loading...

درمان زگیل تناسلی با زالو

درمان زگیل تناسلی با زالو

در این مقاله از سایت هوریس می خواهیم در مورد درمان زگیل تناسلی با زالو توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، از ویروس پاپیلوما انسانی حدود ۱۰۰ گونه کشف شده است که فقط ۳۰ گونه از آن توانایی آلودگی در قسمت تناسلی دارند. آمیزش جنسی یکی دیگر از راه‌های انتقال ویروس پاپیلوما انسانی است. ویروس پاپولیمای انسانی عامل بیماری زگیل تناسلی یا کوندیلوما است. انتشار این ویروس از راه تماس مستقیم از فرد آلوده به فرد سالم صورت می‌گیرد. در این مقاله به اثر مثبت درمان زگیل تناسلی با زالو اشاره خواهیم کرد.

سیستم ایمنی در بسیاری از موارد تونایی دارد که با این ویروس مبارزه کرده و آن را حذف کند. متاسفانه بیماری زگیل تناسلی به سختی درمان می‌شود و بسیار مقاوم است. به دلیل انتقال راحت این ویروس بین افراد مختلف، بیماری زگیل تناسلی در بین عموم مردم بسیار شایع است. رعایت نکات بهداشتی کمک فراوانی به پیشگیری از این بیماری می‌کند.

علائم ظاهری بیماری زگیل تناسلی

یکی از علائم ظاهری زگیل تناسلی به وجود آمدن توده‌هایی بر روی پوست و یا غشا داخلی در قسمت تناسلی است. رنگ این توده یا زوائد معمولا به پوست فرد بیمار نزدیک است و ممکن است یک یا دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر باشد.

اندازه و ابعاد زگیل‌ها متفاوت بوده و ممکن است سایز کوچک یا بزرگی داشته باشند. تجمع زگیل‌ها، گاه به شکل تکی بوده و در مواردی نیز به شکل چندتایی جمع می‌گردند. در بعضی افراد دیده شده که زگیل دارای سوزش، خارش و یا ترشح است.

زمانی که زگیل‌ها در قسمت مجرای ادراری رشد کرده‌ باشند، مشکلاتی همچون سوزش، خونریزی در زمان دفع ادرار رخ می‌دهد.

در صورتیکه فرد با علائم خارش در قسمت شکم و آلت تناسلی، خونریزی واژن و خستگی و درد در قسمت تناسلی مواجه شد، احتمال دارد که به زگیل تناسلی مبتلا شده است.

پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی باید هنگام مقاربت جنسی حتما کاندوم به کار گرفته شود. همچنین از آمیزش جنسی با افراد ناشناس و متعدد جدا پرهیز شود. رابطه جنسی در سن پایین نیز احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد.

عوارض زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با زالو

در بانوان یکی از بدترین عارضه‌های ناشی از زگیل تناسلی، ابتلا به بیماری سرطان در قسمت دهانه رحم است. در مردان این ویروس سبب سرطان در مقعد و آلت تناسلی می‌گردد. همیشه ویروس پاپیلوما انسانی باعث سرطان نمی‌شود. حتما در صورت مشاهده هر گونه علامتی باید به پزشک متخصص مراجعه کرد و درمان را جدی گرفت.

توصیه‌های درمانی برای بیماری زگیل تناسلی

در روند درمانی و برای بهبود فرد توصیه می‌شود از روغن و کف حمام، لوسیون و صابون استفاده نگردد. این مواد باعث افزایش تحریک پذیری پوست می‌شوند و اثر مخرب دارند. حتما به توصیه‌های پزشک باید عمل کرد و خود سرانه نباید رفتار کرد.

چنانچه فرد قصد بارداری داشته باشد باید به پزشک مراجعه کند و وضعیت خود از نظر ابتلا به این ویروس بررسی کند.

سرعت بخشی به درمان زگیل تناسلی

برای بهبود سریع زگیل تناسلی در طی دوره درمان، ناحیه مبتلا را به هیج وجه نباید خاراند که باعث خونریزی در آن محل نشود. در صورت انجام این کار، ویروس سریع پخش می‌گردد.

حتما فرد برای جلوگیری از ابتلا شریک جنسی باید از کاندوم در زمان رابطه جنسی استفاده کند. برای سرعت دهی درمان، رطوبت قسمت آلوده باید کاهش پیدا کند. مصرف میوه جات و سبزی جات که مواد مغذی فراوانی دارند، کمک زیادی به رفع زگیل تناسلی می‌کند.

روش‌های درمانی زگیل تناسلی

کرایوتراپی از جمله روش‌های است که برای درمان زگیل تناسلی استفاده می‌شود. الکتروکوتریراسیون، روش بسیار دردناکی است که در درمان این بیماری کمک زیادی می‌کند. یکی از عالی‌ترین روش‌ها برای درمان که تا کنون کشف شده برای رفع زگیل، لیزر است. در این روش بر روی آسیب‌های زگیل، پرتوهای فرو سرخ قرار می‌گیرند.

درمان زگیل تناسلی در طب سنتی

مالیدن چند نوبت برگ آس بر محل زگیل تناسلی از جمله روش‌هایی است که باعث درمان می‌شود. استفاده از برگ کبر تازه چیده شده به همراه مرهم سیاه و یا سرکه و نمک بسیار سودمند است. باید این مرهم بر روی موضع قرار گیرد و خمیر سیاه دانه که در آن سرکه به کار رفته، بر آن باید گذاشته شود.

در مواردی که زگیل‌ها به شکل دسته‌ای وجود دارند، باید دارو بر روی هر زگیل ریخته شود تا ریشه آن از بین رود.

روش‌های دیگر درمانی زگیل به این صورت هستند:

  • پخت گندم به شکل آب پز و قرار دادن آن بر روی زگیل به مدت سه شبانه روز
  • استفاده و مالیدن قسمت پوست سبز گردو و انجیر خشک اثر بسیار خوبی بر زگیل تناسلی دارد.
  • قرار دادن پیاز به همراه نمک بر روی زگیل‌ها بسیار مفید است.

زالو و نحوه عملکرد آن

درمان زگیل تناسلی با زالو

زالوها دارای توانایی هستند که به هر قسمت از بدن متصل شده و باعث درمان آن ناحیه گردند. زالوها به این شکل عمل می‌کنند که باعث تخلیه خون آلوده و بدون دی اکسید کربن در قسمت مربوطه شده و بزاق دهان خود را وارد می‌کنند. بزاق زالو از یک ماده ساخته شده به نام آنتی کوالاگون که شامل حدود صد ماده است.

درمان زگیل تناسلی با زالو

پزشکان برای رفع زگیل تناسلی توصیه می‌کنند علاوه بر درمان‌های موضعی و گیاهی از حجامت و زالو درمانی نیز بهره ببرند تا نتیجه عالی بگیرند.

زالو باعث می‌شود که دو عمل تصفیه و رقیق کردن خون با هم اتفاق افتد. در واقع زالو کمک فراوانی به رفع عفونت و افزایش ایمنی بدن می‌کند. روش زالو درمانی برای بهبود بیماری‌های مختلف برای اولین بار توسط پزشکان طب ایرانی استفاده شد.

اولین نکته که قبل از شروع روند درمانی با زالو باید رعایت کرد، این است که حتما با غذا و یا داروهای گیاهی بدن را پاکسازی گردد. همچنین باید شرایط روحی و ذهنی فرد بیمار خالی از مسائلی همچون افسردگی، اضطراب و استرس باشد.

نتیجه گیری و توصیه:

از آن جایی که ابتلا به ویروس پاپیلوما انسانی بسیار شایع بوده و در ابتدا ممکن است فرد از ابتلا خود به این بیماری آگاهی نداشته باشد، حتما در صورت مشاهده هر تغییری دقت کنید. در صورتی که عفونت و بیماری زگیل تناسلی دیده شد باید با مراجعه به پزشک متخصص زنان و یا پوست مطمعن شد که بیماری اتفاق افتاده است و یا نه. همانطور که اشاره شد، درمان آن مشکل است و روش زالو درمانی را می‌توان برای رفع زگیل‌ها به توصیه پزشک امتحان کرد.

کلمات کلیدی مرتبط

  • زالو برای واژن
  • زالو درمانی الت تناسلی
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE