loading...

درمان کیست تخمدان با عسل و سیاهدانه

درمان کیست تخمدان با عسل و سیاهدانه

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم در مورد درمان کیست تخمدان با عسل و سیاهدانه توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، کیست تخمدان، یکی از مهم‌ترین مشکلات زنان محسوب می‌شود. کیست تخمدان، عدم بارداری طبیعی را به همراه دارد. این کیست ‌ها را می‌توان با ترکیباتی مثل عسل و سیاه دانه درمان نمود.

وجود کیست تخمدان در رحم مانعی برای آزاد سازی تخمک بوده و در نهایت از ترکیب آن با اسپرم جلوگیری کرده و زن تا زمان رفع مشکل قادر به حاملگی به صورت طبیعی نخواهد بود.

درمان کیست های تخمدان برای زنانی که در سنین باروری هستند حائز اهمیت است. در ادامه قصد داریم یکی از روش‌های درمان کیست تخمدان را شرح دهیم.

درمان کیست تخمدان با عسل و سیاه دانه:

پیامبر اکرم می‌فرمایند: سیاه دانه هر دردی جز مرگ را درمان می‌کند. خواص فراوان سیاه دانه برای بدن، هم از نظر دینی هم از نظر علمی کاملا ثابت شده و بسیار سفارش شده است.

مصرف شهد عسل طبیعی به همراه سیاه دانه بسیار مفید بوده است. “دوسین” به ترکیب یک واحد سیاه دانه به همراه دو واحد عسل طبیعی گفته می‌شود که به درمان بیماری‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

کیست تخمدان معمولا حاصل از سردی تخمدان است که سیاه دانه و همچنین عسل با طبیعت گرم خود می‌توانند بسیار موثر باشند.

طریقه مصرف:

درمان کیست تخمدان با عسل و سیاهدانه

صبح هر روز یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق غذاخوری سیاه دانه را با یکدیگر ترکیب و به مدت ۴۰روز میل کنید. سیاه دانه را باید نیم کوب کرده و سپس آن را با عسل مخلوط و مصرف شود.

نکته مهم این است که نمی‌توان این ترکیب را نگهداری و روز بعد مصرف کرد زیرا احتمال تولید سم از این ترکیب وجود دارد.

اگر کیست در کمتر از این ۴۰ روز درمان شد می‌توان مصرف را متوقف نمود.

می‌شود سیاه دانه و عسل را بعد از ترکیب، قبل از غذا نیز مصرف کرد. اگر قبل از خواب مصرف شود می‌تواند از تکرار این بیماری جلوگیری کند.

عسل، از نوع طبیعی می‌تواند در درمان عفونت‌های رحم و تخمدان نیز موثر باشد.

نوع کیست تخمدان نیز در طریقه درمان آن تفاوت ایجاد می‌کند به همین دلیل باید از نوع آن اطلاع داشت و نمی‌توان از یک درمان برای انواع مختلفی از کیست ‌ها استفاده کرد.

نتیجه گیری:

چاقی، مصرف چربی، غلظت خون، رطوبت، سردی محیط رحم و مشکلات هورمونی از علل ایجاد کیست تخمدان هستند و از علائم آن زیاد شدن موی زائد صورت را می‌توان نام برد.

برای جلوگیری از ایجاد کیست تخمدان، مصرف گاه به گاه مواد خوراکی با طبع گرم توصیه می‌شود. موادی مثل عسل، سیاه‌ دانه، دمنوش بابونه و عسل، رازیانه و…

این درمان‌ها بر حسب طبع هر شخص متفاوت است اما سیاه دانه تا کنون برای اکثر گروه ها موثر واقع شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE