loading...

درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟

درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچوندرمان افتادگي مثانه بدون جراحي,درمان افتادگی مثانه با ورزش,درمان افتادگی مثانه در طب اسلامی,گیاهان دارویی برای افتادگی مثانه,درمان پایین امدن مثانه,درمان افتادگی مثانه با لیزر,عکس افتادگی مثانه,داروی گیاهی جهت افتادگی رحم توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

درمان افتادگي مثانه بدون جراحي,درمان افتادگی مثانه با ورزش,درمان افتادگی مثانه در طب اسلامی,گیاهان دارویی برای افتادگی مثانه,درمان پایین امدن مثانه,درمان افتادگی مثانه با لیزر,عکس افتادگی مثانه,داروی گیاهی جهت افتادگی رحم

درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟
درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟

تقویت عضلات کف لگن، برای بهبـود بی اختیاری اضطراب ی ادرار، مشکلی که دو سوم خانـم ها در طول یا پـس از حاملگی به آن مبتـلا می شوند، بطور اثر گذار ی کمک کننده  می باشد. بهبـود افتادگی مثانه با تمرینات کگل خواهـد توانست تهدید مبتلا شدن به بی اختیاری مدفوع را هم کم شدن دهد.

نبض ما– کگل تمریناتی می باشد برای تقویت عضلات کف لگن، عضلاتی که از مثانه و رحم و رکتوم حمایت می کنند. این تمرینات به افتخار آرنولد کگل نام گذاری شده است، کارشناس خانـم های که در دهه ۱۹۴۰ برای اولیـن بار این تمرینات را برای خانـم ها مبتلا به بی اختیاری ادرار و بهبـود افتادگی مثانه که اغلب پـس از زایمان رخ خواهـد داد ، توصیه داد.

انجام تمرینات کگل بطور منظم پـس از زایمان، فقط به مدیریـت مثانه ی شما کمک نمی کند ، چـرا که باعث درمـان و قـوی کردن ماهیچه های واژن شده و این سبب می گـردد که انجام رابطـه جنسی برایتان لذت قسمـت تر باشد.


بیشتر بخوانید: درمان بیماری ها با آسپرین


پس چنان چه شما قبلا تمرینات کگل را انجام نمی دادید، الان فرصت خوبی برای آغاز می باشد. چرا که تمرینات کگل خواهـد توانست در ممانعـت از مبتلا شدن به بواسیر هـم اثر گذار باشد و سرعت درمـان جراحی زایمان به علـت بیشتر شدن گردش خون در ناحیه مقعدی و واژن را بیشتر شدن دهد. ضمناً این ورزش در بهبـود افتادگی مثانه اثر گذار می باشد.

تمرنیات کگل برای بهبـود افتادگی مثانه را چطور انجام دهم؟

درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟
درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟

با مثانه خالی تمرینات را شـروع نمایید . بعـد وانمود نمایید که دارید کوشش می نمایید که مانع از گذر گاز و متوقف کردن جریـان ادرار خود همزمان می شود ، یا فکر نمایید که بر روی سنگ مرمر نشسته اید و کوشش نمایید که آن را به درون واژن خود می کشید- که موجـب ایجاد حس  فشردن و سفتی می شود . تمرینات کگل را در وقـت ادرار کردن انجام ندهید.

اگر مطمئن نیستید که تمرینات کگل را دارید به درستی انجام می دهید، یک راه این می باشد که با قرار دادن انگشت تمیز در واژن خود به زمان انجام تمرینات کگل، چنان چه که فشار را در اطراف انگشت خود احساس نمایید یعنی تمرین را درست انجام می دهید.

یا اینکه کگل را خواهید توانست در وقـت داشتن رابطـه جنسی هـم انجام دهید و چنان چه شریک زندگـی تان آن را احساس کرد، یعنی به درستی انجام می دهید.

اطمینان حاصل نمایید که فشردن و سفت کردن را بدون درون کشیدن شکم، فشردن پاها بهم، سفت کردن باسن و یا نگه دارا بودن نفس خود انجام می دهید. به عبارت دیگر تنها می بایست عضلات کف لگن شما کار کنند.

در ابتدا شانس دارد در تشخیص و جداسازی این عضلات مبتـلا مساله شوید، ولی این کار با تمرین به تدریج برایتان راحـت تر می شود . خواهید توانست برای اطمینان از اینکه شکم تان ثابت است، در وقـت انجام دادن کگل، دست خود را بر روی آن قرار دهید. چنان چه شما آغاز به انجام تمرینات کگل نمـوده اید، هر انقباض را برای چند ثانیه نگه دارید و بعـد پـس از آن برای چند ثانیه استراحت نمایید . همـان طور که عضلات شما پر قدرت تر می شوند، کگل را برای ۱۰ ثانیه انجام دهید و بعـد برای ۱۰ ثانیه ریلکس نمایید .


بیشتر بخوانید: درمان وسواس فکری با قران + درمان وسواس فکری بدون دارو


تمرینات کگل در چه بازه وقتی باید انجام شود؟

با انجام دادن چند تمرین در یک مدت از روز آغاز نمایید . همان گونه که ماهیچه های شما پر قدرت تر شوند، به تدریج تعداد تمرینات و مدت وقـت مواظبت کردن هر انقباض را تا ۱۰ ثانیه بیشتر شدن دهید.

کوشش نمایید دو سِت ۱۰ ثانیه ای، نسبتا سه مرتبه در روز انجام دهید، ولی زیـادتر از این فکر خوبی نیست! انجام بیشتر از میـزان تمرین شانس دارد موجـب التهاب در زمان ادرار یا حرکت روده می شود .

کگل را قسمتـی از برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید، برای مثال خواهید توانست به زمان صبح پـس از بیدار شدن، یا در وقـت تماشای تلویزیون و پیش از رفتن به رختخواب، چند تمرین را انجام دهید. تا وقتی که بطور منظم تمرین را انجام می دهید، وقـت و محل آن ارزش ی ندارد.
صبور باشید و به انجام تمرینات ادامه دهید. اغلب ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا پـس از انجام منظم تمرینات کگل، رشـد هایی در مدیریـت و بهبـود افتادگی مثانه خود احساس نمایید .

با مثانه خالی تمرینات را شـروع نمایید . بعـد وانمود نمایید که دارید کوشش می نمایید که مانع از گذر گاز و متوقف کردن جریـان ادرار می شوید، یا فکر نمایید که بر روی سنگ مرمر نشسته اید

تمرینات کگل برای بهبـود افتادگی مثانه تا چه مدت می بایست ادامه دهم؟

انجام تمرینات کگل را متوقف ننمایید . ادامه تمرین ها موجـب حفظ قدرت عضلات و ممانعـت از بی اختیاری ادرار با گذر سن می شود . پس تمرینات کگل را جزو عادات مادام العمر خود نمایید .

تمرین کردن برای حفظ قدرت عضلات کف لگن شانس دارد از پرولاپس اعضای لگن، که یک بیماری در خانـم ها مسن است، هـم حفاظت نماید .

در پرولاپس ارگان های لگن، تناتوان عضلات و رباط های لگن خواهـد توانست موجـب افتادگی رحم، مثانه و بافت رکتال گـردد و این شانس دارد موجـب بی اختیاری و احساس سنگینی لگن، کمردرد و ناراحتی در طول رابطـه جنسی شود.

درمان طبیعی افتادگی مثانه

ناتوان شدن رباط‌ها، عضلات و بافت ارگان‌های لگنی موجـب پرولاپس یا افتادگی مثانه به درون واژن می‌شود. پرولاپس مثانه به عنوان سیستوسل یا فتق مثانه هـم شناخته می‌شود. بهبـود سیستوسل حاد به کمک جراحی و با قرار دادن یک پشتیبان مصنوعی در درون واژن انجام می‌شود؛ ولی در نکات ی که صدمـه جزئی است، افتادگی بطور طبیعی رفـع می‌شود. برخورداری از وزن اندیشه ‌آل، قـوی کردن عضلات کف لگن و بهره گیری از گیاهان دارویی استروژنیک نقش بسزایی در بهبـود طبیعی افتادگی مثانه دارند.
وهله ۱
اگر به تشخیص دکتـر از افتادگی مثانه رنج می‌برید و اضافه وزن دارید، می بایست وزن خود را بر حسب دستورالعمل دکتـر کم نمایید . چاقی یکـی از شایع‌ترین علل افتادگی مثانه می باشد. کم شدن وزن موجـب می‌شود که فشار وارده به عضلات و رباط‌های لگنی بطور قابل توجهی کم شدن یابد.
وهله ۲
با انجام تمرینات ورزشی از تناتوان عضلات کف لگن که موجـب افتادگی مثانه می‌شود ممانعـت نمایید . عضلاتی را که برای مدیریـت ادرار بکار می‌گیرید منقبض نمایید و به مدت چند ثانیه در آن حالت بمانید. کوشش نمایید این ورزش را در حالی که در توالت نشسته‌اید انجام دهید. وقتی که با روال انجام تمرینات آشنا شوید، می‌توانید در هر محل و وقتی ورزش نمایید . تمرینات فوق را هر مرتبه ۱۰ تا ۱۵ مرتبه تکرار نمایید .
وهله ۳
چنان چه که به سن یائسگی رسیده‌اید، از دکتـر خود سئوال کنـید آیا می‌توانید از گیاهان دارویی استروژنیک بهره گیری نمایید . این گیاهان دارویی، مکمل‌هایی می باشند که مثل هورمون استروژن عمل می‌کنند. استروژن به قـوی کردن عضلات لگن کمک نمـوده و از افتادگی مثانه ممانعـت می‌کند.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. استسقا چیست؟  روش درمان استسقا چگونه است؟
  2. درمان لکه بینی بعد از پریود در طب سنتی
  3. درمان وسواس فکری با قران + درمان وسواس فکری بدون دارو

کلمات کلیدی مرتبط

  • درمان افتادگی مثانه
  • درمان خانگی افتادگی رحم
  • درمان گیاهی افتادگی مثانه
  • ورزش برای افتادگی مثانه
  • چه گیاهان دارویی برای درمان افتادگی مثانه وجود دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE