loading...

خواص های دعای شرف شمس چیست؟ در مورد شرف شمس بیشتر بدانید

خواص های دعای شرف شمس چیست؟ در مورد شرف شمس بیشتر بدانید

خواص های دعای شرف شمس چیست؟
خواص های دعای شرف شمس چیست؟

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد خاصیت های دعای شرف شمس چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. قیمت انگشتر شرف الشمس اصل طلسم شرف شمس متن دعای شرف الشمس اداب استفاده از شرف شمس حرز شرف الشمس خواص عقیق زرد معنی دعای شرف الشمس دعای شرف الشمس ۱۹ فروردین

قیمت انگشتر شرف الشمس اصل طلسم شرف شمس متن دعای شرف الشمس اداب استفاده از شرف شمس حرز شرف الشمس خواص عقیق زرد معنی دعای شرف الشمس دعای شرف الشمس ۱۹ فروردین

این روزها چنان چه نگاهی به ویترین طلافروش ها و یا مغازه های سنگ های زینتی و قیمتی داشته باشید، برگه ای با عنوان حکاکی دعای شرف الشمس به روی انگشتر و یا عقیق گردنبند نظـر شما را جلب می‌کند. با گذری به بازار بزرگ تهران و سنگ تراش های زینتی متوجه می‌شوید که با نزدیک شدن به روز ۱۹ فروردین ماه کار و کاسبی این قشر از پیشه‌گران رونق ویژه ای دارد و برای برآورده شدن حاجات مردم قلم برمی‌دارند و مته می‌زنند. نگین یا انگشتر وآویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ وحفاظت جان و خیر و نیکى وبیشتر شدن رزق وروزی وآرامش از میـان بردن چشم زخم براورده شدن حاجات وآرزوها و بهبود عمومی جسم وروح به ویژه بیشتر شدن قدرت فیزیکی و هاله نورانی اطراف بدن وبخاطر استفاده عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن وچاکرای ۳ وغددپانراس ولوزالمعده وجواره مشابه با این دو غده ها تأثیر فوق العاده ای دارد .

بعضـی میگویند: نوشته شرف شمس حاوی ۵ نام اعظم خداوند متعال است بعضـی دیگربه این باورند که شرف شمس امضاء رمزی مولا علـی (علیه السلام) است ، بعضـی به ثبت نام موکل شمس را قبول دارند بعضـی گفته می شود دعای شرف شمس روی انگشتر حضرت سلیمان (علیه السلام) همراه با عبارت «لااله الالله الملک الحق المبین ویا الملک لله» حک شده بوده واما عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالا تر از تمام اینها است وحک کردن یا نوشتن آن کار هر فردی که واقف به علوم غریبه نمی بـاشد نیسـت ، در سـال یکبار شرایط مهیا می شود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در برترین موقعیت خود اصولا کهکشانها قرار گیرد تا خورشید در آن وقـت نسبت به سایـر کواکب روی زمین قدرت زیادتری داشته باشد. بعضـی می‌گویند نقش شرف شمس واژگـان الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور است که بجای نقش واژگـان از پنج حرف اول آنان بصورت «ا.ج.ر.م.ن» میتوان بهره گیری کرد. شرف شمس حاوی اثرات و فوائد بیشماری است که نمى توان آن را انکار نمود، چنانکه فردى را نزد حاکمى به باعث جرمى مى بردند حضرت صادق (علیه السلام) فرمود که انگشترى عقیق به وی برسانند، انگشترى به وی رساندند و مکروهى به وی نرسید. یا شخصى را از مساوی حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) گذرانیدند تازیانه خیلی بر وی زده بودند . حضرت فرمود: انگشتر عقیق وی کجاست، چنان چه با وی مى بود تازیانه نمى خورد . یا آنکه کسى نزد حضرت خاتم (صلی الله علیه و آله) آمد و شکوه نمود که دزد در راه اموال مرا ربود، حضرت فرمود: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى انسان ى را نگاه مى‌دارد. ارزش سنگ عقیق به ویژه عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود ، پیامبران و ائمه اطهار (علیه السلام) بر سنگهای انگشتر صحه گذاشته اند ولی نه به خاطر آنکه اثرى جادویى دارند، بلکه آن نگین هرچه باشد برگزیده شده و براى دارنده آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیات و غیره دارد و اثرات آنان ذاتى نمی بـاشد و از جانب خداى تعالى می باشد. بـعد اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى دارد ، ذاتى و مستقل بداند به خداى یگانه شرک ورزیده می باشد. تمام ملک سلیمان را خداوند متعال در انگشتر وی قرار داده بود، هر وقت سلیمان آن در دست مى گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و تمام پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از وی اطاعت مى کردند . باد مأمور حمل تخت وی بود و تمام شیاطین و انسان ها و پرندگان و ۴ پایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنان را جابه جا مى نمود.

سلیمان به برخـی وقتها اوقات ، انگشترش را در اختیار برخى از خدمتکارانش قرار مى داد. روزى شیطان آمد و خادم وی را گول زد و انگشتر را از وی ستاند و آن را در دست نهاد ، سرانجام آن شد که همـه شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش مسخر وی گشتند و آن حضرت در جست و جوى انگشتر شد ولى آن را نیافت . سرانجام شیطان ترسید که مردم متوجه حیله وی شوند آن را به دریا انداخت . خداى – عزوجل – ماهى را مأمور به بلعیدن آن انگشتر نمود ، بنى اسرائیل چهل روز در جست و جوى حضرت سلیمان بودند و از آن طرف سلیمان در ساحل دریا به دنبال انگشتر بود و با گریه و زارى به سوى خداى تبارک و تعالى استغفار مى نمود و از این اتفاق به جانب خدا توبه مى نمـود . پـس از چهل روز به صیادى رسید که ماهى صید مى نمـود ، حضرت سلیمان به وی کمک نمود . آن صیاد پـس از صید ، یک ماهى به سلیمان داد ، وی شکم ماهى را شکافت انگشتر خود را در آن نگاه کـرد و انگشتر را به دست نمـود و شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش در مساوی ش خضوع کردند و پادشاهى وی به همـان حالت اول بازگشت و حضرت ، آن شیطان (که انگشتر را ربوده بود) به همراه لشگرى که همراه وی بودند به وسیله اسماء الهى حبس نمود و عده اى را در دل دریا و بعضى را در میـان سنگ و صخره ها زندانى نمود و آن شیاطین تا روز قیامت زندانى و معذب می باشند.

حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولیـن کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص دارا بودن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به معاندان تو شهادت داده می باشد. از شرف شمس تمام بعنوان نمونه ای از خاتم سلیمانى نام برده اند و آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده اند و رازی از تورات و انجیل و قرآن می دانند که در کتاب شمس معارف کبرى جلد اول مطالب زیادتری در فوائد شرف شمس آورده شده وحضرت آیت الله حسن زاده آملی وشیخ بهای به مطالب زیادتری در این زمینه اشاره فرموده اند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هم می‌فرمایند: «هر کس یکـی ازعقیق‌های سرخ و زرد وسفید را در دست داشته باشد جز خیر و نیکـی و فراخی روزی و تندرست ی ازجمیع بلا‌ها نمی‌بیند و از شر پادشاه ظالم و از هر چه انسان ی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند امان می‌یابد.»

حرز اختصاصی

حرز شرف الشمس می بایست روی عقیق زرد رنگ نوشته گـردد و چنان چه این سنگ در دسترس نبود، روی یک تکه کاغذ به رنگ زرد. در این حرز ۵ نام اعظم خداوند متعال به شیوه مخصوصی نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هر فردی نیست. می‌گویند نویسنده این اسامی می بایست شخـص آگاه و پاکی باشد و بتواند قوانین نوشتن این حرز را رعایت نماید . در نوشتن شرف الشمس، هیچ خطی نبایستی دوبار کشیده شود، سوراخ‌های ستاره و میم و‌ها و واو نبایستی بسته باشد، خطوط ابتدا و پایـان ستاره نبایستی یگدیگر را قطع کنند، حد الف‌ها یکسان باشد، واو پـایان روی همـه نقش کشیده گـردد و چنان چه متن، روی کاغذ نوشته می‌شود، به جای جوهر از گلاب و زعفران بهره گیری شود. اغلب روی سنگ شرف الشمس واژگـان الله، جمیل، رحمان، مومن و نور با خطوط مخصوصی که برای این کار تعریف شده حکاکی می‌شود. اما برخـی وقتها حکاکان شرف الشمس به جای نوشته، از نقوشی بهره گیری می‌کنند که معرف این واژگـان می باشند ودر واقع حروفی می باشند که از تورات، ‌ انجیل و قرآن گرفته شده‌اند. برخـی وقتها هم به جای این نقش‌ها و واژگـان پنج حرف اول آن‌ها یعنی الف، جیم، ر، میم و نون نوشته می‌شود.

اما به جز این‌ها، شرف الشمس چند شرط دیگر هم دارد. اینکه در ساعات مشخصی از روز نوزدهم برج حمل نوشته گـردد و به نام کسی باشد که قرار است از آن دائما بهره گیری نماید . به این علـت است که میـان شرف الشمس‌هایی که در بازار فروخته می‌شوند نمونه غیر اصل زیاد می باشد. چون اطلاعی از وقـت حکاکی آن‌ها، جنس سنگ و نویسنده خطوط آن در دست نمی بـاشد و مهم‌تر از همه، سنگ به نام بهره گیری کننده آن حکاکی نشده می باشد. سنگ‌های شرف الشمس موقعی نیاز، در سال‌های پـس درست در روز ۱۹فروردین ماه بازنویسی می‌شوند ولی بسیار ‌ها معتقد هستند چنان چه سنگ به درستی حکاکی شده باشد نیازی به بازنویسی ندارد.

مطلب مرتبط:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE