loading...

درمان سینوزیت با عنبر نسارا

درمان سینوزیت با عنبر نسارا

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم در مورد درمان سینوزیت با عنبر نسارا توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، معمولا برای طب سنتی عنبر نسارا، بسیار پر کاربرد بوده و روش درمانی عالی برای بسیاری‌های از بیماری‌های التهابی و عفونی است. درمان سینوزیت با عنبر نسارا از دیگر خواص شگفت انگیز این ماده طبیعی است. در این مقاله، با این ماده و خواص درمانی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

دود عنبر نسارا توسط ابن سینا برای درمان بسیاری از بیماری‌ها تجویز می‌شده است. اجزای تشکیل دهنده عنبر نسارا در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با کمک روش کروماتوگرافی شناسایی گردید. در تحقیقات مختلف خواص ضد میکروبی، ضد اکسیدانی، ضد التهابی و ضد قارچی این ماده تایید شده است.

عنبر نسارا که به سرگین الاغ نیز معروف است در واقع فضولات الاغ ماده بوده که در فصل بهار و ابتدای سال باید از طبیعت جمع گردد. این ماده که به ظاهر بسیار مشمئز کننده و کثیف به نظر می‌رسد دارای خاصیت‌های درمانی بی شماری است. از جمله روش‌های درمانی برای سینوزیت که یک نوع بیماری عفونی محسوب شده، استفاده از عنبر نسارا است.

خواص عنبر نسارا

جهت خشک کردن زخم‌های عفونی که حاصل بریدگی‌ها و سوختگی‌ها است، می‌توان از عنبر نسارا استفاده کرد. از دیگر کاربردهای این ماده، درمان عفونت‌ها و دردهایی است که در قسمت گوش داخلی و خارجی وجود دارد. استفاده از آن حتی برای کاهش درد قاعدگی در زنان نیز بسیار مفید بوده است. علاوه بر این موارد، جهت درمان سینوزیت‌های عفونی و مزمن، آنفولانزا و سایر بیماری‌های با منشا عفونی عنبر نسارا بسیار کاربرد دارد.

ویژگی‌های ساختاری عنبر نسارا

طبق تحقیقاتی که انجام گرفته، استیک اسید، بتاکاروتن، دی متیل آمین از جمله مواد تشکیل دهنده عنبر نسارا هستند. خواص ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این ماده به خاطر وجود این اجزا بوده که سبب شده برای درمان سایر بیماری‌ها استفاده شود.

عنبر نسارا بیماری‌های میکروارگانیسمی را درمان می‌کند که به دلیل خاصیت ضد میکروبی است که دارد. این خواص سبب شده که رشد و تکثیر سلول‌های ویروسی، قارچی و میکروبی را مهار کند.

تهیه عنبر نسارا

درمان سینوزیت با عنبر نسارا

برای تهیه عنبر نسارا می‌توان به عطاری‌ها مراجعه کرد و به راحتی آن را تهیه کرد. چنان چه خود قصد دارید به طبیعت رفته و به جمع آوری آن بپردازید باید به این نکته توجه کنید که حتما فضولات الاغ ماده باشند. چونکه الاغ ماده طبع دارای طبع خنک بوده و موجب کاهش تب و عفونت‌ها که دارای طبع گرم هستند، می‌شود.

طرز استفاده از عنبر نسارا برای درمان سینوزیت

برای استفاده از عنبر نسارا، می‌توان این ماده را روی حرارت مستقیم قرار داد، مشابه اسفند و دود حاصل از آن را استنشاق کرد و یا دود آن به شکل مستقیم به قسمتی از بدن که در آن عفونت و بیماری است، برخورد کند.

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، حدود ۶ ثانیه بعد از استعمال دود عنبر نسارا، رشد و تکثیر باکتری‌های عفونی در بدن شخص بسیار کاهش می‌یابد و بدین شکل سردردهای سینوسی به شکل باور نکردنی تسکین می‌یابد.

طبق پژوهش‌های که انجام شده هیچ گونه عوارض جانبی برای این ماده گزارش نشده است و استفاده از آن هیچ خطری ندارد.

عنبر نسارا برای درمان سینوزیت به شکل‌های مختلف استفاده می‌شود.

  • دود کردن در فضا

یکی از روش‌های درمان سینوزیت با عنبر نسارا، دود کردن آن همانند اسفند بوده که موجب کاهش و حذف میکروب‌ها می‌شود.

  • بخور ( استنشاق) دود

استنشاق دود عنبر نسارا، جز بهترین روش‌های درمانی برای سینوزیت است. برای تاثیر درمانی و ورود دود از طریق مجاری به حفره‌های سینوسی، باید بعد از دود کردن آن روی حرارت، کنار سر قرار گرفته و سر به زیر ملافه برود.

روش حذف بوی نامطبوع عنبر نسارا

برای حذف بوی بد عنبر نسارا می‌توانید به پارچه‌ای روغن اسطوخودوس یا گلاب زده و عنبر نسارا را درون آن قرار دهید و سپس آن را در مکانی تاریک به مدت چند روز بگذارید.

بهترین گیاهان دارویی، خوراک الاغ ماده هستند و زمانی که عنبر نسارا سوخته و دود می‌شود در واقع انواع مختلفی از گیاهان دارویی در حال دود هستند. این ماده هیچ خطر و عوارضی نداشته هر چند که بسیاری بوی آن را نامطبوع دانسته و اذیت می‌شوند.

الاغ نر دارای طبع گرم بوده و عفونت و بیماری نیز طبعی مشابه دارند به همین دلیل از فضولات الاغ ماده استفاده می‌شود. در صورتی که فضولات برای الاغ نر باشند ممکن است حتی موجب تشدید بیماری نیز گردد.

درمان سینوزیت با عنبر نسارا

دود عنبرنسارا برای رفع کدام بیماری‌ها استفاده می‌شود

بیماری‌های همچون سینوزیت، سردرد و میگرن، آنفولانزا و سرماخوردگی، حساسیت، اگزما، زخم‌های ناشی از ختنه و سوختگی، عفونت گوش، دردهای دوران قاعدگی خانم‌ها از جمله مواردی هستند که از عنبر نسارا برای درمان و بهبود عوارض آن‌ها استفاده کرد.

حذف و درمان عفونت‌های واژینال( که دود این ماده باید با بدن برخورد مستقیم داشته باشد)، درمان قارچ‌های پوستی، درمان بواسیر و عفونت دندان از دیگر کاربردهای دود عنبر نسارا هستند. حتی دود این ماده ارزشمند به آسانتر شدن فرآیند زایمان طبیعی کمک فراوانی می‌کند.

همچنین دود این ماده کمک به دفع فرزند مرده از بدن زنان و کاهش عوارض تنفسی حساسیت‌های فصلی، حذف عوارض پوستی آبله مرغان می‌شود. درمان عفونت چشم و گل مژه، کشتن ویروس‌های محیط، کاهش عوارض سرخک، زردی، سیاه سرفه، درمان تبخال از دیگر خواص شگفت انگیز دود عنبر نسارا است.

کلمات کلیدی مرتبط

  • طرز استفاده از عنبر نسارا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE