loading...

سکه نیکل ۱۹۱۳ سری آزادی (۱۹۱۳ Eliasberg Liberty Head Nickel),سکه مجسمه آزادی گرانترین سکه جهان

در این پست از سایت hooris.ir سکه نیکل ۱۹۱۳ سری آزادی (۱۹۱۳ Eliasberg Liberty Head Nickel),سکه مجسمه آزادی گرانترین سکه جهان رو برای شما عزیزان علاقه مند به سکه شناسی قرار دادیم . گرانقیمت ترین سکه های جهان از جنس های مختلف مثل طلا و نقره و مس و برنز در همه جای دنیا به صورت کمیاب خرید و فروش می شوند . سکه دبل فلورین ادوارد سوم (Edward III Double Florin) نیز یکی از این سکه های گرانقیمت به شمار میاید …

سکه نیکل 1913 سری آزادی (1913 Eliasberg Liberty Head Nickel),سکه مجسمه آزادی گرانترین سکه جهان
سکه نیکل ۱۹۱۳ سری آزادی (۱۹۱۳ Eliasberg Liberty Head Nickel),سکه مجسمه آزادی گرانترین سکه جهان

سکه نیکل ۱۹۱۳ سری آزادی (۱۹۱۳ Eliasberg Liberty Head Nickel),سکه مجسمه آزادی گرانترین سکه جهان,سکه,سکه شناسی,سکه طلا,سکه نقره,سکه برنز,سکه مس,انواع سکه,قیمت سکه,جنس سکه,سکه عتیقه,سکه قدیمی,سکه زیرخاکی,پیدا کردن سکه,سکه گرانقیمت,گرانترین سکه های جهان,سکه کلکسیونی,سکه باستانی

در طول تاریخ، سکه و پول جایگاه ویژه ای در میان اقوام مختلف داشته و همواره سکه ها نمادی از فرهنگ و اعتقادات مذهبی و اجتماعی ملل مختلف بوده است. بیشتر سکه ها از جنس طلا، نقره و برنج بوده و بر روی آن ها تصاویری از سران مملکتی، دانشمندان بزرگ، افراد وابسته به خانواده های سلطنتی و نیز تصویر حیوانات و یا ابزارآلات جنگی و … ضرب شده است.

سکه نیکل ۱۹۱۳ با تصویر سر مجسمه آزادی، یکی از گرانقیمت ترین سکه ها در جهان است همین سکه ۵ سنتی به خاطر ضرب محدودش است. در سال ۱۹۷۲، یک عدد از این نوع کمیاب یکصد هزار دلار قیمت گذاری شد و در سال ۱۹۹۶ یک عدد دیگر آن رکورد قبلی را شکست و یک میلیون دلار امریکا قیمت گذاری شد.
در سال ۲۰۰۳ یکی دیگر از آنها ۳ میلیون دلار و بالاخره در سال ۲۰۰۷ به قیمت ۵,۰۰۰,۰۰۰ دلار در حراجی عمومی توسط یک ناشناس خریداری شد. گفته میشود که فقط ۵ عدد از این سکه وجود دارد که ۲ تای آن در موزه و ۳ تای دیگر آن در کلکسیون های شخصی نگهداری می شود.

کلمات کلیدی مرتبط

  • سکه های ایران باستان
  • سکه های با ارزش آمریکا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE