان هم مستأجرند ـ ما را یک روز برای ناهار دعوت کردند. ما رفتیم منزل ایشان. یک سـال از پیوندایشان ن قبلی بود، ماه‌های اول پیوندایشان بود. ما هم یک گلدان معمولی خریدیم و رفتیم که دست خالی نرویم. من واقعاً‌ تعجب کردم که آیا این خانه، خانه‌ یک تازه‌داماد است؟! حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول کشور، حتّی خانه‌ یک تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یک خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یک زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست.

من در خانه‌ اینها، واقعاً همـان زرق و برق معمولی یک تازه‌داماد و یک تازه عروس را ندیدم. خیلی زندگـی معمولی، دوتا فرش ماشین ی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌کردم. حواسم بود و تا آنجا که می‌توانستم، رصد می‌کردم اوضاع و احوال مسکن را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور مسکن هم موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی! زندگـی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم». وی گفته است: «آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. تنها در نشر آثار همکاری دارند، والاّ هیچ یک از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند. ممحّض در درس و کار طلبگی می باشند درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان بسیار خوب می باشد. بسیار خوب رشـد کرده ‌اند. خود مـرد مصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌کنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می‌کنند.

مطالب مرتبط:
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

سید مجتبی خامنه ای

همسـر سید مجتبی خامنه ای دختر غلامعلی حداد عادل است .
غلامعلی حدادعادل در مـورد روش شکل گرفتن وصلت دخترش با حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای گفته است: «سال ۷۷، خانمی به مسکن ما زنگ زده و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانـم ما گفته بود دختر ما هم اکنون سـال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه تحصیل دهد. ایشان مجـدد پرسیده بودند چنان چه توانایی دارد ما بیاییم دختر خانـم را ببینیم تا بعد. ولی خانـم ما قبول نکرده بودند. پـس خانـم ما از ایشان پرسیده بودند اصلاً شما خودتان را معرفی نمایید . و ایشان هم گفته بودند؛ من خانـم مقام معظم رهبری هستم.

خانـم ما از هول و هراس مجـدد سلام علیک کرده بود و گفته بود؛ ما تا حالا به تمام جـواب رد داده ایم. ولی شما صبر نمایید با آقای دکتر حرف کنم، پـس شما را خبر می کنم. بعد از حرف با من قرار بر این شد که آنان بیایند و دخترمان را در مدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم اینکه چنان چه آنها نپسندیدند، لطمه‌ای به دختر ما نخورد.  طبق هماهنگی قبلی، خانـم آقا آمدند و در دفتر مدرسه وی را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت مـرد رفتم. مـرد فرمودند؛ خانـم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است». حداد عادل ادامه می دهد: «بعد از چند روز خدمت مـرد رفتیم. مـرد فرمودند؛ آقای دکتر، داریم خویش و قوم می شویم. گفتم؛ چطور؟ گفتند؛ خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت وگو هم به سرانجام کامل رسیده اند، نظـر شما چیست؟ گفتم؛ آقا، اختیار ما دست شماست». او ادامه می دهد: «آقا فرمودند که، شما، دکتر و استاد دانشگاهید و خانـم تان هم ضمناً . وضع زندگـی شما مناسب است، ولی زندگـی من این طور نیست. چنان چه بخواهم همـه زندگـی ام را مرتبه کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت مرتبه می شـود . اینجا هم دو اتاق انداخل و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسوولان در آنجا با من دیدار می کنند. من پول ندارم مسکن بخرم. مسکن ای کرایه کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگـی می کنند. شما با دخترت حرف کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شـود ، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگـی می کنیم. اما شما زندگـی نسبتاً خوبی دارید. حالا چنان چه ایشان بخواهد وارد این زندگـی شود، انـدکی مساله می باشد. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس خوانده شود و روحانی شود. تمام اینها را به وی بگو بداند».

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

سید مسعود خامنه ای

در میـان فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  مشغول است و عمده عکس های انتشار داده شده از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است که در مقطعی به خطـا به عنوان تصویر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای مورد ارجاع قرار می‌گرفت. همسـر سید مسعود خامنه ای دختر آیت الله خرازی و خواهر صادق خرازی است .

فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟
فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای چه کسانی هستند؟ + و شغل آنها چیست؟

سید میثم خامنه ای

حجت‌الاسلام سید میثم خامنه‌ای نیز فرزند چهارم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب می باشد. وی نیز دانش آموخته حوزه علمیه تهران است و سابقه کمپانـی در درس بیرون آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دارند.  سید میثم نیز مشغول تدریس در حوزه علمیه تهران می باشند و با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی همکاری دارند. همسـر سید میثم خامنه ای دختر آقای لولاچیان است .

مطلب مرتبط:

آیا گوش دادن به صدای خواننده زن حرام است

حکم مداحی و روضه خوانی زنان + حکم شرعی گوش دادن به صدای زن

کلمات کلیدی مرتبط

  • سید علی خامنه‌ای کودکان
  • بشری خامنه‌ای
  • فرزندان خامنه ای چه کاره اند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE