loading...

طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن

طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن

طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن
طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن وضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. روش مصرف آب نیسان آب نیسان و بارداری جوشاندن آب نیسان خواندن دعا بر اب خواص آب باران برای پوست آب نیسان تبیان مضرات آب باران آداب گرفتن آب نیسان وخواص آن

روش مصرف آب نیسان آب نیسان و بارداری جوشاندن آب نیسان خواندن دعا بر اب خواص آب باران برای پوست آب نیسان تبیان مضرات آب باران آداب گرفتن آب نیسان وخواص آن

 

«وَ هُوَ الَّذی أرسَلَ الرّیَاحَ بُشرَاً بَینَ یَدَی رَحمَتِهِ وَ أنزَلنَا مِن السّماء مَاءً طَهُورَاً»(فرقان:۴۸)

او فردی است که بادها را بشارتگرانی پیش از رحمتش فرستاد، و از آسمان آبی پاک کنند نازل کردیم.

« نیسان » ماه هشتم از ماههای رومى است که از بیست و سوم فروردین آغاز می‌‌شود و تا سى روز ادامه دارد (پس بخـش عمده ماه نیسان، مقارن اردیبهشت ماه است و کمى از آن در پـایان ماه فروردین قرار دارد).

از بعضى از روایات بهره گیری مى‌‌شود، بارانى که در این ماه از آسمان نازل مى‌‌گردد، فوائد و آثار فراوانى دارد و چنان چه کسى مقدارى از آن را در ظرف پاکى جمع نماید و سوره‌‌ها و دعاهاى پایین را بر آن بخواند، هر کس از آن آب بخورد، از بیمارى‌‌هاى مختلـف جسمانى و اخلاقى رهایى مى‌‌یابد و به قدرى در این حکایت آثار و برکات، براى آن ذکر شده است که انسان در شگفتى فرو مى‌رود.

جمع آوری آب نیسان :

موقع بارش باران در این زمان، ظرفی را پایین آن گذاشته تا آب باران جمع شود.

سپس هر یک از سوره‌‌ها یا دعاهای پایین را «هفتاد مرتبه» بر آن آب مى‌‌خوانید و پـس آب را می نوشید :

۱ ـ سوره عظیم الشأن «حمد».

۲ ـ آیه الکرسى.

۳ ـ سوره عظیم الشأن «قل یا أیّها الکافرون».

۴ ـ سوره عظیم الشأن «سبّح نام ربّک الاعلى».

۵ ـ سوره عظیم الشأن «قل أعوذ برب الفلق».

۶ ـ سوره عظیم الشأن «قل أعوذ بربّ النّاس».

۷ ـ سوره عظیم الشأن «قل هو اللّه أحد».

ضمناً هر یک از ذکرهاى پایین را «هفتاد مرتبه» می‌‌خوانید:

۱ ـ «لا إله إلاّ اللّه».

۲ ـ «اللّه أکبر».

۳ ـ «اللّهم صلّ على محمّد و آل محمّد».

۴ ـ «سبحان اللّه و الحمدللّه و لا إله إلاّ اللّه و اللّه أکبر».

مرحوم «علاّمه مجلسى» مى‌‌گوید:

آب باران بطور کلّى مبارک و نافع است، همانگونه که در حکایت معتبرى از امیرمؤمنان(علیه‌‌السلام) نقل شده که فرمود: آبى را که از آسمان فرود مى‌‌آید بیاشامید که بدنها را پاک مى‌‌سازد و دردها را دفع مى‌‌کند. قرآن مجید مى‌‌فرماید: «(وَ یُنَزِّلُ عَلَیْکُمْ مِنَ السَّماءِ ماءً لِیُطَهِّرَکُمْ بِهِ وَ یُذْهِبَ عَنْکُمْ رِجْزَ الشَّیْطانِ وَ لِیَرْبِطَ عَلى قُلُوبِکُمْ وَ یُثَبِّتَ بِهِ الاْقْدامَ)؛ و آبى از آسمان برایتان فرستاد، تا شما را با آن پاک نماید ؛ و پلیدى شیطان را از شما دور سازد؛ و دلهایتان را محکم، و گامها را با آن استوار دارد».

«علاّمه مجلسى» در ادامه مى‌‌گوید:

در عمل مرتبط به آب نیسان مناسـب تر آن است که چنان چه به شیوه دسته جمعى اذکار را مى‌‌خوانند، هر یک از افراد، کـل آن سوره‌‌ها و أذکار را هفتاد مرتبه بخوانند (یعنى مى‌‌توانند آن را میـان خود تقسیم نمایند و هر یک سوره‌‌اى را هفتاد مرتبه بخواند، ولى خوب است هر یک از آنها، کـل آن سوره‌‌ها و أذکار را هفتاد مرتبه بخواند). در روايات اهل البيت عليهم السلام فوائد فراواني براي آب نيسان اشاره شده است و براي بهره گیری از آن آداب و اذکاری وارد شده، آثاري كه هم براي روح و هم براي جسم انسان شگفت انگيز می باشد. نيسان سي روز است و تقريبا از بيست و چهارم فروردين شـروع مي گردد. بر همين اساس بخـش عمده اي از آن در ارديبهشت ماه هر سـال واقع مي شود. تلفظ درست نيسان همانا  « نَيْسَانَ» می باشد.

از رسول الله صلى الله عليه و آله وسلم روايت شده است كه آب باران پيش از آن كه به زمين برسد دواء می باشد. «…روى عن رسول الله صلى الله عليه و آله انه قال: علمنى جبرئيل دواء، لايحتاج معه الى دواء فقيل يا رسول الله ما ذلك الدواء؟ قال يؤخذ ماء المطر پیش ان ينزل الى الارض يجعل فى اناء نظيف و يقرأ عليه الحمدلله الى آخرها سبعين مرة ثم يشرب منه قدحا بالغداة و قدحا بالعشى.

قال رسول الله صلى الله عليه وآله: و الذى بعثنى بالحق لنزعن (كذا لينزعن ظ) الله ذلك الداء من بدنه و عظامه و مخه و عروقه (بحار ط ۱ ج ۹۲ ص ۱۵).

از رسول الله صلى الله عليه و آله روايت شده است كه فرمودند : جبرئيل دوا و دارويي را به من ياد داده  كه با بودن آن به دارويي ديگر نياز نيست. (يعني آثار فراواني دارد).   – ارائـه شد يا رسول الله اين دوا چيست؟
فرمودند آب باران را جمع مي كنيد پیش از آنكه به زمين برسد.

و آن را در ظرفي تمييز مي ريزيد و بر روي آن مي خوانيد الحمد لله الي آخرها هفتاد مرتبه ، پـس از آن مي نوشي در هر صبح و شام به حد جرعه و قدحي. قسم به آن خدايي كه من را به حق مبعوث كرد اين دارو باعث مي گـردد كه مريضي از بدن و و استخوان و رگها و عروق؛ رخت بربندد.
و از اميرالمؤمنين عليه السلام روايت است كه: آب باران قريب العهد به عرش می باشد. عن ابى عبدالله عليه السلام قال كان على عليه السلام يقوم فى المطر اول ما يمطر حتى يبتل رأسه و لحيته و ثيابه فقيل له يا اميرالمؤمنين الكن الكن فقال ان هذا ماء قريب العهد بالعرش.

شيوه امير المومنين علي عليه السلام در اولين باران (سال) كه مي باريد اين بود كه زير آن مي ايستادند تا سر و صورتشان خيس مي شد. به آن جناب عرض مي شد كه اي اميرالمومنين زير بنايي مسقف برويد. حضرت مي فرمودند« اين آبي است كه از نزديك عرش الهي آمده می باشد. كافي (ط-دارالحديث)، ج۱۵،ص۵۴۴

طريق گرفتن آب نيسان حسب دستور ملا احمد نراقي

براي تهيه اين آب دستورالعمل هاي مختلفي گفته شده است از این رو ما بهترين آنان را كه مرحوم ملا احمد نراقي در كتابش نقل كرده براي شما مي آوريم. آنچه باعث اعتماد هرچه بيشتر ما مي گـردد اينست كه اين ورژن به تصحيح حضرت علامه حسن زاده آملي حفظه الله مي باشد و روايات فراواني همين شيوه را تاكيد كرده اند . «طريق گرفتن آب نيسان : در ماه نيسان رومي ميگيري آب باران را پيش از آنكه به زمين برسد و هر يك از سوره عظیم الشأن حمد و آيه الكرسي و قل يا ايها الكافرون و سبح نام ربك الاعلي و معوذتين و قل هو الله احد را هفتاد مرتبه مي گوئي و هفت روز صبح و پسين[عصر] از آن مي آشامد هر ناخوشي كه باشد خداوند متعال عالم شفا مي دهد، و هر گاه در چشم چكاند ناخوشي چشم را زائل كند. و چنان چه محبوس بياشامد خلاص شود، وسوسه دل ببرد و عداوت و بدگوئي مردم را نسبت بآشامنده زائل نمايد، و اول نيسان ماه رومي در اين اوقات تقريبا بيست و چهارم نوروز است و نيسان سي روز است»

مطلب مرتبط:

فلسفه نوشته های رمز و راز آلود طلسم و جادو و دعا و بخت گشائی و غیره در چیست ؟

روش نوشتن دعا برای حاجات ومهمات وانداختن آن درآب

کلمات کلیدی مرتبط

  • روش مصرف آب نیسان
  • طریقه مصرف آب نیسان
  • جوشاندن آب نیسان
  • طریقه خوردن اب نیسان
  • ساعت خوردن آب نیسان
  • طریقه خوردن آب نیسان
  • آب نیسان را در چه وقت بخوریم
  • طریقه استفاده از آب نیسان
  • اب نیسان را چطور مصرف کرد
  • جوشاندن اب نیسان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE