loading...

درمان سوزش معده در طب سنتی به چه شکلی است؟

درمان سوزش معده در طب سنتی به چه شکلی است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه درمان سوزش معده در طب سنتی به چه شکلی است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون رازیانه برای درمان لکه بینی,درمان لکه بینی قبل از پریود با طب سنتی,درمان قطعی لکه بینی,درمان لکه بینی بارداری در طب سنتی,لکه بینی روازاده,دارچین و لکه بینی,درمان لکه بینی با مفنامیک اسید,درمان لک بینی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

درمان گیاهی سوزش معده,سوزش معده و حالت تهوع,زنجبیل برای سوزش معده,درمان سوزش معده در طب سنتی,سوزش معده در بارداری,درمان سوزش معده با عسل,سوزش معده بعد از غذا,سوزش معده شبانه

درمان سوزش معده در طب سنتی به چه شکلی است؟
درمان سوزش معده در طب سنتی به چه شکلی است؟

آیا از سوزش معده رنج می‌برید؟ آیا احساس می‌نمایید معده‌تان آتش گرفته است؟ چنان چه با این مـوارد مواجهید، آگاه باشید فقط نیستید. بیشـتر از اشخـاص این مساله را دارند. علاوه بر سوزش معده شانس دارد در بخـش بالایی شکم یا زیـر قفسه‌ی سینه‌ احساس ناراحتی نمایید . نفخ، باد معده، آروغ‌ زدن، احساس سیری زودزمان و حالت تهوع سایـر علائم احتمالی این بیماری می باشند . وجود بیش‌ازحد اسید در معده می‌تواند سبب سوزش معده شود. در این مطلب با درمان‌های خانگی برای از میـان بردن این مساله زیـادتر آشنا می‌شوید.

گاستریت (ورم معده)، برگشـت اسید به مری (ریفلاکس گاستروازوفاژیال)، حساسیت‌های غذایی، زخم‌ها، بیماری سلیاک، مدرک روم روده‌ی تحریک‌پذیر و عفو نت‌های باکتریایی ناشی از هلیکوباکتر پیلوری از علل مهـم سوزش معده می باشند . سایـر علل سوزش معده عبارتند از عوارض جانبی بعضـی داروها، اضطراب ‌های عاطفی، استفاده زیاد نوشیدنی‌های الکلی، استفاده سیگار، چاقی، استفاده زیاد آنتی‌بیوتیک‌ها، استفاده آبی که کلر زیاد دارد و رژیم غذایی نامناسب. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم سوزش معده علل گوناگون ی دارد. برای گزینش شیوه درمانی مناسب، ابتدا می بایست دلیـل سوزش معده را شناسایی و بعـد با پزشک‌تان دربـاره شیوه درمانی مناسب مشورت نمایید . برای تسکین درد می‌توانید از درمان‌های خانگی بهره گیری نمایید . حالا با چند بهبـود خانگی سوزش معده زیـادتر آشنا شوید.

در این‌جا چند بهبـود طبیعی و بالاتـر سوزش معده را ملاحظه می‌نمایید :

۱. سرکه

برای اشـخاصی که از رفلکس اسید، که موجـب سوزش معده می‌شود، رنج می‌برند، سرکه می‌تواند اسفنکتر زیـر مری را جهت بسته شدن تحریک نماید ، و در سرانجام از بالا آمدن اسید ممانعـت نماید . در میـان اقسام سرکه‌هایی که وجود دارد، سرکه سیب برای بهبـود اختلال سوزش معده (سر دل) اثر گذار خواهد بود. در این‌جا چند وهله ‌ی راحـت را برای بهره گیری از سرکه سیب جهت بهبـود سوزش سردل می‌بینید. این وهله ها عبارتند از:

– ۱ تا ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه نمایید .
– بعـد ترکیب حاصل را پیش از وعده‌های غذایی مهـم بنوشید.

۲. داروهای خانگی برای بهبـود سوزش معده – نوشیدنی آلوئه‌ورا

آب آلوئه‌ورا در میـان درمان‌هایی که در منـزل برای سوزش معده صورت می‌گیرند، به عنوان یک داروی معزوف شناخته شده‌می باشد. این نوشیدنی با از میـان بردن التهاب و التیام دستگاه گوارش‌تان به مدیریـت اختلال سوزش معده کمک می‌کند. برای بهره گیری از نوشیدنی آلوئه‌ورا جهت بهبـود سوزش معده وهله ها پایین را دنبال نمایید :

– برای رسیدن به برتریـن سرانجام ، شما می بایست به میزان ۱/۴ فنجان آب آلوئه‌ورا را حدود ۲۰ دقیقه پیش از غذا میل نمایید .
– جدای از این ، فراموش ننمایید که نبایستی بیشتر از حد از این نوشیدنی را در یک روز استفاده نمایید ، چون شانس دارد موجـب اسهال و درد شکم ‌شود.


بیشتر بخوانید: این شیرین کننده های طبیعی را جایگزین شکر کنید


۳. جوش شیرین درمان خانگی سوزش معده :

بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین به شما کمک می کنـد که سریع و راحـت از شر اختلال سوزش معده خلاص شوید. جوش شیرین یک آنتی‌اسید طبیعی است که بطور اثر گذار ی در عرض چند دقیقه اثر خود را می‌گذارد، و در سرانجام موجـب می‌شود که سوزش معده‌تان سریع ا تسکین بیابد. برای بهره گیری از جوش شیرین جهت بهبـود سوزش معده، وهله ها پایین را گام به گام دنبال نمایید :

– ابتدا ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب آمیخته نمایید .
– بعـد آن را برای تسکین فوری، بنوشید.
– جدای از این ، شما می‌توانید چند قطره آب لیمو هـم به این محلول اضافه نمایید نمایید .

۴. تخم رازیانه درمان خانگی سوزش معده :

یکـی از آسان ‌ترین داروهای خانگی برای بهبـود سوزش سردل جویدن تخم رازیانه می باشد. می‌توانید این تخم‌ها را چندین مرتبه در روز بجوید تا نفس‌تان تازه شود، و در عین حال تولید اسید معده‌تان هـم مدیریـت شود. جدای از این ، شما می‌توانید یک فنجان دمنوش ساخته شده از تخم رازیانه را بنوشید. برای آماده کردن این دمنوش گیاهی، می بایست ۲ قاشق چایخوری تخم رازیانه را به یک فنجان آب جوشیده اضافه نمایید ، و بعـد به مدت حدود ۱۰ دقیقه صبر نمایید تا خنک شود. در انتها ، آن را صاف نمایید و در یک فنجان بریزید، و کم‌کم آن را بنوشید.

۵. داروهای خانگی برای سوزش معده – نعناع

نعناع برای بهبـود سوء هاضمه و سوزش معده خیلی اثر گذار است چرا که فوائد تسکین‌دهنده دارد و به فرآیند هضم کمک می‌کند. برای بهره گیری از نعناع جهت بهبـود سوزش سردل، دستورالعمل پایین را می‌توانید گام به گام در منـزل دنبال نمایید :

– ۱ قاشق غذاخوری برگ نعناع خرد شده را به یک فنجان آب اضافه نمایید .
– بعـد اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند.
– این نوشیدنی را ۲ تا ۳ مرتبه در روز استفاده نمایید .
– جدای از این ، شما می‌توانید برگ نعناع تازه را به منظور ممانعـت از سوزش معده بجوید. با این وجود، یادتان باشد چنان چه که به رفلاکس اسید مبتلا می باشید ، نبایستی از نعناع بهره گیری نمایید .

۶. زنجبیل درمان خانگی سوزش معده :

زنجبیل تازه کمک می کنـد که فورا و در طی مدت دو روز از شر سوزش معده خلاص شوید – زنجبیل اسید درون معده را جذب می‌کند و به آرام کردن اعصاب‌تان (که در ایجاد سوزش معده نقش دارد) کمک می‌کند. راه‌های راحـت زیادی برای بهره گیری از زنجبیل جهت بهبـود سوزش سردل وجود دارد. بعضـی به این علـت ش‌ها را در ادامه می‌بینید:

مطالب مرتبط:

– زنجبیل را می‌توانید به عنوان یک ادویه برای پخت و پز بهره گیری نمایید .

– یکـی دیگر از گزینه‌ها میل کـردن تکه‌های زنجبیل به شیوه خام می باشد.

– ضمناً می‌توانید دمنوش زنجبیل بنوشید.

به منظور ممانعـت از رخ دادن دوباره اختلال سوزش معده در آینده، می‌توانید این گیاه دارویی طبیعی را مکررا استفاده نمایید .

دمنوش زنجبیل را هـم می‌توانید حسب دستورالعمل پایین ساخته نمایید :

– ۱ قاشق چایخوری زنجبیل تازه و رنده‌شده را به ۱ فنجان آب جوشیده اضافه نمایید .

– بعـد به مدت چند دقیقه صبر نمایید تا دم بکشد.

– می‌توانید این دمنوش گیاهی را ۳ یا ۴ مرتبه در روز بنوشید.

۷. نارون قرمز درمان خانگی سوزش معده :

بیشـتر از انسان ‌ها نارون قرمز را برای بهبـود اقسام گوناگون بیماری از جمله سوزش معده بهره گیری کرده‌اند. نارون قرمز موجـب ضخیم شدن مخاطی که درون معده را پوشش می‌دهد، می‌شود و در سرانجام سد خوبی در برابر اسید تهیه می‌کند. برای بهره گیری از نارون قرمز جهت تسکین سوزش معده، می‌توانید وهله ها پایین را دنبال نمایید :

– ۱ قاشق چایخوری پودر نارون قرمز را به یک فنجان آب گرم اضافه نمایید .
– بعـد ترکیب حاصل را پـس از وعده‌های غذایی مهـم و پیش زا رفتن به رخت‌خواب بنوشید.


بیشتر بخوانید: مسکن طبیعی برای سردرد های عصبی


۸.  شیر

نوشیدن شیر سرد یکـی از آسان ‌ترین داروهای خانگی برای نـشانه خفیف یا اولیه‌ی سوزش معده می باشد. شیر سرد به استراحت دریچه‌ی میـان معده و مری‌تان کمک می‌کند. چنان چه که شیر در منـزل ندارید، می‌توانید اقسام دیگری از محصولات لبنی را امتحان نمایید . بهره گیری از شیر در مسائـل نادر برتریـن درمان برای اشخـاص مبتلا به سوزش معده می باشد.

۹. آب کلم برگ درمان خانگی سوزش معده :

آب کلم برگ هـم به عنوان یکـی از برتریـن داروهای خانگی برای بهبـود سوزش معده در نظـر گرفته می‌شود. آب کلم فوائد ضد التهابی طبیعی دارد که به بهبـود اقسام گوناگون ی از مـوارد گوارشی از جمله سوزش معده کمک می‌کنند. برای بهره گیری از آب کلم جهت بهبـود سوزش سردل، می‌توانید دستورالعمل پایین را در منـزل گام به گام دنبال نمایید :

– دو هویج و اندکـی کلم تازه را در یک آبمیوه‌گیری یا آمیخته کن بریزید و آب آنان را بگیرید.
– به منظور ممانعـت از سوزش معده، از این آبمیوه بنوشید (نصف فنجان) صبح‌ها با معده‌ی خالی بنوشید.
– شیوه دیگر این است که می‌توانید آب میوه‌های ساخته شده از سبزیجاتی مثل هویج، تربچه، چغندر یا خیار را برای کم شدن تولید اسید معده که دلیـل اصلی سوزش معده، استفاده نمایید .

۱۰. بادام درمان خانگی سوزش معده :

بادام هـم یکـی از داروهای خانگی اثر گذار برای تسکین سوزش معده می باشد. برای رسیدن به نتایج مطلوب، شما می‌توانید ۳ تا ۴ بادام پـس از غذا یا به عنوان میان‌وعده بخورید. شما می‌توانید بادام را به شیوه بو داده، شور یا خام با دقت به ذائقه‌ی خودتان گزینش نمایید . می بایست آنها را آن‌قدر بجوید تا وقتی که به یک ماده‌ی آرد مثل تبدیل شوند. این شیوه موجـب می‌شود که روغن بادام‌ها بیرون شود و کمک می‌کند که تولید اسید در معده نماید شود.

۱۱. دمنوش بابونه

بابونه حاوی فوائد ی دارویی است که بهبـود بسیار اثر گذار ی برای سوزش معده می باشند . جدای از این ، دمنوش این گیاه به کم شدن التهاب در معده‌تان کمک می‌کند. برای خلاص شدن از سوزش معده از طریق این دمنوش، می‌توانید دستورالعمل پایین را گام به گام در منـزل دنبال نمایید :

مقداری آب (یک فنجان) بجوشانید.
– گلبرگ‌های گل بابونه را به آب اضافه نمایید و پـس از آن اجازه بدهید به مدت حدود یک دقیقه بجوشد.
– شعله را خاموش نمایید و در قوری را بگذارید. اجازه بدهید به مدت حدود ۲ تا ۳ دقیقه بماند.
– ترکیب را صاف نمایید و پـس از آن دمنوش ساخته شده را در یک فنجان بریزید.
– انـدکی لیمو و عسل به دمنوش اضافه نمایید .
– خوب است که دمنوش بابونه را پیش از رفتن به رخت‌خواب بنوشید.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. خواص دمنوش افتیمون چیست؟ و طرز تهیه دمنوش افتیمون چگونه است؟
  2. خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟
  3. خواص سعد کوفی و عوارض سعد کوفی چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • معده چه شکلی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE