loading...

دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هوشمند

دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هوشمند

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم شما را با دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هوشمند بیشتر آشنا کنیم. به تازگی در بازار گوشی هایی یافت می شود که یک یا دو لنز بیشتر روی آنها نصب شده است در این مطلب سعی داریم در مورد این گونه دوربین ها و قابلیت های که به شخص می دهد توضیحاتی را ارائه کنیم. پس می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه همراه ما باشید.

گوشی های دارای دوربین دوگانه,گوشی با دو دوربین پشت,مزایای دوربین دوگانه,دوربین دوگانه هواوی,قیمت گوشی های دو دوربینه,گوشی دو دوربین سامسونگ,گوشی های دوربین دوگانه,دوربین دوگانه سامسونگ

چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟
چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟

بسیاری از تلفن های هوشمند بالا، تعدادی از ماژول های دوربین و لنز را به عقب طرح های خود اضافه کرده اند. اما چرا؟ واقعیت این است که آنها برای گوشی های مختلف کارهای مختلفی انجام می دهند، بنابراین ما اینجا هستیم تا همه چیز را برای شما بشکنیم. دوربین های عقب چندگانه یک ویژگی لوکس هستند که در حال حاضر تنها بر روی گران ترین گوشی ها مانند آیفون X یافت می شود اما طبیعت درخشان تکنولوژی تلفن همراه به این معنی است که ما به زودی شاهد مدل های ارزان قیمت خواهیم بود برای آشنا شدن با چگونگی کارکردن همه آنها.

رویکرد “دو بهتر از یک” است

ماژول های دوربین و لنزهای مختلف در کارهای مختلف بهتر عمل می کنند. لنز با زاویه کم، لنز زاویه دید عالی برای جمع آوری جزئیات دقیق نزدیک است، اما زمانی که موضوع شما در حال حرکت است، خیلی بزرگ نیست. یک لنز دیگر می تواند تصاویر را از فواصل دور “منفجر” کند اما نور را کم می کند.

چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟
چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟

با یک دوربین معمولی، گرفتن دو عکس با دو لنز مختلف، همه چنان مفید نیست – شما فقط با دو تصویر متوسط می توانید این کار را پایان دهید. اما با استفاده از پردازش تصویر تخصصی، نرم افزاری که بر روی دوربین های دیجیتالی اجرا می شود، می توانید نقاط قوت هر دو لنز و پردازنده های تصویر را در حالی که نقاط ضعف را کنار بگذارید، ترکیب کنید. این نتیجه یک تصویر واحد است که روشن تر، واضح تر و واضح تر از هر دوربین می تواند به خودی خود باشد.
ترکیب چندین عکس یک روش جدید نیست. این کار به این صورت است که عکاسی HDR کار می کند: عکاسان تصاویر چندگانه را در سطوح مختلف قرار می هد و در معرض انتخاب رنگ های متنوعی از تصویر قرار می دهند و سپس آنها را برای «محدوده دینامیکی بالا» ترکیب می کنند. پردازش دوربین تلفن صرفا خودکار این نوع فرایند و استفاده از آن در نزدیکی بلافاصله به کاربران تصاویر بهتر است، به ویژه در نور کم.


بیشتر بخوانید: عکس های داغ و جدید چهره ها در اینستاگرام (۱۰۱)


دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هموشمند
دلایل استفاده از چند دوربین در گوشی های هموشمند

در حال حاضر، پردازش تصویر خیلی چیزهای دیگر را نیز انجام می دهد، بعضی از آنها در واقع به تصویری که به آن تصویر کمک نمی کند. اثر پرتره “بوکه” یک مثال خوب است: اکثر دوربین های تلفن همراه به سادگی مصنوعی بخشی از تصویر را خنثی می کنند تا اثر مشابهی با عمق کم میدان در یک لنز دوربین معمولی ایجاد شود. اما به طور کلی، گوشی های با کیفیت بالا با لنزهای دوگانه و پردازش تصویر پیشرفته می توانند بهتر از همتایان تک لنز خود عمل کنند.
مثالها: آیفون ۷ پلاس، ۸ پلاس و X؛ Galaxy Note 8، Galaxy S9، Huawei Honor 8، LG V20 و V30

رویکرد “گزینه زوم دوگانه”

دوربین های تلفن قابلیت های شگفت انگیزی می گیرند، اما یک چیز که خیلی خوب نیست، زوم است. بدن بدن به اندازه کافی کوچک و نازک است تا بتواند نوع الکترونیک کوچک و اپتیک مورد نیاز برای عکاسی با اندازه واقعی را داشته باشد، کوتاه از طراحی های غریب مانند سامسونگ کهکشان S4 زوم. (متوجه خواهید شد که این روند طراحی کوتاه خیلی زود ناپدید شد).

اما با استفاده از چندین ماژول دوربین و لنزها می تواند این مسائل را حداقل تا حدودی کاهش دهد. لنز ثانویه در گوشی های با وضوح بالا می تواند به یک سطح زوم کمی بیشتر تعریف شود که به طور کلی به عنوان “۲x” بیان می شود. نتایج DSLR یا حتی یک لنز کامل با زوم نزن و شلیک نکرد، اما اگر گوشی شما تنها دوربین شما است، بهتر از زوم دیجیتال (که فقط تصویر را منفجر می کند). به عنوان مثال، آیفون با استفاده از آن به عنوان یک زاویه بزرگ و یک دوربین ثانویه “تله”، با استفاده از آن، تقریبا دو برابر بزرگنمایی اول از آن استفاده می کند.
لنز دوم نیز معمولا با مقدار F-Stop مختلف، نسبت دیافراگم به قطر لنز تنظیم می شود. این ویژگی فیزیکی ماژول دوربین است. این بدان معنی است که لنز زوم فوکوس با نور کمتر از لنز استاندارد کار می کند و در نتیجه عکس های تیره تر  می شود. باز هم پردازش تصویر، ترکیب چندین عکس، می تواند به کاهش آن کمک کند. برخی از ترفندهای نرم افزار جالب تر، مانند توانایی سامسونگ برای گرفتن دو عکس و اضافه کردن بخشهایی از تصویر که از یک زوم فلاش «گم شدهاند» نیز فعال هستند.


بیشتر بخوانید: ۷ پیام رسان جدید برای جایگزیی تلگرام


رویکرد “جادوگر اوز”

جادوگر اوز یک اصطلاح فنی نیست. در عوض، این یک راه برای یادآوری مثال دیگری از تنظیمات دوربین دوگانه است: رنگ و سیاه و سفید. در برخی از مدل ها، دو ماژول دوربین متفاوت برای گرفتن تصاویر رنگی و تک رنگ اختصاص داده شده اند. این باعث نمی شود دو عکس (حداقل با تنظیمات پیش فرض)، بلکه یک عکس واحد است که از اطلاعات رنگی از یک برای افزایش جزئیات دقیق دیگری استفاده می کند.

یک بار دیگر، این تنظیم دوگانه بسته به نرم افزار پردازش تصویر گوشی برای کار بیشتر سحر و جادو خود، و برای محدودیت های اندازه گوشی برای ماژول های دوربین بزرگتر است. خواص مختلف دوربین تک رنگ همچنین می تواند تلفن را سریع تر فوکوس نماید و یا پیش نمایش را تنظیم کند تا دقیق تر تصویری شبیه تصویر نهایی را نمایش دهد.

حداقل یک تلفن برتر حق بیمه وجود دارد که ترکیبی از تمامی تکنیک های فوق برای نصب یک دوربین عظیم و سه بعدی است: Huawei P20 Pro. این گوشی دارای سه دوربین عقب است: یک دوربین ۳ برابر زوم برای تیراندازی طولانی مدت، دوربین اصلی ۲۰ مگاپیکسلی برای تصاویر رنگی و پرتره و یک دوربین تک رنگ برای جمع آوری جزئیات تصویر واضح تر. احتمالا آخرین گوشی این تکنیک را امتحان نخواهد کرد – در حال حاضر شایعات مربوط به آینده آیفون سه بعدی دوربین وجود دارد.
مثال: تلفن ضروری، Huawei P9، P10، P20 و P20 Pro، Honor 8 و ۹، Mate 10،


بیشتر بخوانید: دانلود رایگان نرم افزارها


سایر تنظیمات دوربین دوگانه

دیگر سیستم های دوربین دوگانه وجود دارد که به طور منظم در دسته های بالا قرار نمی گیرند، گرچه اغلب این طرح ها بازنشسته شده و یا به سادگی رها شده اند. مثالها عبارتند از:
تنظیم “Ultrapixel” HTC: یک حسگر با وضوح بالا و لنز کم F-stop همراه با دوربین معمولی تر. HTC طرح های دوربین دوگانه خود را رها کرده است، در حال حاضر به یک ماژول انعطاف پذیر “Ultrapixel” ترجیح داده شده است.

چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟
چرا برخی از گوشی های هوشمند از چندین دوربین استفاده می کنند؟

تلفن های قدیمی تر ۳D دوربین: برخی از مدل های آندروید با استفاده از دو ماژول دوربین یکسان با شکاف قابل توجهی بین گرفتن عکس و فیلم با اثر “۳D”. این طرح ها معمولا با یک صفحه نمایش سه بعدی ساخته شده اند و علاقه مند به این ویژگی همراه با دسته بندی محصول ۳D TV کوتاه شده است.
واقعیت افزوده: تلفن های تخصصی مثل Lenovo Phab 2 Pro از لنزهای دوگانه و ماژول برای اندازه گیری دقیق فضای فیزیکی اطراف آنها استفاده می کنند.

مطلب مرتبط:

دانلود رایگان نرم افزار گنج یابی و عتیقه یابی مخصوص گوشی های اندروید

چگونه از کارت اعتباری خود برای پرداخت استفاده کنید

ترفند خوش پوشی را بدانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE