loading...

فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟

فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون خواص درمانی فرفیون,شیره فرفیون,صمغ فرفیون,فرفیون چیست,عکس گیاه فرفیون,خواص عرق فرفیون,خواص عسل فرفیون,فرفیون جنگلی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

خواص درمانی فرفیون,شیره فرفیون,صمغ فرفیون,فرفیون چیست,عکس گیاه فرفیون,خواص عرق فرفیون,خواص عسل فرفیون,فرفیون جنگلی

فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟
فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟

مقایسه‌ی اثر درمانی شیرابه‌ی گیاه فرفیون  با بهبـود کراتولیتیک رایـج روی زگیل معمولی پوست: کارآزمایی بالینی تصادفی، حاوی تیـم ناظـر و دوسویه کور

زمینه و هدف: زگیل از بیماری ‌های ویروسی شایع پوست می باشد که به وسیـله ویروس پاپیلوم انسان ی تهیه شده و هزینه‌های بهداشتی، درمانی و زیبایی بالایی را در اجتماع به خود اختصاص می‌دهد. فرفیون گیاهی می باشد یک‌ساله، متعلق به سیاه ‌ی افوربیا که حاوی هفتاد گونه‌ی علفی و درختچه‌ای می باشد. همه‌ی این گیاهان حاوی شیرابه بوده و حاوی ارزش دارویی می باشند . این گیاهان حاوی مواد ضد ویروسی و ضد توموری بوده و ۱۰ گونه‌ی آن به وسیـله طبیبان سنتی برای بهبـود زخم‌ها، تومورها، زگیل‌ها و بعضـی بیماری ‌های دیگر بهره گیری می‌شود. در این مطالعه، اثر شیرابه‌ی گیاه فرفیون برروی زگیل معمولی پوست و مقایسه‌ی آن با بهبـود شیمیایی موردنظـر بود. شیوه اجرا: شیرابه‌ی فرفیون از منطقه‌ی دهگلان از توابع استان کردستان ساخته و به‌صورت موضعی بهره گیری گردید. محلول شیمیایی که حاوی ۷/۱۶ گرم سالیسیلیک‌اسید، ۷/۱۶ گرم لاکتیک‌اسید و ۶/۶۶ گرم کلودیون بود، از داروخانه‌ی بهزیستی همدان ساخته و به وسیـله داروخانه تحویل داده شد. آزمایش در استـایل یک کارآزمایی بالینی دوسویه کور در بیمارستان فرشچیان همدان برروی ۸۸ فرد انجام گرفت که ۴۴ فرد با بهبـود گیاهی و ۴۴ فرد با بهبـود کراتولیتیک معمول روزی ۲ مرتبه به‌مدت حداکثر ۸ هفته مورد بهبـود قرار گرفتند. یافته‌ها: پـس از ۸ هفته هر دو تیـم ۱۰۰% کم شدن ضایعات را نشان دادند. میانگینانحراف‌ ملاک وقـت بهبودی در تیـم تحت بهبـود با شیرابه‌ی فرفیون ۴/۱۵/۴ هفته و در تیـم بهبـود استاندارد ۶/۱۱/۵ هفته بود. در هیچ‌کدام از این مسائـل اختلاف آماری معنی‌داری میـان ۲ تیـم بهبـود وجود ندارد (۰۵/۰P>). هیچ‌گونه عارضه‌ی جانبی هـم به وسیـله اشخـاص تحت مطالعه مشاهده نشد. سرانجام ‌گیری: یافته‌ها نشان داد که شیرابه‌ی گیاه فرفیون در بهبـود زگیل اثر بخش می باشد. اما فرق تأثیر بهبـود معمول نسبت به داروی گیاهی ازنظـر آماری معنی‌دار نبود. بر حسب نتایج این مطالعه، شیرابه‌ی این گیاه می‌تواند به‌عنوان بهبـود مکمل یا جایگزین بهبـود استاندارد در مبتلایان به زگیل معمولی بهره گیری شود.


بیشتر بخوانید: با خواص چای سیاه در طب سنتی بیشتر آشنا شوید


با گیاه فرفیون و فوائد آن آشنا شویم :

فرفیون گیاهی می باشد شیره دار، برگ ها تخم مرغی، دندانه های اره ای، به رنگ خاکستری روشن با دمبرگ های کوتاه می باشد. نژادهای گوناگون دارد، برخـی از اقسام آن حاوی گل زرد و برخـی گل سفید یا گل بنفش می باشند . در اثر شکاف یا شکستن از ساقه آن شیرابه ی سفیدی بیرون می گـردد که همـان فرفیون می باشد. ریشه این گیاه قطور و نسبتا ترش مزه می باشد. میوه آن زیـادتر قرمز رنگ می باشد. دانه های آن شبیه به عدس می باشد.

گیاهی می باشد سمی به شکلی کـه میل کـردن سه گرم از شیرابه آن انسان را می کشد، چنان چه گاو این گیاه را بخورد می میرد ولی چنان چه گوسفند بخورد چنان چه که به میـزان زیـاده روی نباشد زیان چندانی نمی بیند ولی اسهال شدید می کند . این گیاه بومی هند می باشد و در حبشه، سودان، مصر و نواحـی مدیترانه هـم انتشار دارد. در ایران در اکثر نواحـی کشور در باغ ها و صحاری می روید.

فوائد درمانی گیاه فرفیون :

فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟
فرفیون چیست؟ و خواص گیاه فرفیون چیست؟

دارای طبیعت بسیار گرم و بسیار خشک است، چنان چه مقدار انـدکی از آن خورده شود، تب بر، کرم کش، ضد انگل می باشد. خون را تصفیه می کند و برای اشـخاصی که بدنشان زیاد جوش می زند سودمنـد می باشد. در مسائـل مبتلا شدن به بیماری ترس از آب یا هاری که آن را هایدروفوبیا گویند، سودمنـد می باشد.


بیشتر بخوانید: درمان چسبندگی رحم با عنبر نسارا چگونه است؟


خشک آن را با برنج تخمیر شده استفاده نمایید . تازه آن را بکوبید و بر محل عقرب گزیدگی بگذارید، زهر عقرب را خنثی و درد را ساکت می کند . برای از میـان بردن خارش و جوش و کرک، گیاه فرفیون را بجوشانید و از آب آن برای شست و شو استفاده نمایید . چنان چه تخم فرفیون را آمیخته با فلفل بو داده خورده گـردد برای بیماری وبا سودمنـد می باشد. روغن حاصل از تخم فرفیون مسهل می باشد و آب جوشانده ریشه آن ضد انگل می باشد.

شیره ی فرفیون :

میل کـردن یک تا دو قطره از آن مسهل خوبی برای بلغم و زردآب است، مسهلی پر قدرت برای دفع اخلاط گوناگون بدن و باز کننده ی دهانه رگ های بدن است و در برخـی از ناراحتی هایی که احتیاج به باز شدن برخـی یا همه رگ های بدن می باشد استفاده می شود . چنان چه آن را بر روی زخم گزیدگی سگ هار و جانوران سمی ضماد نمایید ، اثر سم را دفع می کند و چنان چه روی جوش های برجسته زگیل دایم بـزارید که به اتنهای آن نفوذ نماید ، موجـب بهبود آن می شود ، این عمل در تعدادی از زگیل ها اثر گذار می باشد و در برخـی بی اثر می باشد.

آن را با روغن زیتون آمیخته کرده و برای بهبـود لقوه، فلج، سستی اعضا و دردهای اعصاب و مفاصل ضماد نمایید . برای تسکین از ضربه خوردگی و کوفتگی آن را با تریاک آمیخته کرده و بر موضع بمالید. یک تا دو دسی گرم از آن را به شیوه شیاف استعمال نمایید ، برای بند آوردن ترشحات مفرط عادت ماهانه نافع می باشد ولی چنان چه ایجاد سوزش نمـود با روغن گل سرخ چرب نمایید .

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

استسقا چیست؟ روش درمان استسقا چگونه است؟

ماده اولیه گوشت گیاهی در کبابی ها

گیاه عاقرقرحا چیست؟ و خواص گیاه عاقرقرحا چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • فرفیون چیست
  • صمغ فرفیون
  • عرق فرفیون چیست
  • گیاه فرفیون
  • خواص عسل فرفیون
  • خواص فرفیون
  • داروی گیاهی فرفیون
  • عرق فرفیون
  • فرفيون چيست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE