loading...

درمان کبد چرب استاد ضیایی

درمان کبد چرب استاد ضیایی

در این مقاله از سایت هوریس قصد داریم در مورد درمان کبد چرب استاد ضیایی به همراه فیلم آموزشی توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در اینجا شما با موضوعاتی مانند آنچه که باید از کبد چرب و راه های درمان آن بدانید، یازده چیز که باعث ایجاد کبد چرب می شود، راهکارهایی برای درمان کبد چرب، و … بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه همراه ما باشید.

سخنرانی علامه سید حسن ضیایی در رابطه با درمان چند بیماری در طب سنتی

 

آنچه که باید از کبد چرب و راه های درمان آن بدانیم

در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد عوامل ایجاد کبد چرب ودرمان آن، درمان درد های استخوانی، درمان سرفه کودکان وغیره بیان کنیم. با ما همراه باشید

درمان کبد چرب استاد ضیایی

یازده چیز که باعث ایجاد کبد چرب می شود:

 1. اضافه وزن: با بالا رفتن تری گلیسیرید در چربی ها کبد چرب می شود.
 2. کم تحرکی و پرخوری عامل ایجاد بیماری های فراوانی از جمله کبد چرب است.
 3. مصرف چربی فراوان مانند غذاهای سرخ کردنی، تف دادنی و بو دادنی، سوزش چشم، خارش چشم و کبد چرب را به همراه دارد.
 4. مصرف مداوم تخم مرغ نیمرو و یا آب پز سبب ایجاد نفریت، ورم تحال و کبد چرب می شود.
 5. افرادی که دارای بیماری قند نوع یک یا دو و دیابت هستند، اگر انسولین (کریستال یا شیری رنگ) تزریق کنند و بدنشان آن را پس بزند دچار کبد چرب می شوند.
 6. اگر در آزمایش هپاتولوژی ( کبد شناسی ) افرادی که آنزیم های کبد بالایی دارند مشخص شود که تجمع چربی در سلول های کبدی آن ها زیاد است و درمان نکنند، کم کم به حالت فیبروز یا سرود کبدی می روند که باعث چروکیدگی کبد و خشکی کبد می شود..
 7. کسانی که خود درمانی های غلط دارند مثلاً در هفته بیش از دو کیلو وزنشان را کاهش می دهند این کار علاوه بر سکته، کبد را هم چرب می کند.
 8. اگر کسانی که دیابت نوع ۲ دارند، درمان نکنند و عادات غذایی نادرست خود را ادامه دهند دچار کبد چرب می شوند.
 9. افرادی که بدون تجویز پزشک داروهای شیمیایی خاص از جمله: آنتی بیوتیک ها و چرک خشک کن مصرف می کنند نیز در خطر ابتلا به کبد چرب هستند.
 10. افرادی که از آب آلوده، شیر آلوده یا جگر سیاه مانده گوسفند یا گاو(زیرا هر تکه از جگر سیاه به مقدار نیم کیلو پی و دنبه کلسترول بد دارد) مصرف می کنند به کبد چرب مبتلا می شوند.
 11. کسانی که مشروبات الکی و مواد مست کننده بخورند دچار بیماری های فراوانی نظیر کبد چرب می شوند، در طب داخلی هاریسون و طب داخلی نلسون بیان شده است.

راهکارهایی برای درمان کبد چرب:

درمان کبد چرب استاد ضیایی

کبد چرب حدود ۱۷ تا ۲۰ راه درمان دارد که ما در اینجا به چند مورد از راه های آسانش اشاره می کنیم:

 • هر روز خوردن یک مشت برگ زرد آلو
 • خوردن ۷ برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی
 • خوردن عرق شاه تره
 • خوردن نیم گرم زعفران که برای پیشگیری و درمان آن مفید است.
 • کلم بروکلی به اندازه ۱۰۰ گرم کافی است.
 • اگر دچار هپاتیت پیشرفته (نوع B) از نوع ویروسی هستید باید یک لیوان آب، یک قاشق پلو خوری عسل، یک قاشق چای خوری پودر نعنا و یک قاشق پلو خوری سکنجبین را با هم مخلوط کنید و بخورید.
 • مقداری از سکنجبین عنصلی که همان پیاز دشتی و موش است و عرب ها آن را به این نام می خوانند را در سکنجبین بجوشانید، از صافی رد کنید و روزی یک الی دو قاشق پلو خوری به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید.
 • برخی از کارخانجات تولید دارو از بعضی از کنگره های خاص خوراکی نوعی قرص به نام <<قرص متبی>> درست کرده اند که در درمان کبد چرب مفید است.

درمان دردهای استخوانی در طب سنتی:

به نظر شما آیا می توان به افراد مبتلا به عارضه های استخوان مثل دیسک گردن و دیسک کمر که عوارض داخلی ندارند با داروهای گیاهی بهبود بخشید؟

 یک سری موارد باید قبل و بعد از بیماری رعایت شود:

 • بار سنگین روی سر و شانه هایشان بلند نکنند مانند افرادی که اسباب کشی یا بنایی دارند.
 • در یک حالت سر و گردنشان را زیاد نگه ندارند زیرا در مهره های گردنی درد به وجود می آید. مثلاً رانندگی ممتد نداشته باشند ( ۶ الی ۷ ساعت پشت فرمان ) زیرا عصب ها ملتهب می شوند و ستون فقرات پشتی، دردهای گردنی، قوص کمر، مفصل ران، مفصل زانو و مفصل مچ پا مبتال می شود مانند مطالعه پشت سر هم، خیاطی منجق دوزی، طلا کاری و طلا کوب.

درمان:

– ۱۰ مرتبه سرشان را رو به پایین و ۱۰ مرتبه رو به بالا، ۱۰ بار به چپ و ۱۰ بار به راست نگه دارند. روزی یک بار این ۴ تا عمل را تکرار کنند.

– با روغن سیاه دانه خالص که در روغن زیتون جوشیده شده گردنشان را به طرف بالا ماساژ دهند.

– اگر دچار خوردگی نوک استخوان ها توأم با التهاب هستند با همین روغن سیاه دانه موضع درد را ماساژ بدهند.

– با روغن زماد ۲۰ دقیقه قبل از حمام محل درد را ماساژ دهند. از چسب های شیمایی قوی تر است.

– برای ساییدگی های مهره ای که به کمک سی تی اسکن و تشخیص متخصص مفاصل یا دیسک و سیاتیکی مشخص می شود به جای قرص های کلسیم دی یا کلسیم غضروف آمریکایی می توانند:

 1. سه شیرۀ انگور، خرما و توت را به اندازه یک قاشق پلو خوری میل کنند
 2. روزی یک قاشق پلو خوری شیر عسل بخورند
 3. شیر خرما نیز بسیار مفید و عالی است.

کسانی که نرمی استخوان یا راشیتیسم دارند و وزن بدنشان را ساق پا تحمل نمی کند و ساق پایشان پرانتزی شده باید روغن سیاه دانه یا روغن زیتون یا کنجد در نور آفتاب ماساژ دهند و در خوراکشان پودر سنجد و شیر، شیر خرما، شیر عسل و مصرف ۳ شیره گنجانده شود.

درمان سرفه کودکان در طب سنتی: یکی از مواردی که امروزه خیلی شایع شده و ممکن است به خاطر آلودگی هوا یا ویروسی باشد سرفه های کودکان است که به تبع آن احساس سوزش در گلو و سرفه های متعدد به وجود می آید.

به نظر شما این افراد از چه نوع درمان گیاهی باید استفاده کنند؟

درمان کبد چرب استاد ضیایی

 1. اگر از آلودگی هوا باشد در ساعت های ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر و ۴ تا ۶ یا ۷ بعد از ظهر که ترافیک بیشتر است نباید بیرون بیایند. زیرا هم ذرات معلق در هوا و هم هیدرو کربن ها سرفه های خشکشان را افزایش می دهند و شبه آسم و برونشیت حاد می شود.
 2. با ماسک کاغذی حداقل باید بینی و دهانشان را بگیرند. عمر مفید این ماسک ها فقط ۲ ساعت است و بعد از ۲ ساعت باید دور انداخته شوند. اگر گرد و خاک بود می توانند کمی آن را مرطوب کنند. اگر بخارات سمی از جمله: آرسینک، آمونیاک، روغن واسکازین بود باید این ماسک را با کمی سرکه مخلوط کنند تا این محلول های شیمیایی را قبل از اینکه به بینی و حلقشان برسد خنثی کنند.
 3. اغلب پدرهای عزیز به دلیل اینکه فرزندشان را دوست دارند و از جویدن کودک خوششان می آید به او دائماً شکلات و نارنگی می دهند. شکلات و نارنگی هم تورم لوزه های جا……. می آرود، هم تورم لوزه سوم را تشدید می کند و هم باعث ایجاد سرفه های خشک و تکرار سرفه و کم کم دچار سرفه های خلتی می شوند. پس شکلات های مختلف و انواع نارنگی را از جیره غذایی کودک حذف کنند. این کار ۵۰% از بیماری کودک را درمان می کند.
 4. اگر سرفه های مکرر کودک تازه پیدا شده است باید میوه خرمالو که یک میوه قوی ضد سرفه است به کودک داده شود. می توان یک چهارم تا یک میوه کامل به کودک خورانده شود. اگر نوزاد است یک قاشق چای خوری له شود و به او داده شود. به جای شربت های اکسبکتورانت یا ضد احتقان می تواند استفاده شود و قوی تر است.
 5. اگر فصلی باشد که خرمالو نباشد می توانند کاس برگ ها و دم برگ ها را نگه دارند و در یک قوری کوچک ۳ استکان آب بریزند و بگذارند ۲۰ دقیقه بجوشد. اگر کودک کم سن و سال بود یکی دو قاشق چای خوری به او داده شود و برای بزرگترها در ۲۴ ساعت یک استکان مصرف شود. با این کار سرفه های مکرر قطع می شود. اما اگر کسی سرفه های خشک مکرر مزمن و چندین ساله دارد باید از مخلوط شکر تیغان که از گیاه دم اسب گرفته می شود همراه با گل زوفا و عناب مصرف کنند. این داروهای گیاهی باید از عطاری هایی که تخصص دارند خریداری شوند.. داروی ترکیبی شکر تیغال و گل زوفا و عناب را باید به این روش مصرف کنند: ۳ مثقال شکر تیغال، ۴ مثقال گل زونا و ۵ مثقال عناب را پودر و با هم مخلوط کنند. یک قاشق چای خوری از آن را در یک استکان ریخته و روی آن آب جوش بریزند و بعد از ۱۰ دقیقه هم بزنند، زمانی که ولرم شد قرقره کنند و قورت بدهند. با این روش سرفه های خشک مزمن قطع می شود.

با ما تندرست باشید…

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE