loading...

درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟

درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون روش تشخیص چسبندگی روده,چسبندگی روده بعد از سزارین,چسبندگی روده بعد از عمل جراحی,درمان چسبندگی روده با طب سنتی,چسبندگی روده به انگلیسی,چسبندگی روده در نوزادان,غذاهای مفید برای چسبندگی روده,درمان چسبندگی روده با داروهای گیاهی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

روش تشخیص چسبندگی روده,چسبندگی روده بعد از سزارین,چسبندگی روده بعد از عمل جراحی,درمان چسبندگی روده با طب سنتی,چسبندگی روده به انگلیسی,چسبندگی روده در نوزادان,غذاهای مفید برای چسبندگی روده,درمان چسبندگی روده با داروهای گیاهی

درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟
درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟

چسبندگی روده بیماری ‌ای است که منجر به انسداد روده می‌شود و می‌تواند در هر سنی، از نوزادی تا سالخوردگی، انسان را گریبان گیر نماید .

انسداد روده چیست؟

انسداد دستگاه گوارش یا روده‌ها، پـس از دوازدهه (اثنی عشر) در هر جایی از این راه می‌تواند اتفاق بیفتد. این انسداد شانس دارد مکانیکـی ، یعنی ناشی از یک مانع در راه طبیعی مواد و یا کارکرد ی یعنی ناشی از نقص در حرکـت های رودی طبیعی روده‌ها باشد. در هر روی با این حالات، حرکت طبیعی مواد غذایی یا دفعی مختل می‌شود و نـشانه بیماری به‌وجود می‌آید. این نوع انسداد با عمل جراحی از میـان بردن می‌گردد و علل بیشتری دارد که از جمله آن می‌توان به عمل جراحی قبلی شکم و انجام واکنش‌هایی در درون حفره‌ شکم که سبب چسبندگی روده می‌شود، اشاره کرد. چسبندگی‌ها، اسکارها یا همـان محل زخم‌های ناشی از جراحی قبلی یا جراحاتی می باشند که در روده‌ها به وجود می‌آیند.

علائم چسبندگی روده چیست؟

نفخ شدید، شکم درد، کم شدن اشتها، تهوع، استفراغ، یبوست، اسهال، ورم شکم، گرفتگی شدید عضلات شکم و تنفس بد بو و تب از نـشانه اشخـاص مبتلا به چسبندگی روده می باشد.

دردهای شکم در ابتدا به شیوه عصری  ای می باشند ، یعنی هر چند دقیقه یک‌بار؛ ولی با تکمیل شدن انسداد و یا بدتر شدن اوضاع (برای مثال مبهم ‌شدن روده‌ها) این دردها به شدت زیاد می‌شوند و به‌طور دائم وجود خواهند داشت. سر و صدای شانـدکی زیاد می شود و حالت تهوع و استفراغ بسته به محل انسداد به‌وجود خواهد آمد. هرچه محل انسداد بالاتر باشد، استفراغ زودتر رخ خواهـد داد . وجود مواد دفعی در استفراغ نشانگر انسداد در مکانی زیـر و در روده بزرگ می باشد. کم شدن اشتها، تب، یبوست و دردهای خفیف و گاه‌وبیگاه شانـدکی از نـشانه یک انسداد ناقص می باشد. ولی شوک و نداشتن دفع ادرار نشانگر یک انسداد تکمیل و وضعیت تهدیدکننده اورژانس در یک مریض است که می بایست سریع اً در اورژانس بهبـود شود.

انسداد در روده بزرگ، علائمش دیرتر و به تدریج به‌وجود می‌آید و دردهای کرامپی در زیـر شکم و پایین ناف وجود خواهند داشت ولی اسپاسم‌های ناشی از انسداد روده بزرگ زیـادتر طول خواهند کشید. در هر دو حالت انسداد، پـس از مدتی شکم متورم می‌شود و حتی شانس دارد بتوان توده‌ای انسدادی را در معاینه شکم لمس کرد.

تشخیص دیر زمان چسبندگی روده می‌تواند سبب پاره شدن روده، مـوارد تنفسی و حتی فـوت گردد.

دلیـل ایجاد انسداد و چسبندگی روده‌ها

عوامل گوناگون ی خواهندتوانـست موجـب انسداد روده ای شوند که می توان به موراد پایین اشاره نمود:

  1. آترزی یا تنگی روده: این بیمـاری در نوزادان دیده می‌شود و نـشانه آن عبارت است از نداشتن وجود مدفوع و اتساع محوطه شکمی
  2. پیچ خوردگی روده کوچک و بزرگ حول ریشه مزانتریک: این بیمـاری در تمام نشخوارکنندگان و به ویژه در نوزادان دیده می‌شود و نـشانه آن عبارت است از دل درد، اتساع سریع محوطه شکمی، کلاپس و شوک
  3. تو هم رفتگی روده: این بیمـاری در تمام نشخوارکنندگان و در روده کوچک و بزرگ نوزادان و روده کوچک بالغین دیده می‌شود . نـشانه آن عبارت است از دل درد، از دست دادن آب بدن، موکوس به همراه خون در مدفوع قرمز رنگ، اتساع نماید محوطه شکمی، کم شدن مقدار دفع مدفوع، لمس توده تو هم رفته و لمس روده‌های متسع از طریق توشه رکتال.

مطالب مرتبط:

بیشتر بخوانید: از بین بردن جوش صورت با درمانهای کارساز خانگی


رد پای عفو نت در چسبندگی روده

این فوق تخصص گوارش عنوان کرد: برخـی از چسبندگی‌های روده از نوع التهابی می باشند که بیماری ‌های عفو نی مثل سل شانـدکی از عوامل تهیه کننده‌ی این نوع چسبندگی روده است که در شرایط خفیف چسبندگی با علائمی همچون دل درد، حالت تهوع و استفراغ و … و در شرایط حاد با درگیری حفره‌ی شانـدکی همراه می باشد.

آیا شما مساله چسبندگی روده دارید؟

فقیهی در زمینه نـشانه بیماری چسبندگی روده می‌گوید: اشخاصـی که مبتـلا چسبندگی روده می باشند عموماً علائمی و بیماری ‌هایی همچون نفخ شدید، شکم درد، کم شدن اشتها، تهوع، استفراغ، یبوست، اسهال، ورم شکم، گرفتگی شدید عضلات شکم و تنفس بد بو و تب در آنان مشهود می باشد.

با چسبندگی روده چه می‌توان کرد؟

وی در زمینه راه‌های بهبـود چسبندگی روده تصریح کرد: برای بهبـود چسبندگی روده بسته به علل بوجود آورنده آن ‌راه‌های گوناگونی وجود دارد، اولیـن قدم در بهبـود انسداد روده پرهیز از میل کـردن و آشامیدن است در این وهله از دارو درمانی و سرم برای حفظ آب بدن بهره گیری می‌شود.
اما چنان چه این بیماری در وهله حاد قرار داشته باشد، فقط راه حل آن عمل جراحی و برداشتن قسمتـی از روده که مسدود گردیده می‌باشد.

نسخه‌ای برای بیماران مبتلا به چسبندگی روده

این فوق تخصص گوارش تأکید کرد: می‌توان با خـوردن آب زیاد و یک رژیم غذایی مناسب که حاوی میوه‌ها و سبزیجات باشد و انجام ورزش‌های روزانه و کار ‌هایی از این قبیل تا میزانی از مبتلا شدن به چسبندگی روده ممانعـت نمود و یا در وهله ها اولیه بیماری شرایط را درمـان بخشیم.

درمان را جدی بگیرید

چنان چه انسداد روده دیر تشخیص داده گـردد و یا بهبـود آن جدی گرفه نشود شانس دارد سبب پاره شدن روده و مـوارد نارسایی تنفسی و حتی فـوت مریض گردد. این بیماری با دقت به عوامل زمینه‌ای در شخـص مثل انجام عمل جراحی شانـدکی قبلی رخ می‌دهد و محدودیت سنی و جنسیتی ندارد. چنان چه بیماری چسبندگی روده در وهله ها اولیه بیماری شناسایی گـردد و برای بهبـود آن اقدامات ضـروری صورت گیرد، بهبـود طی چند ماه به اتمام می‌رسد و بهبودی تکمیل حاصل می‌گردد، ولی چنان چه بیماری رشـد نمـوده باشد شانس دارد بیشتر از ۱ سـال عصری بهبـود آن به طول انجامد و جدای از این می‌تواند عوارضی را هم برای مریض به دنبال داشته باشد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

راهکار طبی درمان رفع بوی بد دهان در صبح چگونه است؟

نحوه درمان سنگ مثانه چگونه است؟ عوامل ایجاد کننده سنگ مثانه و نشانه های آن چیست؟

خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • درمان گیاهی چسبندگی روده
  • درمان چسبندگی روده در طب اسلامی
  • دلیل چسبندگی روده ومدفوع چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE