loading...

دعا برای سلامتی و آرامش

دعا برای سلامتی و آرامش

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد دعا برای سلامتی و آرامش توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون رازیانه برای درمان لکه بینی,درمان لکه بینی قبل از پریود با طب سنتی,درمان قطعی لکه بینی,درمان لکه بینی بارداری در طب سنتی,لکه بینی روازاده,دارچین و لکه بینی,درمان لکه بینی با مفنامیک اسید,درمان لک بینی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

دعا برای ارامش در خانه,دعا برای آرامش روح و روان,سوره ای برای آرامش,دعای سلامتی خانواده,دعا برای سلامتی بدن,دعای حفظ سلامتی,دعا جهت سلامتی,دعای رفع استرس

 دعا برای سلامتی و آرامش
دعا برای سلامتی و آرامش

دعای تندرستی و طول عمر

این چند دعای سلامتی را برای سلامتی خود و خانواده و ضمناً شفای بیماری ها بخوانید. انشالله که چنان چه به صلاح باشد سرانجام می گیرد.

دعای سلامتی و طول عمر سری اول

پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) فرمودند: “جمله «لا حول و لا قوه الا باللّه‏» ۹۹ درد را شفا می‏‌دهد که آسان ‏‌ترین آن‌ها اندوه است″.

از مولای متقیان امام علی(علیه السلام) نقل شده که فرمودند: “بیمار شدم و پیامبر خدا به عیادتم آمد و فرمود: «بگو: خداوندا! از تو می‏‌خواهم عافیتی را که می‏‌دهی، پیش اندازی، بر امتحان خویش، بردباری‏‌ام بخشی، و مرا به سوی رحمت خویش ببری». من، این دعا را خواندم و پـس از آن دعا، از بستر بیماری برخاستم، گویا که از بندی رَسته باشم″. ( دعا برای سلامتی )

دعای سلامتی و طول عمر  و ارامش روحی سری دوم

دعای آیه الکرسی برای سلامتی جسم و روح خیلی سفارش شده می باشد.

پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند: در معراج در آسمان هفتم دیدم که ملائکه حجب سوره عظیم الشأن نور را می خوانند ، خزان کرسی آیه الکرسی و یورش عرش سوره عظیم الشأن مومن را می خوانند.

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هر وقت سوره عظیم الشأن حمد و توحید و قدر را با آیه الکرسی مطالعه کنید و پـس از آن برخیزید و و رو به قبله حاجات خود را از خدا بخواهید که حاجاتتان بر آورده می شود چون اسم اعظم می باشند .

امام علـی (علیه السلام) فرمودند چنان چه شما از آثار معنوی آیه الکرسی آگاه بودید در هیچ حال مطالعه آن را ترک نمی نمود ید.

امام محمد باقر (علیه السلام) فرمودند: هر کس یک مرتبه آیه الکرسی را خوانده شود خداوند متعال هزار ناراحتی از ناراحتی های جهـان و هزار دشوار ی آخرت رااز وی دور می کند که کمترین ناراحتی جهـان فقر و کمترین دشوار ی آخرت فشار قبر می باشد.

ذکر سلامتی و دعای سلامتی و کم شدن اضطراب سری سوم

به طور کامل یاد خداوند متعال به هر ظاهـر و صورتی سبب آرامش قلب می باشد.


بیشتر بخوانید: دعای دفع جن از بدن  دعا برای رهایی از جن


گفتن ذکر« ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم » در تهیه ارامش نقش اثر گذار ی دارد . دعای سلامتی و طول عمر

میرزا احمد آشتیانی (ره) در کتاب هدیه احمدی اورده اند:

علامه طباطبایی مالـک تفسیر المیزان فرمودند:

جهت ارامش پیدا کردن دست روی سینه بـزارید ودر حالت نشسته و ایستاده چند مرتبه ایه ۲۸ سوره عظیم الشأن رعد را بخوانید:

«الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب » چون در تهیه ارامش بسیاراثر بخش می باشد.

ذکر سلامتی و دعای سلامتی برای از میـان بردن بیماری سری چهارم

آین الله بهجت برای از میـان بردن بیماری می فرمودند: برای شفای مریض تربت حضرت سید اشهدا ( علیه السلام ) در آب زمزم چندین مرتبه نوشیده گـردد و صدقه به اشخـاص زیاد چنان چه چه مبلغش زیاد هم نباشد داده گـردد اگر اشخـاص متعهد سوره حمد را از یک تا صد مرتبه به نیت شفای بیماران بخوانند بسیار اثر دارد جدای از این به رفیـق ها سفارش دعا کنند چون در حکایت می باشد که سریع الاجابه ترین دعا دعای فـرد برای فـرد دیگر می باشد.

ذکر برای شفا و دعا برای سلامتی سری پنجم

در المخازن علامه کاشانی برای شفای مریض ذکر نمـوده اند : هرگه فردی در منـزل ای مریض گـردد اهل آن منـزل همگی هرکدام هزار صلوات برای شفای مریض نذرکنند و ۵۰۰ مرتبه صلوات بفرستند و سایـر صلوات ها را تا شفای مریض گرو نگه دارند خیلی مجرب می باشد.

دعا برای سلامتی و ذکر برای شفا سری ششم

از جمله ختم های مجرب که مرحوم نراقی برای شفای مریض آورده می باشد ختم سوره مبارکه علق می باشد که مکررا تجربه می باشد و طریقه ختم آن می باشد که ۴۱ پول از سربیمار تا ناخن پای وی ردیف کنند و ۴۱ مرتبه سوره عظیم الشأن را بخوانند و پـس از بار قرائت سوره عظیم الشأن از پائین رو به بالا یک پول بردارند و هربار که آیه سجده رسیدند سجده کنند و چون ختم همـه شد پولها را جمع کنند و به ۴۱ فقیر جداگانه ببخشند. ( یا کاشف الضر) دعای سلامتی و طول عمر جهت دفع بیماری ی که از شفای آم مایوس اند استمرار نماید و تا وقـت بهبودی تکرار شود.

جهت شفای مریض فردی که ۴۰ روز روزانه ۱۰۰۰ مرتبه پـس از نماز صبح دعای سلامتی و طول عمر ( بسم الله الرحمن الرحیم ) خوانده شود و بعـد کسی که این ختم را انجام داده برای مریض  ( بسم الله الرحمن الرحیم) بنویسد که با خود دارد یا به آب یا به حبه قندی خوانده شود و مریض بخورد انشا الله اثر گذار می باشد. برای از میـان بردن امراض صعب العلاج و از میـان بردن مساله مطالعه سوره والنجم روزانه و تقدیم به حضرت سجاد  ع خوب می باشد.

برای شفای مریض چنان چه روزانه این دعای سلامتی و طول عمر ۷۰ مرتبه خوانده گـردد مناسب است : ( اللهم صل علـی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها بعدد ما احاط به علمک و احصاه) امیدواریم از این قسمـت از سایت نامبروان با مقوله دعای سلامتی و طول عمر بهره ضـروری را برده باشید. با ارزوی سلامتی برای تمام بیماران .

ذکر آرامش اعصاب و دعاهای از میـان بردن اضطراب

آرامش اعصاب و وران با رسیدن به آرامش درون حاصل می شود . هرکسی می داند که یاد خدا آرامبخش دلهاست بـعد برای رهایی از دلهره و اضطراب و دارا بودن اعصابی آرام به خدا پناه ببرید.آرامش اعصاب اگر فردی اعصاب خود را مدیریـت نماید ، دیگر غضب گین و خشمگین نمی شود ، که از آن در آیات و روایات به “کظم غیظ” تعبیر شده می باشد. خداوند متعال متعال یکـی از ارزشمند ترین خصوصیات ی انسان های الاهی و پارسا پیشه را کظم غیظ و عفو از مردم می شمارد و می فرماید:”مؤمنان در زمان عصبانیت غضب خود را فرو می مـارک و از ارور ی مردم در می گذرند و خدا نیکوکاران را دوست دارد”.پس برای آرامش اعصاب این چند راه را رو بـه روی بگیرید:

 • پناه بردن به خدا
 •  وضو گرفتن با آب سرد
 •  دور کردن اسباب غضب و عصبانیت، از خود
 •  صبر
 •  دعا و نیایش
 •   نماز و یاد خدا

صبر، دعا و نیایش، نماز و یاد خدا و توبه ازعواملی می باشند که در تهیه آرامش و سکون و طمأنینه، اثـر بسزایی دارند و در باره نماز می بایست گفت که نماز که یاد خداست احیاگر روح و روان می باشد و موجـب از میـان بردن استرس ‏ها و اضطراب ‏ها و آرامش انسان می‏گردد.


بیشتر بخوانید: کتاب مجربات قاطع، مجرب ترین کتاب دعانویسی


دعا و ذکر برای آرامش اعصاب و کم شدن اضطراب

به طور کامل یاد خداوند متعال به هر ظاهـر و صورتی سبب آرامش قلب می باشد.  گفتن ذکر« ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّةَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم » در تهیه ارامش نقش اثر گذار ی دارد .

میرزا احمد آشتیانی (ره) در کتاب هدیه احمدی اورده اند:

علامه طباطبایی مالـک تفسیر المیزان فرمودند:جهت ارامش پیدا کردن دست روی سینه بـزارید ودر حالت نشسته و ایستاده چند مرتبه ایه ۲۸ سوره عظیم الشأن رعد را بخوانید:

«الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب » چون در تهیه ارامش بسیاراثر بخش است

حجت الاسلام صحفی می گوید:در اواخر عمر مبارک علامه طباطبایی، از ایشان خواستم برای آرامش قلب، دستوری بفرمایند، فرمودند:

«دست را روی سینه بگذار و سه ـ ۴ مرتبه نشسته و ایستاده (یا فرمود:ایستاده و نشسته ـ که یادم نمی بـاشد ـ)

این آیه را بخوان:

«الذین آمنوا و تطمئن قلوبهم بذکر الله؛ ألا بذکر الله تطمئن القلوب؛

کسانی که ایمان آورده اند و دل هایشان به یاد خدا آرام می گیرد، آگاه باش که با یاد خدا دل ها آرامش می یابد.»

در اوقات فراغت به تفصیل در مـورد ‏ی نعمت‏های الهی و الطاف ویـژه او نسبت به خود فکر نمایید و از خداوند متعال و ائمه اطهار(علیه السلام)  کمک بطلبید که ذکر خدا آرام‏بخش می باشد و آگاه باشید که محبت خداوند متعال نسبت به بندگانش زیـادتر از هر چیزی می باشد که ما فکر می‏کنیم حسب آیه ی ” الا بذ کر الله تطمئن القلوب ” به ذکر خدا دل آرام می گیرد، بنا بر این مطالعه هر سوره عظیم الشأن ی از قرآن و ضمناً مطالعه  دعا های وارده در مفاتیح الجنان به ویـژه دعای کمیل ، دعای ندبه ، دعای مکارم الا خلاق ، مناجات شعبانیه ، زیارت عاشورا ، زیارت اجتماع ی کبیره ، موجـب آرامش روح و از میـان بردن پریشانی و اضطراب از شما خواهد بود .

چرا که قرآن و دعا تمام اش ذکر می باشد.

اما مطالعه سوره عظیم الشأن ی احقاف هر جمعه و استمرار بر سوره عظیم الشأن های قدر و عصرضمناً آیت الکرسی در از میـان بردن پریشانی و اضطراب وارد شده می باشد. ضمناً خیلی استغفار کردن ( گفتن ذکر استغفر الله ربی و اتوب الیه ) واستمرار بر ذکر ” لا حول ولا قوة الا با الله العلی العظیم ” در از میـان بردن پریشانی اثر بخش می باشد. ( کتاب مفاتیح الحاجات)

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. دعا برای قطعی کردن ازدواج
 2. دعای فروش آپارتمان
 3. دعا برای گشایش رزق و روزی
 4. بهترین دعای فروش مال چیست؟دعا برای فروش سریع مال چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

 • دعای سلامتی
 • دعا برای حفظ سلامتی
 • دعای درمان برای سلامتی بیمار
 • دعا برای ارامش
 • دعا سلامتی
 • دعای برای حفظ سلامتی
 • دعای سلامتی جسم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE