loading...

طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد چیست؟

طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد چیست؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در ضمن در این مطلب قصد داریم در مورد مووضوعاتی همچون طلسم ثروت از امام رضا,دعا و طلسم برای پولدار شدن,زبان بند امام سجاد,طلسم ثروت عظیم,طلسم ثروت قوی,طلسم ثروت شیخ بهایی,طلسم ثروت یهودی,نوشتن طلسم ثروت توضیحایت برای شما جنع آوری کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

طلسم ثروت از امام رضا,دعا و طلسم برای پولدار شدن,زبان بند امام سجاد,طلسم ثروت عظیم,طلسم ثروت قوی,طلسم ثروت شیخ بهایی,طلسم ثروت یهودی,نوشتن طلسم ثروت

طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد چیست؟
طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد چیست؟

طلسم و دعای پر قدرت برای ثروتمند شدن و بیشتر شدن مال و ثروت و رزق و روزی

دعای پر قدرت برای گشایش رزق و روزی و ثروت

اگر فردی را معاش زندگـی کم بود و خواست در زندگـی خود رونق تهیه نماید و مالـک ثروت و روزی زیاد گـردد ، به مطالعه دعای پایین پـس از نماز صبح به تعداد هفت مرتبه استمرار نماید ، تا خداوند متعال از در غیب به وی عطا نماید .

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم انت الله انت الرحمن انت الرحيم الملك القدوس السلام المؤمن المهيمن العزيز
الجبار المتكبر الأول والأخر الظاهر والباطن الحميدالمجيد المبدىء المعيد الودود الشهيد
القديم العلى العظيم العليم الصادق الرؤوف الرحيم الشكور الغفور العزيز الحكيم ذو القوة
المتين الرقيب الحفيظ ذو الجلال والاكرام العظيم العليم الغنى الولى الفتاح المرتاح القابض
الباسط العدل الوفى الولى الحق المبين الخلاق الرزاق الوهاب التواب الرب الوكيل اللطيف
الخبير السميع البصير الديان المتعالى القريب المجيب الباعث الوارث الواسع الباقىالحى
الدائم الذى لا يموت القيوم النور الغفار الواحد القهار الأحد الصمد لم يلد ولم يولد ولم يكن له
كفوا احد ذو الطول المقتدر علام الغيوب البدىء البديع القابض الباسط الداعي الظاهر المقيت
المغيث الدافع الظار النافع المعز المذل الممزه المنعم المهيمن المكرم المحسن المجمل
الجنان المفضل المحيي المميت الفعال لما يريد مالك الملك تؤتى الملك من تشاء وتنزع
الملك ممن تشاء وتعز من تشاء بيدك الخير انك على كل شى قدير تولج الليل فى النهار
وتولج النهارفى الليل وتخرج الحى من الميت وتخرج الميت من الحي وترزق من تشاء بغير
حساب يا فالق الأصباح وفالق الحب النوى يسبح له مافى السموات والأرض وهو العزيز
الحكيماللهم ماقلت من قول وی حلفت من حلف وی نذرت من نذر فى يومى هذا وليلتى هذه
فمشيئتك بين يدي ذلك كله ما شئت فيه كان وما لم تشأ منه لم يكن فادفع عتي بحولك
وقوتك فانه لا حول ولا قوة الا بالله العلى العظيم اللهم بحق هذه الاسماء عندك صلى على
محمد وال محمد واغفر لى وارحمنى وتب على وتقبل مني واصلح لى شأنى ويسر أموري
ووسع علي فى رزقي وأغنني بكرم وجهك عن جميع خلقك وصن وجهي ويدى ولساني عن
مسألة غيرك واجعل لىمن أمري فرجا ومخرجا فانك تعلم ولا اعلم وتقدر ولا اقدر وانت على كل
شى قدير برحمتك يا ارحم الراحمين


بیشتر بخوانید: طلسم کاریابی و یافتن کار ذکر و دعای مجرب کاریابی


راه هایی برای به دست آوردن شانس و ثروت

نخستین گام :
در دست یابی به شانس و ثروت این می باشد که از دارائی‌های خود آگاه بوده و از آنان بهره بگیریم. می بایست این مطلب را بفهمیم که تمام دارایی‌ها و سرمایه‌ها‏ نعمت خداست که می‌توان از آنان بهره گیری کرد. نعمتهایی در وجود هر فـرد گذاشته شده می باشد که هر فردی می‌تواند به حد درک و فهم خود از این قوت خدادادی که در وجود وی گذاشته شده است‏ بهره گیری نماید و زندگـی را به میل خود در آسانـی و خوشی بگذراند. پس می بایست هر فردی صفات خدایی را در خود پیدا کردن کند.

انسان می بایست بداند که به جهـان آمده می باشد تا با بهره گیری از توان،گنجایش باطنی و روحی،استعداد و ذهنی پر از اندیشه ‌های تازه بتواند شغل و درآمد خوبی داشته باشد و هم شانس و هم ثروت را متوجه خود سازد. ولی وقتی شخص احساس توانگری می کنـد که با خدا یکرنگ گـردد و با وی دوست باشد‏، آنوقت می باشد که با دقت به تقوایی که دارد خودش را خوشبخت یا بیچاره می داند. در واقع می بایست گفت که پولدار شدن و پیشرفت کردن در زندگـی ربطی به کار و حرفه ندارد، چـرا که ثروت رابطـه مستقیم با ذهن و باور انسان دارد و اینکه انسان چطور خود را با مکان سازگار می کند و از گنجینه باطنی‌اش بهره گیری می‌کند. انسان نبایستی به خود اجازه دهد تا افکار بد در وی رخنه نماید چـرا که باید همیشه به خود بگوید که: “من گنجی در نهان دارم و تا جایی که بتوانم از آن برمی دارم.”

پس وقتی انسان می‌تواند به شانس و ثروت دست یابد که ذهن و فکر وی بر جهان ش حکومت نماید ؛ یعنی وقتی که انسان به این واقعیت برسد که همان گونه که نفس کشیدن در دست اوست، بدست آوردن ثروت هـم در اختیار وی گذاشته شده می باشد و وی خواهـد توانست هر چقدر که ثروت می‌خواهد بدست آورد پس ضـروری است که انسان به اقیانوس فکر و ذهن خود رجوع نماید و در آن دست دراز نماید تا به آرزوهای خود برسد.

گام دوم :
این می باشد که انسان می بایست حق خود را از زندگـی بیابد‎؛ یعنی انسان می بایست مقام خود را در دنیا هستی پیدا نمـوده و قدرت و استعداد خود را به دیگران نشان دهد و سودمنـد باشد و در این صورت می باشد که انسان خواهـد توانست حق خود را از زندگـی ، آرامش‏، آسودگی، رفاه، آزادی و بهره‌مندی از نعمتهای بی دریغ پروردگار درک نماید . انسان می بایست به این قاعده اعتقاد داشته باشد که “هر طور فکر کنی همان گونه می‌شود.”‎؛ یعنی به اصل دلیـل و معلول می بایست دقت داشته باشد که چنان چه به بیشتری و آسایش و نعمت و یک زندگـی با سرحالی و مملو از موفقیت اعتقاد داشته باشد و به آن فکر نماید و از موهبت و دارایی‌های وجودی‌اش بهره دریافت کند بی شک به این طریق هر چه را که می‌خواهد کسب خواهد کرد.

انسان می بایست افکار خود را با موج مثبت پر نماید و به این اصل اعتقاد داشته باشد که پروردگار در هر لحظه برای کمک به وی آماده می باشد و حمایت کننده اوست و در هر وضعیتی به کمک وی می‌آید و وی را از بدبختی و بیچارگی رها می کنـد و این چنان چه میسر خواهد بود که انسان با دقت به تقوایی که دارد و ارتباطی که با پروردگار خود برقرار می‌کند، خدا را حامی و پشتیبان خود ببیند. پس انسان چنان چه با خدا باشد خدا هـم همیشه نیازهای وی را رفـع خواهد کرد.

گام سوم :
این می باشد که انسان به دلیـل نعمتهایی که خدا به وی ارزانی داشته می باشد سپاس پروردگار را به جا آورد و به این سرانجام برسد که هر آنچه که پروردگار به وی عطا کرده، خود گنجی نهان می باشد که موقعی بهره‌گیری درست می‌تواند انسان را به آرامش و خوشبختی برساند. بـعد انسان در هر شرایطی می بایست شاکر و سپاسگزار پرودگار باشد. انسان می بایست بداند که قانون ثروت همان گونه که برای سایـر وجود دارد برای وی نیز برقرار می باشد پس انسان می بایست ثروت و نعمت را در یک قدمی خود ببیند و برای رسیدن به آن از قوت باطنی‌اش بهره بگیرد. ولی نکته دیگر این می باشد که انسان خود اندیشه تهیدستی و فقر را در ذهن خود تداعی می‌کند و به خود می قبولاند که تهیدست و فقیر می باشد چرا که افـراد دیگری هـم وجود دارند که در شرایط آنان زندگـی می‌کنند، حرفه و کاری شبیه کار آنان انجام می‌دهند ولی در عین حال زندگـی خوش و شادی را می‌گذارنند و چهره‌ای بشاش دارند. بـعد انسان می بایست اندیشه تهیدستی را نوعی بیماری روحی بداند و اجازه نفوذ این اندیشه را به خود ندهد و در عوض این اندیشه را در خود بپروراند که “ثروت خدا در زندگـی من می‌باشد و همیشه بر آن افزوده می شود .”

اندیشه دیگری که انسان می بایست همیشه در ذهن خود داشته باشد این می باشد که “ثروت مال من می باشد و به آن می‌رسم”. چنان چه انسان به این اندیشه اعتقاد داشته باشد برای بدست آوردن آن کوشش می کنـد تا از فکر و اندیشه ‌های تازه بهره گیری نماید و به مهارت تازه دست یابد و راه رشـد را در پیش بگیرد.

گام چهارم :
نیز در دست یابی به شانس و ثروت این می باشد که اولاَ انسان می بایست بداند که حسادت و بدخواهی مانع توانگری و دست یابی به ثروت است؛ یعنی در اینجا انسان اندیشه خلاقانه ندارد و مایل می باشد که خود به سعادت و موفقـیت برسد ولی دیگران از این موهبت بی بهره باشند. در اینجا انسان فکر بد را در خود تداعی می‌کند و چنان که قبلاَ هـم گفتیم دیگر نمی‌تواند با این اندیشه بد به آنچه که می‌خواهد دست یابد. ثانیاّ انسان می بایست شکست را پل موفقـیت بداند و با اولیـن شکست خود را نبازد چرا که انسان وقتی شیرینی و خوشی موفقـیت حقیقی را خواهد چشید که شکستی را تجربه نمـوده باشد.

نظر پایانی :
از آنچه که گفتیم چنین بر می آید که سرمایه مهـم انسان در شناختن خویش و شناختن مأخذ بی میـزان نیروها و انرژی‌هایی می باشد که در درون وی گذاشته شده می باشد. که چنان چه انسان به این معرفت دست یابد آن وقـت است که می‌تواند هر چقدر که بخواهد ثروت بدست آورد و فقط ضـروری خواهد بود که دست دراز نماید و کامیاب گردد. بـعد اولیـن اصل توانگری و دست یابی به شانس و ثروت این می باشد که از این مسئله معرفت داشته باشیم که فکر فقط مخزن نهانی انسان می باشد که قادر می باشد او را به اصل و سرچشمه منـبع های مادی و آشکار زندگـی راهنمایی نماید و به عبارتی دیگر از مأخذ و مخزن بی حساب باطن، ثروتی را که می‌خواهد در دستان وی بگذارد. نکته دیگر این می باشد که چنان چه ذهن انسان آماده باشد یعنی اندیشه ات مثبت را در خود بپروراند آنگاه تمام چیز آماده خواهد بود.

انتهـا سخن هـم یک توصیه حکیمانه می باشد که انسان می بایست با پول و ثروت رابطـه دوستانه‌ای داشته باشد؛ یعنی آن را در راه خیر و برکت به راه بیاندازد و همیشه سپاسگزار پروردگار یکتا باشد.

برای بدست آوردن ثروت بی‌حد و حصر

مرحوم آیت‌الله نیستانکی نائینی در صفحه ۷۱ جلد دوم کتاب گوهر شب چراغ و مرحوم حضرت علامه آیت‌الله العظمی سید عباس حسینی کاشانی (ره) در صفحه ۳۱۲ جلد اول کتاب المخازن دستور نمازی را قرار داده‌اند که برای ثروت کاربرد دارد.

علمای ذکرشده فرموده‌اند که در برخـی از تفاسیر آمده، برای ثروتمند شدن به گونه‌ای که از حساب آن عاجز باشید در سه جمعه متوالی دو رکعت نماز به ظاهـر زیر بخوانید.

در هر رکعت ۱۰ مرتبه سوره عظیم الشأن حمد و ۱۱ مرتبه توحید مطالعه کنید و پـس از خاتمه نماز، ۱۰۰ صلوات بفرستید.

دعای وسعت رزق، افزايش مال و ثروت

۱)ملا محمد صادقى عراقى در نهايت دشوار ى و پريشانى و بدحالى بود. به هيچوجه براى وی گشايش نمى شد تا آن شبى در عالم خواب خدمت حضرت حجة عليه السلام رسيد وعرض حال خود بگفت . حضرت حجة عليه السلام فرمود: به نزد سيد محمد سلطان آبادى برو وبه دستورالعمل آن عمل كن .
اول : آن كه پـس از فجر صبح دست بر سينه گذارد وهفتاد مرتبه بگويد: (يا فتاح )
دوم :آن كه مواظبت كن به مطالعه :لا حول و لا قوه الاباللّه توكلت على الحى الذى لا يموت و الحمدللّه الذى لم يتخذ صاحبه و لا ولدا و لميكن له شريك فى الملك و لم يكن له ولى من الذل و كبره تكبيرا.
سوم :آن كه پـس از هر نماز صبح خوانده شود اين جملات را:بسما للّه صلى اللّه على محمد و آل محمد و افوض امرى الى اللّه ان اللّه بصير بالعباد قوقاه اللّه سيات ما مكروا الا اله الا انت سبحانك انى كنت من الظالمين فاستجبنا لهو نجيناه من الغم و كذلك ننجى المومنين حسبنا اللّه و نعم الوكيل و انقلبوا بنعمهمن اللّه و فضل لم يمسسهم سوء ماشاء اللّه لا ماشاء لا حول و لا قوه الا باللّهماشاء لا حول و لا قوه الا باللّه ماشاء اللّه لا ماشاء الناس ماشاء اللّه ا يرهالناس حسبى الرب من المربوبين حسبى الخالق من المخلوقين حسبى الرازق من المرزوقينحسبى اللّه رب العالمين حسبى من هو حسبى حسبى من لم يزل حسبى حسبى من كان منذ كنتحسبى حسبى اللّه لا اله الا هو عليه توكلت و هو رب العرش العظيم و الحمدللّه ربالعالمين .

۲)دعای ثروتمند شدن  از آیت الله العظمی سید “صادق روحانی” دربـاره دعایی برای ثروتمند شدن و بیشتر شدن رزق پرسش شد ، و ایشان جـواب جالبی دادند. متن سوال و جـواب به این شرح است: سوال : با نظـر به تجارب حضرتعالی  یا تجارب اساتیدتان، از نظـر شما، برتریـن دعایی که سبب بیشتر شدن رزق و روزی می گـردد کدام است؟پاسخ: بسمه جلت اسمائه؛ از مسائـل تجربه شده و سودمنـد ختم «اذا وقعه» می باشد که از امام سجاد علیه‌السلام حکایت شده و علامه مجلسی (ره) آن را نقل کرده اند. این ختم به شیوه پایین می‌‌باشد:اگر اول ماه (قمری) روز دوشنبه بود، از روز اول تا چهاردهم، سوره عظیم الشأن واقعه خوانده شود، و مقدار مطالعه روزانه به تعداد حسـاب روزهاست، به این ظاهـر که در روز اول ـ برای مثال ـ یک مرتبه، و در روز چهاردهم چهارده مرتبه خوانده می‌شود.بعد از اتمام مطالعه سوره عظیم الشأن مبارکه واقعه در هر روز،اين دعا نيز خوانده شود: «اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیََّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ.»و در هر پنجشنبه‌ای که در این میـان ـ اول تا چهاردهم ـ قرار دارد این دعا خوانده شود: «یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَةً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی».

۳)هر كه در ميان نماز مغرب و عشاء ۱۰۶۰ مرتبه بگويد يا غني مالـک ثروت می شود .

۴)جهت تنگي روزي و از میـان بردن فقر ۴۰ روز روزي يكمرتبه سوره عظیم الشأن مباركه مزمل را بخواند.

۵)سوره يوسف را بنويسد و شب زمان از منـزل بیرون گشته و در شكاف ديواري پنهـان كند و موقع برگشتن به پشت سر خود نگاه نكند پـس از سه روز وی را براي شغلي دعوت كنند و سرگرم گردد.” ولي ميبايست چند مورد حتماٌ رعايت شود. اول : در نوشتن آيات طهارت و وضو دارا بودن رعايت گـردد , قلم و كاغذ غصبي و نجس نباشد .ديواري كه كاغذ در آن پنهـان ميشود غصبي و ناپاك نباشد . موقع برگشتن به هيچ وجه نبايد به پشت سر نگاه كرد.

۶) از میـان بردن فقر: از حضرت امام صادق(علیه السلام) منقولست هركس سوره عظیم الشأن كهف را بنويسد و در شيشه سر تنگ نهد و آن را در منـزل خود نگه دارد از درويشي و وام خلاص گـردد و وی و اهل و عيالش محتاج نشوند و هيچ كس نتواند به وی بدي برسان

۷)براي مال وثروت :روز ۵ شنبه دو ركعت نماز خوانده شود وبعد از نماز سوره عظیم الشأن ي يس را خوانده شود واين عمل را تا سه روز انجام دهد كه مجرب است

۸)استمرار بر نام “اَلصَمَد” اثر عجيبي در از میـان بردن گرسنگي دارد

۹)داومت بر اين اذكار جهت وسعت رزق و اداي دين و قرض بسيار مفيد می باشد انشاء الله گفتن ۲۷۰ مرتبه ذكر يا كريم در روزانه .


بیشتر بخوانید: نحوه باطل كردن طلسم بخت چگونه است؟


۱۰)مطالعه اين دعا در سجده نماز به ویژه سجده پـایان : يا خَيرَ المَسئولينَ و يا خيرَ المُعطين اُرزُقني وارزُق عَيالي مِن فَضْلكَ فإنَّك ذوالفَضل العظيم

۱۱)استمرار بر اين ذكر جهت اداي دين بسيار اثر گذار می باشد. ضمنا اگـر اميرالمومنين علي عليه السلام خدمت رسول اعظم صلي الله عليه و آله و سلم رسيدند و از اداي دين خود شكايت كردند. حضرت فرمودند اين دعا را بخوان چنان چه قرض تو به حد كوه صبير (يكي از بلندترين كوهها) باشد دينت ادا مي گـردد .     اللهم اَغْنِني بِحلالك عن حَرامِكَ و بِفَضْلِكَ عمَّن سواك

۱۲)حضرت خاتم الانبياء صلى اللّه عليه و آله به اصحاب صفه در وقتى كه از تنگدستى خود شكايت كردنداين دعا را تعليمشان فرمود كه دائم بخوانند، غنى می شونـد .اللهم رب السموات السبع و رب العرش العظيم اقض عنا الدين و اغننا من الفقر

۱۳)امام جواد عليه السلام.جهت وسعت رزق مكرر گفته شود: يا من يكفى من كل شى ء و لا يكفى منه شىء اكفنى ما اهمنى .

۱۴)توسل به جواد الائمه عليه السلام جهت زياد شدن روزى اين دعا را روزى چهارده مرتبه تا ۹ روزبخواند:اللهم انى اسئلك بحق وليك محمد بن على عليه السلام الا جدت به على من فضلك و تفضلت به على من وسعك و وسعت على رزقك و اعنيتنىعمن سواك و جدلیـل حاجتى اليك و قضاها عليك انك لما تشاء قدير.

۱۵)روزانه هزار و يك مرتبه اين آيه خوانده شودبسيار فايده دارد:اللّه لطيف بعباده يرزق من يشاء و هوالقوى العزيز.

۱۶)گويند جهت توانگرى چهل شب هر شباين دعا را خوانده شود اثر گذار خواهد بود.بسم اللّه الرحمن الرحيم اللهم يا غنى يا حميد يا رحيم يا ودود يا مبدء يا معيد اغننى بحلالك عنحرامك و بفضلك عمن سواك يا ارحم الراحمين .

۱۷)براى از میـان بردن فقر و جلب وسعت و باز شدن در بهشت روزانه صد مرتبه بگويد:لا اله الا اللّه الملك الحق المبين .

۱۸)حضرت خاتم الانبياء صلى اللّه عليه و آلهبه اصحاب صفه در زمانى كه از تنگدستى خويش شكايت كردند اين دعا را تعليم ايشانفرمود كه دائم بخوانند، غنى می شونـد :اللهم رب السموات السبع و رب العرش العظيم اقض عنا الدين و اغننا من الفقر.

۱۹)ابوبصير گويد: به حضرت صادق ع عرض كردم: من رسيدن روزيم را كند مي شمارم و روزي من به كندي مي رسد و به نظـر خودم بيش از آن هم نخواهد رسيد؟ آن حضرت در غضب شد بعـد به من فرمود: بگو «اللهم انك تكفلت برزقي و رزق كل دابه، يا خير مدعو و يا خير من اعطي و يا خير من سئل و يا افضل مرتجي افعل بي كذا و كذا» ( به جاي كذا و كذا حاجت خود را در مقدار زياد شدن روزي بگويد).

۲۰)ختم سوره عظیم الشأن واقعه جهت وسعت رزق :جهت وسعت رزق ومعيشت از شب شنبه ، هر شب سه مرتبه سوره مباركه واقعه را خوانده شود وشب جمعه ۸مرتبه خوانده شود واين عمل را پنج هفته بجاي آورد وقبل از هر مرتبه مطالعه سوره عظیم الشأن اين دعا را بخواند.اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَيِّباً مِنْ غَيْرِ كَدٍّ اِسْتَجِب ْ دَعْوَتَنَا مِنْ غَيْرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِيحَتِين الفَقرا وَالدِّينِ وَاِدْفَعْ عَنِّي هَذَيْنِ بِحَقِّ الامَامِيْن الحسن وِالحُسَين بِرَحْمَتِكَ ياارحم الراحمين . فرموده اند اين ختم تاثير عجيبي دارد .

۲۱)پيامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: من آيه اى را در قرآن مى شناسم كه چنان چه تمام انسان ها دست به دامن آن شوند براى حل مشكلات آنان كافى می باشد و آن آيات سوّم و چهارم سوره عظیم الشأن طلاق می باشد «وَ مَنْ يَتَّقِ اللهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْث لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِكُلِّ شَيْىء قَدْراً» طريقه ختم آيه به جهت وسعت روزى: آيه مذكور را از روز دوشنبه آغاز كند، تا چهل روز، روزى ۱۵۳ مرتبه خوانده شود و روز چهلم ۱۷۸ مرتبه خوانده شود به جهت وسعت رزق و بركت مال و رسيدن به دولت و ثروت بسيار مجرب می باشد.

۲۲)توانگري و دوام ملك و بزرگي و تسلط و خَدَم و حَشَم و مالك شدن املاك و غيره استمرار نمايد بر نام «يا مالك» و چنان چه كسي روز جمعه پيش از طلوع آفتاب ۱۰۰۰ مرتبه اين نام را خوانده شود همـه حوائج دنيا و آخرت وی برآورده شود. عدد كبير اين نام ۹۰ مي‌باشد.

۲۳)هر كسي روزانه ۹ نوبت اين نام مقدس « يا مالك» را تكرار كند از خلق بي‌نياز گـردد و دولت دنيا و آخرت بيابد.

۲۴)هر كسي كه بر گرسنگي وجوع طاقت نبود به ذكر اين نام مبارك « يا صمد» استمرار كند به عدد ۱۰۰۰ مرتبه در روز تا حق سبحان درهاي رزقهاي ظاهري و باطني را بر روي وی بكشايد.

۲۵)براي اداي دين و قرض و جلوگيري از فقر ۱۱۰ مرتبه «يا عليّ » خوانده شود.

۲۶)براي غني شدن از نظـر مادي براي هميشه نام «علي» روي نگين انگشتري حك گـردد و همراه داشته باشد.

۲۷)براي آزاد فوري از قرض سنگين ۱۰۰۲ مرتبه خوانده شود: سُبحانَ اللهِ وَ بِحَمدِه ِسُبحانَ الله العَظيمُ

۲۸)براي وسعت رزق و روزي، ۱۰۰ مرتبه گفته شود: سُبحانَ اللهِ وَ بِحَمدِهِ سُبحانَ اللهِ العَظيمُ

۲۹)به جهت زياد شدن محصول در خاصيت نام مبارك «يا حليم» گفته‌اند كه در زمان آب دادن درخت و كشت، اين نام را بر كاغذى نويسند و با آب بشويند. آن آب بر هر زمينى كه رسد محصول آن زياد گـردد و از آفت سالم ماند.

۳۰)براي جلوگيري از فقر و بهبودي وضعيت مالي در روزانه ۱۰۰ مرتبه ذكر «يا غني» خوانده شود.

۳۱)براي از میـان بردن شديد و ضيق معيشت و همچنين غناي معنوي ۱۰ جمعه متوالي هر مرتبه ۱۰۶۰ مرتبه ذكر «يا غني» گفته شود.

۳۲)براي آزاد پيدا كردن از فقر و زياد شدن روزي در روزانه ۱۱۰ مرتبه اين دعا خوانده شود: اللّهُمَّ اغننِي بِحَلالِكَ عَن حَرامِكَ وَ بِفَضلِكَ عَمَّن سِواكَ.اين دعا را حضرت رضا (علیه السلام) در عالم خواب به مرحوم ملا زين العابدين گلپايگاني، استاد ميرزاي شيرازي، سفارش فرمودند.

۳۳)براي وسعت رزق در روزانه ۱۳۷ مرتبه ذكر «يا واسع» خوانده شود.

۳۴)جهت جلوگيري از فقر، بخل، بیماری و براي غني شدن از نظـر مادي در روزانه بين الطلوعين (بعد از طلوع فجر تا پیش از طلوع آفتاب) ۱۰ مرتبه نام مبارك «يا باسط» خوانده شود.

۳۵)هر كه تا سه شب، يك در ميان يعني از شش شب سه شب خوانده گـردد در ثلث پـایان شب با حضور قلب دست بردارد و هر شبي ۱۴۲۴ مرتبه بگويد (يا باسط) حاجتش روا مي شود. خصوصاٌ به جهت معيشت گويند بسيار مجرب می باشد.

۳۶)اگر كسي در سحرگاه با طهارت (غسل كردن و وضو گرفتن) باشد دست بر آسمان بردارد و ده مرتبه بگويد:«يا باسِطْ» و بر روي خود بمالد هیچوقت محتاج خلق نگردد و از غم فقر و نيازمندي خلاصي يابد و از جايي كه گمان نداشته باشد نعمت يابد و روزي بر وي فراخ گردد.

۳۷)براي وسعت رزق و معيشت پـس از نماز صبح ۵۲۶ مرتبه در يك مجلس ذكر مقدس «الشكور» گفته شود.

۳۸)هر كه معيشت تنگ شده باشد و روزگار به دشواري گذارند می بایست كه به ذكر اين نام استمرار كند تا معيشت بر روي گشاده گردد.

۳۹)به جهت بهره گیری از عفو هاي مادي خدا و غناي مادي، در ثلث پـایان هر شب، در سجده ۱۴ مرتبه ذكر «يا وهاب» خوانده شود.

۴۰)براي برخوردار شدن از عفو هاي ویـژه خدا و ريشه كن شدن كلي فقر در هر شبانه روز، ۱۰۰ مرتبه ذكر «يا وهاب» خوانده شود.

۴۱)براي برخوردار شدن از عطايا و عنايات خاصه خداوند متعال در هر وقـت كه حال خوشي پيدا گـردد خدا را اين گونه ارور ب نمايد: يا واهِبَ العَطايا أعطِني

۴۲)هر كه پـس از نماز پيشين سر به سجده نهد و ۷۰ نوبت بگويد اين نام مبارك «يا وهاب» را از خلق مستغني گـردد و اين اسمي می باشد كه به غايت پر خاصيت و سريع الاجابه.

۴۳)اگر كسي اين را ورد سازد و روزانه ۱۰۳۵ مرتبه بخواند «يا وهّاب يا ذلطّول» روزي بر وري فراخ گردد. و چنان چه استمرار كند از جائي كه گمان ندارد روزي وی برسد.

۴۴)به جهت وسعت رزق در شبانه روز ۵۵ مرتبه ذكر «المقيت» خوانده گـردد (استمرار بر اين نام مبارك براي گسترش رزق ضـروری می باشد. )

۴۵)براي بركت پيدا كردن مال، كار و كسب، زمان و …، روزي ۳۷ مرتبه ذكر «يا اول» خوانده شود. (تعداد وسيط اين نام ۱۰ مرتبه و صغير آن ۱ مرتبه مي‌باشد.)

۴۶)بعد از نماز صبح به جهت زيادي نعمت، می بایست به عدد حروف ابجد آن جمله را بگويد. يعني كلمه «يا منعم» را ۲۱۱ مرتبه بگويد.

۴۷)اگر كسي طالب دولت وعزت زياد وشهرت باشد وبخواهد نعمت بر وی فراخ گـردد وابواب خير بر وی مفتوح گـردد ، می بایست روزانه روزي سه مرتبه با وضوع رو به قبله ودر مكاني خلوت وبدون حرف متصل به هم اين سوره عظیم الشأن را خوانده شود .

۴۸)شيخ صدوق از حضرت امام صادق (علیه السلام) نقل كرده می باشد كه فرموده : هر كس سوره عظیم الشأن مباركه ذاريات را روز يا شبش بخئاند خدا معيشت اورا اصلاح فرمايدواورا رزق وسيعي عنايت نمايد . مرحوم سيد محمد خامنه اي تبريزي فرموده می باشد كه قرائت سوره عظیم الشأن مباركه ذاريات در روزانه سبب ثروت زیاد مي گـردد همين طور كهكه قرائت اين سوره عظیم الشأن همراه طلاق ،مزمل ،والم نشرح در روزانه براي گسترش امر معاش مجرب می باشد بطوري كه من حيث لا يحتسب مي رسد وسبب حيرت عقول مي گـردد . ودر اهميت اين ختم فرموده كه چنان چه در روز اين ختم از شما فوت شد آن را در شب بجاي آريد .

۴۹)ختم سوره عظیم الشأن مباركه طه :سوره مباركه طه را روزانه پـس از اذان صبح وقبل از طلوع آفتاب خوانده شود رزق وی فراخ شودواز جايي كه گمان نداشته باشد خدا براي وی روزي برساند ،واگر در زمان طلئع آفتاب خوانده شود روزي تازه به وی رسد واگر كسي اين سوره عظیم الشأن مباركه را بنويسد وهمراه خود داشته باشد در پي پي هر حاجتي برود موفق گـردد ، واگر براي اصلاح بين دوفرد بخواهد برود پیش از رفتن اين سوره عظیم الشأن را خوانده شود .

۵۰)هر پنج شنبه ۴۰مرتبه سوره عظیم الشأن نصر خوانده گـردد تا مالي بيابي كه در خاطرت نگنجد.

۵۱)حکایت شده می باشد هر کس در زمان صبح پیش از تکلم سه مرتبه قسمتـی از آیه ۱۴۴ سوره عظیم الشأن مائده را خوانده شود روزی وی از جایی برسد که گمان نداشته باشد.بسم الله الرحمن الرحیم رَبَّنا أَنْزِلْ عَلَيْنا ماءِدَةً مِنَ السَّماءِ تكُونُ لَنا عيدًا لِأَوَّلِنا وَ آخِرِنا وَ آيَةً مِنْكَ وَ ارْزُقْنا وَ أَنْتَ خَيْرُ الرّازِقينَ.

۵۲)برکت پول روز جمعه در ميان دو نماز به يک خط بنويس ( يعني خط دوم نرود ) دعا را و در کيف پولت قرار بده تا هميشه غني باشي. بسم الله الرحمن الرحيم و لقد مَكّنّا كم فى الارض و جعلنا لكم فيها معايش قليلا ما تشكرون.

۵۳)جهت توانگری و دوام ملک و بزرگی و تسلط و خَدَم و حَشَم و صاحـب شدن املاک و غیره استمرار نماید بر نام «یا مالک» و چنان چه کسی روز جمعه پیش از طلوع آفتاب ۱۰۰۰ مرتبه این نام را خوانده شود همـه حوائج جهـان و آخرت وی برآورده شود. عدد کبیر این نام ۹۰ می‌باشد.

۵۴)هر فردی روزانه ۹ نوبت این نام مقدس « یا مالک» را تکرار نماید از خلق بی‌نیاز گـردد و دولت جهـان و آخرت بیابد.

۵۵)برای ادای دین و قرض و ممانعـت از فقر ۱۱۰ مرتبه «یا علیّ » خوانده شود.

۵۶)برای غنی شدن از نظـر مادی برای همیشه نام «علی» روی نگین انگشتری حک گـردد و همراه داشته باشد.

۵۷)برای وسعت رزق و روزی، ۱۰۰ مرتبه گفته شود: سُبحانَ اللهِ وَ بِحَمدِهِ سُبحانَ اللهِ العَظیمُ.

۵۸)ازدیاد رزق و برکت منـزل و مغازه آیه به جهت بیشتری رزق به تجربه رسیده می باشد آن که در روزانه آیه مبارکه: و من یتق الله تا پـایان آیه ی ۳ سوره عظیم الشأن ی طلاق را سه مرتبه پـس از نمازهای واجب با سه مرتبه صلوات در اول آن و سه مرتبه صلوات در پـایان آن خوانده شود سبب وسعت رزق خواهد بود .

۵۹)جهت وسعت رزق روزانه صبح پـس از نماز گروه ا را به طرف آسمان بلند نمـوده به نیت دعا این آیه را روزانه بخواند . رَبَّنَا أَنزِلْ عَلَيْنَا مَآئِدَةً مِّنَ السَّمَاء تَكُونُ لَنَا عِيداً لِّأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآيَةً مِّنكَ وَارْزُقْنَا وَأَنتَ خَيْرُ الرَّازِقِينَآیه .

۶۰)برای پول و ثروت : برای دعوت پول که تا عمر داری از مـوارد راحت میشوی به شرط مشروع می بایست یک هفته ترک حیوانی نماید یعنی از غذاهایی مثل شیرو پنیر و … و کلا غذاهایی که در آن حیوانی می باشد بهره گیری نکند و میتواند از سبزیجات و میوه جات بهره گیری نماید .سبعد از روز اول که روز چهارشنبه باشد آغاز نماید و در جای خلوت نام ( اسرافیل ) را بر کاغذ نوشته و در سر خود ببندد و نگاه بالا نگهدارد می بایست که سر خود را در بـعد افکنده و نگاه به بالا نماید و در مطالعه این اسماء مکرم سرگرم گـردد .انشاالله .چون روز چهارشنبه ی دیگر در آید مقصود حاصل آید :اسماء اینست : عَشقَد طَقطوش مُطِز هَواطِل و عَواطِل اَجیبوا عَنهُ مِن الدَّراهِمِ و الدّینارِ بِحق اسرافیل و اوفونی و قَوِّ عَلی اعطاء

۶۱)هر كس روزي ۱۱۰ مرتبه سوره عظیم الشأن والعاديات را خوانده شود روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۶۲)اگر كسي سوره عظیم الشأن والعاديات را بنويسد و همراه داشته باشد در امان الهي باشد و اسباب رزق براي وی فراهم مي شود.

۶۳)شش روز روزي ۳۳۰ مرتبه : يا الله لطيف بعباده يرزق من يشا ء و هو القوي العزيز. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۶۴)سوره ي حشر ۴۱ روز روزي يك مرتبه روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۶۵)مطالعه سوره عظیم الشأن ي قدر و استمرار به آن در حل مشكلات مالي اثر گذار می باشد. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۶۶)براي وسعت رزق پـس از نماز صبح ۱۰ مرتبه ( سبحان الله العظيم و بحمده استغفرالله و اتوب اليه و اسئله من فضله)

۶۷)از امام صادق (علیه السلام) روايت می باشد كه هر كه اين دعا را دو ماه متوالي روزي ۱۰۰ مرتبه بخواند خداوند متعال گنجي از مال يا گنجي از علم به وی عطا كند:( استغفرالله الذي لااله الا هوالحي القيوم بديع السموات و الارض من جميع ظلمي و اسرافي علي نفسي و اتوب اليه)

۶۸)بعد از نماز صبح پيش از سخن گفتن با كسي آيه ۱۰ سوره عظیم الشأن كهف را:( فسيكفيكهم الله و هو السميع العليم) ۷ مرتبه بخوانيد. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۶۹)جهت گسترش ي رزق با وضو و روبه قبله ۳ مرتبه سوره ي طلاق را بدون اينكه در وسطش با كسي حرف كنيد بخوانيد.بسيار اثر گذار می باشد.

۷۰)از امام صادق روايت می باشد كه هر كس پـس از نماز عشاء بر سوره عظیم الشأن ي واقعه استمرار كن هیچوقت محتاج نمي شود. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۷۱)روزانه دعاي هفتم صحيفه سجاديه را بخوانيد. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۷۲)استمرار بر( سوره عظیم الشأن ق )باعث ازدياد ثروت مي شود. روزي زیاد و حلال نصيبش مي گـردد .

۷۳)برای از میـان بردن ضیق معیشت و ضمناً غنای معنوی ۱۰ جمعه متوالی هر مرتبه ۱۰۶۰ مرتبه ذکر «یا غنی» گفته شود.


بیشتر بخوانید: باطل سحر با نمک طلسم نمک نحس اطل كردن دعا و طلسم


۷۴)برای آزاد پیدا کردن از فقر و زیاد شدن روزی در روزانه ۱۱۰ مرتبه این دعا خوانده شود: اللّهُمَّ اغننِی بِحَلالِکَ عَن حَرامِکَ وَ بِفَضلِکَ عَمَّن سِواکَاین .دعا را حضرت رضا (علیه السلام) در عالم خواب به مرحوم ملا زین العابدین گلپایگانی، استاد میرزای شیرازی، سفارش فرمودند.

۷۵)برای وسعت رزق در روزانه ۱۳۷ مرتبه ذکر «یا واسع» خوانده شود.

۷۶)جهت ممانعـت از فقر، بخل، بیماری و برای غنی شدن از نظـر مادی در روزانه میـان الطلوعین (بعد از طلوع فجر تا پیش از طلوع آفتاب) ۱۰ مرتبه نام مبارک «یا باسط» خوانده شود.

۷۷)هر که تا سه شب، یک در میـان یعنی از شش شب سه شب خوانده گـردد در ثلث پـایان شب با حضور قلب دست بردارد و هر شبی ۱۴۲۴ مرتبه بگوید (یا باسط) حاجتش روا می شود . خصوصاٌ به جهت معیشت گویند خیلی مجرب می باشد.

۷۸)اگر فردی در سحرگاه با طهارت (غسل کردن و وضو گرفتن) باشد دست بر آسمان بردارد و ده مرتبه بگوید:«یا باسِطْ» و بر روی خود بمالد هیچوقت محتاج خلق نگردد و از غم فقر و نیازمندی خلاصی یابد و از جایی که گمان نداشته باشد نعمت یابد و روزی بر وی فراخ گردد.
۷۹)برای وسعت رزق و معیشت پـس از نماز صبح ۵۲۶ مرتبه در یک مجلس ذکر مقدس «الشکور» گفته شود.

۸۰)هر که معیشت تنگ شده باشد و روزگار به دشواری گذارند می بایست که به ذکر این نام استمرار نماید تا معیشت بر روی گشاده گردد.

۸۱)به جهت بهره گیری از عفو های مادی خدا و غنای مادی، در ثلث پـایان هر شب، در سجده ۱۴ مرتبه ذکر «یا وهاب» خوانده شود.

۸۲)هر وقت در ساعت اول روز ۳۰۸ مرتبه بگويد يا رزّاق روزي وی وسيع مي گردد.هر که در ميان نماز مغرب و عشاء ۱۰۶۰ مرتبه بگويد يا غني مالـک ثروت می شود .

۸۳)دعا جهت زیاد شدن روزی این دعا را روزی چهارده مرتبه تا ۹ روز بخواند: اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بَحَقَّ وَلِیَّکَ مُحَمَدِّ بن عَلیًّ عَلَیهِ السَّلامُ اِلاّ جُدْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ وُسْعِکَ وَ وَسَّعَتَ عَلَیَّ رِزْقَکَ وَ اَغْنَیْتَنی عَمَّنْ سِواکَ وَ جَعَلْتَ حاجَتی اَلَیْکَ وَ قَضاها عَلَیْکَ اِنَّکَ لِما تَشاءُ قَدیر.

۸۴)براي گسترش رزق برای غنی شدن  هر که این واژگـان را صد نوبت خوانده شود غنی گـردد و مجرب می باشد. بسم الله الرحمن الرحیم یا کَثیرَ الخَیر  یاذالمَعرُوف یا قَدیمَ الاِحسان  اَحسِن اِلِینا  بِنیکی ِکَ القَدیم برحمتک یا ارحم الراحمین.

۸۵)سوره قدر ۱۰ مرتبه پـس از نماز صبح خوانده شود.

۸۶)دستور العمل مجرب برای پولدار شدن جمعه شب ، سه لقمه با پیاز بخورند و صبح شنبه صبـحانه ، ابتدا یک شیرینی که خواهـد توانست خرما یا عسل یا حتی شکر و قند باشد میل نماید   پـس ۳ مرتبه بگوید  ( اللهم العن یهود الخیبری)  هر هفته جمعه شبها انجام دهد و ترک نکند ، به این ترتیب مدام به وی پول و دارایی میرسد.  مأخذ این دستور العمل ،  کتاب سیاحت شرق نوشته حاج اقا نجفی قوچانی.  نویسنده کتابهای سیاحت غرب .

۸۷)امام صادق فرمودند : هرکس سوره عظیم الشأن یوسف را نوشته و با آب بشوید و از آن بنوشد خداوند متعال به راحتی به وی رزق و روزی عنایت می کند و برای وی از طرف خداوند متعال رزق و بهره ای مقرر می شود .

۸۸)امام صادق (علیه السلام) فرمودند : چنان چه رزق و روزی فردی تنگ گـردد هفت مرتبه سوره مریم را خوانده شود درهای روزی بر روی وی باز می گـردد .

۸۹)امام صادق (علیه السلام) فرمودند : چنان چه کسی سوره عظیم الشأن فتح را در شب اول ماه مبا رک رمضان به زمان رویت هلال سه مرتبه خوانده شود خداوند متعال متعال درهای رزق و روزی را به روی آنان می گاحتمالا .

۹۰)سوره ق هم براي ثروت می باشد و ختمش هم در روز ۳ بار  براي گسترش رزق.

۹۱)در امر معاش و غني و توانگري در سحرگاه يعني در نزديكي صبح دو ركعت نماز بجاي آورد در ركعت اول پـس از حمد ۱۷ مرتبه سوره عظیم الشأن كافرون و در ركعت دوم پـس از حمد ۱۷ مرتبه سوره عظیم الشأن توحيد و در ركوع هر يك از اين دو ركعت ۱۷ مرتبه ذكر سبحان ربي العظيم و بحمده و در هر يك از سجدتين دو ركعت ۱۷ مرتبه سبحان ربي الاعلي و بحمده بگويد و پـس از فراغ از نماز ۱۷ مرتبه آيت الكرسي خوانده شود كه مجرب می باشد و گفته اند اين عمل از گنج هاي مخفي پروردگار می باشد كه بدست نااهل نبايد داد .

۹۲)مطالعه سوره عظیم الشأن طه نزد طلوع فجر كمترين اثر وی اين می باشد كه روزي تازه به خواننده ميرسد و نرمي دلها براي وی حاصل مي گـردد .

۹۳)دعا برای انفجار رزق دستورات پایین برای ازدیاد رزق و روزی  را به دقت انجام دهید :۱- ۳۰۸  مرتبه ذکر یا رزاق  روزانه اول صبح (ترجیحا پـس از نماز صبح )۲- استمرار در ذکر یا واسع بدون عدد ( به هر تعداد که خواهید توانست )۳- آیه ۲و۳  سوره عظیم الشأن طلاق روزانه پـس از هر نماز  سه مرتبه۴- در یک چله روزی ۲۷ مرتبه سوره  ذاریات آیه۸۵  ۵- روزی ۲۳۵۸  مرتبه “یا غنی یا فتاح  یا رزاق”۶- استمرار در صلوات و استغفاردستورات ۴و۵و۶٫

۹۴)به جهت ازدیاد یا بعبارتی انفجار رزق می باشد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله نقل فرمودند : قسم به آن خدایی را که من را مبعوث فرموده هرکسی این دعا را همراه خود داشته باشد یا در دکان و یا در منـزل خود گذارد فقر وی به ثروت و وسعتِ رزق و روزی مبدل شود. ان شاء الله. یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَالاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقََنی رَزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه  یا اَرحَمَ الرّاحِمِین .

۹۵)در دستور دیگر برای گسترش رزق گفته شده پـس از این دعا حمد و توحید و قدر و آیة الکرسی را خوانده شود و پـس برخیزد و رو به قبله حاجت بخواهددعاي تنگي روزيدعاي تنگي روزي ( و نيز تقاضـای حوائج در سفر طولاني )  که زمان طلوع افتاب دراب اندازد : بسم الله الرحمن الرحيم الملک الحق المبين من العبد الذليل الي الملک المولي الجليل سلام الله علي محمد و علي فـاطمه والحسن والحسين و علي محمد و جعفر و موسي و علي و محمد و علي و الحسن و الحجة القائم المنتظر المهدي مولينا و سيدنا صلوات الله و سلامه عليهم اجمعين رب اني مسني الضر والخوف فاکشف ضري و امن خوفي بحق محمد و اله اسئلک بحق کل نبي و وصي و صديق و شهيد ان تصلي علي محمد و علي ال محمد يا الله يا رحمن الراحمين اشفعوا لي يا ساداتي و موالي بالشان الذي لکم عندالله فان لکم عنده شانا من الشان فقد مسني الضر و الخوف يا ساداتي والله يا ارحم الراحمين وافعل بي ما انت اهله يا رب کذا و کذابه جاي کذا و کذا حاجت خود را بنويسدهر کس سوره عظیم الشأن فیل را ۲۱ مرتبه پـس از نماز ظهر خوانده شود روزی وی از غیب گشوده شودسوره واقعه برای ازدیاد  روزی  سودمنـد استبراي وسعت رزقهر روز پـس از نماز صبح اين ايه را ۱۱۰ مرتبه بخوانيد(اِن الله هو الرزاق ذوالقوة المتين).

۹۶)از براي مال و ثروت دو رکعت نماز بخوانيد و پـس از نماز سوره عظیم الشأن مبارکه “يس” را بخوانيد و اين عمل را تا ۳ مرتبه انجام دهيد.

۹۷)هر که پـس از نماز پیش سر به سجده نهد و ۷۰ نوبت بگوید این نام مبارک «یا وهّاب» را از خلق مستغنی گـردد و این اسمی می باشد که به غایت پر خصوصـیت و سریع الاجابه.

۹۸)برای برخوردار شدن از عفو های ویـژه خدا و ریشه کن شدن کامل فقر در هر شبانه روز، ۱۰۰ مرتبه ذکر «یا وهّاب» خوانده شود.

۹۹)برای برخوردار شدن از عطایا و عنایات خاصه خداوند متعال در هر وقـت که حال خوشی پیدا گـردد خدا را این گونه ارور ب نماید: یا واهِبَ العَطایا أعطِنی.

۱۰۰)اگر فردی این را ورد سازد و روزانه ۱۰۳۵ مرتبه بخواند «یا وهّاب یا ذاالطّول» روزی بر وری فراخ گردد. چنان چه استمرار نماید از جائی که گمان ندارد روزی وی برسد.

۱۰۱)به جهت وسعت رزق در شبانه روز ۵۵ مرتبه ذکر «المقیت» خوانده گـردد (استمرار بر این نام مبارک برای گسترش رزق ضـروری می باشد. )

۱۰۲)برای برکت پیدا کردن مال، کار و کسب، زمان و …، روزی ۳۷ مرتبه ذکر «یا اوّل» خوانده شود. (تعداد وسیط این نام ۱۰ مرتبه و صغیر آن ۱ مرتبه می‌باشد.)

۱۰۳)هر که هیچ نداشته باشد از اسباب معیشت و درویش حال بود یا دور افتاده باشد از دیار و رفیـق ها یا غایبی دارد و یا دختری بخت بسته باشد یا بیماری که از علاج عاجز باشد یا مرادی دارد که تدبیر آن سخت می باشد یا مهمی که کفایت نمی‌شود این جمله که گفته شد و می‌خواهد که ساخته گـردد تدبیر آن می باشد که غسل نماید یا وضوی تکمیل بسازد و دو رکعت نماز با خشوع و خضوع نماید چون سلام باز دهد کماکان بر روی سجاده با قلب سلیم متوجه قبله ۱۰۰ نوبت بگوید «یا لطیف» به آن نیت حاجات و مرادات حاصل گردد. که فکر آن را نمی‌شود کرد.

۱۰۴)هر که ۴ طرف منـزل خود در هر رکنی ۱۰۰ مرتبه بگوید این نام را «یا رزّاق» فقر و درویشی را راه در آن منـزل نباشد.

۱۰۵)هر که ۴۰ روز روزانه چهار عدد تکسیر نام مقدس «یا رزٌاق» را خوانده شود خداوند متعال تعالی وی را چندان جهان ی کرامت نماید که صفت نتواند کردن.

۱۰۶)برای کسب مال و ثروت اين دعا را بنويسيد و در موم بگذاريد و با خود داشته باشيد به سه هفته نرسيده خداوند متعال متعال شما را ثروتمند نمـوده درحالي که خود ندانيد که برکت و ثروت اموال از کجاست بسم الله الرحمن الرحيم يا الله الرقيب الروف الرحمن الرحيم يا اله الحي القيوم يا مسبب الاسباب يا مفتح الابواب افتح علي مالـک کتابي هذا العبد الضعيف ابواب فضلک و ابواب رحمتک و ابواب رزقک و ابواب خيرک و ابواب کرامتک و ابواب نعمتک و ابواب سعادتک و ابواب تندرست ک و ابواب بزرگی ک و ابواب رفعتک و ابواب برکاتک و ابواب منک و ابواب نیکی ک و ابواب  بیماری اتک و ابواب عنايتک و ابواب الغني و ابواب الجنة اللهم تکفلت برزقي و رزق کل دابة انت آخذ بناصيتها ان ربي علي صراط مستقيم و انت افضل من اعطي و احسن ما ارعي  اللهم اني اسئلک بمحمد و آله تفضل بي و بجميع المومنين و المومنات و المسلمين و مسلمات برحمتک يا ارحم الراحمين . مأخذ : کليات مجمع الدعوات

۱۰۷)روزی  یک مرتبه دعای پایین را مطالعه کنید بسم الله الرحمن الرحیم یا الله یا الله یا الله یا رب ّ یا ربّ یا ربّ یا حی ّ یا قیّوم یا ذالجلال والاکرام یا حَیّ و یا قَیّوم یا ذالجلال والاکرام یا حَیّ و یا قَیّوم یا ذالجلال والاکرام اسَئَلُکَ باسمِکَ الاعظَم اَن تَرزُقنی رِزقا” حلالا” طَیّبا” برَحمَتِکَ یا ارحم الراحمین.

۱۰۸)مردی به امام صادق علیه السلام از تنگی روزی شکایت برد و خواست حضرت به وی دعایی تعلیم دهند ، امام فرمود پـس از نماز شب در حالت سجده بگو :  یَا خَیْرَ مَدْعُوٍّ وَ یَا خَیْرَ مَسْئُولٍ وَ یَا أَوْسَعَ مَنْ أَعْطَى وَ یَا خَیْرَ مُرْتَجًى ارْزُقْنِی وَ أَوْسِعْ عَلَیَّ مِنْ رِزْقِکَ وَ سَبِّبْ لِی رِزْقاً مِنْ قِبَلِکَ إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ.

۱۰۹)امام باقر (علیه السلام) فرمودند:هر کس سوره عظیم الشأن نحل را در هر ماه یکبار بخوانداز زیان مالی در جهـان ایمن باشد.

۱۱۰)جهت زیاد شدن رزق و روزیتان این دعا را روزانه ۱۰۰ مرتبه مطالعه کنید : اللَّهُ لَطِیفٌ بِعِبَادِهِ یَرْزُقُ مَن یَشَاء وَهُوَ الْقَوِیُّ العَزِیزُ .

۱۱۱)به جهت دولت عظیمه و قضاء حوائج و اداء دین  گویند مطالعه این دعا به جهت دولت عظیمه و قضا حوائج و اداء دین سودمنـد می باشد ضمنا اگـر حضرت رسول خدا ص ان را تعلیم یک اعرابی فرمودند و میراث بیشـتر باو رسید و هفت خم زر پیدا نمـود از برکت آن: بسم الله الرحمن الرحیم       اللهمَ اِنّی اَسئَلُکَ یا فارِِجُ الهُمُومَ و یا کاشِفُ الغُمُوم و یا حَیُّ یا قَیُوم  یا رَحمَنَ الدُنیا و رَحیمِهُما یا اَحَدُ یا صَمَدُ یا فَردَ یا وِترَ یا ذالجلالِ و الاِکرام یا اللهُ یا رَبُّ یا مالِکُ یا  مَن لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ یا رَبُّ الاَربابَ وَ یا مالِکَ الرِقابَ و یا مَنشِیَ السَحابَ  الثِقالِ یا مُسَبَبَّ الاَسبابَ و یا مُفتَحُ الَابوَابَ  صَلِّ علـی مُحَمَّد والِه اِفتَحَ لِیّ اَبوَابَ کَرامِتِکَ وَ  اَبوُابِ رَحمَتِکَ و  اَبوُابِ فَضلِکَ وَ  اَبوُابِ نِعمَتِکَ واَبوُابِ خَیرِکَ و اَبوُابِ شُکرَک و اَبوُابِ عِنایَتِکَ وَ اَبوُابِ عافِیَتِکَ و اَبوُابِ اِحسانِکَ و اَبوُابِ اَمنِکَ یا رَئوفَ یا رَحیمُ یا سَمیعَ الدُعاء یا لَطیفَاً لِعِباِد صَلِّ  علـی مُحَمَّد والِه اِسمَع کَلامِی وَاستَجِبُ دُعائی اللهُمَّ اِنِّی اَعُوذَ بِکَ مِن شَرِالجِنَ والاِنس  وَ اَعوذُ بِکَ مِن البَخلُ وَالجَبنِ وَ اَعوذُ مِن غَلَبَهُ الدَینِ وَ قَمَرَالرَجال بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمَ الرَاحِمین  وَ صَلِّ علـی مُحَمَّد والِه.

۱۱۲)توانگری زاید الوصف از روز جمعه روزانه ۴۱ مرتبه تا ۴۱ روز خوانده شود بدون فاصله انداختن  و چنان چه فاصله گـردد باید از سر گیرد و روزانه پـس از ختم این دعا را ۱۳ مرتبه بخواند: یا مُفَتِّح فَتِّح  یا مُفَرِّج فَرِّج  یا مُسَبِّب سَبِّب  یا مُیَسِّر یَسِّر  یا مُسَهِّل سَهِّل یا مُتَمِّم تَمِّم و حَسبُنا الله ُ و نِعمَ الوَکیل.هر فردی این را با خلوص  و ت پر قدرت و حضور قلب  به جا آورد از توانگری به جایی رسد که بیان نتوان نمـود .

روایات در مـورد مال و ثروت:کسب حلال و حرام

۱)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : هرکه خسته از طلب مال حلال شب را بگذراند شب را به روز آورده در حالیکه آمرزیده شده می باشد.   امالی صدوق مجلس ۴۸ حکایت ۹

۲)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : عبادت هفتاد جزء می باشد ، برتریـن جزء آن طلب ( روزی از راه ) حلال می باشد.   سفینة البحار جلد ۱ صفحه ۱۲۰

۳)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : حلال من تا روز قیامت حلال می باشد و حرام من تا روز قیامت حرام می باشد.   سفینة البحار جلد ۱ صفحه ۲۹۹

۴)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : هرکه چهل روز حلال بخورد خداوند متعال قلبش را نورانی نماید .  سفینة البحار جلد ۱ صفحه ۲۹۹

۵)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : عبادت ده جزء می باشد نه قِسم آن در طلب مال حلال می باشد.   تکمیل الاخبار صفحه ۱۶۲

۶)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : هرکه مال حلال از دسترنج خود بخورد درهای بهشت برای وی گشوده گـردد که از هر یک بخواهد درون می شود .  تکمیل الاخبار صفحه ۱۶۲

۷)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : وقتی بر مردم می آید که آقـا باک ندارد آنچه از مال برادرش گرفته حلال بوده یا حرام.  گروه ورام جلد ۲ صفحه ۱۵۰

۸)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) :  روح الامین جبرئیل از جانب پروردگارم به من خبر داد که هیچوقت کسی نمی میمیرد تا همـه روزی خود را دریابد پـس از خدا بترسید و در طلب روزی با جمال بپردازید و آگاه باشید که روزی دو تا می باشد ، یکـی آنکه شما طلب می نمایید و یک روزی هم می باشد که آن شما را طلب می کند بـعد روزی خود را از حلال جوئید که چنان چه آنرا از راه حلال جوئید حلال می خورید و چنان چه از راه حلال نجوئید حرام میخورید و همـان روزی شما گـردد و از میل کـردن آن ناچارید.  امالی صدوق مجلس ۴۹ حکایت ۱

۹)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) :  هرکه از دسترنج خود ( روزی حلال ) بخورد خداوند متعال به وی با نظـر رحمت نگاه نماید و هیچوقت عذابش نکند.   تکمیل الاخبار صفحه ۶۳

۱۰)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) :  در ساختمان از بکار بردن ( مصالح ) حرام بترسید چون که آن سبب ویرانی می باشد.    اثنی عشریه صفحه ۱۴

روایات در مـورد مال و ثروت:آثار حلال خوری

۱)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : فردی که روزی حلال بخورد ، فرشته ای بالای سرش قرار میگیرد و برای وی طلب آمرزش می کند تا وقتی که از میل کـردن آن فارق شود.  میزان الحکمة جلد ۳ صفحه ۲۷۰۱ حکایت ۱۷۶۴۸

۲)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : فردی که چهل روز مال حلال بخورد ، خداوند متعال قلب وی را نورانی می کند .  بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۶ حکایت ۷۱

۳)امام صادق (علیه السلام) : یکـی از دشوار ترین واجبات بر بندگان خدا یاد کردن زیاد خدا می باشد ، بعـد فرمود : مقصودم ذکر (( سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر )) نمی بـاشد ، گرچه آن هم یاد خداست ، ولی منظورم این می باشد که در برخورد با آنچه که خدا حلال یا حرام نمـوده خدا را یاد نماید ، چنان چه اطاعت خدا بود به آن عمل نماید و چنان چه معصیت الهی بود آن را رها نماید . اصول ضـروری جلد ۲ صفحه ۸۰ حکایت ۴ ( شرح : در زمان برخود با گناه ، خود را حفظ کنیم که این کار، برتریـن ذکر و یاد خداست )

۴)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : زمانـی که لقمه حرام در شکم انسان ی قرار گیرد هر فرشته ای که در آسمانها و زمین می باشد او را لعنت می کند ، و تا وقتی که آن لقمه در شکم اوست خدا به وی نگاه نمی کند   ، و هر فردی که لقمه حرام بخورد بسوی غضب خدا رفته می باشد ، بـعد اگر توبه نماید خدا میپذیرد ، و چنان چه پیش از توبه بمیرد ، آتش به وی سزاوارتر می باشد.   تکمیل ال روایات صفحه ۲۸۹

۵)امام صادق (علیه السلام) ضمناً حکایت معراج فرمود که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود : گروهی را دیدم که سفره هایی از گوشتهای پاک و پاکیزه و گوشتهای آلوده جلویشان گسترده بود ولی آنان از گوشتهای آلوده و کثیف میمیل کـردن د و غذاهای پاکیزه را وا میگذاشتند ، از جبرئیل پرسیدم : اینها چه کسانی می باشند ؟ جبرئیل گفت : اینها کسانی می باشند که مال حلال را رها نمـوده ، و مال حرام میخورند ، و آنان گروهی از امت تو می باشند ای محمد !  بحارالانوار جلد ۷۵ صفحه ۱۷۲ حکایت ۹

۶)امام صادق (علیه السلام) میفرمود : امیرمومنان (علیه السلام) بارها میفرمود : فردی که مال مومنی را به حرام بخورد ، وی از رفیـق ها ما نیست.    بحارالانوار جلد ۱۰۴ صفحه ۲۹۶ حکایت ۱۷

۷)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : پیکری که از حرام تغذیه شده باشد وارد بهشت نمی شود . تکمیل ال روایات صفحه ۲۸۹

روایات در مـورد مال و ثروت:مال حرام

۱)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : فردی که مالی را از راه غیر حلال به دست آورد ، آن مال توشه و مرکب وی به طرف آتش جهنم خواهد بود.  بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۰ حکایت ۴۵

۲)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : خداوند متعال متعال فرمود : فردی که برایش با ارزش نباشد که دینار و درهم ( پول ) را از چه راهی به دست خواهـد آورد ، برای من هم با ارزش نخواهد بود که وی را از کدام در جهنم وارد آتش دوزخ بکنم. بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۵ حکایت ۱۷

۳)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : فردی که مالی از راه غیر حلال به دست آورد ، خداوند متعال وی را تنگدست می کند . بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۵ حکایت ۱۷

۴)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : انسان در قیامت قدم از قدم بر نمی دارد تا اینکه از چهارچیز پرسش شود؟ سوال۱:از بدن خود که در چه راهی آن را به کار گرفت. سوال۲:و از عمرش که در کجا و چه راهی سپری نمـود .سوال۳:و از مالش که از کجا به دست آورد و در کجا استفاده کرد .سوال۴:و از محب ما خاندان ( ائمه اطهار (علیه السلام) )         بحار الانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۱ حکایت ۴۷

۵)حکایت شده که : خدمت امام باقر (علیه السلام) از مردی یاد شد امام (علیه السلام) فرمود : وقتی فردی مالی از راه حرام به دست آورد خداوند متعال حج و عمره و صله رحم را از وی تایید نمی کند ، چـرا که وصلت با آن مال هم باطل خواهد بود.  بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۱ حکایت ۴۷

۶)امام باقر (علیه السلام) : خداوند متعال برای هر انسان رزق حلالی را معیـن و حتمی نمود ه می باشد که بطور تکمیل به وی خواهد رسید ، و همـچنین رزق حرامی از طریق دیگر به وی عرضه می شود ، بـعد اگر از آن حرام اندکـی برداشت به همـان حد از مال حلال وی کم می شود و پیش خدا همچنیـن دو مال ، بیشتری و افزونی می باشد که خداوند متعال در قرآن فرماید : از فضل و بیشتری که پیش خدا می باشد از وی تقاضـای نمایید . (سوره نساء آیه ۳۲) بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۱ حکایت ۴۹

۷)امیرالمؤ منین علیه السلام مولا علـی (علیه السلام) : بزرگترین حسرت روز قیامت حسرت میل کـردن فردی می باشد که مالی را از راه غیر حلال به دست آورد و برای شخـص دیگر به ارث گذارد ، و وی آن را در راه اطاعت و بندگی خدا صرف نمـوده و به واسطه آن وارد بهشت گـردد و اولی بواسطه آن مال حرام ( نخورده ) وارد جهنم گردد. بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۱۲ حکایت ۵۷

۸)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : فردی که مال مومنی را به ناحق از وی بگیرد و به وی ندهد ، خداوند متعال پیوسته از وی اعتراض نمـوده و کارهای نیک وی را نکوهیده میدارد و آنان را در نامه اعمال نیک وی نمی نویسد تا توبه نماید و مالی را که از آن مومن گرفته به وی برگرداند.  بحارالانوار جلد ۱۰۴ صفحه ۲۹۴ حکایت ۸

۹)امیرالمؤ منین علیه السلام مولا علـی (علیه السلام) : بزرگترین ارور و گناه ، به ناحق گرفتن مال مسلمان می باشد.   بحارالانوار جلد ۱۰۴ صفحه ۲۹۵ حکایت ۹ ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند داد و فریاد بر آری که مسلمانی نیست

۱۰)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : وای برای تاجران امت من از گفتن لا و الله و بلی  والله ( قسم میل کـردن در داد و ستد ) و وای برای صنعتگران امت من از درحال حاضر و فردا کردن.  میزان الحکمة جلد ۳ صفحه ۲۷۰۱ حکایت ۱۷۶۴۸

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

طلسم کاریابی و یافتن کار – ذکر و دعای مجرب کاریابی

طلسم محبت یهودی + طلسم عشق از راه دور

طلسم شرف شمس چیست؟

 

کلمات کلیدی مرتبط

  • طلسم ثروتمند شدن از امام سجاد
  • طلسم ثروت عظیم
  • طلسم ثروت امام سجاد
  • جفر نادعلی
  • صوتی توانگری زاید الوصف الهم انی اسئلک یا فارج الهموم
  • طلسمات کوه صفه
  • کتاب امام جعفر صادق
  • طلسم امام سجاد برای ثروتمندشدن
  • طلسم امام سجاد برای ثروت
  • سبعد ونسا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE