loading...

درمان عفونت ادراری با سرکه سفید

درمان عفونت ادراری با سرکه سفید

در این مقاله از سایت هوریس می خواهیم در مورد درمان عفونت ادراری با سرکه سفید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، بدیهی است که هرکس که مبتلا به عفونت مجاری ادراری UTI شده باشد خواهان آن است که هر چه زود تر از شر سوزش و خارش آن رهایی یابد و به دنبال یک  راه درمان سریع و در دسترس جهت بهبود عفونت ادراری می باشد.

ابتلا به عفونت مجاری ادراری ناشی از وجود باکتری در سیستم ادراری بدن، از جمله کلیه، مثانه و مجاری ادراری می باشد.

جالب است بدانید که  حداقل ۴۰ تا ۶۰ درصد زنان در طول عمر خود به عفونت مجاری ادراری مبتلا می شوند که  امار اغلب  این عفونت  ها مربوط  به عفونت در ناحیه ی  مثانه می باشد.

معمولا از نشانه های عفونت مجاری ادراری، علایم خفیفی از قبیل احساس فوری برای دستشویی رفتن، سوزش و حساسیت هنگام ادرار کردن، خروج مقدار کم ادرار در هر بار، ادرار صورتی یا خونی و درد کف لگن می باشد.

لازم است که این بیماری هر چه سریع تر درمان شود تا عفونت به کلیه‌ها  و دیگر اعضای بدن آسیب نرساند. زیرا معمولا اگر عفونت مجاری اداری به سرعت تشخیص داده شده و درمان شود برای بیمار، مشکلی پیش نخواهد امد ولی اگر بیمار، سهل انگاری نموده و این مسئله را جدی نگیرد، ممکن است مبتلابه عفونت کلیه شده و علاوه بر درد شدید، عوارض دیگری برای سلامتی بیمار به همراه داشته باشد.

در سال ۲۰۱۸ در مجله  Scientific Reports مقاله ای منتشر شد که طبق آن ، دانشمندان و پژوهشگران طی ازمایشاتی به این نتیجه رسیدند که ممکن است سرکه سیب به کمک مهار رشد باکتری اشرشیا کلای که باکتری اصلی ایجاد عفونت ادراری است بشتابد. اما این مطالعه به دلایل ناشناسی در مراحل اولیه نیمه تمام ماند و هنوز هم درباره ی آن آزمایش انسانی صورت نگرفته است.

چرا سرکه سیب؟

درمان عفونت ادراری با سرکه سفید

سرکه سیب منبعی غنی از آنزیم‌ها، پتاسیم،‌ و دیگر مواد معدنی به شمار می‌رود که می‌توانند از رشد و تولید مثل باکتری‌های عامل عفونت ادراری پیشگیری کنند. هم‌چنین سرکه سیب سطح pH طبیعی بدن را تثبیت، و درد و ناراحتی ناشی از این بیماری را کم می‌کند.

همان طور که می دانید سرکه سیب حاوی اسید استیک است و خیلی ها بر این باور هستند که سرکه سیب از طریق اسیدی کردن محیط می تواند باکتری های عامل عفونت را از بین ببرد. برای نمونه با خوردن سرکه ودر پی آن، اسیدی شدن ادرار، که منجر به از بین بردن باکتری ها می شود، به درمان آن می پردازند.

علاوه بر آن، شست و شو با مخلوط آب و سرکه سیب بعد از ادرار فقط در مواردی که عفونت در خود مجاری ادراری و نزدیک به محل خروج ادرار از بدن باشد امکان دارد تاثیر گذار باشد ولی به هیچ عنوان نمی تواند عفونت نواحی عمیق مجاری ادراری یا مثانه را به طور قطعی درمان کند. از طرفی نشستن در آب و سرکه و شستشو مجاری ادراری با آب و سرکه سیب برای درمان عفونت ادراری زنان دردناک بوده و ممکن است خطرناک باشد. در عوض بهتر است که بیمار سرکه سیب را همراه با آب میل نماید.

چگونه از سرکه سیب برای درمان عفونت استفاده کنیم؟

درمان عفونت ادراری با سرکه سفید

ابتدا یک قاشق غذاخوری سرکه سیب خام و یک قاشق چای‌خوری عسل طبیعی را به لیوان آب گرم بیفزایید. سپس ترکیب حاصل را به خوبی مخلوط کنید و دو بار در روز به مدت چندین روز مصرف نمایید.

همچنین می توانید یک تا دو  فنجان سرکه سیب را به وان  یا تشت پلاستیکی پر از آب اضافه نمایید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن دراز کشیده یا بنشینید. این کار را می بایست روزی یک مرتبه انجام دهید تا زمانی که به بهبودی کامل برسید.

کلمات کلیدی مرتبط

  • درمان عفونت با سرکه
  • سرکه سفید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE