loading...

طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا

طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا

در این مطلب از هوریس قصد داریم درمورد طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا اطلاعات مختصری را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر شما نیز به طراحی محوطه وبلا اهمیت می دهید می توانید با ما همراه شوید.

طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا
طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا

 چیزی که در طراحی، فضاسازی یا لنداسکیپ ویلا مورد توجه قرار می‌گیرد، ایجاد محیطی دلنواز، فرح‌بخش و گیرا برای کاربران هماهنگ با روش طراحی ویلا می‌باشد. در طراحی فضای بیرونی ویلا با گیاه‌های گوناگون هماهنگ با وضعیت اکولوژی منطقه مثل تغییرات دما، میانگین دمای مناسب، مقدار بارندگی، مقدار رطوبت و دیگر موارد آب‌و‌هوایی توجه می‌شود. همچنین نحوه استفاده پرگولا، آلاچیق، نهر، استخر، جایگزینی جعبه‎‌های گل، آب‌نما، باربیکو و… از قسمت‌های متفاوت دیگردر مسیر ساختن فضای بیرونی ویلا و یا طراحی کلی ویلا می‌بایست به آن دقت شود.

 

احتیاج به ساختن محیطی سبز در این عصر پرهیاهیو به یکی از مسائلی تبدیل شده که ذهن انسان‌ها را به خودش مشغول کرده است. زندگی در کلان شهر‌ها که با آلودگی هوا و فشار‌های ذهنی و روانی همراه شده است باعث شده که بیشتر از قبل افراد به طبیعت احتیاج پیدا کنند.

محوطه‌سازی ویلا

به‌صورت کلی فضای بیرونی ویلا همگانی می‌باشد اما این محیط توانایی دارد تا به صورت یک حیاط خصوصی تبدیل شود و هم به حیاط‌های‌جنوبی، عمومی باشد.

کارهایی که در فضای حیاط صورت می‌گیرد:

  • محیط بازی بچه‌ها
  • آبیاری باغچه‌های محیط و مواظبت از گل‌ها و بوته‌ها
  • مشاهده کنتور آب و برق و گاز بوسیله اشخاص متخصص
  • تجمع افراد گوناگون در زمان‌های متفاوت و ویژه

 

به همین دلایل حیاط مناسب‌تر است که:

  • دارا بودن از یک حوض و محیط سرسبز و مناسب
  • وجود داشتن یک انبار جهت نگهداری وسیله‌های کشاورزی و شیلنگ و دیگر وسایل باغبانی و…

در مدل‌های محیط سرسبز به‌اضافه کاربرد گیاهان همیشه استفاده از مواردی که زنده نیستند مانند: آبنما، آلاچیق، نیمکت، مبلمان، لوازم‌ نورپردازی و… نیز از اهمیت بالایی دارا می‌باشد. در طراحی فضا برای بهره بردن از طبیعت بدون اتصال با فضای اطراف طراح آلاچیق مورد دقت واقع می‌گردد. آلاچیق‌های چوبی به‌همراه طبیعت اطراف در فصول بهار و تابستان اشخاص را از اشعه مستقیم خورشید محافظت می‌کند. و راحتی و آرامش اشخاص را برای ‌آن‌ها مهیا می‌کند.

بهره از آبنما اضافه بر چشم‌نواز کردن محیط سرسبز اطراف، برای تلطیف و خنک‌کردن هوای اطراف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ساختن محوطه بخاطر قشنگی بیشتر بخاطر اینکه محیط‌های وسیع با کم‌بودن باغچه‌ و خاک دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند بهره‌بردن  از فلاور باکس یا همان جعبه گل بیشتر در چشم و مورد دقت قرار می‌گیرد.

پرگولا، محیطی مثل آلاچیق است که برای قشنگی فضا و جایی برای رفع خستگی‌های روزمره است که می‌شود دارای دیواره‌های مشبک به‌همراه گیاهان رونده مثل پیچک هم باشد. کیفیت دیواره‌های پرگولا به‌طور معمولی که وجود دارد از ترموود هماهنگ با طبیعت است. بعلاوه اینکه بهره‌بردن از پل‌های چوبی بخاطر گذشتن از رود و یا یک راه ارتباطی که دو محیط را به هم متصل می‌کند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا
طراحی فضای ویلا توسط مدرن ویلا

 

طراحی یک ویلا برای سکونت با طراحی محیط‌های درونی، کم گنجایش و شمایل ویلا، فضا و حیاطی که آن را شامل می‌شود، کامل می‌گردد. سازنده ویلا از همان آغاز مار به طراحی محوطه اطراف و محیط‌های گشوده و نیمه‌گشوده دقت دارد. چگونگی شناخت رابطه محیط‌های درونی با محیط‌های باز و نیمه‌باز بر نحوه کارکرد آن‌ها اثر قابل توجهی دارد.

حیاط‌های منزل‌های ویلایی را اصولا به چهار قسمت تقسیم‌بندی می‌کنند:

۱ . حیاط برای تجمع افراد

۲ . حیاط برای سرگرمی و بازی

۳ . حیاط خلوت

۴ . حیاط روبه‌روی ویلا

 

حیاط نشیمن: این سری از حیاط‌ها می‌بایست در کنار موارد خانوادگی مانند اتاق‌‌نشیمن و غذاخوری باشد. می‌بایست دقت کرد که زمانی که از حیاط برای سرو غذا بهره برده می‌شود، می‌بایست آن حیاط به آشپزخانه راه داشته باشد. می‌بایست از راه مناسب و بهره بردن از فضای سبز، محوطه از نگاه عابران مصون بماند. بهره‌بردن از آبنما در فضاهای اینچنینی ضروری است.

حیاط بازی: از این‌گونه حیاط‌ها برای بازی وسرگرمی کودکان بهره‌برده می‌شود. این حیاط توانایی دارد در کنار قسمت حیاط نشیمن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

حیاط خلوت: اینگونه حیاط‌ها در اصل بخشی از اتاق خواب است و می‌توان برای رفع خستگی و خواب از آن بهره برد. اینگونه از فضاها توانایی دارد که به اتاق نشیمن متصل بوده و همچین این حیاط‌ها می‌بایست از رفت‌و‌آمد عادی ویلا جدا باشد.

حیاط جلوی ویلا: اضافه بر مدل‌های گوناگون حیاط‌هایی که نامبرده شد می‌توان حیاط جلوی ویلا را به گونه‌ای مشاهده کرد که اضافه بر ظاهر زیبا، رفت‌و‌آمد به داخل ویلا نیز از وسط آن نیز صورت بگیرد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طراحی ویلا اینجا کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE