loading...

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون از بین بردن بوی بد دهان برای همیشه,قرص برای رفع بوی بد دهان,رفع بوی بد دهان بعد از خواب,چگونه از بوی بد دهان در صبح جلوگیری کنیم,درمان بوی بد دهان ناشی از معده,درمان گیاهی بوی بد دهان,درمان بوی بد گلو,چگونه از بوی بد دهان رهایی یابیمتوضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

از بین بردن بوی بد دهان برای همیشه,قرص برای رفع بوی بد دهان,رفع بوی بد دهان بعد از خواب,چگونه از بوی بد دهان در صبح جلوگیری کنیم,درمان بوی بد دهان ناشی از معده,درمان گیاهی بوی بد دهان,درمان بوی بد گلو,چگونه از بوی بد دهان رهایی یابیم

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟
راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

طبق اعلام آکادمی دندانپزشکان عمومی در آمریکا میلـیون ‌ها فرد از مردم این کشور در مواقعی همچون زمان صبح یا پـس از میل کـردن غذای تند و تلخ از بوی بد دهان شکایت می‌کنند.اشخاصـی که از خشکی دهان رنج می‌برند معـمولاً به علـت استفاده بعضـی اقسام داروها به این وضعیت مبتـلا می‌شوند.ضمناً اشخاصـی که بهداشت دهان خود را رعایت نمی‌کنند نسبت به اشخـاص دیگر زیـادتر دچار بوی نامطبوع دهان می‌شوند.

بوی نامطبوع دهان در زمان صبح معـمولا به نداشتن ترشح بزاق مرتبط می‌شود.دکتر «هوگ فلاکس» از آکادمی دندانپزشکی زیبایی در آتلانتا بیان کرد: روزانه در دهان مقدار قابل توجهی بزاق تولید می‌شود ولی زمان خواب تولید بزاق کم شدن می‌یابد.

ترشح بزاق برای پاکسازی دهان از ذرات باقی مانده غذا ضرورت دارد چون در غیر این صورت محل مناسبی برای انباشت باکتری می باشد. کم شدن تولید بزاق سبب خشکی دهان می‌شود و این وضعیت به باکتری‌ها اجازه می‌دهد تا پیشرفت کنند و ترکیب‌های ناپایدار گوگرد تولید کنند که عامل بوی نامطبوع‌ دهان می باشد.

ضمناً شیوه خوابیدن می‌تواند در شدت و بیشتری بوی بد دهان در زمان صبح اثر بگذارد.خُرخُر کردن یا تنفس از راه دهان در طول شب هـم عامل بازدم بدبو می باشد. بیشتر اشخاصـی که از راه دهان نفس می‌کشند دهانشان خشک می‌شود پس شرایطی بوجود می‌آورد تا باکتری‌های تولیدکننده بوی نامطبوع در دهان پیشرفت کنند.به گفته فلاکس هر وقتی که میزان بزاق دهان کم شدن یابد توانایی دهان برای مواجهه با تنفس نامطبوع زیـر می‌آید.

به نقل از مدیکال دیلی، در حالی که تنفس نامطبوع ارتباطی به سن ندارد باکتری‌های ایجادکننده بوی نامطبوع مشکلاتی را برای تندرست ی بوجود می‌آورند.به گفته پزشکان اولیـن عامل تنفس نامطبوع مـوارد پریودنتال همچون التهاب لثه و پیوره (بیماری بافت اطراف دندان) می‌شود که خود در ایجاد بیماری ‌های قلبی و سکته مغزی نقش دارد.

بررسی‌ها حاکی از آن می باشد که تندرست دهان شدیدا به تندرست دیگر اعضای بدن رابطـه دارد.از جمله اینکه مواد سمی ناشی از باکتری‌های دهانی در جریـان خون انتشارداده می‌شوند و می‌توانند کارکرد سایـر اعضا و بافت‌های بدن را مختل کنند.برای کم شدن بوی نامطبوع‌ دهان به زمان صبح می‌توان اقداماتی انجام داد برای مثال سواک کردن، بهره گیری از نخ دندان و پاکسازی‌ دهان از وجود باقی مانده مواد خوراکی از جمله این روش‌همی باشد.

دکتر فلاکس چند شیوه را توصیه می‌کند که به کمک آنان می‌توانید بوی دهان خود را در زمان صبح مدیریـت نمایید :

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟
راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

– اولیـن روش استشمام کردن بوی نامطبوع به وسیـله خود فـرد می باشد که اغلب در مواقع شدید بودن این وضعیت، بوی بد دهان به آسانی قابل تشخیص می باشد.

– در شیوه دوم شخـص با بهره گیری از آیینه پایـان زبان خود را مشاهده می‌کند.زمانی که رنگ زبان صورتی شفاف باشد نشانگر تنفس مطبوع در شخـص می باشد اما چنان چه که روی زبان لایه سفید رنگ باشد از بوی نامطبوع دهان حکایت دارد.

– در شیوه سوم مچ دست خود را با زبانتان خیس نمـوده و اجازه دهید تا خشک گـردد سپس مچ دست خود را بو نمایید چنان چه که بویی استثمام کردید نشانگر بوی نامطبوع دهان می باشد. به گفته دکتر فلاکس یک شیوه آسان برای از میـان بردن بوی بد دهان در زمان صبح پاک کردن سطح زبان با مسواک می باشد تا با این شیوه فضای مناسبی برای پیشرفت باکتری‌ها فراهم نشود.


بیشتر بخوانید: درمان و تقویت حافظه


بوی بد دهان و یا بوی نا مناسـب از نفس یک شخـص می باشد. این یک مساله شایع در میـان مردم همه دنیا می باشد. این یک بیماری نمی بـاشد و به آسانـی می توان دلیـل بوی بد دهان را پیدا کرد. این وضعیت با تجمع باکتریها  به علـت وجود ذرات غذا در دهان، بیماری های لثه و یا به  دلیـل ایـجاد پلاک تهیه خواهد شد. مواد غذایی که بوی تند دارند  مثل سیر و پیاز خواهـد توانست بوی بد دهان را بیشتر شدن دهد. با بهداشت دهان و دندان میتوان تامیزانی از بوی بد دهان ممانعـت کرد. بیشـتر از داروهای خانگی طبیعی می باشد که به مدیریـت مساله بوی بد دهان کمک می کند . چنان چه بوی بد دهان حتی پـس از رعایت  بهداشت مناسب دهان و دندان و با بهره گیری از بهبـود های طبیعی ادامه  یابد، شما  احتیـاج به رجوع به یک دندانپزشک برای پیدا کردن  دلیـل باشید تا مساله از میـان بردن شود

آیا به دلیـل بوی بد دهان از حرف کردن با دیگران خجالت می کشید؟ کوشش نمایید راه حل های  طبیعی پایین را انجام دهید که  بطور اثر گذار از بوی بد دهان ممانعـت می کند . این داروهای خانگی نفس  را  برای مدت وقـت زیاد تر  تازه نگه می دارد

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟
راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

۱٫ جوش شیرین

جوش شیرین بهبـود خانگی خیلی عالی برای بوی بد دهان است   تعادل pH دهان را حفظ  و از جمع آوری  باکتری در درون دهان ممانعـت می کند   ضمناً پلاک و لکه  روی دندان ها را از میـان خواهد برد . با این حال، بهره گیری بیش از میـزان از جوش شیرین موجـب می گـردد دندان ها خورده  گـردد پس  ضـروری می باشد که دهان  را پـس از بهره گیری از جوش شیرین خوب بشوئید. شما خواهید توانست از جوش شیرین با شیوه های گوناگون برای ممانعـت از بوی بد دهان بهره گیری نمایید .
روش–۱

مسواک را در یک قاشق چایخوری جوش شیرین غلطانده و دندان خود را با آن تمیز نمایید انجام روزانه این کار به خلاصی از بوی بد دهان کمک می کند

روش–۲

مسواک زدن دندان ها با بهره گیری از  ترکیبی ازیک خمیر دندان یا افـزودن جوش شیرین همراه با خمیر دندان  بطور منظم و آبکشی دهان
هم اکنون با  مقدار انـدکی جوش شیرین   دندان های خود را شسته  تا  تعادل  PH مدیریـت گـردد دهان خود را بطور تکمیل بشویید

روش -۳

یک لیوان آب گرم را با  یک قاشق چای خوری جوش شیرین آمیخته نمایید و از این محلول غرغره نمایید چند مرتبه در روز این کار را انجام دهید

۲٫ دانه رازیانه

دانه رازیانه  حاوی فوائد ضد میکروبی می باشد و برای به قتل رساندن باکتری که سبب بوی بد  دهان می گـردد بسیار کمک می کند .دانه رازیانه هـم در  مـوارد گوارشی که از علل با ارزش بوی بد دهان در بعضـی اشخـاص بسیار اثر گذار می باشد.
روش–۱

جویدن یک قاشق چای خوری دانه رازیانه بی وقـفه پـس از استفاده غذاهایی با بوی تند خوب می باشد. عطر دانه رازیانه بر بوی مواد غذایی غلبه می کند . جویدن دانه رازیانه بوی بد دهان ناشی از خشکی دهان را از میـان میبرد چون رازیانه در  بیشتر شدن بزاق دهان اثر گذار می باشد. مناسـب تر می باشد دانه رازیانه را با ادویه جاتی مثل هل و میخک و یا دارچین ترکیب نمایید پـس از غذا این کار را انجام دهید


بیشتر بخوانید: درمان ناهماهنگی رنگ پوست صورت


روش–۲

چای رازیانه با بهره گیری از یک قاشق چای خوری دانه رازیانه خرد شده و یک فنجان آب می باشد.
نوشیدن چای با افـزودن عسل  هـم سودمنـد تر است

۳٫ دارچین

دارچین حاوی یک اسانس به نام Cinnamic aldehyde که  به کم شدن بوی بد دهان کمک می کند
روش–۱

۱ قاشق چای خوری پودر دارچین را همراه با  یک فنجان آب به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه دم نمایید

روش–۲

دهانشویه دارچین با آمیخته کردن  نصف قاشق چای خوری پودر دارچین، آب  یک لیموی تازه  و یک و نیم قاشق چای خوری عسل را با یک فنجان آب گرم می باشد.
مخلوط  را در یک بطری با درب محکم ریخته خوب آن را تکان دهید و دهان را روزانه غرغره نمایید

۴٫ سرکه

سرکه سیب به خاطر فوائد ضد عفو نی کننده آن و فوائد ضد میکروبی شناخته شده می باشد. وجود اسید در سرکه سیب پیشرفت باکتری در دهان را کم شدن خواهـد داد و  به پاک پلاک کمک می کند
روش–۱

آمیخته یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب.  پیش از میل کـردن وعده های غذایی بنوشید
این بهبـود خانگی را بطور مرتب انجام دهید هم بوی بد دهان را از میـان خواهد برد و هم برای دستگاه گوارش خوب است

روش–۲

غرغره کردن با بهره گیری از  سرکه سیب رقیق شده پـس از غذا برای از میـان بردن   بوی بد  دهان.

۵٫ روغن درخت چای

روغن درخت چای برای مبارزه با باکتری ها و قارچ ها می باشد که در درون دهان پیشرفت می کند و در از میـان بردن بوی بد دهان خیلی اثر گذار می باشد.
روش–۱

آمیخته برابر از روغن درخت چای، روغن نعناع و آب لیمو در یک لیوان آب
با بهره گیری از این آمیخته به عنوان دهان شویه
روش–۲

مسواک زدن دندان هابا بهره گیری از خمیر دندان بطور منظم و بـعد از  آن شستشو دهان با آب بعـد بهره گیری از چند قطره  روغن درخت چای.
یا از خمیر دندان حاوی عصاره درخت چای بهره گیری نمایید

۶٫ جعفری

جعفری بهبـود طبیعی اثر گذار برای از میـان بردن باکتری های موجود در دهان می باشد. جویدن جعفری موجـب تحریک جریـان بزاق  شده و شانس پیشرفت باکتری در دهان را کم شدن میدهد.
روش–۱

تمقداری برگ تازه جعفری را در سرکه  فرو نمایید و  ۱-۲ دقیقه  نا دهان بجوید
آدامس نعناع  هـم سودمنـد است

روش–۲

آب چند برگ جعفری با بهره گیری از آبمیوه گیری هر وقتی که خواستید یک جرعه از آن را بنوشید هم بوی بد دهان را از میـان خواهد برد و هم برای ممانعـت از سوء هاضمه سودمنـد است

روش–۳

۱ فنجان جعفری خرد شده در دو فنجان آب
بعد از وعده های غذایی دهان خود را با این محلول بشوئید
۷٫ شنبلیله


بیشتر بخوانید: درمان گرفتگی و کیپی دماغ


شنبلیله دردرمان  مـوارد دستگاه تنفسی و بوی بد دهان. کم شدن رشد باکتری در حفره دهان اثر گذار است
روش:

۱ قاشق چای خوری دانه شنبلیله در نیم لیتر آب جوشیده آمیخته نمایید و ۱۵ دقیقه در گرما کم بجوشد این نوشیدنی هـم راه خوبی برای ممانعـت از بوی بد دهان است

۸٫ چای

هر دو چای مشکی و سبز راه حل خیلی عالی برای بوی بد دهان می باشد. چای سیاه  پلاک را کم شدن خواهـد داد و ضمناً باکتری که سبب بوی بد دهان می گـردد از میـان خواهد برد .
روش

چای کیسه ای را در یک فتجان آب گرم  بریزید و چند با در روزی برای مدیریـت بوی بد دهان بنوشید

۹٫ میخک

هم اکنون روغن معطر در میخک حاوی فوائد ضد میکروبی و ضد عفو نی  می باشد و  از پیشرفت باکتری ها و دیگر عفو نت های دهان  ممانعـت می کند
۱-روش

جویدن ۲-۳ حبه میخک پـس از وعده های غذایی برای از میـان بردن بوی بد دهان در چند دقیقه.

۲-روش

۳-۴ دانه میخک  را  در ۲ فنجان آب گرم  برای ۱۰-۲۰ دقیقه نگه دارید و اندکـی شیرین کننده طبیعی بریزید

۱۰٫ لیمو

اسید موجود در لیمو مانع از پیشرفت باکتری های دهان و دندان  شده و به از میـان بردن بوی بد دهان کمک می کند
روش:

آمیخته یک قاشق چای خوری آب لیمو  در یک فنجان آب گرم  و اندکـی نمک پیش ار رفتن به رختخواب

۱۱٫ آب
شستشو با آب بطور منظم  ذرات غذا و باکتری را از میـان خواهد برد
روش:

مقداری  آب را در دهان ریخته و به مدت ۲۰ ثانیه در دهان مواظبت کردن و غرغره نمایید

۱۲٫ برنامه رژیم غذایی برای بوی بد دهان

اجتناب از غذاهای حاوی گوگرد مثل سیر و پیاز برای ممانعـت از بوی بد دهان
غذاهایی مثل تخم مرغ، گوشت و ماهی شانس دارد موجـب بوی بد دهان و به این علـت به اجتناب شود
میوه و سبزیجات تازه،  بخورید که  دستگاه گوارش را تمیز و از بوی بد دهان ممانعـت می کند .
جویدن جعفری، برگ نعناع یا ریحان، بطور قابل توجهی  بوی بد دهان کم شدن خواهـد داد .
پنیر کم چربی را در برنامه رژیم غذایی خود داشته باشید چون پنیر با پلاک و بوی دهان مبارزه می کند .
نوشیدن مقدار بیشتری آب  برای  پاک کردن سیستم گوارشی و ضمناً برای کم شدن بوی بد دهان.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. از بین بردن جوش صورت با درمانهای کارساز خانگی
  2. علائم و درمان تاندونیت؟
  3. درمان دیابت با برگ بو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE