loading...

عید مبعث چه روزی می باشد؟

عید مبعث چه روزی می باشد؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه عید مبعث چه روزی می باشد؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم همچنین در این مطلب قصد داریم در مورد موضوعاتی همچون حکم خوردن صدف,فواید خوردن خرچنگ,مضرات گوشت خرچنگ,خواص گوشت خرچنگ,حکم خوردن کوسه,چرا خرچنگ حرام است,مضرات خوردن خرچنگ,خاصیت گوشت خرچنگ توضیحاتی را جمع آوری کرده ایم می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمنیه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشد.

حکم خوردن صدف,فواید خوردن خرچنگ,مضرات گوشت خرچنگ,خواص گوشت خرچنگ,حکم خوردن کوسه,چرا خرچنگ حرام است,مضرات خوردن خرچنگ,خاصیت گوشت خرچنگ

عید مبعث چه روزی می باشد؟
عید مبعث چه روزی می باشد؟

عید مبعث:

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی می باشد که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند وی در غار حرا، به وسیـله جبرئیل و از طرف خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رونق دهد و پیغام وحی را به مردم برساند. محمد در این وقـت چهل سـال داشت و در مکه زندگـی می‌کرد.


بیشتر بخوانید: جدیدترین متن ها و تصاویر کارت پستال عید نوروز ۹۷


باور شیعیان:

بر حسب باور شیعیان، محمد مصطفی در روز ۲۷ رجب عام الفیل، سـال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام مبعوث شد. شیعیان این روز را جشن می‌گیرند و در روایات اسلامی اعمال مستحبی برای روز مبعث پیش بینی شده‌می باشد. دعا، نماز و غسل مستحب از اعمال این روز می باشد.

باور اهل سنت:

در نزد اهل سنت تاریخ دقیق بعثت پیامبر معیـن هـم ولی برخـی معتقد هستند که این واقعه در شب ۲۱ ماه رمضان بوده می باشد. به علـت نامعلوم بودن تاریخ، مبعث نزد اهل سنت جشن گرفته نمی‌شود.

روز مبعث چه روزیست؟

روز مَبْعَث، روزی می باشد که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث می باشد.

بیشتر بخوانید: کارت پستال عید نوروز ۱۳۹۷


حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سـال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سـال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، به وسیـله (جبرئیل) و از طرف خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رونق دهد و پیغام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی می باشد که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در نبرد جهالت ها، جان به بارش سیاه ا می دادند و خانـم ها بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست. روز مبعث، روز فـوت قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز فـوت کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز فـوت جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. کارت پستال های ویژه عید نوروز ۱۳۹۷
  2. جدیدترین متن ها و تصاویر کارت پستال عید نوروز ۹۷
  3. سعید عزت الهی کیست + ماجرای دعوای ترلان پروانه با سعید عزت اللهی
  4. عکس نوشته های زیبا مخصوص تبریک عید قربان ۹۵,عکسهای عید سعید قربان + متن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE