loading...

دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن

دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن

دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن
دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن توضیحاتی را برای شما در این مطلب آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. دعای خیلی قوی برای چشم زخم دعا براي باطل كردن چشم زخم دعای چشم زخم برای کودک دعاي چشم زخم و نظر تنگي دعای چشم زخم قوی درمان چشم زخم چشم زخم در قرآن دعای چشم بند قوی

دعای خیلی قوی برای چشم زخم دعا براي باطل كردن چشم زخم دعای چشم زخم برای کودک دعاي چشم زخم و نظر تنگي دعای چشم زخم قوی درمان چشم زخم چشم زخم در قرآن دعای چشم بند قوی

سحر و جادو از توانمندی های ذاتی بشر هست و انسان ها می توانند به اعتدال ذاتی و غیر اکتسابی به این توانایی به شیوه فعلی دست یابند و یا با آموزش و پرورش، استعداد و توانمندی ذاتی خویش را در این زمینه آشکار سازند.روایات بسیاری دربـاره چشم زخم و سحر جادو از ائمه نقل شده می باشد. اکثر مردم معتقد هستند که در برخـی از چشم ها اثر مخصوصی هست که وقتی از روی اعجاب به چیزی بنگرد، شانس دارد آن را از میـان ببرند یا در هم بشنمایـند ، و انسان را مریض یا دیوانه نمایـند. این باور از نظـر عقلی امر محالی نیست. هم اکنون اکثر تحقیق گـران معتقد هستند که در برخـی از چشم ها قوت مغناطیسی ویژه ای پنهان شده هست که کارایی زیاد دارند و حتی با تمرین و ممارست می توان آن را پرورش داد. خواب مغناطیسی، از طریق این قوت مغناطیسی چشم ها انجام شدنی می باشد. در اینکه چشم زخمی هست تقریباً تردیدی وجود ندارد چرا که روایات ما بیان می کند و راه حل نشان می دهند.

دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن
دعای بهبود چشم زخم و دوری از آن

چشم زخم در قرآن

چشم زخم در اسلام و چشم زخم از نظـر ائمه

ضمنا اگـر از حضرت صادق علیه السلام نقل شده هست که فرمود:«اثر چشم زدن حق هست و امین نیستی که چشم تو در خودت یا در دیگری اثر نماید . بـعد اگر از اثر چشم می ترسی سه مرتبه بگو:چشم زخم

ماشاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم.

اگر یکـی از شما زینتی بکند و خوش آیند باشد چون از منزل خود بیرون رود سوره عظیم الشأن فلق و ناس خوانده شود تا از چشم به وی زیان نرسد» (بحارالانوار ۶۳/۲۵ ح۲۲، ح۲۳) پس هر زمان احساس کردید که در معرض چشم زخم دیگران می باشید ، می ترسید که چشم بخورید، یا نه احساس کردید که خودتان نگاهی می نمایید که شانس دارد چشم زخمی برای دیگری در آن باشد، ۳ مرتبه بگویید:ماشاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم. انشاءلله آن اثر دفع می شود .

در نهج البلاغه از قول امیر المومنین علیه السلام آمده هست :

چشم زخم یا چشم کردن حق هست و واقعیت دارد. (نهج البلاغه ، ترجمه فیض الاسلام ، واژگـان قصار ، ش ۴۰۰) در حکایت آمده که چشم زخم حق هست و واقعیت دارد. هر گاه فردی از شما انسان یا چیز قشنگی را نگاه کـرد و از آن خوشش آمد بگوید:آمنت بالله و صلی الله علـی محمد و آله، در این صورت چشم وی تأثیر بد نخواهد داشت. (همان، ج۶۰، ص۱۸)

امام رضا علیه السلام برای رهایی از چشم زخم چنین توصیه ای دارند:

راوی می گوید:از آن حضرت پرسیدم:چشم زخم واقعیت دارد؟ ایشان فرمودند:آری ،هر وقت تو را چشم زنند، کف دستت را رو به روی صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین را قرائت کن و هر دو کف را به صورتت بکش . خداوند متعال تو را از گزند آن حفظ می کند . (مکارم الاخلاق، ص ۴۷۴)

حاج شیخ عباس قمی در مفاتیح ذکر کرده که برای در امان ماندن از چشم زخم این دعا خوانده شود:

اَللّهُمَّ رَبَّ مَطَرٍ حابِسٍ وَ حَجَرٍ یابِسٍ وَ لَیْلٍ دامِسٍ وَ رَطْبٍ وَ یابِسٍ رُدَّ عَیْنَ الْعایِنِ عَلَیْهِ فی کَبِدِهِ وَ نَحْرِهِ وَ مالِهِ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَری مِنْ فُطُورٍ ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ اِلَیْکَ الْبَصَرُ خاسِئاً وَ هُوَ حَسیرٌ. (شیخ عباس قمی ، مفاتیح الجنان، فهرست کتاب باقیات صالحات (حاشیه مفاتیح الجنان) ، باب سیم ، حرزهای چشم زخم) پس در اصل اینکه چنین چیزی وجود دارد شکی نمی بـاشد .

 

چشم زخم در بینش قرآنی

در آیه ۶۷ سوره عظیم الشأن یوسف به توانایی و حقانیت چشم زخم اشاره می کند .

در این آیه حضرت یعقوب (علیه السلام) به فرزندان خویش فرمان می دهد که زمان داخل به مصر از یک دروازه شهر وارد آن نشوند و از آن جایی که فرزندان ده گانه ایشان اشخاصـی زیبا و تنومند و جوان بودند از ایشان می خواهد برای در امان ماندن از چشم زخم مردم مصر از دروازه های زیاد وارد شوند تا به چشم نیایند.(المیزان ج۱۱ ص۲۱۸) پس می توان گفت که چشم زخم امری قبول کرده شده در بینش و نگرش قرآنی می باشد. (مجمع البیان ج۵ و ۶ ص۳۸۰) آیه ۵۲ سوره عظیم الشأن قلم را برخـی گفته اند:آمدند بر پیامبر اسلام صلی الله و علیه وآله چشم زخمی بزنند، که این آیه نازل شد:

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ: و آنان که کافر شدند، چون قرآن را شنیدند چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند، و می ‏گفتند:«او واقعاً دیوانه‏ ای می باشد. »

مرحوم علامه طباطبائی (ره) در توضیح آیه فرموده اند:”منظور از «ازلاق به ابصار» در «لیزلفونک» در آیه ۵۲ قلم بنابر نظـر همـه مفسرین، چشم زدن هست که خود نوعی از تأثیرات نفسانی هست و علـت عقلی بر نفی آن نداریم، بلکه حوادثی دیده شده که با چشم زدن منطبق هست. با این حال علـت ی ندارد که ما آن را انکار کرده و بگوییم یک اعتقاد ی خرافی می باشد. (المیزان، ج ۱۹، ص ۶۴۸) هر وقت تو را چشم زنند، کف دستت را رو به روی صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین را قرائت کن و هر دو کف را به صورتت بکش . خداوند متعال تو را از گزند آن حفظ می کند . (مکارم الاخلاق، ص ۴۷۴)

یاد آوری:

لازم به یادآوری هست که قبول تأثیر چشم زخم بطور اجمال به این مفهوم نیست که به کارهای خرافی و اعمال عوامانه در اینگونه مسائـل پناه برده شود؛ که هم بر خلاف دستورات شرع است، و هم باعث شک و تردید اشخـاص ناآگاه در اصل مقوله است، همانگونه که آلوده شدن اکثر حقایق با خرافات این تأثیر نامطلوب را در اذهان گذارده می باشد.

دعای از میـان بردن چشم زخم,نماز از میـان بردن چشم زخم

خواندن آیه و ان یکاد الذین برای از میـان بردن چشم زخم سودمند است

 

دستور آیت الله  بهجت برای  دفع جادو و طلسمات و چشم زخم:

۱- زمان اذان در جایی که زندگـی می کند ، با صوت جهر و آشکار{صدای بلند مثل نماز صبح}، اذان بگوید.

۲- پـس از نماز صبح ۵۰ آیه از قرآن را با صوت جهر و آشکار تلاوت نماید.

۳- دو سوره عظیم الشأن ی معوّذتین (فلق و ناس) را زیاد بخواند.

۴- پیش از خواب ۴ قل (یعنی سوره عظیم الشأن های کافرون، توحید، ناس و فلق) را بخواند.

۵- همراه خود قرآن داشته باشد.

۶- آیه الکرسی را زیاد بخواند وآن را نوشته و در مسکن نصب نماید .

۷- صدقه دادن و تکرار معوذتین و تکرار لاحول و لا قوۀ الا بالله

۸- حرز امام جواد علیه السلام را همراه داشته باشد مثلاً در انگشتری. و این حرز می بایست روی پوست آهوی ۶ ماهه ی تهامه نوشته شود. (حقیر می گویم حسب روایات انگشتر ۷جلال و عقیق یمنی اصل هم برای حفاظت خوب است).

مطلب مرتبط:

علائم و نشانه های انسانی که چشم خورده و یا جن زده شده (توسط جن تسخیر روح شده)

حکایت های شگفت انگیز آیت الله دستغیب

کلمات کلیدی مرتبط

  • دعای چشم بند
  • برترین دعای دفع چشم زخم
  • دعاي چشم زخم
  • دعاچشم بند
  • دعای چشم نظر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE