loading...

طلسم کاریابی و یافتن کار – ذکر و دعای مجرب کاریابی

طلسم کاریابی و یافتن کار – ذکر و دعای مجرب کاریابی

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد طلسم کاریابی و یافتن کار – ذکر و دعای مجرب کاریابی توضیحاتی را در این مورد برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب قصد داریم در مورد  موضوعاتی همچون دعای یافتن کار,طلسم قوی برای گشایش کار,دعای کاریابی,فال کاریابی,سحر و جادو برای گشایش کار,دعای مجرب برای کاریابی,ختم کارگشایی توضیحاتی را برای شما جمع آوری کرده ایم که خواهید توانست با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دعای یافتن کار,طلسم قوی برای گشایش کار,دعای کاریابی,فال کاریابی,سحر و جادو برای گشایش کار,دعای مجرب برای کاریابی,ختم کارگشایی

طلسم کاریابی و یافتن کار - ذکر و دعای مجرب کاریابی
طلسم کاریابی و یافتن کار – ذکر و دعای مجرب کاریابی

گشایش امورات و پیدا کردن کار – دعای کاریابی

برای کارگشایی و پیدا کردن شغل مناسب دستورالعمل مجرب زیـر را انجام دهد .در ابتدا نیت نماید و با ایمانی خالصانه به درگاه پروردگار یکتا و رو به سوی قبله در وقـت سعد و محل پاک و با طهارت تکمیل دعای شریف زیـر را در کاغذ بدون خط بنویسد. پـس از نگارش دعا ، مبلغی را به نیازمند صدقه دهد. (میتواند مبلغی را در صندوق صدقه بیاندازد و یا اینکه مستقیما به فردی مستمند و نیازمند دهد).

منَ العبد الذَليلِ الَي الرَّب الجليلِ رب انّي مسني الضُرُّ و اَنت اَرحمن الرّاحمينَ .

توجه گـردد :

بعد از نوشتن دعا ، آن را در آب روان یا جاری بیندازد.

زمان به آب سپردن دعا ، این دعای شریف را هـم هفت مرتبه قرائت نماید :

اللّهم بِمحمد و اله الطّاهرينَ افتَح علَي اَبواب فَضلك و جودك يا اَكرَم الاَكرَمين .

ذکر از میـان بردن بیکاری و شاغل شدن

دعا و ذکر از میـان بردن بیکاری برای آزاد از مـوارد اقتصادی خانواده راهی می باشد برای رهایی از فقر و گرسنگی. حقیقتی که در همـه جوامع وجود دارد که می توان برای از میـان بردن ان دست به دامان پروردگار شد با آیات و ذکرهای توصیه شده.ذکر از میـان 
بردن
بیکاری

شخصی از آیة الله بهجت (ره) پرسید:دست به هر شغلی می زنم، ناکام می شوم؛ برای بهبودی درآمد و زیاد شدن روزی چه کنم؟ بهترین ذکر از میـان بردن بیکاری استغفار و حقیقت توبه است

توبه و استغفار همـان طلب آمرزش است؛ به هر ترتیب ما انسان هستیم و در معرض گناه، ارور و خطـا هستیم و خداوند متعال راه برگشـت را در هر لحظه ای برای ما باز نمـوده می باشد و همیشه امید به رحمت و عفو خدا هست.


بیشتر بخوانید: ذکر یونسیه چیست؟ + فضیلت و خاصیت ذکر یونسیه چیست؟


استغفار و برتریـن ذکر از میـان بردن بیکاری و شاغل شده

خدای تبارک و تعالی از استغفار به عنوان یک خصیصه مثبت یاد می کند و می فرماید:«وَ الَّذینَ إِذا فَعَلُوا

فاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَکرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَ مَنْ یغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللَّهُ وَ لَمْ یصِرُّوا عَلی ما فَعَلُوا

وَ هُمْ یعْلَمُونَ»؛ «و آنان که چون کار زشتی کنند، یا بر خود ستم روا دارند، خدا را به یاد می آورند و برای گناهانشان آمرزش تمایـل دارند و چه فردی جز خدا گناهان را می آمرزد؟ و بر آنچه مرتکب شده اند، با آن که می دانند [که گناه می باشد ]، پافشاری نمی کنند.»

و در سوره عظیم الشأن نساء می فرماید:«وَ مَنْ یعْمَلْ سُوءاً أَوْ یظْلِمْ نَفْسَهُ ثُمَّ یسْتَغْفِرِ اللَّهَ یجِدِ اللَّهَ غَفُوراً رَحیما» ؛ «و هر کس کار بدی نماید ، یا بر خویشتن ستم ورزد، سبعد از خدا آمرزش بخواهد، خدا را آمرزنده مهربان خواهد یافت.»

در روایات فرموده اند که استغفار برتریـن و برترین دعا می باشد و تا خواهید توانست استغفار نمایید . امام علی (علیه السلام) می فرماید:«عجبت لمن یقنط ومعه الاستغفار» ؛ «من تعجب می کنم از فردی که ناامید می گـردد و حال آن که خواهـد توانست آمرزش بخواهد.

در حکایت ی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در سخن زیبایی می فرمایند:من کثر همومه فلیکثر من الاستغفار:هر کس غم و غصه اش زیاد است، می بایست زیاد استغفار نماید . (بحارالانوار، ج ۹۰، ص ۲۸۳)

و هـم در عبارت دیگری میدان اثر استغفار را گسترده تر معرفی نمـوده و فرموده اند:علیک بالاستغفار فانه المنجاه.(بحارالانوار، ج ۹۰، ص ۲۸۳) بر تو باد به استغفار و عذرخواهی از خداوند متعال که استغفار آزاد دهنده (انسان از مـوارد و دشوار ی ها) می باشد.

احساس احتیـاج به استغفار نداریم

متاسفانه درحال حاضر در شخـص و اجتماع این احساس با ارزش معنوی خیلی کم رنگ می باشد. هم محافل دعا آنچنان که می بایست رونق ندارند هم در فرهنگ و زندگـی روزمر ما احساس استغفار پر رنگ نیست.

اکثر گرفتاری هایی که انسان به آن مبتلا می شود ، به واسطه گناه است، چون به کار نگرفتن نعمت های خداوند متعال در مسیری که وی می پسندد و صرف کردن آن ها در معصیت خداوند متعال نشانه کفران نعمت ها می باشد.

” برخـی از ما انسان ها به علـت برداشت سطحی ای که از استغفار داریم، احساس احتیـاج چندانی به استغفار در خود نمی بینیم و فکر می کنیم استغفار تنها برای وضعیتی می باشد که انسان گناهان سنگینی انجام داده و خیلی آلوده شده است، در حالی که پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله) دربـاره خودشان می فرمایند:«روزانه بر روی قلبم غبار می نشیند، تا اینکه روزی صد مرتبه استغفار می کنم؛ اِنّه لَیُغَانُ عَلَی قَلْبِی حَتَّی أَسْتَغْفِرُ فِی الْیَوْمِ مِائَةَ مَرَّه» (مستدرک الوسائل/۵/۳۲۰/ح۵۹۷۸) تازه این غبار ناشی از غفلت یا گناه نمی بـاشد چـرا که محاسباتی می باشد که پیامبر (صلی الله و علیه و آله) در مراتب بالای خود دارند.

کسی که احساس استغفار نداشته باشد، بوی تکبر از وی به مشام می رسد
هر کس احساس احتیـاج به استغفار در وجودش جاری نبود قطعاً بداند که یک مشکلی دارد؛ چنین فردی چنان چه انسان خوبی است، مبتـلا عُجب می باشد و چنان چه انسان ِ بدی می باشد دچار قساوت قلب است، به میزانی که خدا به وی قهر کرده می باشد.
در واقع فردی که احساس احتیـاج به استغفار نداشته باشد، بوی تکبر از وی به مشام می رسد.”(به نقل از بیانات حجت الاسلام پناهیان)
خداوند متعال دربـاره بعضـی از اینها که وضعشان بسیار خراب تر می باشد چنین می فرماید:«و چون به آنان گویند:بیایید تا پیامبر خدا برای شما آمرزش بخواهد [از روی کبر و غرور] سرهای خود را بر می گردانند، و آنان را می بینی که متکبرانه [از حق ] روی می گردانند؛ وَ إِذا قیلَ لَهُمْ تَعالَوْا یَسْتَغْفِرْ لَکُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُؤُسَهُمْ وَ رَأَیْتَهُمْ یَصُدُّونَ وَ هُمْ مُسْتَکْبِرُون»(منافقون/۵)


بیشتر بخوانید: ذکر سجده سهو چگونه است؟ + سجده سهو چگونه خوانده می شود


با ذکر از میـان بردن بیکاری چطور احساس احتیـاج به استغفار را در خود زنده کنیم؟

“باید استغفار را همیشه یک امر جاری اطلاع داشته باشیـم و به هر وسیله ای احساس استغفار را در خودمان زنده کنیم. بعضـی از عناصری که احساس احتیـاج به استغفار را در وجود انسان تهیه می کنند از این قرارند:

استغفار و طلب عفو گناهان دعا و ذکر از میـان بردن بیکاری و پیدا کردن شغل است

۱٫ احساس پشیمانی از گناه و یا از فاصله ای که با خدا داریم. ۲٫ احساس تفرد از گناه و یا وضع بدی که داریم. ۳٫ مذمت کردن خود به خاطر وضعیتی که در آن هستیم ۴٫ تمنای وضع مناسـب تر داشتن. ۵٫ غمِ تنهایی و مهجوری از خدا و اولیاء الله” (به نقل از بیانات حجت الاسلام پناهیان)

و این ها در حالی می باشد که خداوند متعال متعال دو پناهگاه محکم در این امّت گذاشته است، یکـی وجود پیامبر خود (صلی الله و علیه و آله) که رحمه للعالمین می باشد و حالا در دل مؤمنین وجود دارد. دیگری استغفار می باشد.
مادامی که امّت توبه و استغفار دارد، بلای عمومی که بر امت های قبلی نازل می شد، در این امت نازل نمی شود .

استغفار بهبـود بیشـتر از مـوارد است

گشایش در زندگـی با کمک گرفتن از آیات قرآنی و روایات و ذکرهای توصیه شده از جانب ائمه و پیشوایان مطمئنا راهی اثر گذار می باشد. بهره گیری از این آیات و روایات همچون هر امر دیگری نکته هایی برای سریـع در اجابت و از میـان بردن مساله دارد که قسمتـی از انها را برایتان جمع آوری نمـوده ایم که به شرح پایین می باشد.
اکثر گرفتاری هایی که انسان به آن مبتلا می شود ، به واسطه گناه است، چون به کار نگرفتن نعمت های خداوند متعال در مسیری که وی می پسندد و صرف کردن آن ها در معصیت خداوند متعال نشانه کفران نعمت ها می باشد.

کسی که زیاد استغفار گوید و از خدا عذرخواهی نماید ، خداوند متعال از هر غصه ای برایش گشایشی قرار دهد و از هر تنگنایی راه فراری پیش پایش گذارد و وی را از جایی که گمان ندارد روزی خواهـد داد

خداوند متعال راه توبه و استغفار را برای تمام باز گذاشته می باشد و می فرماید:«وَ تُوبُوا اِلَی اللهِ جَمیعاً اَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ»، ای مؤمنان! همگی با هم به سوی خدا توبه نمایید و باز گردید احتمالا رستگار شوید.( نور/۳۱)

با این وجود در آیاتی دیگر به اثرات استغفار در جهـان اشاره شده می باشد مانند:«اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کانَ غَفّاراً/یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً/وَ یُمْدِدْکُمْ بِأَمْوال وَ بَنینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنّات وَ یَجْعَلْ لَکُمْ أَنْهاراً»؛ از پروردگار خویش آمرزش طلبید که وی بسیار آمرزنده می باشد (اگر چنین نمایید ) وی (باران) آسمان را پی درپی بر شما فرو می فرستد و شما را با اموال و فرزندان خیلی کمک می کند و باغ های سرسبز و نهرهای جاری در اختیارتان قرار خواهـد داد .( نوح/۱۰ تا ۱۴)
پس دستور به استغفار از خود قرآن گرفته شده و در روایات هـم تأکید شده می باشد.

ضمنا اگـر رسول خدا صلی الله و علیه و آله فرموده اند:مَنْ أَکْثَرَ الإِسْتِغْفارَ جَعَلَ اللهُ لَهُ مِنْ کُلِّ هَمّ فَرَجاً وَ مِنْ کُلِّ ضیق مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لایَحْتَسِبُ»؛ فردی که زیاد استغفار گوید و از خدا عذرخواهی نماید ، خداوند متعال از هر غصه ای برایش گشایشی قرار دهد و از هر تنگنایی راه فراری پیش پایش گذارد و وی را از جایی که گمان ندارد روزی خواهـد داد . ( وسائل الشیعه،ج ۷، ص ۱۷۶)

از میـان بردن گرفتاری ها با استغفار و بهترین ذکر از میـان بردن بیکاری و شاغل شدن

آیة الله محمدتقی بهجت (ره) آن عارف بالله در جـواب به سؤال فردی که در کارها گوناگون از جمله اشتغال و ازدواج مبتـلا گرفتاری شده بود، این چنین بیان نمودنـد :زیاد از روی اعتقاد تکمیل بگویید:«أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا همه ابتلائات از میـان بردن شود، چـرا که پـس از از میـان بردن آن ها هم بگویید، برای اینکه امثال آن ها پیش نیاید و چنان چه دیدید از میـان بردن نشد، آگاه باشید یا ادامه نداده اید، یا آنکه با اعتقاد تکمیل نگفته اید.

در روایات با هر سه لفظ آمده می باشد که چنان چه کسی ملازم استغفار باشد یا پیوسته استغفار نمـود یا زیاد استغفار نمود، خداوند متعال وی را از هر همّ و غمی رها می کند و از هر تنگنایی راه برون رفت برای وی قرار خواهـد داد و از جایی که گمان نخواهد برد روزی اش خواهـد داد . (به نقل از کتاب نفس مطمئنه، ص ۵۴ و سایت مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیة الله بهجت ره)
ان شاء الله که بهره گیری از این ذکر ، از مـوارد بیرون شده و زندگـی سعادتمندی را داشته باشید.

در ادامه با مطلب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. ذکر هم اسم شما= نام اعظم شما
 2. روش استخراج ذکر به نام فرد
 3. بهترین ذکر در سجده چیست؟
 4. روش استخراج‌ ذکر‌ صلوات چگونه است؟

کلمات کلیدی مرتبط

 • طلسم کاریابی
 • گشایش کار ورفع سحر و جادو
 • پیدا کردن طلسم درخانه
 • طلسم یافتن شغل
 • طلسم جهت بیکاری
 • طلسم برای پیدا کردن کار
 • سجر جادو
 • ذکر پیدا کردن کار
 • دعای قوی برای کار پیدا کردن
 • دعای ایت الله برای پیداکردن شغل مناسب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE